Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen ) Moje C3



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JasiuC3

Czytelnik



Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Maj 2006, 22:20
Temat postu:

Moje C3


Miałem kilka modeli FIATA . W ubiegłym roku kupiłem CITROENA C3 1.1 (61 KM). Samochód spisuje się doskonale, jest to mały miejski samochód z duzym bagażnikiem (307 l ) , bogatym wyposażeniem:
- wspomaganie kierownicy
- 2 poduszki
- regulacja kierownicy
- regulacja foteli
- centralny zamek
- elektryczne szyby
- komputer pokładowy

Pali średnio 6,5 l / 100Km . Przejechałem 15 tyś.Km i porównujac do FIATA "Punto" którego miałem, mój mechanik na temat awaryjności powiedział tylko że FIAT to FIAT ( bez komentarza ).
Powrót do góry
mariano-italiano

Czytelnik



Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Lip 2006, 23:22
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Moje C3


Zgadza sie Smile Fiat to Fiat!!!
Powrót do góry
gadu-gadu
pini

Debiutant



Dołączył: 27 Lip 2007
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): KIELCE/WARSZAWA

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Lip 2007, 14:38
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Moje C3


Tak tak. A ja mam AR156 co alfa to alfa (fiat), żona C3. Bo auto kupuje się sercem nie rozumem. Inaczej bylby to GOLF
_________________
Alfoholik, C3 fan
Powrót do góry
gadu-gadu
tomjak

Czytelnik



Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Lis 2007, 11:35
Temat postu:

spalanie w C3 1.1B


spalanie jest male na 8 L przejechalem 140 km w trybie zmiennym. jestem zadowolony z tego autka. a FIAT to FIAT tu macie racje. nic jeszcze nie wymieniałem C3 mimo przebiegu 180.000. Smile Smile Smile Smile
_________________
tomek tomjak18@02.pl
Powrót do góry
gadu-gadu
czarczar

Auto Maniak



Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 800
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn

Piwa: 32/1
Wysłany: Pią 21 Mar 2008, 20:26
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Moje C3


c 3 1.4 hdi spalanie tak jak podaje producent , fotele przednie koszmar ,bul w plecach po długiej trasie , dlatego zamontowałem komplet foteli czarna skóra z forda scorpio - wieloryb ,koszt zakupu 700 zł , rewelacja fotel kierowcy podnoszony elektrycznie , podgrzewanie foteli przednich jeszcze nie podłączone ale to żaden problem , co prawda poświęciłem 5 dni na zamontowanie kompletu foteli , ale jest zrobione tak że w ciągu 30 minut wszystko można zamontować do stanu przed przeróbką , mogę zrobić fotki , fotele z forda bo c3 i ford fiesta to bliźniaki he he . było trochę rzeźbienia ale efekt jest fajny i wygodne fotele . pozdrawiam miłośników citroena c3 i forda scorpio .
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Pią 21 Mar 2008, 20:26
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Sławeeek

Debiutant



Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: C3 1,6 16V 109 KM 2002r. Exlusive
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 18 Sie 2009, 22:23
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Moje C3


