Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Wibracje całego nadwozia C5 z 2008


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jaromir

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 202

Posiadane auto: citroen C5 2.2 HDI 2002r.kombi
Piwa: 6/4
Wysłany: Pon 07 Mar 2011, 19:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wibracje całego nadwozia C5 z 2008


mowa oczywiście ze po wyjściu z auta się troszkę podniesie ale potem wróci do normalnej pozycji
Powrót do góry
markopa

Debiutant



Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 25

Posiadane auto: Fiat Marea Weekend JTD 2,4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Mar 2011, 22:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wibracje całego nadwozia C5 z 2008


np. dziś po długim postoju podchodze do auto otwieram z pilota jeszcze nie wsiadłem i co widze jak przód się opuszcza na dół ,na tył nie zwracałem uwagi jutro się na nim skoncentruje, co dalej pojechałem ,dojechałem pod dom wysiadam pilotem uzbrajam zamek centralny i przód idzie troche w góre i sie opuszcza. Potem go znowu z piolta otwieram i auto sie opuszcza na dół czegoś to ja tu nie rozumie skoro jak wysiadłem i się opuścił to co sam się podniósł i jak mnie zobaczył to sie opuścił choć powiem że dzis około 5-7 km jechałem jakby w komfortowych warunkach auto sie bujało ale nic do moich uszu nie docierało żadne głuch pukanie ,ale sen się skończył i zaczeło się od nowa panowie powiem tak co dużo gdybać bez wizyty w servisie się nie obędzie ale teraz trzeba trafić do serwisu w którym cos z tym zrobią naprawde, znacie jakiś porządny serwis Citroena na Śląsku

Jestem w Northeim westfalen dokładnie w Hamm tez mam jeszcze gwarancje serwisową ,ale samochód potrzebny mi jest co dzień żeby dojechac do pracy poza tym nie mówie dość wystarczająco po niemiecku
Powrót do góry
tomeczek

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C5 2.0i 16V '03
Piwa: 7/1
Wysłany: Pon 07 Mar 2011, 23:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wibracje całego nadwozia C5 z 2008


A to może masz coś z czujnikiem wysokości na przedniej osi, może wariuje trochę. A czy w czasie jazdy słyszysz czasami prace pompy, jak przy podnoszeniu (np. jak na bardziej nierówną drogę wjedziesz)?
Poproś kogoś żeby za tobą pojechał na tych większych prędkościach. Może coś zauważy. Jeszcze taka mało prawdopodobna sprawa, że auto Ci się za bardzo obniża lub podnosi w czasie jazdy.

No i temat poruszany , to półośki, a właściwie przegub wewnętrzny. On naprawdę potrafi telepać autem całym . Miałem tak w dostawczaku.
Powrót do góry
Gobers

Debiutant



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C5 Hdi, Windstar 3.8 Pb, VW T4
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 09:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wibracje całego nadwozia C5 z 2008


tomeczek napisał:
to półośki, a właściwie przegub wewnętrzny. On naprawdę potrafi telepać autem całym . .


To tylko jedna z możliwości. Na ścieżke zdrowia go i na szarpakach wszystko wyjdzie.
_________________
C5, 2002r, 2.0 HDI, kombi
Powrót do góry
markopa

Debiutant



Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 25

Posiadane auto: Fiat Marea Weekend JTD 2,4
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 09:17
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wibracje całego nadwozia C5 z 2008


możesz mieć racje że coś z czujnikiem wysokości może być nie tak ,bo pamiętam jak odbierałem samochód nie działały czujniki parkowania kazali podjechać na drugi dzień i jak pamiętam mieli jakiś problem z usunięciem tej usterki i trwało to kilka godzin "no chyba że coś mi podmieniałi w aucie " ale pamiętam jak szef salonu mnie przeprasszał ale że mają jakiś problem elektroniczny .

Co to jest ta ściezka zdrowia i szarpaki .
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 09:17
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
citron5

Czytelnik



Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): żagań
Posiadane auto: C5 break
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 23:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wibracje całego nadwozia C5 z 2008


