Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) transponder w kluczyku



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jp75

Debiutant



Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): KROSNO
Posiadane auto: CITROEN XSARA PICASSO 2004 1.6 hdi
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 16:01
Temat postu:

transponder w kluczyku


witam, tak się składa że z moja cxp 1,6 hdi 2004r dostałem tylko jeden oryginalny kluczyk, chcę dorobić drugi w miarę jak najniższym kosztem,
1sze pytanie : czy jest możliwość dokupienia samego transpondera kluczyka jeśli tak to jaki to rodzaj, nr tego transpondera,
2gie : czy jeśli dokupię elektronikę z citroena niekoniecznie xpicasso lub picasso innego rocznika - da się ją zakodować do mojego auta( transponder i radiopilota).
Poza tym czy w czym tkwi problem z kodowaniem tych kluczyków właśnie tego rocznika - szpece mówią że jakieś specjalne kodowanie występuje ?

dzięki za odpowiedzi
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 20:21
Temat postu:

Re: transponder w kluczyku


jp75 napisał:
witam, tak się składa że z moja cxp 1,6 hdi 2004r dostałem tylko jeden oryginalny kluczyk, chcę dorobić drugi w miarę jak najniższym kosztem,
1sze pytanie : czy jest możliwość dokupienia samego transpondera kluczyka jeśli tak to jaki to rodzaj, nr tego transpondera,
2gie : czy jeśli dokupię elektronikę z citroena niekoniecznie xpicasso lub picasso innego rocznika - da się ją zakodować do mojego auta( transponder i radiopilota).
Poza tym czy w czym tkwi problem z kodowaniem tych kluczyków właśnie tego rocznika - szpece mówią że jakieś specjalne kodowanie występuje ?

dzięki za odpowiedzi

kluczyk z transponderem ( bez pilota) skopiowany transponder z istniejącego kluczyka - cena ok 150 zł u dorabiaczy kluczyków
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
jp75

Debiutant



Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): KROSNO
Posiadane auto: CITROEN XSARA PICASSO 2004 1.6 hdi
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 21:23
Temat postu:

Re: transponder w kluczyku


jacekczewa napisał:
jp75 napisał:
witam, tak się składa że z moja cxp 1,6 hdi 2004r dostałem tylko jeden oryginalny kluczyk, chcę dorobić drugi w miarę jak najniższym kosztem,
1sze pytanie : czy jest możliwość dokupienia samego transpondera kluczyka jeśli tak to jaki to rodzaj, nr tego transpondera,
2gie : czy jeśli dokupię elektronikę z citroena niekoniecznie xpicasso lub picasso innego rocznika - da się ją zakodować do mojego auta( transponder i radiopilota).
Poza tym czy w czym tkwi problem z kodowaniem tych kluczyków właśnie tego rocznika - szpece mówią że jakieś specjalne kodowanie występuje ?

dzięki za odpowiedzi

kluczyk z transponderem ( bez pilota) skopiowany transponder z istniejącego kluczyka - cena ok 150 zł u dorabiaczy kluczyków


Niestety taki dorabiacz powiedział mi ze do mojego będzie kosztowało co najmniej 280, dlatego kombinuje, po 1 kupić kluczyk od citroena na alledrogo, po 2 kupić pusty tylko z grotem i go dofrezować , przełożyć elektronikę ( transponder i ewentualnie radio) i zakodować- koszt całości to ok 250-300 zl i mam kompletny kluczyk dlatego pytam czy podejdzie elektronika( transponder i radio ) z innego modelu???
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 21:42
Temat postu:

Re: transponder w kluczyku


jp75 napisał:
jacekczewa napisał:
jp75 napisał:
witam, tak się składa że z moja cxp 1,6 hdi 2004r dostałem tylko jeden oryginalny kluczyk, chcę dorobić drugi w miarę jak najniższym kosztem,
1sze pytanie : czy jest możliwość dokupienia samego transpondera kluczyka jeśli tak to jaki to rodzaj, nr tego transpondera,
2gie : czy jeśli dokupię elektronikę z citroena niekoniecznie xpicasso lub picasso innego rocznika - da się ją zakodować do mojego auta( transponder i radiopilota).
Poza tym czy w czym tkwi problem z kodowaniem tych kluczyków właśnie tego rocznika - szpece mówią że jakieś specjalne kodowanie występuje ?

dzięki za odpowiedzi

kluczyk z transponderem ( bez pilota) skopiowany transponder z istniejącego kluczyka - cena ok 150 zł u dorabiaczy kluczyków


Niestety taki dorabiacz powiedział mi ze do mojego będzie kosztowało co najmniej 280, dlatego kombinuje, po 1 kupić kluczyk od citroena na alledrogo, po 2 kupić pusty tylko z grotem i go dofrezować , przełożyć elektronikę ( transponder i ewentualnie radio) i zakodować- koszt całości to ok 250-300 zl i mam kompletny kluczyk dlatego pytam czy podejdzie elektronika( transponder i radio ) z innego modelu???



no to w Krośnie macie chore ceny dorobienia i skopiowania klucz( transpondera Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
jp75

Debiutant



Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): KROSNO
Posiadane auto: CITROEN XSARA PICASSO 2004 1.6 hdi
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 10 Mar 2011, 14:17
Temat postu:

