Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Wibracje całego nadwozia C5 z 2008


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
markopa

Debiutant



Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 25

Posiadane auto: Fiat Marea Weekend JTD 2,4
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Mar 2011, 10:19
Temat postu:

Wibracje całego nadwozia C5 z 2008


Witam
Dokładnie tydzień temu kupiłem Citroena C5 V6 2720 cm HDi 150 Kw 2008 rok w automacie, wersja sedan opony zimowy 17 calowe felgi alusy z przebiegiem "70 000" km i zastanawiam się teraz czy czasem na brakuje c jedynki przed siódemką .Odkupiłem samochód od autoryzowanego właściciela salonu Citroena .
Ogólnie samochód fajny ,ale niestety ja trafiłem chyba na jakąś mine bubel otóz jazde testową robiłem dwa razy i było ok podpisałem zamówienie na auto i musiałem czekać dwa tygodnie bo nie miałem wystarczającej ilości kasy ,po dwóch tygodnia odebrałem auto i mam wrażenie że to nie ten sam samochód.Po pierwsze słychać było jakieś dzwięki z silnika podobno że to jakieś szklanki co regulują zawory ,zrobili wymiane oleju i jest niby ok . jak się stanie przy drzwiach przednich pasarzera i lekko pochyli głowe to słychać taki dziwęk cos w rodzaju zit zit zit słabo słychać ale słychać , na 3 biegu jak się lekko dodaju gazu to ma się wrażenie jakby auto lekko szarpało chciało jechać do przodu a nie mógło potem jest ok, na autostradzie od prędkości 90 km zaczyna drgać kierownica a przy 110-120 jak się ją puści to widać wibracje kierownicy ,nalezy wspomnieć że słychać z zawieszenia przód a może z tyłu każdą najmniejszą nierówność na drodze takie głuche puknięcia jadąć tą samą trasą focusem nic nie słychać , należy wspomnieć że zawieszenie w C5 działa tzn opuszczanie i podnoszenie , i teraz najlepsze pojechałem do Niemiec i tam wiadomo można pocisnąć i tak tez zrobiłem więc zaczynam 70 - 80 - 90 km/h zaczyna kierownica wibrować 110 - 120 km/h wibracje są widoczna na obręczy kierownicy i można je poczuć 130-140 km/h troche lepiej wibracje ustały słychać każdą nierówność na autostradzie 150 - 160 - 170 km/h zaczyna wibrować cały samochód ,kierownica , siedzenie kierowcy drzwi boczne lustrko czyjemy się tak jak by się siedziało na pralce automatycznej podczas wirowanie, mrowienie czuć w rekach które mam na kierownicy nawet na tyłeku czuć mrowienie od tych wibracji ,. O żadnym komforcie nie ma mowy to że wibruje cała buda to nic, dochodzi do tego jeszcze dziwęk tych wibracji , ogólnie powiem tragedia absolutnie żednego komfortu, wolałbym z powrotem mojego passata z 2001 roku , czuje się jakby mnie właściciel salonu Citroena wyruchał bez mydła , boli coś takiego zyjemy w kraju w którym zyć się nie da, co mu szkodziło przygotować samochód do sprzedania przecież to właściciel salonu i servicu , niby deklarują że wszystko sprawdzą i zrobią ale ja nie wierze, dlaczego tego nie zrobili przed sprzedażą , czuje się jak osioł i chyba tak zaczne ryczeć , bardzo smutne to dla mne doświadczenie ,. zastanawiam się jeszcze nad powołaniem rzeczoznawców z PZM i oddać sprawe do sądu
na plus to że auto trzyma tor jazdy nawet przy 190km/h auto dobrze trzyma tor jazdy nie balansuje na boki
Powrót do góry
OLS2012

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZTYN
Posiadane auto: C5-C5-C5
Piwa: 2/2
Wysłany: Nie 06 Mar 2011, 10:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wibracje całego nadwozia C5 z 2008


a jakie objawy przy hamowaniu?moze kola Ci podmienili/opony i stad bicie-cisnienie w kolach napewno sprawdzales,wiec odpada-akurat w innym aucie mialem tarcze krzywe i bicie bylo niemilosierne,po wymianie wszystko bylo ok,dlatego pytam jak przy hamowaniu,bo mi tez bilo i to byla wina tarcz
Powrót do góry
markopa

Debiutant



Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 25

Posiadane auto: Fiat Marea Weekend JTD 2,4
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Mar 2011, 11:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wibracje całego nadwozia C5 z 2008


nie zwracałem uwagi na to czy są bicia przy hamowaniu ale np.hamując z prędkości 170 km/h robi się duzo głośniej w samochodzi i słychać że się hamuje a co z tłumieniem nerównośći jesli focus radzi sobie lepiej od mojej cytrynki z hydroaktywnym zawieszeniem 3 generacji z "+" Zaraz pojade i zrobie test hamowania
Powrót do góry
jaromir

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 202

Posiadane auto: citroen C5 2.2 HDI 2002r.kombi
Piwa: 6/4
Wysłany: Nie 06 Mar 2011, 11:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wibracje całego nadwozia C5 z 2008


