Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Kończy sie FAP i co dalej...


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
magik30

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 107
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: C4 exclusive 1.6 HDI /110 KM 2006
Piwa: 2/2
Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 16:51
Temat postu:

Kończy sie FAP i co dalej...


Jak w temacie...
http://www.katowiceinfo.pl/motoryzacja/uslugi/katowice-usuwanie-dpf-fap-citroen-peugeot-20-hdi-800-zl.htm

ktoś korzystał??

Proszę o wszelkie rady
Powrót do góry
gadu-gadu
procik

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 788
Skąd jesteś (miejscowość / region): Doncaster/UK
Posiadane auto: C3 1.4HDI i C4 2.0HDI Excl.
Piwa: 82/3
Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 17:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Kończy sie FAP i co dalej...


Masz alternatywę, możesz go przepłukać woda. Po za tym co to znaczy "kończy się FAP"? jest komunikat o zapchaniu? czy kończy się dodatek do paliwa? Jak jest eksploatowane auto? Dłuższe dojazdy, czy miasto?
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
magik30

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 107
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: C4 exclusive 1.6 HDI /110 KM 2006
Piwa: 2/2
Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 17:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Kończy sie FAP i co dalej...


znalazłem takie cos

http://www.kreatormocy.pl/index.php?act=fapdpf

jest zapchany na 30 % całkowicie - mam auto od 2 tyg. Jazda będzie mieszana. 2 rożnych elektro mechanikow powiedziało ze trzeba będzie dolać płyn no i coś zrobić z filtrem (można próbować płukać), ale problem będzie wracał nawet jak wymienię na nowy

Jeśli można to wyłączyć i wyciąć to ja bardzo chetnie. Zostało mi do przejechania około 20 tys km. Do pracy mam 10 km obwodnicą. Czasami jazda po mieście jak każdy.
Powrót do góry
gadu-gadu
sinnerro

Auto Maniak



Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 590
Skąd jesteś (miejscowość / region): Anglia
Posiadane auto: Peugeot 407, 2.0 hdi 136KM, 2005, Citroen C5 2.0HDi 163KM 2012 eclusive
Piwa: 47/4
Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 17:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Kończy sie FAP i co dalej...


Nie sluchaj bzdur kolesi co chca Ci wlepic nowy filtr. Samemu sobie go pluczesz i wszystko dziala jak nalezy, chyba ze juz bedzie definitywnie do wymiany wtedy zacznij sie martwic.
Powrót do góry
magik30

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 107
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: C4 exclusive 1.6 HDI /110 KM 2006
Piwa: 2/2
Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 17:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Kończy sie FAP i co dalej...


oki, a czy ktoś z was wyciął go i wyłączył programowo przez zmianę oprogramowania w silniku??.

dużo pozytywów jest o nich
http://tuneforce.pl/FAP.html

znalazłem tez w necie człowieka (na tym forum) który usunął z 2.0 FAP programowo 1,5 roku temu i mówi że zapomniał co to FAP, więc jest nadzieja na ostateczne rozwiązanie.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 17:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
potrzebski

Auto Maniak



Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 3276
Skąd jesteś (miejscowość / region): piaseczno mazowieckie
Posiadane auto: Citroen ds5 2,0 2012. Skoda Rapid 1,6 tdi 2013. Bmw e39 2,5 2002. Bmw e61 3,0 2006
Piwa: 1597/1
Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 19:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Kończy sie FAP i co dalej...


Można usunąć i nawet są firmy, które się tym między innymi trudnią. Minusy to: samochód zacznie kopcić i nie będzie przyjazny dla środowiska, przy okresowym przeglądzie mogą wystąpić problemy z podbiciem w dowodzie rejestracyjnym badań technicznych na kolejny rok. Plusy to: nie płacisz za płyn oraz filtry FAP, nie musisz martwić się czy w danym momencie samochód wypala sadzę, możesz jeździć cały czas po mieście bez obawy zapchania filtra. Musisz sobie przemyśleć plusy i minusy. Poszukaj choćby na Allegro - sporo warsztatów oferuje taką usługę. Oczywiście samo wycięcie filtra to nie wszystko, trzeba go także usunąć z oprogramowania samochodu. Zazwyczaj firmy które usuwają filtr zajmują się także zmianą programu.
Powrót do góry
magik30

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 107
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: C4 exclusive 1.6 HDI /110 KM 2006
Piwa: 2/2
Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 19:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Kończy sie FAP i co dalej...


a niech sobie kopci Smile to mi nie przeszkadza, a co do przeglądów myślę że też przejdzie bez żadnego problemu. Widzę tylko jeden plus - kilka tysięcy w kieszeni i żadnych problemów z wypalaniem i kontrolkami.
Powrót do góry
gadu-gadu
Egontar

Debiutant



Dołączył: 14 Sty 2011
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 1.6HDI Familiale, DS5 2,0HDI SportChic
Piwa: 0/4
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 08:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Kończy sie FAP i co dalej...


magik30 napisał:
a niech sobie kopci Smile to mi nie przeszkadza, a co do przeglądów myślę że też przejdzie bez żadnego problemu. Widzę tylko jeden plus - kilka tysięcy w kieszeni i żadnych problemów z wypalaniem i kontrolkami.