Witam. Mam kilka informacji do problemów podanych na forum w kwestii C5 z 2008. Automatyczne obniżenie przodu auta po zakończeniu jazdy oraz jego podniesienie po uruchomieniu silnika to normalne zachowanie tego modelu. Po to ma odpowiednie czujniki. Problemem by było obniżenie samochodu, które uniemożliwi jazdę, a potrafi to zrobić (proszę poszukać tego wątku na forum). Natomiast złym objawem jest to, że słyszysz wszystkie nierówności na drodze. To auto powinno płynąć i nie przenosić żadnych stuków, puków itp. do wnętrza. Ja w swoim nie czuje żadnej, nawet sporej dziury (co ma też wady), a w środku jest idealnie cicho. Wygląda na to, że w salonie zrobili krecią robotę, ale takie są niektóre salony i serwisy Citroena w Polsce. Mnie podmienili czujnik parkowania w jednym serwisie w Wielkopolsce. Na szczęście tylko jeden. Błędem było zakupienie samochodu po 2-tygodniach. Jestem przekonany, że uzupełnili własne albo samochody znajomych częściami z tego auta, bo widzieli, że zostanie sprzedany. Jeśli auto by było idealne to by nie został wystawiony na sprzedaż. W takim przypadku jest "opychany" znajomemu. Generalnie, jeśli w serwisie nie ma możliwości zobaczenia własnego samochodu w trakcie obsługi to podmienią klientowi wszystko, co tylko się da. A jeśli serwismeni zauważą, że klient się w ogóle się nie zna to znajdą mnóstwo dodatkowych usterek (których tak naprawdę w ogóle nie ma), aby zedrzeć maksimum opłat. Właściciel serwisu w ogóle się nie interesuje własnym biznesem, więc mechanicy robią co chcą i mają kasę "na lewo". Jedynym wyjściem to znaleźć doświadczonego mechanika spoza salonu. Na forum czytałem, że są tacy i tylko im zaufać. Pozdrawiam.
Powrót do góry
markopa

Debiutant



Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 25

Posiadane auto: Fiat Marea Weekend JTD 2,4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 08:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wibracje całego nadwozia C5 z 2008


zgadzam się z przedmówca ponieważ doskonale pamiętam dwie jazdy testowe tym autem i było tak jak piszesz samochód płynoł ,dokładnie to samo zapytałem się sprzedawcy dlaczego tego auta nikt nie odkupił z salonu czy znajomy , usłyszałem a kogo stać na takie auto , czasami zauwazyłem że się b.szybko opuszcza przód a innym razem słychac pompe jak pracuje i idzie powoli albo do góry albo na dół . Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji w niemczech w autoryzowanym serwisie żeby sprzedali uzwane auto niesprawne przed sprzedażą auta przechodzą gruntowny przegląd .Gdzię wyczytałem że można napisać skarge do Citroen Europa i oni zareagują odpowiednio. auto ma jeszcze gwarancje.więc troche się pomęcze w serwisach,może tu w niemczech zrobie auto nie wiem
Powrót do góry
aquamarine

Debiutant



Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: C5 2.0 HDI tourer 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Mar 2011, 21:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wibracje całego nadwozia C5 z 2008


Fajnie jest kupić wypasioną furę co ma 3 lata za relatywnie tani pieniądz. Trzeba mieć trochę szczęścia żeby nie kupić fury, którą przez 3 lata jeździł rzeźnik (podejrzewam, że im mocniejszy silnik tym więcej tego szczęścia potrzeba) i żeby nie kupić od gościa, który trochę pokombinował z autem przed sprzedażą. Ja zaryzykowałem z 807 mojej żony. Ale kupiłem auto od ASO kupione jako nowe w RP, z 3-miesięczną rękojmią. Miałem trochę szczęścia bo samochód jeździ bez problemu a wersja bogata i tanio kupiłem.
Moje C5 kupiłem za 87.000 PLN. Nie mam hydropneumatycznego zawieszenia, xenonów, skóry i firmowej nawigacji; koni jest tylko 140 więc każdy burak i burek w sprowadzonym audi lub BMW da radę mnie wyprzedzić. Wyprzedzi mnie narwaniec w firmowym kompakcie a nawet natchniony mocą właściciel miejskiego karzełka. Ale nie muszę się zastanawiać kto przede mną jeździł tym autem bo nikt przede mną nim nie jeździł. Od 50000km jadę przed siebie, podziwiam krajobrazy i nic mi nie bije, nie grzeje się, nie trzęsie, nie hałasuje. Leję paliwo i jadę. Francuzem. Hehe.
Życzę koledze, żeby to była tylko bijąca opona (chociaż jak mi kiedyś biła opona po przekładce to tylko trochę kierownica drżała przy 130-140).
_________________
Radek
Powrót do góry
markopa

Debiutant



Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 25

Posiadane auto: Fiat Marea Weekend JTD 2,4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Mar 2011, 08:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wibracje całego nadwozia C5 z 2008


obawiam się że to będzie coś więcej , a może już nawet najwięcej bo mam wrażenie że te wibracje mogą powstawać od silnika albo skrzyni biegów już za niedługo sie przekonamy.
Powrót do góry
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 01:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wibracje całego nadwozia C5 z 2008


Witam z tymi serwisami to już tak jest. Czytałem tu na forum gdzieś, że gość pojechał na wymiane oleju a ci wzieli auto na podnośnik coś się pokręcili a oleju i tak nie wymienili. Nie wiem, jak to potem wyszło i ile w tym prawdy, ale u nas to wszystko możliwe, jedna wypłata na konto a druga w łapę z lewych klamotów i oleu.

