Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Pękające sprężyny zawieszenia


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy-zawieszenie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
robert931

Debiutant



Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: xsara II 1,6 -2003/ c3 1,1 furio-2005
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 15 Sty 2011, 19:13
Temat postu:

Pękające sprężyny zawieszenia


wyjeżdżając spod sklepu na szczęście przy 5 km/h pękła sprężyna droga jak stół równa czy ktoś z użytkowników miał taki przypadek ? czy są jakieś objawy że kończy się ten element ? i jakiś patent że jeśli szlag trafi sprężynkę przy np. 70 km/h nie obudzić się w rowie
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
mariomechanik

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 406
Skąd jesteś (miejscowość / region): radzymin
Posiadane auto: citroen c5 ll 2.0 lpg, peugeot 206 1.4
Piwa: 43/1
Wysłany: Sob 15 Sty 2011, 20:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Pękające sprężyny zawieszenia


witam.niestety pękające sprężyny w C3 zdarzają się dość często a żadnych objawów nie ma że są zużyte. może co kilka lat wymieniać komplet.
Powrót do góry
komunikator tlen - status
robert931

Debiutant



Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: xsara II 1,6 -2003/ c3 1,1 furio-2005
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 15 Sty 2011, 21:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Pękające sprężyny zawieszenia


Zaraz to jeśli sytuacja jest częsta to citroen nic z tym nie zrobił. zużycie elementu jest niezauważalne a konsekwencje awarii mogą być tragiczne przegląd robiłem 21 dni temu a jestem bardzo wrażliwy na pkt. zawieszenia i hamulców bo tym samochodem żona wozi dziecko a mechanik oglądał przód trząsł nim i powiedział że stan jest ekstra i nie ma do czego się czepiać .
Powrót do góry
mariomechanik

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 406
Skąd jesteś (miejscowość / region): radzymin
Posiadane auto: citroen c5 ll 2.0 lpg, peugeot 206 1.4
Piwa: 43/1
Wysłany: Sob 15 Sty 2011, 21:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Pękające sprężyny zawieszenia


niestety, widocznie dla citroena to jeszcze zbyt mało zdarzeń żeby coś z tym zrobił
Powrót do góry
komunikator tlen - status
robert931

Debiutant



Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: xsara II 1,6 -2003/ c3 1,1 furio-2005
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 15 Sty 2011, 21:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Pękające sprężyny zawieszenia


maż koleżanki żony pracuje w piśmie motoryzacyjnym może uda się zainteresować go tą sprawą
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 15 Sty 2011, 21:49
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
procik

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 788
Skąd jesteś (miejscowość / region): Doncaster/UK
Posiadane auto: C3 1.4HDI i C4 2.0HDI Excl.
Piwa: 82/3
Wysłany: Sob 15 Sty 2011, 23:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Pękające sprężyny zawieszenia


Na innym forum, temat ten był dosyć szeroko poruszany. Awarie miało wielu kierowców. Na zachodzie była albo akcja serwisowa, albo wymieniali tym co się zgłosili. W Polsce kierowców olano.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
bigmario

Czytelnik



Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): w-wa
Posiadane auto: c4 1,6HDI 92KM, 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Sty 2011, 11:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Pękające sprężyny zawieszenia


mi w c4 pierwsza pękła przy przebiegu ok 110 000 (wiek auta 4,5 roku) - jak auto stało w garażu - jak samochód wjeżdżał do garażu po tarce wszystko było ok, po nocy w garażu, odpaleniu i ruszeniu sprężyny już nie było Sad
opadła na oponę i jechać nie za bardzo się dało - na całe szczęście mechanik 100m od domu - jakoś udało się dotoczyć

no i tu duży błąd - bo wymieniłem tylko tą pękniętą

po kolejnych 5ciu tysiącach pękła druga - w podobnych okolicznościach - tym razem tylko na zwykłym parkingu (gładkim jak stół)

auto co prawda po gwarancji ale postanowiłem zadzwonić do Citroen polska - bo co by było gdyby to się stało w trakcie jazdy? poza tym auto serwisowane w aso zgodnie z harmonogramem, a wg aso nie ma potrzeby wymiany sprężyn przy takim przebiegu

dowiedziałem się że faktycznie to "dziwny" przypadek i że jest szansa że mogą partycypowac w kosztach naprawy, ale musiałbym odstawić się do ASO, zrobić naprawę na swój koszt (koniecznie komplet sprężyn - cena ok 1100zł) i potem oni weryfikują przyczynę i być może zwrócą łaskawie część kosztów

do najbliższego aso miałem kawał drogi, na szczęście tuż obok znów był warsztat - 250zł (sprężyna kayaba z wymianą) i auto na drugi dzień było już na chodzie, ale kto wie - gdyby nie zależało mi na czasie czy nie powalczyłbym w ASO
Powrót do góry
noiszo

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Gru 2010
Posty: 239
Skąd jesteś (miejscowość / region): NG
Posiadane auto: Citroen. C8. 2,2. 2006
Piwa: 16/6
Wysłany: Pią 28 Sty 2011, 15:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Pękające sprężyny zawieszenia


Nie ma wielkiej filozofii z wymianą sprężyn. Niestety potrzebny jest ściągacz. Sprężyna 140, wymiana 50.
Powrót do góry
xinoxie

Czytelnik



Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C3
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 07 Lut 2011, 12:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Pękające sprężyny zawieszenia


Właśnie dzisiaj mi strzeliła prawa z przodu przy prędkości około 60km/h na drodze równej bez wybojów. Jechałem lekkim łukiem w lewo trochę w dół a tu nagle jak nie strzeli, myślałem że mi auto na połowę pękło.

