Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen ) Moje C3



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JasiuC3

Czytelnik



Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Maj 2006, 22:20
Temat postu:

Moje C3


Miałem kilka modeli FIATA . W ubiegłym roku kupiłem CITROENA C3 1.1 (61 KM). Samochód spisuje się doskonale, jest to mały miejski samochód z duzym bagażnikiem (307 l ) , bogatym wyposażeniem:
- wspomaganie kierownicy
- 2 poduszki
- regulacja kierownicy
- regulacja foteli
- centralny zamek
- elektryczne szyby
- komputer pokładowy

Pali średnio 6,5 l / 100Km . Przejechałem 15 tyś.Km i porównujac do FIATA "Punto" którego miałem, mój mechanik na temat awaryjności powiedział tylko że FIAT to FIAT ( bez komentarza ).
Powrót do góry
mariano-italiano

Czytelnik



Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Lip 2006, 23:22
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Moje C3


Zgadza sie Smile Fiat to Fiat!!!
Powrót do góry
gadu-gadu
pini

Debiutant



Dołączył: 27 Lip 2007
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): KIELCE/WARSZAWA

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Lip 2007, 14:38
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Moje C3


Tak tak. A ja mam AR156 co alfa to alfa (fiat), żona C3. Bo auto kupuje się sercem nie rozumem. Inaczej bylby to GOLF
_________________
Alfoholik, C3 fan
Powrót do góry
gadu-gadu
tomjak

Czytelnik



Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Lis 2007, 11:35
Temat postu:

spalanie w C3 1.1B


spalanie jest male na 8 L przejechalem 140 km w trybie zmiennym. jestem zadowolony z tego autka. a FIAT to FIAT tu macie racje. nic jeszcze nie wymieniałem C3 mimo przebiegu 180.000. Smile Smile Smile Smile
_________________
tomek tomjak18@02.pl
Powrót do góry
gadu-gadu
czarczar

Auto Maniak



Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 800
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn

Piwa: 32/1
Wysłany: Pią 21 Mar 2008, 20:26
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Moje C3


c 3 1.4 hdi spalanie tak jak podaje producent , fotele przednie koszmar ,bul w plecach po długiej trasie , dlatego zamontowałem komplet foteli czarna skóra z forda scorpio - wieloryb ,koszt zakupu 700 zł , rewelacja fotel kierowcy podnoszony elektrycznie , podgrzewanie foteli przednich jeszcze nie podłączone ale to żaden problem , co prawda poświęciłem 5 dni na zamontowanie kompletu foteli , ale jest zrobione tak że w ciągu 30 minut wszystko można zamontować do stanu przed przeróbką , mogę zrobić fotki , fotele z forda bo c3 i ford fiesta to bliźniaki he he . było trochę rzeźbienia ale efekt jest fajny i wygodne fotele . pozdrawiam miłośników citroena c3 i forda scorpio .
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Pią 21 Mar 2008, 20:26
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Sławeeek

Debiutant



Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: C3 1,6 16V 109 KM 2002r. Exlusive
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 18 Sie 2009, 22:23
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Moje C3