Niestety w Europie zachodniej jazda bez filtra jest poważnym wykroczeniem i można nieźle zapłacić. Musisz przekalkulować, czy przypadkiem nie będziesz jeździł tamtymi drogami. A jak auto zakopci to mogą się połapać!
Powrót do góry
jaclub

Dyskutant



Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mysłowice
Posiadane auto: citroen c4 2008
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 09:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Kończy sie FAP i co dalej...


ja tam wolę pozbyć sie dziada jak klęknie, nie mam zamiaru sponsorować ochrony środowiska. Jeden z kolegów napisał, że będzie kopcił: jak każdy diesel na zimnym silniku!, poza tym jeżeli silnik jest bardziej zużyty np. z racji większego przebiegu FAP szybciej będzie sie zapychał ponieważ paliwo będzie gorzej spalane (mniej sprawne wtryski itp) to co mam wymieniać filter i całe badziewie co 20 tyś? Na pewno nie. FAP, DPF to wymysł mądrych głów no i ochrona środowiska ale temat jest niedopracowany. Kiedyś diesle jeździły bez filtrów i było np. mercedes beczka diesel kopcił jak parowóz i jechał a teraz zajęli się ochroną środowiska. A co do innych krajów, jak bardzo zajechany silnik musiałby być, żeby cię namierzyli, że kopcisz bo nie masz FAPu, i na pewno wezną auto do przebadania na warsztat czy faktycznie auto go nie posiada....bajki. Likwidacja FAP, DPF...
_________________
sruuu
Powrót do góry
gadu-gadu
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 10:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Kończy sie FAP i co dalej...


Witam, marketing w czystej formie i nic innego! To dokładnie można zobaczyć na stronach firm oferujących wycinanie fap. Warsztaty motoryzacyjne żyją z napraw aut, ale jako, że chciwości i kasy nigdy nie za dużo to trzeba ludowi wmówic, że jego samochód ma rzecz nie potrzebną, zbędną, przeszkadzającą w normalnej eksploatacji samochodu, a wręcz uniemożliwiającą jazde, takie rzeczy to tylko w POLSCE. Filtr został tak stworzony, aby nie jak co niektórzy mówią uprzykrzyć życie, ale aby za dizlem nie było ściany czarnego dymu i normalna jego eksploatacja, (uzupełnianie płynu i czasami wyjechanie poza miasto) nie powoduje większych problemów. Ja mam od roku i jeżdże tzw. koło komina i nigdy jeszcze nic z filtra mi sie nie zaświeciło. Tylko u nas jest możliwe, żeby jęździć z komunikatem o uzupełnieniu płynu i nie wiedząc co tak naprawde tam piszę a potem mieć pretensję, że filtr jest do d... i trzeba go wyciąć bo "mnie nie stać na uzupełnianie w ASO płynu za700zł". Tylko szczegół, że po odwiedzin strony warsztatu usuwającego fap nagle stać na usunięcie. Usunięcie filtra to równowartość trzech uzupełnień płynu i to w ASO, a jedno uzupełnienie wystarcza do 120.000km. Im większa kolejka pod warsztatem, oczywiście po odwiedzinach strony tym lepszymi brykami (kremowe skórki itp.) ich własciciele będą mogli się rozbijać no i oczywiscie właściciel warsztatu za chiny nie usunie filtra bo jak by to wyglądało za białym mieciem z biała skórka czarny dym a'fe. Jak by ktoś wymyślił, że na trzech kołach jeździ się szybciej, oszczędniej, mniej kłopotliwie to gwarantuję, że po tygodniu było by mnóstwo stron oferujących usunięcie czwartego koła. Oni z tego żyją i jak padnie na podatny grunt to ... Marketing!
_________________
Cyfrowy 5
Powrót do góry
Wystawiono 3 piw(a)
janes99

Czytelnik



Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazury
Posiadane auto: Biały Lanochód, Bordowy Lanowóz, Srebna 307-ka SW 2,0HDI
Piwa: 2/2
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 14:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Kończy sie FAP i co dalej...


Mądrze piszesz...
Piwa nalać!!
Powrót do góry
Wystawiono 2 piw(a)
magik30

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 107
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: C4 exclusive 1.6 HDI /110 KM 2006
Piwa: 2/2
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 14:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Kończy sie FAP i co dalej...


Znalazłem w trojmieście dobrego mechanika od cytryn, wymienia mi rozrząd, sprawia wrażenie że zna się na rzeczy (dużo ciekawych rzeczy powiedział o c4) i powiedział mi że lepiej dolać płyn umyć FAP i będę miał z tym spokój na 100% więc zaryzykuje i jak zaczną się problemy to zostawię u niego. Puki co dowiedziałem się że olej do diesla musi być firmy TOTAL bo tylko on ma odpowiednią lepkość do tych silników. I jak zaleje się inny to niby to samo ale zaczynają się cyrki. Niby taki niuans a jednak bardzo istotny. Mechanik polecany z forum citroena.
Powrót do góry
gadu-gadu
procik

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 788
Skąd jesteś (miejscowość / region): Doncaster/UK
Posiadane auto: C3 1.4HDI i C4 2.0HDI Excl.
Piwa: 82/3
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 17:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Kończy sie FAP i co dalej...