Na szczęście auto zachowuje się normalnie tzn przy strzale nie zerwało kierownicy czy coś podobnego, lekkie tylko chrobotanie, spokojnie można jeszcze zjechać na pobocze i zatrzymać auto.

Pozdrawiam

P.S. Autko ma 130'000 przejechane.

Pęknięta sprężyna wymontowana i widać na pęknięciu że była już nadpęknięta wcześniej (ślady korozji), prawdopodobnie od jakiejś dziury albo od nowości. Jutro zakładanie nowej a w najbliższym czasie z drugiej strony.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
ajb1

Czytelnik



Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBLIN
Posiadane auto: C3
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Lut 2011, 18:23
Temat postu:

sprężyna


Ja miałam ten sam problem 2 dni temu, sprężyna pękła na parkingu zaraz po zaparkowaniu auta. Auto ma dopiero 3,5 roku i 110.000 km przejechane!!! A niewiele brakowało żeby stało się to na trasie przy dużo większej prędkości.
Powrót do góry
maciekalex

Czytelnik



Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: citroen c3 2002 1,4 benz
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Mar 2011, 08:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Pękające sprężyny zawieszenia


Mi już pękły 3. Dwie z przodu i jedna z tyłu. Wymieniłem razem z amortyzatorami. Jeden uszkodziła mi czujnik ABS, druga zniszczyła nadkole.
Powrót do góry
hwojtek2

Czytelnik



Dołączył: 26 Kwi 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jelenia Góra
Posiadane auto: citroen C3
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Kwi 2011, 12:13
Temat postu:

Pękające sprężyny zawieszenia


To jest skandal z tymi sprężynami. Firma ignoruje tę sprawę. W roku 2009 pękła prawa sprężyna na przodzie a gwarancja się ledwo skończyła. Po wymianie pism z CITROEN POLSKA SP. Z o.o. łaskawie zwrócono mi za sprężynę. W tym roku tuż przed świętami wielkanocnymi pękła druga sprężyna tym razem z lewej strony też na przodzie - nadmienię, że w lutym tego roku samochód był na przeglądzie rejestracyjnym gdzie rygorystycznie badano zawieszenia samochodu. W stacji obsługo odmówiono zwrotu kosztów (1300zł)uzasadniając, że przegląd pogwarancyjny po 4 latach nie był wykonany w pełnym zakresie. Traktuję to jako wymówkę i trudno mi się z tym pogodzić. Będę dalej walczył i informował o tym fakcie gdzie się da bo to nie tylko chodzi o pieniądze ale może o życie - trzeci raz może się nie udać. Na uwagę zasługuje fakt, że ubezpieczyciel HESTIA odmówił odszkodowania z tytułu ubezpieczenia AC -ale to już inna kwestia.
Powrót do góry
gregory35

Dyskutant



Dołączył: 12 Maj 2011
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wlkp
Posiadane auto: Volvo, kiedyś Leon i C3
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 30 Maj 2011, 19:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Pękające sprężyny zawieszenia


mariomechanik napisał:
niestety, widocznie dla citroena to jeszcze zbyt mało zdarzeń żeby coś z tym zrobił


kobiecie pekła w cytynie z tyłu, ale na samym koncu więc dało się jeździć.
podobno ma znaczenie jak mamy np. firmowo 14" a założymy 15" itd
ew. można pomyśleć o kayabach one powinny być wytrzymalsze i samochód będzie się lepiej prowadził.
Powrót do góry
kamykxp

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Malopolska
Posiadane auto: Citroen C3 1,4 PB 75KM 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Sie 2011, 12:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Pękające sprężyny zawieszenia


Witam i znowu problem ze sprezyna prawa z przodu pekla jakies 6 miesiecy temu wczoraj jak zona chciala jechac to przychodzi i mowi ze listwa pod zderzakiem sie urwala. Jak sie okazalo to pekla sprezyna tym razem z lewej strony i samochod siadl zderzakiem na krawezniku. Trzeba cos z tym zrobic Jak widac po roznych forach problem czesto sie powtarza Oby te nowe byly lepsze od poprzednich bo z bagnetami do sprawdzanie oleju to dalej lipa nic nie poprawili.
_________________
Citroen C3 1,4 PB 75 KM 2003r Peugeot 307 SW Premium 2,0 HDi 90 KM 2003r
Powrót do góry
puren

Czytelnik



Dołączył: 09 Maj 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starogard Gdański
Posiadane auto: Citroen C4 1,6l Benz 2005
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 10 Maj 2012, 09:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Pękające sprężyny zawieszenia


Czy wydaje się wam, że warto wymienić te sprężyny na zapas? Kupiłem auto ze 100000 przebiegu i zastanawiam się, czy może potraktować je jak rozrząd, tj. wymianą.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy-zawieszenie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy-zawieszenie

15) opony »

CitroenDS3

29 900

2012r.

151 520 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC4 Grand Picasso

45 700

2015r.

211 400 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

17 900

2007r.

271 000 km

śląskie

CitroenDS3

33 000

2015r.

126 000 km

śląskie

CitroenC4 Cactus

38 900

2014r.

65 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System