Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Saxo ) Silniczek (silnik) krokowy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Saxo ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
canoe666

Czytelnik



Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Volvo 940 2,4 TIC 1995
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Sty 2011, 21:52
Temat postu:

Silniczek (silnik) krokowy


Przy okazji sprawdzania forum odnośnie uszkodzenia alternatora w Saxo 1,1 '02 zobaczyłem sporo postów dotyczących silniczka krokowego. Jest to "ustrojstwo", o którym laicy nie mają tzw zielonego pojęcia (bo i po co?). Objawami usterki są falujące obroty lub (najczęściej) za małe lub za wysokie. Najlepiej jest wymienić silniczek ale to jest koszt ok. 300,- zł. Niby nie dużo a potrafi zaboleć. Jestem od 1975 roku mechanikiem motocyklowym i powoli przestawiałem się s gaźnikowych na wtryskowe. Też był i jest to częsta usterka w motocyklach. Radziłem sobie w ten sposób, że rozbierałem te silniczki i czyściłem. Ktoś powie:po co, jak można kupić nowy. Tak ale jeszcze kilka lat temu był to nie mały kłopot. Teraz w Saxo mojej Żony była ta sama usterka. Wyjąłem tenże silniczek, wsadziłem go do pojemnika z naftą i pod klosz pompy próżniowej. Wyssałem powietrze, nafta wpłynęła do środka i umyła go od wewnątrz tzn rozpuściła stary "wyschnięty" smar (lub coś w podobie). Ponownie pod klosz pompy owinięty w chusteczkę higieniczną. Wyssało teraz całą naftę. Założyłem z powrotem i działa już od dwóch tygodni bez zarzutu. Oczywiście, nie każdy ma w domu pompę próżniową. Pech chciał, że ja mam. I pomogło. Roboty mało a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze wydałem na walkę z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Gdyby ktoś miał podobny problem to może mógłbym pomóc. Mieszkam w W-wie.
_________________
Dbaj o lasy i środowisko, bo i ty możesz być w przyszłości partyzantem !!
Powrót do góry
canoe666

Czytelnik



Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Volvo 940 2,4 TIC 1995
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Sty 2011, 22:51
Temat postu:

Re: ( Citroen Saxo ) Silniczek (silnik) krokowy


Przepraszam za kilka błędów w poprzednim tekście ale trochę się spieszyłem i nie zrobiłem korekty. Co tyczy się silników benzynowych z wtryskiem paliwa (a takie są teraz powszechne) to wpływ na równą pracę i małe zużycie paliwa ma wpływ cały łańcuch czujników ( sonda lambda, czujnik spalania stukowego, przepływomierz powietrza, czujnik temperatury powietrza zasysanego, silnik krokowy, filtr powietrza - szczególnie przy gazie, stan przewodów wysokiego napięcia i in). Dlatego jako auto dla siebie wybrałem trochę starsze gdzie wszystko mogę zrobić sam i nie musze posługiwać się specjalistycznym diagnoskopem za kilka tys $ Very Happy A przede wszystkim o większej pojemności gdzie moc uzyskiwana jest z pojemności a nie z obrotów. I tak dla przykładu sprawny silnik 2,4 turbo pali w mieście 8,1 litra a w trasie 6,9. A poza tym koszty części są bez porównania mniejsze i awaryjność też. Dla przykładu przednia szyba do mojego z wymiana kosztuje 190 zł, regulator alternatora 45,- zł a do saxo żony (2002) przednia szyba z wymianą 410,- zł a regulator do alternatora 230,- zł. Ale nie chcę nikogo stresować. Ja lubię klasyki i już. Życzę zadowolenia z jazdy małym Saxo.
_________________
Dbaj o lasy i środowisko, bo i ty możesz być w przyszłości partyzantem !!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Saxo ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Saxo »

Opinie o samochodach Citroen Saxo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Saxo ) Nadwozie.


CitroenC3 Picasso

17 999

2009r.

236 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC5

17 900

2008r.

359 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC4 Picasso

32 900

2013r.

223 432 km

śląskie

CitroenC3 Aircross

64 900

2019r.

20 000 km

wielkopolskie

CitroenC2

9 500

2008r.

128 056 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System