Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Automatyczna skrzynia biegow



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
head

Dyskutant



Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leicester
Posiadane auto: C5 expensive 2.2 hdi auto
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 14 Lut 2011, 18:30
Temat postu:

Automatyczna skrzynia biegow


Witam, mam dziwny problem z moim automatem, a mianowicie czasami blokuje sie na 2gim biegu i ciagnie do samego konca, ze trzeba mu pomoc tiptronikiem przezucic na 3 i wtedy jest ok. Chodzi normalnie, zmienia, zrzuca biegi jest ok acz rowniez czasami ta sama dolegliwosc wlacza sie na 3cim biegu tzn. nie chce przezucic na 4ty dopiero powyzej 4000obr zmienia leniwie na 4ty bieg.

Zaczeto mi sugerowac abym zaczal od zmiany oleju w skrzyni? I zobaczyl co potem. Rowniez wybieralem sie na diagnostyke Lexia, ale czy Lexia moze zobaczyc co w automacie siedzi?? Jak sie dowiedzialem ile kosztuje takowa diagnostyka zaczalem sie bardzo powaznie zastanawiac nad zakupem lexii.2.5 diagnostyki i lexia sie zwraca Smile Tylko czy ktorys z uzytkownikow lexii moze powiedziec czy przez ten interfejs diagnostyczny mozna wlaczac takie funkcje jak uczenie sie automatu itp. Czy zakup to strata pieniedzy, bo potrzeba cos oprocz interfejsu?

Pozdrawiam
_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
Jasiu_C5

Czytelnik



Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: C5 2001 2.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 17 Lut 2011, 14:44
Temat postu:

Re: Automatyczna skrzynia biegow


head napisał:
Witam, mam dziwny problem z moim automatem, a mianowicie czasami blokuje sie na 2gim biegu i ciagnie do samego konca, ze trzeba mu pomoc tiptronikiem przezucic na 3 i wtedy jest ok. Chodzi normalnie, zmienia, zrzuca biegi jest ok acz rowniez czasami ta sama dolegliwosc wlacza sie na 3cim biegu tzn. nie chce przezucic na 4ty dopiero powyzej 4000obr zmienia leniwie na 4ty bieg.

Zaczeto mi sugerowac abym zaczal od zmiany oleju w skrzyni? I zobaczyl co potem. Rowniez wybieralem sie na diagnostyke Lexia, ale czy Lexia moze zobaczyc co w automacie siedzi?? Jak sie dowiedzialem ile kosztuje takowa diagnostyka zaczalem sie bardzo powaznie zastanawiac nad zakupem lexii.2.5 diagnostyki i lexia sie zwraca Smile Tylko czy ktorys z uzytkownikow lexii moze powiedziec czy przez ten interfejs diagnostyczny mozna wlaczac takie funkcje jak uczenie sie automatu itp. Czy zakup to strata pieniedzy, bo potrzeba cos oprocz interfejsu?

Pozdrawiam


WITAM!

Być może masz problem ze sterowaniem, albo elektromagnes, albo zapchane kanały kasety sterującej, w każdym razie serwis Cię nie ominie. Mam nadzieję, że regularnie wymieniasz olej w skrzyni + filtr, to podstawa długowieczności każdego automatu. Gdyby coś, to podaję linka do warsztatu, gdzie serwisowałem auta z automatami, mają dobre ceny i naprawią KAŻDY AUTOMAT, co prawda pod Gdańskiem, ale są:

http://www.automat.gd.pl/

Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam
----------------------------------------------------------
Nie pij za kierownicą, jeszcze kogoś stukniesz i sobie rozlejesz, a szkoda napoju Smile
Powrót do góry
Gobers

Debiutant



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C5 Hdi, Windstar 3.8 Pb, VW T4
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 17 Lut 2011, 16:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Automatyczna skrzynia biegow


Nie jezdziłem na francuskim automacie nigdy, ale przeciąganie na biegach to typowy objaw zasyfiałego filtra. Ja bym zmienił olej i filtr na początek.
_________________
C5, 2002r, 2.0 HDI, kombi
Powrót do góry
cysorz

Dyskutant



Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Citroen C5 2,0 pb automat 2008 rok sedan
Piwa: 2/5
Wysłany: Czw 17 Lut 2011, 17:36
Temat postu:

o wymienić filtr !!!!


