Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Berlingo ) 1.9D nie odpala


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dibo007

Czytelnik



Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wladyslawowo
Posiadane auto: Citroen Berlingo 1.9D
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Lut 2008, 02:44
Temat postu:

1.9D nie odpala


Witam wszystkim. mam nadzieje , ze ktos pomoze mi rozwiklac ten problem. Problem tkwi w tym ze Berlingo 1.9D 2001 rok nie odpala mi przy mrozie. Niedawno wymienilem swiece zarowe, akumulator i alternator. Jak tylko uda mi sie odpalic, a zajmuje mi to 1 albo i 2 minuty krecenia non-stop to pozniej nie mam z odpalaniem problemu. Swiece grzeja bo sprawdzalem napiecie. dodam tylko ze jak go odpalam na mrozie to rozrusznik wolno kreci. Czy ktos mial taki problem ?
Powrót do góry
gadu-gadu
jarecki302

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 316
Skąd jesteś (miejscowość / region): Męcina
Posiadane auto: zależy jakie jest na stanie
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 24 Lut 2008, 22:13
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) 1.9D nie odpala


Na początek zrób coś z tym rozrusznikiem, bo niestety w grzechotniku jest potrzebny duży moment obrotowy aby pompa wytworzyla odpowiednie ciśnienie do otwarcia wtrysków - możliwe ze to tylko to.
Powrót do góry
gadu-gadu
ossa

Czytelnik



Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 8

Posiadane auto: citroen berlingo 1.9D dw8 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Paź 2008, 12:11
Temat postu:

problem z odpaleniem berligo 1.9D


jechałem berlingo w trasie i okazalo sie ze mam za malo paliwa i nie doczlapalem sie juz na stacje...ktos mnie zholowal dolalem paliwo ale samochod nie chce odpalac;/ wie ktos co moglo sie stac??
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Sro 08 Paź 2008, 20:52
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) 1.9D nie odpala


podstawowe pytanie to jaki masz silnik w tym berlingo? hdi czy wolnossący 1.9D
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
ossa

Czytelnik



Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 8

Posiadane auto: citroen berlingo 1.9D dw8 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Paź 2008, 14:05
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) 1.9D nie odpala


1.9D
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 10 Paź 2008, 14:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Pią 10 Paź 2008, 20:22
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) 1.9D nie odpala


powinieneś mieć ręczną pompkę pod maską umieszczoną na silniku obok filtra paliwa, lub w starszych modelach po prawej stronie (od pasażera), łatwo ją poznać, to taka czarna miękka gruszka lib jeżeli masz owalną obudowę filtra paliwa taki czarny guzik który po wciśnięciu wraca z powrotem:), musisz zdjąć przewód z obudowy ten na górze i przepompować przy pomocy jakiegoś przewodu (załuż go na króciec i do jakiegoś naczynia) paliwo przez filtr aż do momętu braku powietrza w paliwie,zwróć przy okazii jak to paliwo wygląda, powinno być przeźroczyste z ciemnożółtym zabarwieniem, najlepiej wlej je do przeźroczystego naczynia, po paru minutach powinn sie ustać , nie może być żadnych zanieczyszczeń i warstw w paliwie, jeżeli coś takiego zaóważysz to mam nadzieję że zachowałeś paragon bo paliwo można wtedy wylać do ścieku!, jak zaóważysz śmieci to też nie dobrze, wymień filtr paliwa natychmiast i zrób od nowa odpowietrzanie. jak przestaną lecieć bąbelki z paliwem załóż przewód który ściągnołeś i pompuj jeszcze jakieś 2-3 minuty, potem wsiądz do auta i spróbuj uruchomic silnik , odczekaj chwile ( rozgrzanie świec żarowych), jeśli nae zapali za 3 razem wysiądz i podpompuj jeszcze przez 2-3 minuty i spróbuj ponownie zapalić silnik, przy całkowitym zapowietrzeniu powinno ci sie udać góra za 5 razem, jeśli nie to możesz mieć inny problem, ale bądzmy dobrej myśli...Smile powodzenia:)
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
ossa

Czytelnik



Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 8

Posiadane auto: citroen berlingo 1.9D dw8 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Lis 2008, 16:39
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) 1.9D nie odpala


nie miałem czasu na zajęcie się tym berlingo jeździłem innym a pojawił się nowy problem...po wymianie filtru paliwa i ropy(tamta chyba jednak była kiepskiej jakości) i odpowietrzeniu silnika auto mimo wszystko nie ruszyło wydawało mi się ze to przez slaby akumulator bo diesle potrzebują dużej mocy(?) wiec naładowałem akumulator jednak auto dalej nie odpala co najdziwniejsze dzieje się coś takiego ze gdy podłączyłem akumulator wszystko wyglądało dobrze(tzn widać ze akumulator naładowany napięcie dobre wszystko w środku działa) przekręciłem kluczyk do rozruchu i nagle wszystko zgasło nic się nie dało praktycznie zrobić(centralny zamek ledwo chodzi światła się nie zapalają wycieraczki nie działają nie mówiąc już o nawiewie i ledwo palących się kontrolkach)nie wiedziałem co się stało odłączyłem akumulator jednak napięcie miał dobre i podłączyłem znowu i wszystko wyglądało znowu w porządku(tak jak za pierwszym razem) przekręciłem kluczyk do rozruchu i znowu klops ta sama sytuacja....mam to auto niedługo i szczerze powiedziawszy denerwują mnie już te problemy z nim...a jego pierwszy właściciel którego dobrze znam jeździł nim i nigdy nie miał z nim problemów...
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Sro 05 Lis 2008, 18:01
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) 1.9D nie odpala


