Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) diesel additive minimum level



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rd

Czytelnik



Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): oxford
Posiadane auto: citroen c5 2,2 hdi auto
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Lut 2011, 01:34
Temat postu:

diesel additive minimum level


witam
od jakiegos czasu pojawia sie informacja "diesel additive minimum level"
prosze o rade i pomoc
dziekuje
Powrót do góry
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Pią 25 Lut 2011, 09:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) diesel additive minimum level


Witam pojawienie się tego napisu oznacza, że musisz w aucie uzupełnić płyn EOLYS najlepiej w ASO. Płyn ten jest konieczny do wypalania cząstek sadzy w filtrze cząstek stałych ( FAP ). Jezeli nie uzupełnisz to zniszczeniu ulegnie wyżej wymieniony filtr, a to ogromne koszty. Dodatkowo samochód może wejść w tryb awaryjny i obroty max. do 2500.
_________________
Cyfrowy 5
Powrót do góry
rd

Czytelnik



Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): oxford
Posiadane auto: citroen c5 2,2 hdi auto
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Lut 2011, 00:02
Temat postu:

Re: diesel additive minimum level


rd napisał:
witam
od jakiegos czasu pojawia sie informacja "diesel additive minimum level"
prosze o rade i pomoc
dziekuje

witam
bardzo dziekuje za odpowiedz i pomoc,mam dwa pytania jeszcze,a mianowicie jak (czy moge to zrobic sam?)uzupelnic ten plyn?i jeszcze jedna informacja w aucie:unblocked diesel filter.co mam z tym zrobic?prosze o rade
bardzo dziekuje
Powrót do góry
tomeczek

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C5 2.0i 16V '03
Piwa: 7/1
Wysłany: Nie 27 Lut 2011, 00:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) diesel additive minimum level


Pomóc może przegonienie auta po autostradzie, ale nie tak chwilkę , tylko dłuższy czas z dużą prędkościa.
A jeśli już go całkiem szlag trafił to masz kilka wyjść. Możesz sam go przepłukac kercherem (po zdemontowaniu oczywiście) albo udac sie do ASO po nowy (trochę kosztuje) albo usunąć całkowicie (musisz poszukać kto i gdzie to dobrze zrobi - temat był poruszany jak nie tu , to na innym forum C5)
Powrót do góry
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Nie 27 Lut 2011, 18:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) diesel additive minimum level


Witam tak, jak kolega napisał przegoń go, ale no właśnie ale... Nie wiem, czy nie zapóźno tak, jak pisałem brak płynu EOLYS powoduje, że sadza się nie może wypalić bo spaliny mają za niską temperaturę aby tego dokonać i w tym właśnie pomaga wyżej wymieniony płyn. Obniża temperature spalania sadzy w filtrze. Jeżeli brakowało płynu to filtr mógł się zapchać i kłopot gotowy. Bez płyny przegonienie auta nic nie da bo nie spali sadzy. Komunikat o uzupełnieniu płynu pojawia sie z pewnym wyprzedzeniem, żeby mieć czas na uzupełnienie i tak naprawde nie wiadomo czy skończył się i filtr się zapchał, czy jeszcze są resztki a napis pojawił się bo akutat czas na przegonienie autka.

Tu masz linka, jak umyc filtr:
cz.1
http://www.youtube.com/watch?v=GfbamLyJhgo&feature=related
cz.2
http://www.youtube.com/watch?v=NtTcCk3gG0U

Co do pytania czy można samemu uzupełnić. To można, ale po pierwsze to, że po uzupełnieniu płyny trzeba podłączyć pod kompute, żeby poinformować komputer, że jest płyn uzupełniony i zaczął pobierac go. Po drugie trzeba umieć to zrobić i oczywiście mieć taki płyn.

Tu masz link do kupna płynu. UWAGA na rocznik auta.

http://www.motorro.net/index.php?p318,eolys-176-plyn-do-filtra-czasteczek-stalych-fap-1-litr&gclid=CNfI0rer_qQCFQz-2AodTWywjg
Mam nadzieję, że pomogłem.
_________________
Cyfrowy 5
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 27 Lut 2011, 18:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Miodzio12345

Czytelnik



Dołączył: 06 Lut 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Citroen c5 2002 2,0 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 07 Lut 2015, 00:29
Temat postu:

dodatek do ON


Witam ja mam podobny problem czyli komunikaty o niskim poziomie płynu Eolys. Tylko że u mnie mechanik sprawdził ile jest jeszcze płynu w zbiorniczku i okazało się że płyn jest w tzw. Nerce i jest jeszcze połowa płynu. Podobno to nie pierwszy taki przypadek że wyświetla małą ilość płynu a faktycznie płyn jeszcze jest. Jeszcze tego nie zrobiłem ale mechanik mi mówił że nie ma połączenia między modułem płynu a komputerem więc sprawa do rozwiązania.
Powrót do góry
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Sob 07 Lut 2015, 11:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) diesel additive minimum level


Do wszystkich pytajacych i odpowiadajacych w tym temacie:
Nie zabierajcie glosu nie majac pojecia o systemie fapa w Citroenie. Na forach ten temat juz tyle razy byl poruszany, ze odsylam do przyjemnej lektory. Prawie co tydzien temat jest poruszany. Jesli nie macie ochoty na poduczenie sie, skazani jestescie na serwis, albo warsztat majacy odpowiednia wiedze. Grzebanie w systemie bez odpowiedniej wiedzy jest niebezpieczne dla dalszej eksploatacji pojazdu.
Radze usiasc do kompa i poczytac posty. Dla wygodniejszych jest szukajka. Palce juz mnie bola od pisania odpowiedzi na ten temat.
Moze czas juz na kompedium na forum na ten temat? Niedlugo zrobie gotowca do wklejania odpowiedzi. W zeszlym tygodniu pisalem o fapach z piec razy na roznych forach.
Jesli nie macie duzej wiedzy na ten temat nie piszcie glupot.
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC5

17 900

2012r.

323 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

14 777

2009r.

365 000 km

pomorskie

CitroenBerlingo

31 900

2014r.

188 668 km

mazowieckie

CitroenC2

10 900

2009r.

189 000 km

pomorskie

CitroenC4 Cactus

59 000

2019r.

90 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System