Witam mnie przychodżą do głowy 2 żeczy 1-żle wyważone opony i niewłaściwe ciśnienie w nich za duże
Powrót do góry
markopa

Debiutant



Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 25

Posiadane auto: Fiat Marea Weekend JTD 2,4
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Mar 2011, 13:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wibracje całego nadwozia C5 z 2008


zrobiłem własnie krótki test na autostradzie w niemczech i jak już wspomninałem wibracje koła kierownicy są duże, ,jeśli ktoś widział kiedyś osobe chorą na Parkinsona to tak właśnie kierownica wibruje ja się ją lekko puści , niestety ale każda nierówność drogowa nawet ta której nie słuchać np. w focusie jest słyszalna w moim aucie jest przenoszona na karoserie i słuchać taki głuchy stuk ,przy chamowaniu takim średnim wciśnięciu pedału hamowania auto dostaje nie wibracji ale jest to raczej kilka krótkich drgań ,bo i droga hamowania jest krótka. Mało tego że wydałem 85 tyś złotych za ten model z tym wypasem to jeszcze odebrano mi radość i przyjemność z jazdy i zakupu tego samochodu i to przez autoryzowany salon sprzedaży Citroena . To jest jedna z najsmutniejszych histori mojej kariery jako kierowca .Jeździłem Fiatemi Focusem ,Passatem , i żaden poprzednik nie sprawił mi takiego rozczarowania jak ten samochód,chciałbym się nim komuś pochwalić ,ale naprawde nie ma czym że bubla kupiłem , Dziękuje Panu który mi to sprzedał . Napewno dam się temu Panu we znaki w niedalekiej przyszłości.

Mam jeszcze jedno pytanie jak parkowałem samochód skręciłem kołem kierownicy do oporu i usłyszałem jakiś pisk lub gwizd coś pośrednio więc odbiłem z ciekawośći w drugą strone i ten dziwięk znowu sie pjawił , za każdym razem kiedy skręcałek kołem kierownicy do oporu pojawiał się ten dziwięk od strony gdzię jest pasek napędowy . Czy to normalne
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 06 Mar 2011, 13:31
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
OLS2012

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZTYN
Posiadane auto: C5-C5-C5
Piwa: 2/2
Wysłany: Nie 06 Mar 2011, 14:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wibracje całego nadwozia C5 z 2008


wiec nie wiem,mozna tylko gdybac-moze malo plynu w sferach i stad drgania
Powrót do góry
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Nie 06 Mar 2011, 15:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wibracje całego nadwozia C5 z 2008


Witam rozumiem ten ból. Kupujesz brykę za krwawice i w dodatku jedną z najbardziej dostojnych z wyglądu i z zawieszenia limuzyn i czekasz, że pojedziesz, jak król i nie poczujesz dziur a tu ZONK! W dodatku od właściciela salonu, to oczekiwał byś samochodu wypieszczonego, ale już masz to zanim zaczniesz się po sądach ciągnąć to sam poszukaj co tam się dzieje. Ja bym na twoim miejscu podjechał do dobrego warsztatu wulkanizacyjnego i sprawdził wyważenie kół (z dokł. do 5g) i żeby sprawdzili czy są felgi proste, powinno pomuc, jak nie to podjedź do warsztatu od hamulcy, żeby sprawdzili czy są tarcze proste. Potem sprawdz płyn LDS, jak to nie pomoże to już niewiem co, ale na chłopski rozum coś nie tak z kołami będzie . Acha i ciśnienie w oponach!
_________________
Cyfrowy 5
Powrót do góry
markopa

Debiutant



Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 25

Posiadane auto: Fiat Marea Weekend JTD 2,4
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Mar 2011, 17:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wibracje całego nadwozia C5 z 2008


Tak czy siak to musze to zrobic i w takiej kolejności jak piszesz koła potem hamulce i na końcu LDS . Masz racje oczekiwałem że jak od salonu odkupuje auto i słono za nie płace to będzie wypiszczone ,.Niestety ale to było coś w rodzaju Stary wysiadł z auta pirdo.....noł drzwiami i do żyda ,moge mu troche narobić smrodu i pewnie narobie.

boli fakt że nic nie moge teraz zrobic bo jestem na delegacji w niemczech dlatego wylewam moje łzy na tym forum


Ostatnio zmieniony przez markopa dnia Pon 07 Mar 2011, 09:54, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Gobers

Debiutant



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C5 Hdi, Windstar 3.8 Pb, VW T4
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 07 Mar 2011, 09:17
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wibracje całego nadwozia C5 z 2008


No więc ja bym poszedł najtańszą drogą i na początek pojechał do wulkanizatora, zapłacił 50 pln żeby wyważył koła i zobaczył czy nie mają bicia, nie są krzywe. Jeśli wibracje nie ustaną to bym zajżał do tarcz.

Piszczenie pompy wspomagania w pozycji skrajnej to raczej nic dziwnego. Spróbuj każdego amerykańca, jeszcze nie widziałem żeby pompa nie wyła. Ale jak powinno być w cytrynie z 2008r - tego nie wiem.