Kolego to wyglada jak zwarcie w instalacji elektrycznej, a po włączeniu zapłonu przy próbie uruchomienia słyszysz jak strzela rozrusznik, czy są jakies stuki spod maski przy próbie rozruchu?
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Sro 05 Lis 2008, 18:02
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) 1.9D nie odpala


sprawdz może masy przykręcone do silnika i do nadwozia pod maską, oczyść je dobrze po demontarzu, mozliwe że tam leży przyczyna.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Sro 05 Lis 2008, 18:08
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) 1.9D nie odpala


A jak gasna wszystkie kontrolki na desce to jeszcze możesz zrobić taki manewr - wyeliminować rozrusznik z obwodu i wtedy spróbuj włączyć zapłon i zobaczyć czy wszystko gra, jak tak i nic nie przygasa to przebicie jest gdzies na poziomie rozrusznika i wymaga naprawy lub wymiany, sprawdz też przejście alternator akumulator i zwarcie do masy przewodu z alternatora, jak to zrobisz to napisz, ciekawe czy coś pomoże, a i możesz jeszcze zajżeć do podwójnego przekaźnika wtrysku, moze równiez tam leży przyczyna ale o tym później , najpierw sprawdz podstawy Smile
powodzenia przy dłubaniu:)
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
ossa

Czytelnik



Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 8

Posiadane auto: citroen berlingo 1.9D dw8 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Lis 2008, 00:48
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) 1.9D nie odpala


dzieki za podpowiedzi ale powiem Ci ze raczej az tak dobrze zorientowany w temacie tego auta nie jestem i pewnie skonczy sie na wizycie u mechanika:P...ale powiedz mi w jaki sposob odlaczyc ten rozrusznik zeby sprawdzic czy to jego wina??...bo slyszlem tez ze w tej wersji rozrusznik jest jakos elektronicznie ustawiany i wystarczy go tylko wyregulowac...
Powrót do góry
ossa

Czytelnik



Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 8

Posiadane auto: citroen berlingo 1.9D dw8 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Lis 2008, 00:51
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) 1.9D nie odpala


a i przy probie rozruchu nic sie nie dzieje a wszystkie kontrolki kompletnie gasna...potem jak zwolnie kluczyk to sie zapalaja ale ledwo co swieca...dopoki nie odlacze i nie podlacze znowu akumulatora...
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Czw 06 Lis 2008, 11:45
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) 1.9D nie odpala


nie wiem kto koledze naopowiadał takich głupot, nic takiego nie występuje w żadnym sampchodzie tej marki i z tego co sie orietuje to nawet nie ma nic takiego w żadnej z marek Smile
rzecz jest banalnie prosta, odłącz jedną z klem od akumilatora na poczatek( wcześniej klucze wyjmij ze stacyjki), odkręć przewód pradowy od rozrusznika( grógby , idzie z akumulatora,zaizoluj go izolacją żeby nie zwarł sie gdzieś z masą, i jeszcze drugi cienki ( to sterowanie) też zaizoluj
podłącz kleme i sprawdz:)
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Czw 06 Lis 2008, 11:54
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) 1.9D nie odpala


sprawdz też sobie masy przykręcone do skrzyni biegów, tak jak ci napisałem wcześniej i dobrze je oczyść
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Czw 06 Lis 2008, 12:01
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) 1.9D nie odpala


możesz jesz cze pogrzebać przy podwójnym przekażniku wtrysku i posprawdzać kości od kalkulatora wtrysku jeżeli już go poiada twój model, po przekręceniu stacyjki powinno być słychać spod maski takie charakterystyczne cykanie które trwa do 5-8 sekund, słyszysz je? i mam tu na myśli tylko momęt włączenia samego zapłonu gdy powinna wyskoczyć kontrolka od świec żarowych, wiesz o co chodzi mam nadzieję, jeżeli nie ma tego cykania spod maski to sprawdz przekażnik wtrysku, jeżeli nie bardzo się oriętujesz zrób zdjęcie schenatu z niego, wyślij mi na pocztę , powiem ci co z czym złaczyć i zobaczymy czy zapali, pozdrawiam.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Berlingo »

Opinie o samochodach Citroen Berlingo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Berlingo ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Picasso

25 500

2012r.

130 000 km

śląskie

CitroenC4 SpaceTourer

83 900

2018r.

67 000 km

śląskie

CitroenC3 Picasso

18 900

2009r.

110 850 km

lubelskie

CitroenC3

51 900

2020r.

22 000 km

wielkopolskie

CitroenBerlingo

50 100

2018r.

176 003 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System