Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Depoluton System Faulty - czym może być spowodowane?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Labut

Czytelnik



Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Mar 2011, 17:33
Temat postu:

Depoluton System Faulty - czym może być spowodowane?


Witam. Dzisiaj "przycisnąłem" lekko, naprawdę lekko i pojawił mi się komunikat DEPOLUTION SYSTEM FAULTY, oczywiście w towarzystwie lampki kontrolnej układu oczyszczania spalin. Nie wiem czy to coś poważnego. w instrukcji oczywiście nakazują szybkikontakt z aso ale tam równie szybko usuną usterkę jak zawartość mojego konta. Krótko mówiąc pytam kolegów -czy mam się bardzo przejmować czy też chodzi o tzw. [cenzura]ółkę zastanawiam się co może byc przyczyną. Jedyne co przychodzi mi do głowy to fakt, że niedawno poraz pierwszy od wielu miesięcy zatankowałem ON nie na BP a na Statoil lub fakt, że tydzień temu jakieś zwierze nadgryzło mi dwa gumowe przewody pod maską i odrobinę oleju pojawiło się na silniku - nie zdążyłem usuąć tej usterki. Dzięki za podpowiedzi. POzdrawiam.
Powrót do góry
Bidon 2005

Debiutant



Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zambrów
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso
Piwa: 1/3
Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 15:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Depoluton System Faulty - czym może być spowodowane?


Miałem ten sam problem pod koniec lutego. Ale u mnie skonczylo sie tragicznie - poszlo turbo. Przebieg mojego auta to 77000 km. Regeneracja i robocizna 2000 w plecy. Podobno ten typ tak ma, mechanik powiedzial ze to nie pierwszy jego turbina jaką robil przy HDI. A zaczeło sie od niewielkiego wycieku z turbiny, kazdy mówił ze tak ma byc, a to chyba g...o prawda.
Mozesz miec jeszce problem z filtrem cząstek stalych. Podobo trzeba dołac płyn po 60000 km. najlepiej w serwisie, po 120000 km, podobno do wymiany, a kosztowac moze nawet 4tys. Czytalem gdzieś ze mozna go zdemontowac i ma sie problem z głowy, ale nie wiem czy to prawda. Troche przerąbane z tym Citroenem. Mechanik pocieszyl mnie ze jeszce zostalo mi do zrobienia kolo dwumasowe i wtryski. Pozdrowienia.
Powrót do góry
gadu-gadu
osman71

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 119
Skąd jesteś (miejscowość / region): chorzów/śląskie
Posiadane auto: skoda Rapid Fun 1.2 110KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Mar 2011, 17:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Depoluton System Faulty - czym może być spowodowane?


Przejedź sie na wysokich obrotach z 10-15 min i powinno byc po kłopocie. Ja to juz przerabiałem kilka razy i zawsze pomaga. Zapycha sie filtr i tyle, trzeba go przegonić
Powrót do góry
Stanisław123

Debiutant



Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bolesławiec
Posiadane auto: C4 Picasso
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 20 Mar 2011, 01:20
Temat postu:

Re: Depoluton System Faulty - czym może być spowodowane?


Labut napisał:
Witam. Dzisiaj "przycisnąłem" lekko, naprawdę lekko i pojawił mi się komunikat DEPOLUTION SYSTEM FAULTY, oczywiście w towarzystwie lampki kontrolnej układu oczyszczania spalin. Nie wiem czy to coś poważnego. w instrukcji oczywiście nakazują szybkikontakt z aso ale tam równie szybko usuną usterkę jak zawartość mojego konta. Krótko mówiąc pytam kolegów -czy mam się bardzo przejmować czy też chodzi o tzw. [cenzura]ółkę zastanawiam się co może byc przyczyną. Jedyne co przychodzi mi do głowy to fakt, że niedawno poraz pierwszy od wielu miesięcy zatankowałem ON nie na BP a na Statoil lub fakt, że tydzień temu jakieś zwierze nadgryzło mi dwa gumowe przewody pod maską i odrobinę oleju pojawiło się na silniku - nie zdążyłem usuąć tej usterki. Dzięki za podpowiedzi. POzdrawiam.