Gobers napisał:
Nie jezdziłem na francuskim automacie nigdy, ale przeciąganie na biegach to typowy objaw zasyfiałego filtra. Ja bym zmienił olej i filtr na początek.


W AL4 filtr jest w skrzyni i trzeba skrzynię wyjąć i rozebrać ...ale może być problem z elektrozaworami ...najpewniej podjechać do fachmana poleconego ,bo podwórzowi to najpierw skasują za wymianę oleju która nic nie pomoże ,a potem będą myśleć za następne pieniążki ...FACHOWIEC MUSI KOSZTOWAĆ ! Laughing
_________________
Sanczo Cios poniżej pansa...


Ostatnio zmieniony przez cysorz dnia Czw 17 Lut 2011, 17:54, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
procik

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 788
Skąd jesteś (miejscowość / region): Doncaster/UK
Posiadane auto: C3 1.4HDI i C4 2.0HDI Excl.
Piwa: 82/3
Wysłany: Czw 17 Lut 2011, 17:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Automatyczna skrzynia biegow


Jeżeli to skrzynia AL4 to na 99% elektro zawory, nawet nie ma co tracić kasy na sama wymianę oleju.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Reklama








Wysłany: Czw 17 Lut 2011, 17:45
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
head

Dyskutant



Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leicester
Posiadane auto: C5 expensive 2.2 hdi auto
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 17 Lut 2011, 23:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Automatyczna skrzynia biegow


Dzieki za odpowiedz. Skrzynia jest 4HP20. Olej od nowosci. Auto ma przejechane 142000km i dopiero zmienilem pasek rozrzadu pierwszy raz. Ciezko znalezc jakiegos dobrego fachowca od automatow w UK citroena boja sie dotykac i twierdza ze tylko serwis, bo skrzynia "bezobslugowa" jest.

Od jednego mechanika sie dowiedzialem, ze na poczatek dobrze by bylo zrobic "uczenie sie" automatu? Podobno pomaga? Tylko jak to zrobic??
_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
GRZEGORZ SZKLARSKI

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gniezno/Wielkopolska
Posiadane auto: CITROEN C5 2.0 SX -lpg-automat. 136 KM 2002
Piwa: 11/1
Wysłany: Sob 12 Mar 2011, 17:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Automatyczna skrzynia biegow


wymiana oleju 150- filtr+wymontowanie skrzyni koszt 500 zł

Ostatnio zmieniony przez GRZEGORZ SZKLARSKI dnia Pon 03 Paź 2011, 16:22, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
mdxmd

Czytelnik



Dołączył: 02 Paź 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubartów
Posiadane auto: C5 3.0 V6
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Paź 2011, 21:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Automatyczna skrzynia biegow


mi podobnie skrzynia szarpała i pomogła wymiana oleju + ponowna adaptacja
Powrót do góry
bedziu

Czytelnik



Dołączył: 24 Mar 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): liverpool
Posiadane auto: w220 2001r 3.2
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Kwi 2017, 08:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Automatyczna skrzynia biegow


U mnie problem z pierwszym i drugim biegiem auto ledwo rusza a obroty wysokie dopiero po wrzuceniu 3 biegu auto jedzie normalniej. Jak mogę sprawdzić jaki mam typ skrzyni? Lub ktos moze wie jaki olej i filtr do 2.0 benzyna 2001r
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Nadwozie.


CitroenC3

52 900

2018r.

38 000 km

śląskie

CitroenC5

17 900

2008r.

359 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

13 900

2008r.

173 000 km

łódzkie

CitroenC3

6 900

2003r.

123 000 km

mazowieckie

CitroenC-Crosser

29 900

2008r.

221 554 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System