Ja natomiast przeciwnie jak koledzy, pewnie, że fiat to fiat, ale citroen to citroen. Jakość fiata jakiego miałem (Siena 1,6 16V 1998r.) oceniam oceną bardzo dobrą, a jedynym mankamntem było to że lubił popić paliwka i jedynie to mnie bolało. Sama jakość wykonania- sztywne plastki zewnętrzne i wewnętrzne bardzo dobre, uszczelki podszybia dopasowane, zawieszenie suuuuper, i jeszcze mógłbym tak dalej. Natomiast C3 jakie posiadam od lipca 2008r. w wersji Exlusive 1,6 16V jest inne, plastkiki zderzaków podczas mycia nieco uginają się - mękkie, uzczelki podszybia nie do końca są przylegające, w bagażniku pod kołem zapasowym brak mat wygłuszających, a zestaw narzędzi w kole zapasowym jest mocowany jakimś śmiesznym paskiem, heh jakie było moje zdziwienie jak zajrzałem w komorę silnika i zobaczyłem wewnętrzne elementy komory pokryte podkładem , a nie lakierem, oraz brakującą wygłuszkę - podbitkę maski (w HDI jest w benzynie nie ma) no i jeszcze mógłbym tak dłógo. Plusem przy takim silniku jest owiele mniejsze spalaie jak u fiata, a i dynamika jest w C3 suuuuper. Dodam, że tapicerka w C3 jest takrze bardzo dobrej jakości. Faktem jest, że będąc właścicielem tego pojazdu od roku nie zawiodłem się na nim i nie sprawł mi zawodu. Zainwestowałem w C3 około 1000 zł. na wymianę części zawieszenia i hamulców oraz niektórych elementów jakich nie dostałem wraz z pojazdem, a sam odkryłem braki po zakupie. Proszę mnie źle nie zrozumieć ale posiadane C3 oceniam o 1 punkt niżej od Fiata jakiego posiadałem.
Powrót do góry
goldenelf

Czytelnik



Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: Citroen, C3 Furio, 14i, 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Maj 2010, 00:49
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Moje C3


Moje C3 1.4i Furio-2005
-16000km- Prawy łącznik stabilizatora
-2000km-Lewy łącznik stabilizatora
-22000km- linka dźwigni zmiany biegów
-25000km - łożysko koła lewe przód
-30000km- pęknięte sprężyny przód prawa (wymiana obu + łożyska)
-35000 - wtryskiwacz paliwa
-43000- łożysko koła lewe przód (ponownie), delikatny wyciek oleju w okolicach paska rozrządu (prawdopodobnie uszczelnienie na wyjściu wałka rozrządu z głowicy)

-Od 20000km (zauważono)
Poślizg na sprzęgle przy gwałtownym przyspieszaniu granicach 3000-4000 obr/min. , 4 bieg. Ciekawe jest to że samochód chyba wyczuwa poślizg i trzyma stałe obroty silnika czasem lekko odpuści, podczas gdy samochód stale równo przyspiesza:). Prawie jak bezstopniowa skrzynia biegów:] , czy to cecha fabryczna?;]

-żarówki od świateł mijania padają regularnie co 15000 km

-Synchronizator fatalny- szybka zniana biegu, przy prawidłowym wysprzęgleniu, powoduje czasem zgrzyt na podczas zazębiania.

Eksploatacyjnych się nie czepiam jak klocki, zerwany odbój zawieszenia z tyłu. Ergonomi się także nie czepiam wkońcu to samochód dla kobiet i na miasto

Ocene pozostawiam innym.
Moim zdaniem samochód fajny gdyby nie te defekty
Powrót do góry
czarczar

Auto Maniak



Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 800
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn

Piwa: 32/1
Wysłany: Nie 23 Maj 2010, 09:16
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Moje C3


sory ale wymienione przez cie usterki w większości są spowodowane nie prawidłową i nie umiejętną eksploatacją pojazdu , ja mam obecnie przejechane 130000 km , wymieniony został prawy łącznik stabilizatora przez aso w ramach gwarancji , klocki hamulcowe , oleje i filtry co 20000 tysięcy , owszem żarówki H7 przepalają się ,ale to problem konstrukcji żarówki i jakość naszych drug , tak samo przepalają w każdej marce gdzie zostały zastosowane , co do fiata sieny razem do kompletu z fiatem uno były to najbardziej podatne na korozję fiaty , nasza firma posiada stację kontroli pojazdów tam widać co psuje się w danej marce ,przepraszam jeśli kogoś uraziłem swoją opinią, ale dużo zależy po jakich drogach się poruszamy i jak eksploatujemy pojazd .
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen ) Dyskusje ogólne


CitroenC5

28 777

2011r.

207 000 km

pomorskie

CitroenDS5

56 000

2016r.

129 000 km

śląskie

CitroenC5

19 900

2010r.

264 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC4 Picasso

53 900

2017r.

140 700 km

wielkopolskie

CitroenC5

10 000

2007r.

312 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System