Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Koło dwumasowe


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Sob 25 Sty 2014, 12:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Koło dwumasowe


W 2002 roku nie bylo jeszcze 2.0 16v. Robilem 2.0 8v i sprzeglo bylo ciagnione z dwumasa. A w ogole dlaczego kombinowac- do kazdego modelu sa inne sprzegla, na czym chcecie oszczedzac? Jesli sa roznice: i w cenie, i w budowie, to dlaczego kombinowac? Z kolei, jesli dwumasa wytrzymala powiedzmy 200 tys, a roznica miedzy oryg., a sztywnym jest 200, 300 pln, to po co kombinowac. Sprzeglo przeznaczone do danego modelu pozyje napewno dluzej, niz jakakolwiek kombinacja. Tych sztywnych zestawow rowniez nikt jeszcze nie przetestowal do konca- kolo pewnie jest niezniszczalne, ale sprzeglo zyje na pewno krocej, w koncu tlumik drgan w tarczy jest slabszy od kola dwumasowego. Mam najechane ponad 300 tys. i ciagle zyje, sprzeglo tez. Nigdy nie wsadze sztywnego zestawu, bo i po co, jesli oryginal pracuje dobrze. To nie VW, gdzie po 100 tys kola juz nie ma. W nowych C5 o takich przebiegach mozna pomarzyc, no ale moce sa tez duzo wieksze: nie ma nic za darmo. Pozdrawiam
Powrót do góry
skype status
dragster3

Debiutant



Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: reno clioII 1.4 2000 C5 2.0hdi 2006 xantia 2.0hdi 2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 09 Lut 2014, 02:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Koło dwumasowe


Witam. Na szczęście nikt nie może Cię zmusić do zakładania sztywnego koła.A ludzie " kombinują" bo to nie jest kwestia dwustu złotych.Nie licz że drugie sprzęgło też polata 300tys.One są tak robione żeby szybko padły,zresztą te dwumasy to taki sam badziew jak egr,elektryczny pedał gazu zamiast linki i cała masa innych,żebyś nie naprawił tanio samochodu tylko kupił nowy.Sprzęgła ze sztywnym kołem są sprawdzone od conajmniej 100 lat i przebiegi mają podobne,a moce też przenosiły po 200-300km.Różnica jest w cenie,bo za kpl bez koła trzeba dać 5-8stówek a za kpl dwumasy 2500-3000,przecież Sam piszesz że koło sztywne się nie psuje.Pewnie że jak ktoś sobie kupił samochód to musi się liczyć z kosztami ,ale to nie znaczy że ma być robiony w wała.
Powrót do góry
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Nie 09 Lut 2014, 14:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Koło dwumasowe


Jednej sprawy nie bierzesz pod uwage: srednicy sprzegla; jego wymiarow. Przy dobieraniu sprzegiel przede wszystkim bierze sie pod uwage moment obrotowy. Taka konstrukcje sprzegiel, tj dwumasa i sprzeglo SAC wymusil gwaltowny wzrost mocy i momentu obrotowego silnikow. W tym samym bloku i prawie takiej samej skrzyni biegow nie mozna wsadzic duzego sprzegla, z dwoch powodow: trzeba by mocno zmieniac konstrukcje bloku i obudowy sprzegla oraz sila potrzebna do wysprzeglania bylaby duzo wieksza- problemy z wysprzeglaniem. W tym rozwiazaniu kolo zamachowe jest waznym elementem sprzegla i przy wymianie tegoz na nowe, nalezy dokonac weryfikacji stanu dwumasy i w razie potrzeby wymienic.
Zamienianie tego rozwiazania na normalne sztywne kolo i normalna tarcze prowadzi tylko do czestszego wymieniania zestawu sprzegla, co rowniez podnosi koszty. Tak wiec zaoszczedzenie paru setek na zestawie, wcale nie jest duza oszczednoscia; w funkcji czasu moze okazac sie droga inwestycja, a jesli doliczymy do tego koszty wymiany...
Nie masz racji twierdzac, ze sprzegla normalne zalicza taki przebieg, jak SAC i dwumasa. Jak rowniez, ze kola dwumasowe czesto sie psuja- owszem technika ekologicznej jazdy powoduje szybsze zniszczenie kola, ale normalnie wytrzymuja, tak jak sprzeglo ponad 200 tys. km. Wszystko zalezy , kto i gdzie uzywa pojazd. Sprzeglo mozna zniszczyc po paru kilometrach, a mozna przejechac naprawde duzo km.
Takie sa wymogi nowoczesnosci, dlaczego nie cofamy sie do kamienia nie musze chyba tlumaczyc, a ze koszty wzrosly, nie mamy na to wplywu.
Jakosc samochodow i rowniez czesci spada zastraszajaco, ale jest to chyba oznaka naszych nowoczesnych czasow, liczy sie tylko zysk, a czlowiek jest tylko konsumentem. pozdrawiam
Powrót do góry
skype status
dragster3

