Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xantia ) Gaśnie chwilę po odpaleniu, problem z immo.


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xantia ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
przemol1975

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Citroen Xsara Break 2.0 HDi, 2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 15 Sty 2011, 12:34
Temat postu:

Gaśnie chwilę po odpaleniu, problem z immo.


Witam!
Pierwszy post i niestety od razu pierwsza prośba o radę.
Auto po odstawieniu na parking i normalnej jeździe następnego dnia nie chciało zapalić. Szalały kontrolki od świec, Check Engine i immobilizer.
Okazało się, że łapał powietrze na jednym z wężyków przelewowych (tym który wchodzi do pompy- ostatni z lewej strony patrząc przodu auta). Wężyk wymieniłem, nic już nie leci. Brak też powietrza w obudowie filtra paliwa (zero bąbli w przewodzie: filtr - pompa).Nie mniej pompka od paliwa, po podpompowaniu po jakimś czasie przestaje być twarda jak kamień, czyli gdzieś schodzi to paliwo....
Auto da się obecnie uruchomić, świece grzeją OK (o immo napiszę niżej), ale po kilkunastu sekundach, czasem wcześnie a czasem później pozostawione na wolnych obrotach gaśnie - bez dławienia się ot tak, jakby przekręcić kluczyk. Trzymane na obrotach tak pomiędzy 1200 a 2000 generalnie nie robi problemu czasami skaczą obroty.
Wskazówka obrotów dziwnie się zachowuje. Przy włączonym zapłonie, ale jeszcze przed odpaleniem silnika ustawia się na 200 obrotów (pierwsza kreska nad zerem). Jak szaleje immo to potrafi osiągnąć skrajną prawą pozycję lub skoczyć do 5000.
co do immo. Po kilkugodzinnym postoju bywa, że wsiadam załączam zapłon wbijam kod i jest ok, ale bywa też, że zapalają się obie diody (czerwona i zielona) i dopiero jak kilkukrotnie zagrzeją się świece mogę wprowadzić kod i odpalić auto.
co się dzieje? Czy coś z elektrozaworem, czy mam zapowietrzoną pompę (jeśli tak to jak ją odpowietrzyć)?
Będę ogromnie wdzięczny za pomoc, bo już mi zaczynają nerwy puszczać...
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Sob 15 Sty 2011, 13:50
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Gaśnie chwilę po odpaleniu, problem z immo.


Nienawidzę usterek gdzie coś się psuje, ale nie do końca. Mnie to wygląda na prąd, ale zapowietrzenia też nie można wykluczyć. Jak zdechnie a chcesz go ponownie uruchomić to trzeba dusić gruszkę?, bo to by świadczyło o zapowietrzeniu. Wariacje obrotomierza mogą wynikać z trzech powodów, obrotomierz uszkodzony, przerywany lub niewłaściwy sygnał od alternatora, trzeci, najbardziej prawdopodobny, brak styku , możliwe że też do jak nazywasz "immo" i stąd kłopoty. Jeżeli masz zwykłą pompę nie epic, to według mnie jedyny sposób unieruchomienia silnika, to odłączenie prądu od elektrozaworu i dlatego podał bym napięcie bezpośrednio z akumulatora do elektrozaworu i próba. Jeżeli epic to podłączyć elektrozawór przez amperomierz i po odpaleniu śledzić, czy jak gaśnie to wyłącza równocześnie prąd. Odnośnie zapowietrzenia, przed pompą, na próbę choć kawałek przeźroczystego wężyka i obserwować, czy idą bąble. Jak by co to pisz.
Pozdrawiam
Powrót do góry
noiszo

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Gru 2010
Posty: 239
Skąd jesteś (miejscowość / region): NG
Posiadane auto: Citroen. C8. 2,2. 2006
Piwa: 16/6
Wysłany: Sob 15 Sty 2011, 14:46
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Gaśnie chwilę po odpaleniu, problem z immo.


Popraw połączenia przy "kalkulatorze". Bobrze byłoby sprzwdzić świece
Powrót do góry
gregor144

Debiutant



Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): GÓRA PUŁAWSKA
Posiadane auto: XANTIA 1,9 SD 1997
Piwa: 2/1
Wysłany: Sob 15 Sty 2011, 16:21
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Gaśnie chwilę po odpaleniu, problem z immo.


Z tym zapowietrzaniem miałem to samo,wymieniłem pompke(gruszka),i ustąpiło.
Powrót do góry
przemol1975

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Citroen Xsara Break 2.0 HDi, 2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 15 Sty 2011, 16:45
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Gaśnie chwilę po odpaleniu, problem z immo.


Nie wiem co to za pompa ta EPIC, ale moja to Bosch AS 3,jest też moduł ECU...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 15 Sty 2011, 16:45
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Sob 15 Sty 2011, 16:50
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Gaśnie chwilę po odpaleniu, problem z immo.


To badaj czy odłącza zawór stop, jak tak to albo moduł pada, albo ze względu na zły styk traci chwilowo zasilanie.
Powrót do góry
przemol1975

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Citroen Xsara Break 2.0 HDi, 2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 19 Sty 2011, 22:33
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Gaśnie chwilę po odpaleniu, problem z immo.


Aktualizacja.
Było powietrze w przewodach. Jednak. Najśmieszniejsze jest to ,że poluzowały się opaski elastyczne na końcówkach węży i to tamtędy szło powietrze.
Auto odpaliło, jeździ nie szarpie ale...
Po przekręceniu kluczyka w stacyjce, wyłącza się, jednak nadal palą się kontrolki Check Engine, olej, Stop, hydraulika, kontrolka świec nie pali się, załącza na moment wentylator chłodnicy. Tak jakby chciał się rozpędzić i od razu gaśnie.......Na moment rozłączyłem akumulator, oczywiście zgasły, odpaliłem silnik i to samo...znów odłączyłem i już nie odpalałem samochodu. Kontrolki nie zapaliły się, ale nie wiem co będzie np. jutro...
Co to może być tym razem?
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Czw 20 Sty 2011, 12:36
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Gaśnie chwilę po odpaleniu, problem z immo.


