Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Wibracje całego nadwozia C5 z 2008


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gobers

Debiutant



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C5 Hdi, Windstar 3.8 Pb, VW T4
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 22 Mar 2011, 10:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wibracje całego nadwozia C5 z 2008


18-ki, 245 mm ? To nie Dodge Viper. Ja miałem 17" 225 i pojezdziłem na nich jeden dzień, po czym zdjąłem bo w kazdej koleinie to auto decydowało gdzie chce jechać a nie ja. No ale mój ma 9 lat.
_________________
C5, 2002r, 2.0 HDI, kombi
Powrót do góry
markopa

Debiutant



Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 25

Posiadane auto: Fiat Marea Weekend JTD 2,4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Mar 2011, 07:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wibracje całego nadwozia C5 z 2008


auto ma 150 KW i to są orginalne felgi i opony z jakimi zostało sprzedane jako nowe zalecane przez producenta , może zmienie ale na razie nie ma funduszy , miałem zimówki 17-stki 225 na 45 i może autem nie rzucało na boki ale komfort był chyba taki sam poza tym rozmawiałem już z zuafanym mechanikiem i podobno te auta maja takie sztywne zawieszenie pomimo hydropeneumatyki i nic się na to nie poradzi, może troche przegiołem prównując zawieszenie C5 do focusa albo passata sorry za to ,ale jak auto stało na serwisie a ja musiałem jeździć facusem , to powiem szczerze że po paru kilometrach zatęskniłem za cytrynowym komfortem

Ostatnio zmieniony przez markopa dnia Pon 28 Mar 2011, 18:13, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
markopa

Debiutant



Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 25

Posiadane auto: Fiat Marea Weekend JTD 2,4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Mar 2011, 18:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wibracje całego nadwozia C5 z 2008


Witam ponownie. W sobote otrzymałem telefon od Pana dyrektora salonu-serwisu, że chciałby się ze mną spotkać w sprawie samochodu, który u nich zakupiłem tj. Citroena C5 i wspomniał w tej rozmowie o wymianie felg aluminiowych.Udałem się na spotkanie ,które odbyło sie po godzinach pracy dyrektora i oferta,którą mi przedstawił przerosła wszelkie moje oczekiwania .Zaskoczenie moje było ogromne ,zaproponowano mi wymiane felg aluminiowych na orginalne nowe, bez gotówki, na koszt salonu. Gratulacje dla salonu MD Citroen Dąbrowa Górnicza za profesjonalne podejście do problemu . Mam nadzieje, że wymiana felg załatwi sprawe definitywnie.Szczerze mówiąc, to jestem mile zaskoczony reakcją salonu, raczej sytuacja niespotykana na Polskim rynku samochodowym.Jestem zadowolony z podejścia kierownictwa salonu do problemu. Naprawdę podejście pracowników do tej sprawy zasługuje na pochwałę. Dziękuję wszystkim za wypowiedzi w tym temacie, jak również duże podziekowania dla salonu MD Citroen z Dąbrowy Górniczej .To jest miła niespodzianka, a jeszcze większe zaskoczenie.Oby tak dalej a klientów będzie przybywać.Teraz czekam cierpliwie na wymianę felg.
Powrót do góry
markopa

Debiutant



Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 25

Posiadane auto: Fiat Marea Weekend JTD 2,4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Mar 2011, 05:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wibracje całego nadwozia C5 z 2008


Panowie to są fakty gdybym kupił to auto na giełdzie miałbym spory wydatek a tak salon to wzioł na siebie .Pragne podziekować salonowi MD Centrum Dąbrowa Górnicza za profesionalne podejśćie do sprawy szczególnie Panu Piotrowi .Śmiało moge polecić ten salon i serwis każdemu a nie będzie rozczarowany.
Powrót do góry
panopticon

Czytelnik



Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrzeszów
Posiadane auto: Ford Mondeo 2.0 TDCi 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Mar 2013, 13:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wibracje całego nadwozia C5 z 2008


odswieze temat, bo mam podobny problem w 3-letniej c5 III, ale mam wrazenie ze nie skonczy sie na felgach czy oponach, a na te chwile o diagnoze mi ciezko, moze ktos pomoze...

autko 2009/2010 C5 III 2.0 HDi 163 KM, automat z hydroactive.