Debiutant



Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: reno clioII 1.4 2000 C5 2.0hdi 2006 xantia 2.0hdi 2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 10 Lut 2014, 02:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Koło dwumasowe


Witam. A jakiż to gwałtowny przyrost mocy ze 115 km na 136km,zresztą dwumasa pakowana jest do silników o mocach poniżej 100km. Na problem z dużą siłą potrzebną do wysprzęglenia jest jedna z maszyn prostych-dżwignia,lub prosta pompa hydrauliczna i wysprzęglik (nie kolejny badziew wysprzęglik centralny,nie dość że w komplecie z łożyskiem oporowym,to jeszcze żeby ten wymysł nowoczesności wymienić to trzeba wyjąć skrzynie biegów.Na szczęście Citroen tego nie zakłada).Dla sprzęgieł klasycznych przebieg 200-300tys km to nie wyjątek a norma,mówimy o poprawnej eksploatacji,bo zepsuć można wszystko choć myślałem że młotka nie,a widziałem takiego co mu się udało i to nie to drewniane tylko to metalowe.Ja nie chcę się cofać do ery kamienia,ale ta nowoczesność to okazuje się w większości bełkot marketingowy.Nie masz racji że nie mamy na to wpływu,trzeba zacząć myśleć to nie boli.Dlatego tu o tym rozmawiamy ,jeśli czegoś nie da się przeskoczyć to może można to ominąć,temu służy to forum.Było już wiele jedynie słusznych rozwiązań a po latach wracamy do prostych starych sprawdzonych.Amerykanie wydali pare baniek bagsów żeby zrobić długopis piszący w kosmosie bez grawitacji,a rosjanie piszą ołówkiem. pozdrawiam
Powrót do góry
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Wto 11 Lut 2014, 08:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Koło dwumasowe


No to badz sobie "rosjaninem", po co np. przekladnia planetarna[skoro jestesmy w kosmosie], jesli wystarczy kierat. I co przyjdzie z tego myslenia: pewnie tylko bol glowy. Ktos tak wymyslil, ktos wyprodukowal, a my musimy z tym jezdzic. Sprzeglo chcesz modernizowac, a dlaczego nie chcesz modernizowac swiata. A moze badz wynalazca i daj nam lepsze rozwiazanie, przeciez kazdy moze. Dalej uwazam, ze stosowanie kola "sztywnego" jest cofaniem sie i zmniejsza trwalosc calego sprzegla. A co Ty zrobisz, to tylko na swoja odpowiedzialnosc. Mozesz nawet wywalic zespol napedowy i zrobic riksze.
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Wto 11 Lut 2014, 08:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dragster3

Debiutant



Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: reno clioII 1.4 2000 C5 2.0hdi 2006 xantia 2.0hdi 2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 12 Lut 2014, 00:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Koło dwumasowe