Co by nie było u ciebie markopa to napisz co wyszło z tym twoim autem.
_________________
Cyfrowy 5
Powrót do góry
markopa

Debiutant



Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 25

Posiadane auto: Fiat Marea Weekend JTD 2,4
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 08:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wibracje całego nadwozia C5 z 2008


Auto już w serwisie,jest jeszcze gwarancja , ale na zawieszenie to już gwarancji może nie być bo drogi w Polsce jeszcze są, więc citroen może się nie zgodzić na naprawe zawieszenia w ramach gwarancji , stwierdzono że kierwonica troszke drży i że bije chyba tylna opona i że słuchać jakieś stuki w zawieszeniu ale zawieszenie jest aktywne więc samo sie ustawia odpowiednio do jakość nawierzchni drogi ,więc wyszło na to że w niemczech mają bardzo kiepskiej jakość drogi (dla mnie najlepsze w europie) i chyba Citroen nie nadaje sie na ich drogi bo słychać wszystko , natomiast w pasacie słuchać tylko szum wiatru i opon a w mojej cytrynce wszystko.Szef serwisu odwiózł mnie do domu nową C4 troche małe ale komfort jazdy był bez porównania dużo lepszy.
Na marginesie chyba jeszcze nie wyprodukowano auta które by się nadawało do jazdy po naszych miejskich drogach w komfortowych warunkach
Powrót do góry
markopa

Debiutant



Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 25

Posiadane auto: Fiat Marea Weekend JTD 2,4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Mar 2011, 17:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wibracje całego nadwozia C5 z 2008


więc auto zostało zdiagnozowane co stwierdzono wycieki oleju na przednich siłownikach zawieszenia, do wymiany gwarancja + wymiana przednich tarcz hamulcowych mają bicia nie są to duże odchylenia sugerowali mi żeby je zostawić czyli wyjeździć je bo były niedawno zmieniane po 60 tyś km chyba na jakieś b.tanie zamienniki, nie zgodziłem się żeby je zostawić do wymiany i tu czeka mnie wydatek .
Powrót do góry
OLS2012

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZTYN
Posiadane auto: C5-C5-C5
Piwa: 2/2
Wysłany: Pon 14 Mar 2011, 17:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wibracje całego nadwozia C5 z 2008


czyli to co odrazu mowilem-krzywe tarcze i sfery zawieszenia-swoja droga to bardzo dziwny objaw w takim aucie,albo ma niezly przebieg...
Powrót do góry
markopa

Debiutant



Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 25

Posiadane auto: Fiat Marea Weekend JTD 2,4
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 22 Mar 2011, 06:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wibracje całego nadwozia C5 z 2008


Auto odebrałem, troche już pojeździłem , ale wciąz coś chyba jest nie tak jakoś dziwnie się prowadzi może zrobić jeszcze geometrie ,gdzieś podczas jazdy potrafi uciekać kierownica raz w jedną strone raz w drugą ,a szczególnie jak wpadnie w jakiś dołek których wciąż przybywa na polskich drgach ,czy ktoś mi może powiedzieć jak to jest w C5 czy one są takie twarde,acha wazne mam założone letnie opony 18 cali szerokość 245 wysokość może 40 może one mają jakiś wpływ na komfort jazdy nie wiem , ale napewno nie pokuśłbym się nazwać tego auto świątynią komfortu ,jechałem audi A5 z 2008 i tam jest już dużo lepiej o wiele lepiej i audi A6 z 2006 s-line nie ma o czym gadać nie ma co porównywać
Powrót do góry
OLS2012

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZTYN
Posiadane auto: C5-C5-C5
Piwa: 2/2
Wysłany: Wto 22 Mar 2011, 08:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wibracje całego nadwozia C5 z 2008


na takim profilu nigdy nie bedzie komfortu niestety=to moze ladnie wyglada,ale nie na nasze drogi,pozatym ta szerokosc-gdyby auto mialo grubo ponad 300koni-widzialbym sens
kierownica ucieka bo na tak szerokim kapciu auto lapie kazda koleine i ciagnie na boki-zmien na 215mm lub 225mm , profil 45mm a najlepszy bylby 50mm i poczujesz napewno roznice ,nawet lepszy komfort niz w audi-lzej bedzie wspomaganie chodzilo i caly uklad kierowniczy.
najlepsze wyjscie-zmienic na 17cali i cieszyc sie z komfortu
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenC3

49 300

2017r.

87 007 km

podkarpackie

CitroenBerlingo

12 999

2007r.

201 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC5

24 900

2011r.

133 503 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

43 900

2017r.

229 000 km

łódzkie

CitroenC4 Cactus

38 900

2014r.

65 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System