Ja natomiast przeciwnie jak koledzy, pewnie, że fiat to fiat, ale citroen to citroen. Jakość fiata jakiego miałem (Siena 1,6 16V 1998r.) oceniam oceną bardzo dobrą, a jedynym mankamntem było to że lubił popić paliwka i jedynie to mnie bolało. Sama jakość wykonania- sztywne plastki zewnętrzne i wewnętrzne bardzo dobre, uszczelki podszybia dopasowane, zawieszenie suuuuper, i jeszcze mógłbym tak dalej. Natomiast C3 jakie posiadam od lipca 2008r. w wersji Exlusive 1,6 16V jest inne, plastkiki zderzaków podczas mycia nieco uginają się - mękkie, uzczelki podszybia nie do końca są przylegające, w bagażniku pod kołem zapasowym brak mat wygłuszających, a zestaw narzędzi w kole zapasowym jest mocowany jakimś śmiesznym paskiem, heh jakie było moje zdziwienie jak zajrzałem w komorę silnika i zobaczyłem wewnętrzne elementy komory pokryte podkładem , a nie lakierem, oraz brakującą wygłuszkę - podbitkę maski (w HDI jest w benzynie nie ma) no i jeszcze mógłbym tak dłógo. Plusem przy takim silniku jest owiele mniejsze spalaie jak u fiata, a i dynamika jest w C3 suuuuper. Dodam, że tapicerka w C3 jest takrze bardzo dobrej jakości. Faktem jest, że będąc właścicielem tego pojazdu od roku nie zawiodłem się na nim i nie sprawł mi zawodu. Zainwestowałem w C3 około 1000 zł. na wymianę części zawieszenia i hamulców oraz niektórych elementów jakich nie dostałem wraz z pojazdem, a sam odkryłem braki po zakupie. Proszę mnie źle nie zrozumieć ale posiadane C3 oceniam o 1 punkt niżej od Fiata jakiego posiadałem.
Powrót do góry
goldenelf

Czytelnik



Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: Citroen, C3 Furio, 14i, 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Maj 2010, 00:49
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Moje C3


Moje C3 1.4i Furio-2005
-16000km- Prawy łącznik stabilizatora
-2000km-Lewy łącznik stabilizatora
-22000km- linka dźwigni zmiany biegów
-25000km - łożysko koła lewe przód
-30000km- pęknięte sprężyny przód prawa (wymiana obu + łożyska)
-35000 - wtryskiwacz paliwa
-43000- łożysko koła lewe przód (ponownie), delikatny wyciek oleju w okolicach paska rozrządu (prawdopodobnie uszczelnienie na wyjściu wałka rozrządu z głowicy)

-Od 20000km (zauważono)
Poślizg na sprzęgle przy gwałtownym przyspieszaniu granicach 3000-4000 obr/min. , 4 bieg. Ciekawe jest to że samochód chyba wyczuwa poślizg i trzyma stałe obroty silnika czasem lekko odpuści, podczas gdy samochód stale równo przyspiesza:). Prawie jak bezstopniowa skrzynia biegów:] , czy to cecha fabryczna?;]

-żarówki od świateł mijania padają regularnie co 15000 km

-Synchronizator fatalny- szybka zniana biegu, przy prawidłowym wysprzęgleniu, powoduje czasem zgrzyt na podczas zazębiania.

Eksploatacyjnych się nie czepiam jak klocki, zerwany odbój zawieszenia z tyłu. Ergonomi się także nie czepiam wkońcu to samochód dla kobiet i na miasto

Ocene pozostawiam innym.
Moim zdaniem samochód fajny gdyby nie te defekty
Powrót do góry
czarczar

Auto Maniak



Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 800
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn

Piwa: 32/1
Wysłany: Nie 23 Maj 2010, 09:16
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Moje C3


sory ale wymienione przez cie usterki w większości są spowodowane nie prawidłową i nie umiejętną eksploatacją pojazdu , ja mam obecnie przejechane 130000 km , wymieniony został prawy łącznik stabilizatora przez aso w ramach gwarancji , klocki hamulcowe , oleje i filtry co 20000 tysięcy , owszem żarówki H7 przepalają się ,ale to problem konstrukcji żarówki i jakość naszych drug , tak samo przepalają w każdej marce gdzie zostały zastosowane , co do fiata sieny razem do kompletu z fiatem uno były to najbardziej podatne na korozję fiaty , nasza firma posiada stację kontroli pojazdów tam widać co psuje się w danej marce ,przepraszam jeśli kogoś uraziłem swoją opinią, ale dużo zależy po jakich drogach się poruszamy i jak eksploatujemy pojazd .
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen ) Dyskusje ogólne


CitroenC4 Picasso

35 000

2014r.

185 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

32 900

2013r.

223 432 km

śląskie

CitroenC4 Cactus

43 900

2015r.

100 000 km

śląskie

CitroenC4 SpaceTourer

59 800

2019r.

134 000 km

małopolskie

CitroenC4 Aircross

42 900

2012r.

101 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System