ma przejezdzone dosc sporo przez poprzedniego wlasciciela bo az 160 tys. nie odwiedzilem jeszcze serwisu, jedynie standardowa wymiana plynow i olejow, paska rozrzadu itp. cytryna jest na zimowych oponach michelina 225-55 na 17-calowych alumach. opony na przodzie sa praktycznie lyse, ale zostawilem narazie, bo bylem niepewny pogody przed podroza do Holandii. mialem niestety malo czasu na dokladniejszy serwis. felgi nie wygladaja zle, ale widac rysy po otarciach. opony letnie o takim samym profilu zakupilem, wiec wymiana niedlugo. jednak wydaje mi sie ze wibracje odczuwane przy jezdzie jak wyzej kolega opisal nie pochodza ani od zle wywazonych kol ani od felg (oczywiscie oba elementy ida na pierwszy ogien, jesli problem zniknie to ok). problemy dwa raczej nie sa zwiazane ze soba:

1. szarpie na 3-4 biegu przy 65-75km/h podczas przyspieszania
2. wibracje czuc dosc mocno przy stalej predkosci 110-130, np na tempomacie, troszke lepiej jest przy 140-150, powyzej nie odwazylem sie jechac, bo zaczyna wibrowac wszystko jak kolega wyzej opisal.

zauwazylem ze przy predkosciach 110-130 drzenie ustaje kiedy sie zaczyna przyspieszac albo pusci pedal gazu. mozna odniesc wrazenie ze cos nie tak ze skrzynia biegow lub ogolnie z przeniesieniem napedu, jakby zęby opieraly sie o siebie sztywno i wibracje ustaja, kiedy utrzymuje stala predkosc pojawiaja sie luzy i stad problem, ale dokladnie nie wiem - GDZIE? przy predkosciach 130+ wibruje wszystko i wibracje sa nieco inne, to juz nie jakby zęby sie obijaly o siebie. silnik na postoju i podczas jazdy pracuje rowno wiec najpewniej nie chodzi o wtrysk paliwa albo o blokowanie sie tlokow (to raczej diagnoza dla szaprania przy 3-4 biegu, chociaz podobno automaty tak mają). dodam ze poprzedni wlasciciel chyba zapomnial o cyklicznej wymianie oleju, wiec byla konieczna natychmiast.

przejechalem tak trase ok 2,5 tys km, nie odwazylem sie jechac szybciej niz 150, raczej utrymywalem predkosc 130

3. co do komfortu jazdy przy zawieszeniu hydro. strasznie czuc nierownosci. dajmy na to slynna betonówa od Olszyny. hydro ustawione na normal. nie wiem czy automatycznie nie utwardza sie od pewnej predkosci, ale kiedy zjechalem z niemieckiej na polska strone, mialem wrazenie ze jest twarde. nie probowalem recznie podczas jazdy podnosic auta. na wduszonym przycisku sport czy tez nie, auto zachowywalo sie tak samo. nie szalalem ze wzgledu na opony, przy 90 slychac bylo stuki jakby hydro nie mialo miejsca na skok, przy 60-70 tych charakterystycznych stukow nie bylo slychac, ale czuc bylo stukanie o nierownosci betonowych plyt i kazda dziure. nie wiem jak ustawic to zawieszenie, czasami cos przestawie i auto plynie innym razem odpalam silnik wsiadam i wpadam do dziur jakbym na golych felgach jechal.

odnosnie powyzszych problemow wyobrazam sobie ze skrzynia lub dwumasowka (nie ludze sie ze to opony), jesli chodzi o szarpanie to skrzynia lub cos z wtryskiem paliwa, byc moze zapchany dpf. w kazdym razie wydatki beda duze. jakies pomysly.?

poza tym po wejsciu na 6 bieg przy przyspieszaniu slychac gwizd i tez nie potrafie zidentyfikowac problemu, ktory tez juz byl na forum poruszany i nie wiadomo co to.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 15 Mar 2013, 13:15
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenC5

19 900

2010r.

264 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC3 Picasso

23 900

2014r.

198 000 km

pomorskie

CitroenC2

9 500

2008r.

128 056 km

mazowieckie

CitroenC4

49 900

2018r.

129 000 km

wielkopolskie

CitroenC3 Picasso

17 999

2009r.

236 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System