Pamietaj, że jesli masz nowe auto i go nie znasz to zawsze wszystko wydaje się większe i straszniejsze niż jest w rzeczywistości. Może to jakieś duperele. Powodzenia.

P.S.

Zawieszenie Focusa nie ma sobie równych.
_________________
C5, 2002r, 2.0 HDI, kombi
Powrót do góry
markopa

Debiutant



Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 25

Posiadane auto: Fiat Marea Weekend JTD 2,4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Mar 2011, 10:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wibracje całego nadwozia C5 z 2008


wiesz zanim kupiłem to auto to troche poczytałem na necie o tym modelu i co jakiś czas czytasz że to świątynia komfortu , że komfort i komfort że pieknie amortyzuje nierówności drogowe itp. ale mam pytanie do Ciebie jak to wygląda u Ciebie tzn w Twoim aucie czy też słychać każdą nierówność drogową nawet tą najmniejszą? gdzie jadąc innym autem jej nie usłyszysz
Powrót do góry
Gobers

Debiutant



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C5 Hdi, Windstar 3.8 Pb, VW T4
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 07 Mar 2011, 11:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wibracje całego nadwozia C5 z 2008


Ja jeżdżę regularnie amerykańskimi autami i generalnie przy Citroenie byłem zawiedziony bo się nie umywa do aut z USA. Ale jednak jest on wygodny i tłumi nierównosci. Łapie się często na tym, ze jak wejdę w inny samochód (nissan almera, toyota corolla) to nie omijam studzienek na jezdni, tak jak ich nie omijam w moim C5. Niestety po chwili zaczynam je zauważać bo mój tyłek daje mi znak, że to nie jest Citroen. W stosunku do Passata powinieneś czuć różnice na plus.
_________________
C5, 2002r, 2.0 HDI, kombi
Powrót do góry
jaromir

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 202

Posiadane auto: citroen C5 2.2 HDI 2002r.kombi
Piwa: 6/4
Wysłany: Pon 07 Mar 2011, 11:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wibracje całego nadwozia C5 z 2008


twoje tłumienie nierówności jest nierwystarczające ja mam starszego cirtusa i u mnie najazd na dziure czy nieruwność jest tłumiona bardzo bobrze co do twoich probleĶow to przy kupnie twojego auta powinieneś dostać gwarancję na piśmie i to Cię upowarznia do naprawy gwaranucjej jeśli sprzedawca niechce tego zrobić to udaj się śmiało do PZMotu i tam przedstaw sprawę jeśli podejmiesz naprawę samodzielnie to morzez się pozbyć świadczeń gwaracyjnych najbardziej niepokoi mnie tłumienie nierówności i kierownica być morze nie masz wystarczająco LDSu leśli jest go w sam raz to niema ćiśnienia w sferach a to jest kosztowna imreza informuj ja dalej sprawa się toczy i głowa do góry Smile Smile
Powrót do góry
markopa

Debiutant



Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 25

Posiadane auto: Fiat Marea Weekend JTD 2,4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Mar 2011, 11:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wibracje całego nadwozia C5 z 2008


czyli cos musi być nie tak z zawieszeniem skoro ty w C5 nie omijasz studzienek a ja słusze dosłownie wszsytko co się znajduje na drodze,. zauwazyłem że jak wyłącze silnik to przód opuszcza się troche na dół , a tył pozostaje bez zmian . czy to normalne?
Powrót do góry
jaromir

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 202

Posiadane auto: citroen C5 2.2 HDI 2002r.kombi
Piwa: 6/4
Wysłany: Pon 07 Mar 2011, 12:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wibracje całego nadwozia C5 z 2008


To jest jak najbardziej normale ale powinien opadć i tył i przód ja nieszkam w niemczech i tu kupiłem auto i tak jak Ty miałem trochę kłopotów z autem ale miałem gwarancję i wszystkie żeczy zrobiono mi w ramach gwaracji.JeSli mogę wiedzieć w jakim landzie się znajdujesz to jeśli niebyło by zbyt daleko to w miarę morzliwości pomogę
Powrót do góry
tomeczek

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C5 2.0i 16V '03
Piwa: 7/1
Wysłany: Pon 07 Mar 2011, 19:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wibracje całego nadwozia C5 z 2008


Przepraszam , ale dlaczego przód ma się opuszczać po zgaszeniu silnika? No chyba ,że wyjdziesz z auta, no to wtedy tak, bo najpiew się trochę podniesie.
U mnie się nie opuszcza, czasami tylko jak droga dziurawa jest , to przy dłuższym postoju na światłach tył się trochę obniża, ale po zgaszeniu silnika nic. Bo jak by to było, zgasze silnik to auto się opuszcza, nie wysiadam tylko zapalam ponownie i się podnosi?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenC3

18 900

2010r.

227 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Cactus

26 500

2015r.

108 000 km

wielkopolskie

CitroenDS4

46 900

2016r.

106 000 km

wielkopolskie

CitroenC3

19 900

2014r.

125 000 km

mazowieckie

CitroenC4

12 900

2009r.

208 300 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System