Witam. Ble ble ble ,riksza ,kierat,rosjanin.Chyba brak Ci argumentów,mnie od myślenia głowa nie boli,czasami od spożywania płynów chemicznie zmieniających świadomość tak.Koło dwumasowe nie wydłuża żywotności sprzęgła,ale wg. bełkotu marketingowego pozwala na szybsze wkręcanie obrotów silnika i chroni skrzynie biegów przed zbyt dużymi przeciążeniami.Z jednym sie z Tobą zgodzę mogę zrobić co chcę,ale jedyne co muszę to umrzeć. Pozdrawiam
Powrót do góry
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Sro 12 Lut 2014, 22:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Koło dwumasowe


Ales sie popisal... brawo. A swoja droga po co ten temat ciagniesz, ktos tu sie zapytal o problem z dwumasa... i prosze do czego doszlismy???
Jesli od myslenia glowa Cie nie boli, to widocznie nie myslisz, a Twoje argumenty sa do obalenia przez pierwszoklasiste w Liceum, uczacego sie fizyki na trojke, wiec zanim cos napiszesz, zastanow sie mocno, bo bajki piszesz. Poucz sie o momencie pedu, momencie obrotowym i energii kinetycznej, a potem o zasadach dobierania sprzegiel i o sprawnosci sprzegiel. I dopiero wtedy pouczaj nas o sprzeglach. A jesli bol glowy masz od "spożywania płynów chemicznie zmieniających świadomość", to lepiej glosu nie zabieraj. Pozdrawiam
Powrót do góry
skype status
dragster3

Debiutant



Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: reno clioII 1.4 2000 C5 2.0hdi 2006 xantia 2.0hdi 2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 13 Lut 2014, 02:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Koło dwumasowe


Witam .Ktoś tu napisał że ma problem z dwumasą i czy można to czymś zastąpić,ja też tu wpadłem bo miałem ten problem.Opisałem co wyszło w moim przypadku,może komuś to pomoże.Na pewno ani założyciel wątku,ani ja i pewnie inni nie oczekują porad w stylu:po co kombinować,jak ktoś wymyślił i to nowocześnie wymyślił,a jak ci nie pasuje to se rikszę kup.Albo sadzeniarsko "jak cie nie stać to se kup 1.4 i zagazuj.Jeżeli uważasz że ja bredzę i straszysz licealistami to poczytaj link na pierwszej stronie o dwumasie vs sztywne koło,może oni też muszą się douczyć.Ja jestem praktykiem a nie teoretykiem ,nie muszę mieć wiedzy jak dobrać spręgło bo już są zestawy tradycyjnego sprzęgła dedykowane do poszczególnych modeli żeby zrobić konwersję z tego badziewia.Chyba że uważasz że firma Luk też musi się pouczyć o momencie obrotowym. Z mojej strony to już wszystko,bo poza Twoimi pierwszymi merytorycznymi postami , reszta to już tylko bełkot. Pozdrawiam
Powrót do góry
jackowskipatryk

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lip 2016
Posty: 235
Skąd jesteś (miejscowość / region): Raciąż
Posiadane auto: Citroen c5 1.6hdi 115km 2012r
Piwa: 6/11
Wysłany: Pią 17 Lut 2017, 14:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Koło dwumasowe


