Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Po zmianie ustawień w serwisie komputer pokazuje błędy C4



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
blachu

Debiutant



Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6 HDI 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Mar 2011, 09:53
Temat postu:

Po zmianie ustawień w serwisie komputer pokazuje błędy C4


Od dwóch tygodni jestem posiadaczem C4 Picasso.
Bardzo fajne, komfortowe autko, ale do rzeczy.
Po zakupie używanego autka wypada wymienić mu płyny i filtry.
Przy okazji chciałem zmienić ustawienia komputera pokładowego aby drzwi się nie blokowały i światełka same włączały po włączeniu silnika. Pojechałem do serwisu autoryzowanego w Opolu gdzie mieli mi to w 4 godziny wszystko zrobić.
Przychodzę po odbiór autka a tu kicha bo coś się stało z komputerem. Mówią, że jak pozmieniali ustawienia wg moich życzeń wywaliło im błąd EGR oraz ESP i ABS.
Przynajmniej olej i filtry wymienili.
Dostałem zastępcze autko a moja kochana cytrynka stoi na klockach.
Co mogli fachowcy nawyprawiać że nagle wyskakuje błąd zaworu EGR i ESP ?
Coś mówili o kalkulatorze wtrysku czyli chyba o sterowniku wtrysku.
Najbardziej dziwi mnie fakt, że jak wjeżdżaliśmy do serwisu to żadnego komunikatu o błędach nie było, sprawdzał to przy mnie gość z serwisu.
Dla mnie to dziwna sprawa, co sądzicie o tej sytuacji ?
Powrót do góry
Bidon 2005

Debiutant



Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zambrów
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso
Piwa: 1/3
Wysłany: Sro 23 Mar 2011, 21:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Po zmianie ustawień w serwisie komputer pokazuje błędy C4


Nie daj sie splawic w serwisie. Jak miales rozwalony komputer albo samochód przed wizytą w serwisie nich ci udowodnią. A tak nich ci doprowadzą do stanu z przed wizyty. Moze jakis paparak albo uczen sie bawił. Nie daj sie. Trzymam kciuki.
Powrót do góry
gadu-gadu
blachu

Debiutant



Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6 HDI 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Mar 2011, 08:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Po zmianie ustawień w serwisie komputer pokazuje błędy C4


Dowiedziałem się z serwisu, że nie potrafią tego zrobić i zgłosili problem do citroena we francji przez internet.
Mam pytanko, czy przy wymianie filtra oleju, paliwa lub innego filtra można zrobić jakieś zwarcie i uszkodzić ten komputer ?
Dla mnie to jest niezrozumiałe, że wjeżdżam do autoryzowanego serwisu sprawnym autem a wyjechać nie mogę bo auto zepsute. Przecież nie dałem auta do Pana Zdzicha w garażu tylko do drogiego serwisu europejskiej marki.
Powrót do góry
blachu

Debiutant



Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6 HDI 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 01 Kwi 2011, 09:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Po zmianie ustawień w serwisie komputer pokazuje błędy C4


AUTKO NAPRAWIONE

Po 9 dniach udało się serwisowi zdiagnozować usterkę.
Podobno obudowa czujnika EGR była wymieniona (ale czemu to nie wiem).
Miło, że autoryzowany serwis Citroena w Opolu stanął na wysokości zadania i usunął usterkę na swój koszt.
Powrót do góry
Tomaszek123

Czytelnik



Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mszana Dolna
Posiadane auto: c4GP
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Lip 2011, 21:43
Temat postu:

miałem podobnie i tez w ASO


dzien przed wyjazdem w wakacyjną trase pojechałem do serwisu by wymienić łącznik stabilizatora bo juz nieco stukał. Przy okazji poprosiłem zeby mi wymienili bezpiecznik bo nie działa gniazdo tylnej zapalniczki a mam zamiar wziąć lodówkę. Łącznik wymienili w 5 min i spoko , i kumaty mechanior zabrał sie do bezpiecznika , spytał kolesia czy nie pamięta który to bezpiecznik a skoro tamten nie pamiętał to zabrał sie po koleji za wszystkie. A ja w tym czasie poszedłem zapłacić. Wracam chce odebrać auto a tu gość ma kwaśną minę- włącza kluczyk i komp wyświetla tysiące błędów min abs, hamulec ręczny sie nie zaciąga bład kalk skrzyni biegów no masakra. na dodatek nie da sie błedów usunąć lexią bo komputer nie łączy się z główną magistralą w aucie. no włosy na plecach mi się zjeżyły.Ale nic obserwuje cierpliwie i z nadzieją. prace trwały 2 godz po zamknięciu serwisu no do 9 wieczorem. W końcu wpadli ze jak nie ma ABS to trza to sprawdzić . Zdjęli nadkole i wyjeli pompe ABS odłaczyli wtyke i stwierdzili ze prąd nie dochodzi. Wtedy wyjęli bezpiecznik na jego miejsce dali mostek i prąd się znalazł. oczywiście próbował mi kierownik wcisnąć ze znaleźli feler przy pompie abs ale mu powiedziałem ze byłem przy tym i nie dam se wcisnąć kitu. Bezpiecznik optycznie wyglądał dobrze ale sprawdzony omomierzem....W ASO kwalifikowany mechanior i nie chce sie mu zajrzeć do serwisówki który to bezpiecznik tylko szarpie wszystkimi. jeszcze tylko usuwanie błędów i mokry ale szczęsliwy pojechałem do domu. nadmienie ze wczoraj wróciłem z wakacji łacznie 4000 km i bez problemów ale uraz do aso pozostał , a to nie pierwszy raz
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 11 Lip 2011, 21:43
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC4 Picasso

27 900

2012r.

184 000 km

śląskie

CitroenC3

18 900

2010r.

227 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Cactus

62 000

2019r.

90 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

46 300

2014r.

162 200 km

podkarpackie

CitroenC4 Grand Picasso

31 000

2012r.

178 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System