Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Saxo ) Sprzęgło harczy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Saxo ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krymin26

Czytelnik



Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Elbląg
Posiadane auto: Citroen Saxo 1.1
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Lut 2011, 18:47
Temat postu:

Sprzęgło harczy


Witam posiadam Citroena Saxo 1.1 Starszy rocznik z bardziej kwadratowymi przednimi lampami. Problem polega na tym że gdy ruszam, puszczam sprzęgło strasznie piszczy. Tak jakby coś chodziło na sucho. Nie jest to do końca piszczenie taki dziwny dźwięk jak by coś strasznie tarło, zgrzyt. Dodam jeszcze że zależy to od puszczania sprzęgła i ilości gazu, np mojej żonie prawie nigdy to nie występuje, u mnie co każde ruszanie. Problem pojawia się również, gdy zmieniam bieg i puszczam sprzęgło, ale rzadko się to zdarza. Nie dawno odkryłem że te harczenie pojawia się gdy gdy jadę na pół sprzęgle ( tak gdzieś 3/4 puszczenia pedału ) Na innym forum, jeden użytkownik napisał mi ,, Napinacz, poduszka,, Lecz nie wiem niestety co to znaczy a nie mam z nim kontaktu.

I jeszcze nie wiem czy to ma coś wspólnego z tym ale gdy jadę w wyższej skali obrotów, gdzieś od 60 w górę i od 4 biegu to gdy jestem rozpędzony i puszcze całkowicie gaz to szarpnie, tak samo się gdy nacisnę spowrotem gaz. Proszę o pomoc!! Mechanik mówi że nie wie co to jest i musiał by mi go zabrać i rozebrać żeby się dowiedzieć.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Saxo ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Saxo »

Opinie o samochodach Citroen Saxo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Saxo ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC1

31 900

2019r.

43 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

27 000

2009r.

259 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

17 900

2007r.

254 000 km

śląskie

CitroenC4

22 900

2012r.

227 240 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

49 800

2017r.

152 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System