Mój kumpel ma założone sztywne koło w pugu 307 2.0 hdi mówi że przy ruszaniu lekko poszarpuje i musi ruszać z wyższych obrotów jeździć się da tylko na pierwszym biegu ch..wka. ja w mojej c5 1.6e-hdi MCP za wymianę zapłaciłem 3230zł sprzęgło i koło Valeo wysprzęglik nie pamiętam. Naprawdę albo nas stać i serwisować jak należy (nie mówię o ASO bo złodziejskie ceny ) albo sprzedać i kupić leciwe auto bez nowych wynalazków ale przywrócenie starego rumpla do stanu świetności to też duże koszty. Wydaje mi się że problem tkwi w naszej świadomości wiele razy słychać w rozmowie Panie 5 lat jeżdżę i nic nie dołożyłem tylko olej. Niemiec sprzedaje bo auto staje się ekonomiczne nieopłacalne same wymiany tarcz zawieszenia itd a u nas znajomy podbije przegląd i się jeździ normalnie też ze 30% tego sprowadzonego badziewia nie przeszłoby przeglądu. Druga sprawa to kupno auta za ostatnie pieniądze tak też zrobił mój inny kolega było to BMW za wymianę rozrządu zaśpiewali mu 3500zł bo trza wyjmować silnik i auto też już sprzedał następnu kumpel audi a8 jak je zaczął opijać to wjechał do rowu rozwalił zderzak i radar od tempomatu w ASO cena ponad 9tys zł kupił na aledrogo klocki chciał wymienić trza komputera by cofnąć docisk dołożył do niego 10tys i sprzedał bo druga 10 mało by go zrobić na 100% kupił stare a6 i mówi że nigdy nie dotknie mowszego auta. ( powiedzenie " Niemc płakał jak sprzedawał"to pewnie ze szczęścia bo musiałby na rumpla wydać ostatni grosz
Powrót do góry
jackowskipatryk

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lip 2016
Posty: 235
Skąd jesteś (miejscowość / region): Raciąż
Posiadane auto: Citroen c5 1.6hdi 115km 2012r
Piwa: 6/11
Wysłany: Pią 17 Lut 2017, 14:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Koło dwumasowe


[quote="jackowskipatryk"]Mój kumpel ma założone sztywne koło w pugu 307 2.0 hdi mówi że przy ruszaniu lekko poszarpuje i musi ruszać z wyższych obrotów jeździć się da tylko na pierwszym biegu ch..wka. ja w mojej c5 1.6e-hdi MCP za wymianę zapłaciłem 3230zł sprzęgło i koło Valeo wysprzęglik nie pamiętam. Naprawdę albo nas stać i serwisować jak należy (nie mówię o ASO bo złodziejskie ceny ) albo sprzedać i kupić leciwe auto bez nowych wynalazków ale przywrócenie starego rumpla do stanu świetności to też duże koszty. Wydaje mi się że problem tkwi w naszej świadomości wiele razy słychać w rozmowie Panie 5 lat jeżdżę i nic nie dołożyłem tylko olej. Niemiec sprzedaje bo auto staje się ekonomiczne nieopłacalne same wymiany tarcz zawieszenia itd a u nas znajomy podbije przegląd i się jeździ normalnie też ze 30% tego sprowadzonego badziewia nie przeszłoby przeglądu. Druga sprawa to kupno auta za ostatnie pieniądze tak też zrobił mój inny kolega było to BMW za wymianę rozrządu zaśpiewali mu 3500zł bo trza wyjmować silnik i auto też już sprzedał następnu kumpel audi a8 jak je zaczął opijać to wjechał do rowu rozwalił zderzak i radar od tempomatu w ASO cena ponad 9tys zł kupił na aledrogo klocki chciał wymienić trza komputera by cofnąć docisk dołożył do niego 10tys i sprzedał bo druga 10 mało by go zrobić na 100% kupił stare a6 i mówi że nigdy nie dotknie mowszego auta. ( powiedzenie " Niemc płakał jak sprzedawał"to pewnie ze szczęścia bo musiałby na rumpla wydać ostatni grosz. A u nas zaczyna się klejenie zamiany na sztywne koła spawanie kół dwumasowych i ch... wie jeszcze co . Najlepiej kupić fiata tam za 100zł można kupić reklamówkę części wiem bo sam miałem i też się dojedzie tylko komfort trochę niższy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenBerlingo

50 100

2018r.

176 003 km

podkarpackie

CitroenBerlingo

32 700

2014r.

248 000 km

mazowieckie

CitroenDS3

35 500

2015r.

126 000 km

śląskie

CitroenC4

12 900

2009r.

208 300 km

śląskie

CitroenBerlingo

69 900

2019r.

106 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System