Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Jumper ) wadliwe działanie hamulca ręcznego



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Jumper ) Zawieszenie-układ jezdny-uklad hamulcowy-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujek-czester

Czytelnik



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krzczonów /Małopolska
Posiadane auto: mitsubischi pajero 2,5 tdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Lut 2011, 13:07
Temat postu:

wadliwe działanie hamulca ręcznego


mam znowu problem z jumperem 2.8 hdi z ABS 2002 r,chodzi mi o to że jak jumpek jedzie w przód to zaciągając hamulec ręczny za nic na świecie nie chce zahamować ale jak stoi lub cofa to bez problemu zaciągnę ręczny aha zapomniałem dodać że mam z tyłu tarcze,problem w tym co mu jest klocki nowe są ,cięgło hula że tralala w zimie bywa też że kołowrotek cięgła lubi przymarznąć ale z tym jest już spokój ,ale co daje mi do myślenia to dlaczego jak stoi lub cofa to ręczny zaciągnę bez problemu a w czasie jazdy zaskakuje na dwa ząbki i koniec dopiero jak stanie dociągnę do końca aha nie chodzi mi o jazdę na ręcznym dla celów amatorskich
Powrót do góry
mariomechanik

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 406
Skąd jesteś (miejscowość / region): radzymin
Posiadane auto: citroen c5 ll 2.0 lpg, peugeot 206 1.4
Piwa: 43/1
Wysłany: Pon 07 Lut 2011, 23:54
Temat postu:

Re: ( Citroen Jumper ) wadliwe działanie hamulca ręcznego


witam. kolego masz tzw. ręczny kotwiczny-tarcze to są tarczobębny i w tarczach są szczęki, może trzeba je wyregulować i w tego typu rozwiązaniach jest zakaz hamowania ręcznym podczas jazdy, powinno być też napisane w instrukcji.
Powrót do góry
komunikator tlen - status
wujek-czester

Czytelnik



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krzczonów /Małopolska
Posiadane auto: mitsubischi pajero 2,5 tdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 15:36
Temat postu:

Re: ( Citroen Jumper ) wadliwe działanie hamulca ręcznego


a przypadkiem nie wiesz jak to wyregulować samemu ten problem z hamulcem ręcznym bo mam jeszcze jedna przypadłość jak zaciągnę ręczny wyładuje towar i spuszczę wajchę ręcznego to trzymają tylne klocki ale jak trochę cofnę to puszczają ale w czasie jazdy też dają znać odczuwalny jest lekki opór tylnych tarcz
Powrót do góry
mariomechanik

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 406
Skąd jesteś (miejscowość / region): radzymin
Posiadane auto: citroen c5 ll 2.0 lpg, peugeot 206 1.4
Piwa: 43/1
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 22:13
Temat postu:

Re: ( Citroen Jumper ) wadliwe działanie hamulca ręcznego


witam. w czasie regulacji musisz poluzować linki na regulacji żeby były luźne, koło które regulujesz w górze, klocki wyluzowane żeby nie stawiały oporu podczas obracania kołem, odkręcasz 1 śrubę koła, świecisz latarką w otwór i obracasz kołem aż znajdziesz małą zębatkę chyba w dolnej części tarczy i obracasz ją w jedną ew w drugą stronę w zależności czy chcesz naciągnąć czy poluzować, najlepiej naciągnąć do samego końca aż zablokuje tarczę a później luzujesz i obracasz aż będzie się tarcza obracała z lekkim oporem, drugie koło tak samo, na koniec podkręcasz regulację na linkach tak żeby nieblokowały koła.
Powrót do góry
komunikator tlen - status
wisnia1983

Debiutant



Dołączył: 10 Mar 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rumia
Posiadane auto: Citroen Jumper 244 2.8 hdi 2004r Citroen c2 1.4 hdi 2006 r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 19:58
Temat postu:

Re: ( Citroen Jumper ) wadliwe działanie hamulca ręcznego


Witaj. Mam u siebie to samo i dzisiaj sie z tym bawilem. Jak zaciagalem reczny to po spuszczeniu czulem opór w prawym kole, wiec rozbralem to i okazuje sie, że linka w pancerzu ciezko chodzi i ciegno w bebnie jest zapieczone. Ogólnie mówiąc rozebrac i zobaczyc co sie dzieje bo to chwila roboty 2 sroby od zacisku ham. "22" dwa szpice od felgi, poluzowac linke pod autem 2 klucze 13 i przez otwor tak jak pisali wyzej popuscic szczeki ( robi sie to śrubokrętem plaskim z gory na dol ) sciagasz beben i lukasz. Ja narazie zrobilem to doraźnie ale jak skoncza mi sie klocki z tylu to wymienie linke, tarczobebny i klocki za jedna robota.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 19:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Jumper ) Zawieszenie-układ jezdny-uklad hamulcowy-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Jumper »

Opinie o samochodach Citroen Jumper - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Jumper ) Zawieszenie-układ jezdny-uklad hamulcowy-układ kierowniczy


CitroenBerlingo

31 900

2014r.

188 668 km

mazowieckie

CitroenC5 Aircross

98 850

2019r.

58 500 km

wielkopolskie

CitroenC1

31 900

2019r.

43 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

42 700

2018r.

161 475 km

podkarpackie

CitroenC5

19 900

2010r.

264 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System