Re: transponder w kluczyku


no to w Krośnie macie chore ceny dorobienia i skopiowania klucz( transpondera Smile[/quote]

tak dziś bylem takiego licencjonowanego speca trochę mi potłumaczył ale powiedział jedna rzecz: ze do mojego modelu podchodzi kodowanie crypto 46 z typem pamięci- chyba tak to nazwał- 7936.w takiej sytuacji są 3 rozwiązania : 1.zamawiasz kompletny kluczyk z immobilizerem pilotem - koszt 450zl, 2.dorabiasz kluczyk tylko z immo i tu 2wie wersje
2.a.kluczyk z transponderem (tzw węglowym- mały czarny dinx) który można wpisać w pamięć komputera ,dodatkowo dostajemy pin , który potrzebny jest do zakodowania transpondera - koszt 300zl
2.b.kluczyk z transponderem ( szklana rurka o sr ok 2mm dl 3cm) której się nie da wpisać w pamięć kompa,działa tzn otwiera zamek odpala ale w razie jakichś problemów z kompem nie ma go w bazie, tzn po przeprogramowaniu ten kluczyk na nic się nie przyda- koszt takiego klucza to ok 250 zl
może opisałem to trochę chaotycznie, ale mam nadzieję ze jak ktoś będzie miał podobny problem coś pomogłem
i jeśli ktoś będzie miał jakieś pytanie proszę pisać

jeszcze coś, WCIĄŻ NIE WIEM CZY JEŚLI KUPIE KLUCZYK Z ALLEG.. TO CZY DA SIĘ GO WYKORZYSTAĆ ,mój spec powiedział że nie da się przeprogramować ani transponder ani radio Question Confused
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 10 Mar 2011, 14:17
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
waldigsi

Dyskutant



Dołączył: 14 Sty 2011
Posty: 89
Skąd jesteś (miejscowość / region): Włocławek
Posiadane auto: Citroen C5 II 1.6 HDI podkręcony do 140 KM
Piwa: 11/0
Wysłany: Wto 15 Mar 2011, 14:46
Temat postu:

Re: transponder w kluczyku


jp75 napisał:
witam, tak się składa że z moja cxp 1,6 hdi 2004r dostałem tylko jeden oryginalny kluczyk, chcę dorobić drugi w miarę jak najniższym kosztem,
1sze pytanie : czy jest możliwość dokupienia samego transpondera kluczyka jeśli tak to jaki to rodzaj, nr tego transpondera,
2gie : czy jeśli dokupię elektronikę z citroena niekoniecznie xpicasso lub picasso innego rocznika - da się ją zakodować do mojego auta( transponder i radiopilota).
Poza tym czy w czym tkwi problem z kodowaniem tych kluczyków właśnie tego rocznika - szpece mówią że jakieś specjalne kodowanie występuje ?

dzięki za odpowiedzi


Potrzebujesz transponder prekodowany pod grupe PSA
mam takie transpondery , odezwij sie na PW
musisz mieć jeszcze karte kodową lub sam pin zeby zakodowac nowy klucz, Pin tez mobe policzyć jesli trzeba

po drugie po co chcesz przekładac elektronike z drugiego?
Powrót do góry
korsarz50

Debiutant



Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Włocławek
Posiadane auto: C4GP 2,0HDI 150KM 2010r + Peugeot 308SW 1,6THP 156KM 2011r
Piwa: 2/2
Wysłany: Pią 14 Paź 2016, 20:23
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) transponder w kluczyku


Mam 2 kluczyki do c4 picasso 2007r. jeden z pilotem drugi bez. ten bez pilota mi działa. problem z tym z pilotem. niedziałał pilot i niezapalał silnik na nim-immo nie rozpoznawało.
Po wymianie baterii zadziałał pilot, ale nie zapalał silnika.
Lexią zrobiłem przyuczenie kluczyków. ten bez pilota się przyuczył a ten z pilotem już nie.
Ale po załym zajściu okazało się że teraz niemożna przyuczyć pilota który wcześniej działał.
W tym bez pilota mam czarną kostkę transponder. a w tym z pilotem nic takiego nie widzę jest tylko płytka elektroniczna.
Co zrobić by zapalał lub chociaż pilot działał?
Powrót do góry
waldigsi

Dyskutant



Dołączył: 14 Sty 2011
Posty: 89
Skąd jesteś (miejscowość / region): Włocławek
Posiadane auto: Citroen C5 II 1.6 HDI podkręcony do 140 KM
Piwa: 11/0
Wysłany: Nie 16 Paź 2016, 21:01
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) transponder w kluczyku


Trzeba naprawić klucz z pilotem i ponownie zakodować oba klucze , kodując klucz bez pilota wyrzuciłeś resztą kluczy które były zakodowane , skoro nie działa klucz scyzoryk w cześci immo - pilot tez się nie zakoduje mimo że działał.
Moge sie podjąć naprawy tego kluczyka lecz potem trzeba będzie go zakodować
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
korsarz50

Debiutant



Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Włocławek
Posiadane auto: C4GP 2,0HDI 150KM 2010r + Peugeot 308SW 1,6THP 156KM 2011r
Piwa: 2/2
Wysłany: Pon 05 Paź 2020, 17:05
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) transponder w kluczyku


Więc naprawiłem pilota i działają oby dwa kluczyki i pilot. Uszkodzony był transponder (cewka immo pęntla can) w pilocie z elektroniką. Wystarczyło kupić nową 20zł. i wlutować. Po tym zabiegu programowanie przebiegło pomyślnie dla kluczyków i pilota.
Waldigsi masz rację. Masz piwo Smile
_________________
C4GP 2,0HDI 150KM 2010r + Peugeot 308SW 1,6THP 156KM 2011r
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Nadwozie.


CitroenBerlingo

27 500

2010r.

170 687 km

łódzkie

CitroenC3 Aircross

52 300

2018r.

113 071 km

podkarpackie

CitroenC5

17 900

2008r.

359 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC4 Cactus

56 000

2019r.

90 000 km

śląskie

CitroenC2

10 900

2009r.

189 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System