Olej silnikowy TOTAL jest ok, ale najważniejsze jest to, aby byl syntetyczny i o niskiej zawartości popiołów. Musza posiadać normę ACEA C2 lub C2/C3, ktore dzieki ograniczonej zawartosci popiolow siarczanowych, fosforu i siarki nie niszcza tak bardzo filtrow czastek stalych.

Ja ostatnio zalalem "Motul 8100 Eco-clean C2 5W30 5l" i jestem bardzo zadowolony.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
jaclub

Dyskutant



Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mysłowice
Posiadane auto: citroen c4 2008
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 18:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Kończy sie FAP i co dalej...


Cyfrowy 5 napisał:
Witam, marketing w czystej formie i nic innego! To dokładnie można zobaczyć na stronach firm oferujących wycinanie fap. Warsztaty motoryzacyjne żyją z napraw aut, ale jako, że chciwości i kasy nigdy nie za dużo to trzeba ludowi wmówic, że jego samochód ma rzecz nie potrzebną, zbędną, przeszkadzającą w normalnej eksploatacji samochodu, a wręcz uniemożliwiającą jazde, takie rzeczy to tylko w POLSCE. Filtr został tak stworzony, aby nie jak co niektórzy mówią uprzykrzyć życie, ale aby za dizlem nie było ściany czarnego dymu i normalna jego eksploatacja, (uzupełnianie płynu i czasami wyjechanie poza miasto) nie powoduje większych problemów. Ja mam od roku i jeżdże tzw. koło komina i nigdy jeszcze nic z filtra mi sie nie zaświeciło. Tylko u nas jest możliwe, żeby jęździć z komunikatem o uzupełnieniu płynu i nie wiedząc co tak naprawde tam piszę a potem mieć pretensję, że filtr jest do d... i trzeba go wyciąć bo "mnie nie stać na uzupełnianie w ASO płynu za700zł". Tylko szczegół, że po odwiedzin strony warsztatu usuwającego fap nagle stać na usunięcie. Usunięcie filtra to równowartość trzech uzupełnień płynu i to w ASO, a jedno uzupełnienie wystarcza do 120.000km. Im większa kolejka pod warsztatem, oczywiście po odwiedzinach strony tym lepszymi brykami (kremowe skórki itp.) ich własciciele będą mogli się rozbijać no i oczywiscie właściciel warsztatu za chiny nie usunie filtra bo jak by to wyglądało za białym mieciem z biała skórka czarny dym a'fe. Jak by ktoś wymyślił, że na trzech kołach jeździ się szybciej, oszczędniej, mniej kłopotliwie to gwarantuję, że po tygodniu było by mnóstwo stron oferujących usunięcie czwartego koła. Oni z tego żyją i jak padnie na podatny grunt to ... Marketing!



nie wiesz co piszesz kolego ja już wymieniałem DPF po 120 tyś w vectrze, 2400pln w [cenzura], i nie mam zamiaru popełnić tego błędu jeszcze raz. I powtarzam żadne płukanie nie pomoże chyba jedynie na pare tyś km, tym bardziej przy przesyconych elektronikom ( nie dopracowaną niestety) naszych cytryn. I samo dolanie płynu nic nie da to jest zaledwie dodatek do paliwa. Dolanie płynu nie oczyści FAPa. Jak ktoś ma zamiar jeździć do serwisu co chwile, kasowac błędy, które co chwilę się aktywują to wszystkiego najlepszego...

FAP-WEK
_________________
sruuu
Powrót do góry
gadu-gadu
procik

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 788
Skąd jesteś (miejscowość / region): Doncaster/UK
Posiadane auto: C3 1.4HDI i C4 2.0HDI Excl.
Piwa: 82/3
Wysłany: Czw 10 Mar 2011, 10:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Kończy sie FAP i co dalej...


Spokojnie kolego, wyluzuj, weź głęboki oddech i pomysł- Dlaczego ten FAP się zapycha?? Moje auto ma 5 lat i jakoś FAP działa i nie mam problemow.
Jeżeli po czyszczeniu FAP-a i uzupełnieniu dodatku ciągle się zapycha to jest jakaś inna przyczyna. Może silnik nadmiernie dymi?
Zacznijcie myśleć a nie narzekać.

I wo gule co wyjeżdżasz z jakąś Vectra i jej DPF-em?
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy.


CitroenDS4

49 800

2017r.

108 000 km

małopolskie

CitroenSaxo

4 000

2001r.

249 000 km

lubelskie

CitroenC4 Picasso

17 900

2007r.

254 000 km

śląskie

CitroenC8

21 900

2011r.

263 000 km

łódzkie

CitroenC3

44 900

2018r.

57 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System