Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Jumper ) wadliwe działanie hamulca ręcznego



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Jumper ) Zawieszenie-układ jezdny-uklad hamulcowy-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujek-czester

Czytelnik



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krzczonów /Małopolska
Posiadane auto: mitsubischi pajero 2,5 tdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Lut 2011, 13:07
Temat postu:

wadliwe działanie hamulca ręcznego


mam znowu problem z jumperem 2.8 hdi z ABS 2002 r,chodzi mi o to że jak jumpek jedzie w przód to zaciągając hamulec ręczny za nic na świecie nie chce zahamować ale jak stoi lub cofa to bez problemu zaciągnę ręczny aha zapomniałem dodać że mam z tyłu tarcze,problem w tym co mu jest klocki nowe są ,cięgło hula że tralala w zimie bywa też że kołowrotek cięgła lubi przymarznąć ale z tym jest już spokój ,ale co daje mi do myślenia to dlaczego jak stoi lub cofa to ręczny zaciągnę bez problemu a w czasie jazdy zaskakuje na dwa ząbki i koniec dopiero jak stanie dociągnę do końca aha nie chodzi mi o jazdę na ręcznym dla celów amatorskich
Powrót do góry
mariomechanik

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 406
Skąd jesteś (miejscowość / region): radzymin
Posiadane auto: citroen c5 ll 2.0 lpg, peugeot 206 1.4
Piwa: 43/1
Wysłany: Pon 07 Lut 2011, 23:54
Temat postu:

Re: ( Citroen Jumper ) wadliwe działanie hamulca ręcznego


witam. kolego masz tzw. ręczny kotwiczny-tarcze to są tarczobębny i w tarczach są szczęki, może trzeba je wyregulować i w tego typu rozwiązaniach jest zakaz hamowania ręcznym podczas jazdy, powinno być też napisane w instrukcji.
Powrót do góry
komunikator tlen - status
wujek-czester

Czytelnik



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krzczonów /Małopolska
Posiadane auto: mitsubischi pajero 2,5 tdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 15:36
Temat postu:

Re: ( Citroen Jumper ) wadliwe działanie hamulca ręcznego


a przypadkiem nie wiesz jak to wyregulować samemu ten problem z hamulcem ręcznym bo mam jeszcze jedna przypadłość jak zaciągnę ręczny wyładuje towar i spuszczę wajchę ręcznego to trzymają tylne klocki ale jak trochę cofnę to puszczają ale w czasie jazdy też dają znać odczuwalny jest lekki opór tylnych tarcz
Powrót do góry
mariomechanik

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 406
Skąd jesteś (miejscowość / region): radzymin
Posiadane auto: citroen c5 ll 2.0 lpg, peugeot 206 1.4
Piwa: 43/1
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 22:13
Temat postu:

Re: ( Citroen Jumper ) wadliwe działanie hamulca ręcznego


witam. w czasie regulacji musisz poluzować linki na regulacji żeby były luźne, koło które regulujesz w górze, klocki wyluzowane żeby nie stawiały oporu podczas obracania kołem, odkręcasz 1 śrubę koła, świecisz latarką w otwór i obracasz kołem aż znajdziesz małą zębatkę chyba w dolnej części tarczy i obracasz ją w jedną ew w drugą stronę w zależności czy chcesz naciągnąć czy poluzować, najlepiej naciągnąć do samego końca aż zablokuje tarczę a później luzujesz i obracasz aż będzie się tarcza obracała z lekkim oporem, drugie koło tak samo, na koniec podkręcasz regulację na linkach tak żeby nieblokowały koła.
Powrót do góry
komunikator tlen - status
wisnia1983

Debiutant



Dołączył: 10 Mar 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rumia
Posiadane auto: Citroen Jumper 244 2.8 hdi 2004r Citroen c2 1.4 hdi 2006 r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 19:58
Temat postu:

Re: ( Citroen Jumper ) wadliwe działanie hamulca ręcznego


Witaj. Mam u siebie to samo i dzisiaj sie z tym bawilem. Jak zaciagalem reczny to po spuszczeniu czulem opór w prawym kole, wiec rozbralem to i okazuje sie, że linka w pancerzu ciezko chodzi i ciegno w bebnie jest zapieczone. Ogólnie mówiąc rozebrac i zobaczyc co sie dzieje bo to chwila roboty 2 sroby od zacisku ham. "22" dwa szpice od felgi, poluzowac linke pod autem 2 klucze 13 i przez otwor tak jak pisali wyzej popuscic szczeki ( robi sie to śrubokrętem plaskim z gory na dol ) sciagasz beben i lukasz. Ja narazie zrobilem to doraźnie ale jak skoncza mi sie klocki z tylu to wymienie linke, tarczobebny i klocki za jedna robota.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 19:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Jumper ) Zawieszenie-układ jezdny-uklad hamulcowy-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Jumper »

Opinie o samochodach Citroen Jumper - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Jumper ) Zawieszenie-układ jezdny-uklad hamulcowy-układ kierowniczy


CitroenC3

55 990

2021r.

20 000 km

śląskie

CitroenC-Elysée

32 900

2019r.

107 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

42 700

2018r.

161 475 km

podkarpackie

CitroenC3 Picasso

17 999

2009r.

236 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC2

10 900

2009r.

189 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System