Poczytaj instrukcję. Trzeba przejechac się zprzez co najmniej 15 min. z predkościa większą niż 70 km/h czyli do momentu wypalenia się sadzy i problem zniknie.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Labut

Czytelnik



Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Mar 2011, 16:01
Temat postu:

Dzięki


Serdeczne dzięki za wpisy. W moim przypadku chyba faktycznie chodziło o przegryzione (dziurawe) przewody przy turbinie. Jakieś zwierzaki zamieszkały mi pod maską i posmakował im citroen. W aso takie rurki kosztują około 300 zł !!! całe szczęście nie mieli w magazynie więc pozbyłem się dylematu. Zakleiłem narazie lasotaśmą i po 30km kontrolka zgasła i zniknął komunikat. Teraz gdzieś muszę dokupić przewody i po kłopocie.
Swoją drogą po tym co przeczytałem, podniosło mi się ciśnienie. Po to człowiek kupuje nowy samochód żeby nie martwić się o duperele i nie wydawać kasy na ciągłe wizyty w warsztatach. Tym czasem jest odwrotnie - kontrakty serwisowe to fikcja, niezawodność pojazdu tym bardziej a ekologię za którą mam płacić 4tys mam głęboko w d...
Pozdrawiam
Bartek
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 20 Mar 2011, 16:01
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
panflotek

Debiutant



Dołączył: 07 Gru 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bochnia
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6HDI FAP DV6TED4
Piwa: 4/0
Wysłany: Sro 27 Kwi 2011, 10:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Depoluton System Faulty - czym może być spowodowane?


Tak, tak... miałem dokładnie to samo w swoim C4 Pic. Przegryzione oba przewody do intercoolera i przed dozownikiem powietrza. Wymień bo ci FAPa zapcha a wtedy to już sporo kosztuje. Ceny tych rurek w Citroenie w KRK to 120 i 2x270 złotych. Ceny na allegro to 2x50 i 20 złotych. Ja oczywiście wybrałem tańsza opcję. Wymiana ze śrubokrętem w ręku, na parkingu zajmie ci do godziny. Bądź jednak przygotowany, można mocno się usmarować bo przewody w środku są zaolejone (!). Ciut mnie to zaniepokoiło ale w citroenie twierdzą że to norma, bo sprężarka przepuszcza lekką mgiełkę olejową do przewodu powietrza (podobno dozwolone). Które węże wymienić? To proste, niech ktoś ci mocno przygazuje auto (i potrzyma na obrotach) a ty przyłóż rękę do węża i zobaczysz który jest nieszczelny. Przygazowanie musi być na tyle mocne aby ci się węże do intercoolera nadmuchały chociaż trochę. Do sprawdzenia masz jeszcze bączek za dozownikiem powietrza, on też może być ugryziony (u mnie był cały). Swoja drogą wygląda na to że Citroen użył węży smakowych skoro nie tylko ja miałem taki przypadek Razz. Po wszystkim zapatrz się w spray do odstraszania zwierząt do kupienia w sklepach ogrodniczych na odstraszanie psów od grządek. Psiknij po wygłuszeniu silnika (nie za dużo bo będzie śmierdziało w środku) i zapomnij. Powodzenia.
Powrót do góry
mrugal123

Czytelnik



Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): nottingham
Posiadane auto: citroen c4 grande picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Mar 2012, 20:13
Temat postu:

depolution system foulty


w citroenie po kompie wymieniony filtr paliwa bylo ok do zimy znowu problem sie powtorzyl dalem mu na autostradzie i jest ok
Powrót do góry
Witold_313

Debiutant



Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radomsko
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso
Piwa: 0/5
Wysłany: Wto 26 Cze 2012, 09:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Depoluton System Faulty - czym może być spowodowane?


Witam Wszystkich użytkowników Citroena Smile
Chcę podać kolejną przyczynę pojawiania się komunikatu "Depolution System Faulty"
Kilkanaście dni temu też pojawił mi się komunikat "Depolution System Faulty" Sad Za radą forumowiczów przystąpiłem do wypalania filtra (jazda z obrotami 3000 obr/min przez min 10 minut) ale niestety komunikat nie zginął.
Pojechałem do serwisu. Diagnostyka wykazała uszkodzenie czujnika różnicy ciśnienia za i przed filtrem FAT. Wymiana czujnika i problem rozwiązany.
Koszt diagnostyki i wymiany czujnika ponad 400 zł.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC4

21 900

2011r.

176 000 km

wielkopolskie

CitroenC1

31 900

2019r.

43 000 km

wielkopolskie

CitroenC3

22 900

2012r.

120 228 km

mazowieckie

CitroenC3

47 800

2019r.

18 850 km

lubelskie

CitroenC5

23 700

2010r.

268 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System