Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Pukanie tylnego zawieszenia


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cysorz

Dyskutant



Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Citroen C5 2,0 pb automat 2008 rok sedan
Piwa: 2/5
Wysłany: Pon 14 Mar 2011, 16:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Pukanie tylnego zawieszenia


cysorz napisał:
Też mam takie pukanie jakby tłumik był luźny i pukał o podłogę (puste pukanie ) ,co ciekawe słychać to na prawie równej drodze - im większe dziury tym mniej słychać ?? ,oraz im szybciej jadę też cichnie ....co za cholera ??? Evil or Very Mad


u mnie mechanik stwierdził (macając od spodu - łącznik stabilizatora ale z przodu ) i rzeczywiście jak ruszał to pukanie słychać od tyłu !!!!! będziem mieniać ...zobaczymy Very Happy

już wymieniony jeden łącznik stabilizatora - 120 zł z wymianą i znów myszolot jest wielorybem ...płynę !!!
_________________
Sanczo Cios poniżej pansa...
Powrót do góry
boryscool82

Czytelnik



Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czechowice-Dziedzice
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Sty 2014, 00:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Pukanie tylnego zawieszenia


Witam.
Mam identyczny problem głuche stuki, jakby po bagażniku walał się lewarek.
Właśnie zakończyłem wymianę łożysk wachaczy(obie strony) + tuleje-poduszki przednie.
Nie wiem czy inwestować dalej w poduszki tylne (mocowanie belki z tyłu) czy szukać może gdzieś w siłownikach??
Pozdrawiam.
Powrót do góry
grindo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 250
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 MkI Excl., 3.0 V6, BVA, LPG KME
Piwa: 25/1
Wysłany: Nie 02 Lut 2014, 22:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Pukanie tylnego zawieszenia


Tak żeby namieszać w temacie to u mnie pukały bebechy sfery.
Żeby to zweryfikować trzeba albo wjechać na trzepaki na stację i przyłożyć rękę do kuli albo zdemontować kulę i ją potrząsnąć.
Powrót do góry
hedgehog

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 340
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: C5 II 2.0 HDI 138 BVA6 HA3+ Exclusive
Piwa: 44/1
Wysłany: Pon 02 Cze 2014, 22:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Pukanie tylnego zawieszenia


grindo napisał:
Tak żeby namieszać w temacie to u mnie pukały bebechy sfery.
Żeby to zweryfikować trzeba albo wjechać na trzepaki na stację i przyłożyć rękę do kuli albo zdemontować kulę i ją potrząsnąć.


Przed obecną C5 2.0 HDi miałem wcześniej (w 2006 r.) 2.0i benzynę. Też salonową. I *fabrycznie* od nowości tył stukał w niej tak, że szlag człowieka trafiał, dokładnie tak jak to opisali przedpiścy. Po miesiącu walki z ASO (jeżdżenia dziesiątki kilometrów z szefem ASO na tylnym siedzieniu, który udawał głuchego i nic nie słyszał, a usłyszał dopiero jak sprawa oparła się o Citroen Polska) wymieniono na gwarancji obie tylne sfery i problem zniknął natychmiast. Tak więc polecam sprawdzenie tylnych sfer - dwóch lub trzech w zależności od typu zawieszenia (HA3 / HA3+).
Powrót do góry
Modern9

Czytelnik



Dołączył: 14 Lis 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubań
Posiadane auto: C3 1,4HDI C4 Picasso 1,6HDI
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 20 Mar 2017, 13:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Pukanie tylnego zawieszenia


hedgehog napisał:
grindo napisał:
Tak żeby namieszać w temacie to u mnie pukały bebechy sfery.
Żeby to zweryfikować trzeba albo wjechać na trzepaki na stację i przyłożyć rękę do kuli albo zdemontować kulę i ją potrząsnąć.


Przed obecną C5 2.0 HDi miałem wcześniej (w 2006 r.) 2.0i benzynę. Też salonową. I *fabrycznie* od nowości tył stukał w niej tak, że szlag człowieka trafiał, dokładnie tak jak to opisali przedpiścy. Po miesiącu walki z ASO (jeżdżenia dziesiątki kilometrów z szefem ASO na tylnym siedzieniu, który udawał głuchego i nic nie słyszał, a usłyszał dopiero jak sprawa oparła się o Citroen Polska) wymieniono na gwarancji obie tylne sfery i problem zniknął natychmiast. Tak więc polecam sprawdzenie tylnych sfer - dwóch lub trzech w zależności od typu zawieszenia (HA3 / HA3+).



Witam!
Szkoda Panowie pisać o hydro-zawieszeniu z C5, u nas w C4 występują tylko miechy powietrzne lub sprężyny.
Ja w swoim C4 picasso wymieniłem tył i przód amortyzatorów z orginalnych Sachs na Kayaby-nie były tanie. Cieszyłem się tylko przez 10 tys. km, znów powróciły stuki. Reklamowałem tył (nie było łatwo)i kupiłem w to miejsce tańsze amortyzatory HART z Berlingo III i znów spokój. Przód stuka trochę ale tylko gdy temperatura zewnętrzna jest niższa niż 10st.Celcjusza.(pewnie gesty olej w amortyzatorze). Pewnie przyjdzie je też wymienić ale nie kupię na pewno Sachsa ani Kayaby..
W poprzednim aucie Xsara picasso stukał przód. Winne okazały się też amortyzatory, pomimo braku wycieków i sprawności (trudno było mi w to uwierzyć)
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 20 Mar 2017, 13:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy


CitroenC5

18 990

2010r.

233 000 km

wielkopolskie

CitroenC4

33 333

2017r.

217 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC5

11 500

2006r.

170 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

66 300

2017r.

90 328 km

podkarpackie

CitroenSaxo

4 000

2001r.

249 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System