Gdzieś Ci się coś ze stykami. Może Cię to naprowadzi, że za włączanie wentylatora odpowiada czujnik temperatury, albo klima. Pooglądaj dekielek od bezpieczników, to może na jednym bezpieczniku są te urządzenia, które się nie wyłączają i w ten sposób dojdziesz do czegoś.
Pozdrawiam
Powrót do góry
przemol1975

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Citroen Xsara Break 2.0 HDi, 2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 23 Sty 2011, 12:40
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Gaśnie chwilę po odpaleniu, problem z immo.


Powiedzcie mi proszę, jak dokładnie odpowietrzyć układ paliwowy. Wymieniłem wszystkie wężyki:przelotowe przy wtryskach, i te dwa pomiędzy obudową filtra paliwa a trójnikiem od którego odchodzi taki cieńki przeźroczysty wężyk (swoją drogą do czego on jest?) i od trójnika do pompy.Uszczelniłem podstawę filtra paliwa, gniazdo termostatu, spust wody.
Mam powietrze, nie chcę zajeździć akumulatora, podpompowuję ręcznie na włączonym zapłonie (silnik nie chodzi), nadal mam bąble powietrza w przewodach. Jak skutecznie ich się pozbyć?
Elektrozawór w pompie "terkocze" jakby chciał się otworzyć,ale nadal nie mogę odpalić auta. Styki sprawdzone, kable masowe wyczyszczone, akumulator właśnie się ładuje choć nie był jakoś zmęczony-rozrusznik kręcił bez problemu, miernik wskazuje 12.48V. Ręce już mi opadają...
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Pon 24 Sty 2011, 10:58
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Gaśnie chwilę po odpaleniu, problem z immo.


Elektrozawór na pompie nie może terkotać. Albo padnięty, albo zły styk.
To jest podstawa. Możliwe, że to jest główna przyczyna Twoich kłopotów. Może spróbujesz jak kolega zrobił : http://peugeot.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?p=532850&highlight=#532850 .Pojedyncze bąbelki powietrza nie są problemem i jak odpali to się odpowietrzy.
Pozdrawiam
Powrót do góry
przemol1975

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Citroen Xsara Break 2.0 HDi, 2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 24 Sty 2011, 23:07
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Gaśnie chwilę po odpaleniu, problem z immo.


Podejrzewam jednak walnięty przekaźnik lub przekaźniki.
Po włączeniu zapłonu świece nie mogą się rozgrzać, sterownik świec szybko i rytmicznie włącza się i wyłącza a w rytm tych włączeń skacze wskazówka obrotomierza i pulsuje oświetlenie w kabinie -dyskoteka tak mała Wink
Wymontowałem i sprawdziłem sterownik świec (ang nazwa ze schematu: Pre-heating unit) Jest OK. Styki nie wypalone, na wszelki wypadek przeszlifowałem je.
Mój podejrzany przekaźnik to wg angoli :"Post-heating Relay", który wg schematu łączy się z elektrozaworem na pompie (patrz moje kłopoty z immo i skaczącą wskazówką) oraz właśnie ze sterownikiem świec- stąd może kłopoty w podaniem właściwego prądu na przekaźnik w sterowniku świec i dalej na świece...
Jest tylko jedno ale. Nie wiem, który to przekaźnik i gdzie on jest.
W skrzynce z bezpiecznikami w komorze silnika są trzy. Patrząc od przodu pojazdu,dwa jeden obok drugiego bliżej błotnika i trzeci nieco w lewo jakby nad/obok tych czterech solidnych bezpieczników.Te dwa pierwsze próbowałem wyjąć, ale nie mogłem...Zapieczone w gniazdach? Nie chcę wyrywać ich na siłę, jest na to jakiś sposób by je bezpiecznie wyciągnąć? Trzeciego nie próbowałem...
Może mi ktoś określić konkretnie który jest od czego? W skrzynce bezpieczników jest jeszcze jeden. Od czego jest ten? Very Happy
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Wto 25 Sty 2011, 12:47
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Gaśnie chwilę po odpaleniu, problem z immo.


U mnie wszystkie przekaźniki się wyciągają, choć z trudem. Ja uważam, że na 90% to nie przekaźniki, tylko brak styku przed przekaźnikami (możliwe że na tych "nóżkach" przekaźnikowych, albo gdzie indziej) . Mechanizm jest taki, że sterownik włącza świece, wskutek znacznego obciążenia i złego styku obniża się napięcie na cewce sterującej i zworka odłączy prąd, napięcie podskoczy i znowu zewrze i tak w koło. Może gdzieś smaży na stykach bezpieczników? Możesz jeszcze odłączyć świece żarowe i zobaczyć czy elektrozawór będzie "dzwonił".
Pozdrawiam
Powrót do góry
przemol1975

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Citroen Xsara Break 2.0 HDi, 2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 27 Sty 2011, 17:03
Temat postu:

zgon totalny


Styki wyczyszczone wszędzie. Masa jest ok.mierzona w różnych punktach, blok silnika osprzęt itp, wszędzie 12, 60 z lekkimi wahnięciami liczby po przecinku. Poza tym wszystkie inne odbiorniki w tym rozrusznik pracują prawidłowo.
Ewidentnie problem tkwi w braku prądu do zagrzania świec. Powyciągałem wszystkie przekaźniki w komorze silnika. Wszystkie wyglądają na sprawne, zero nadpaleń itp. Dla pewności przeszlifowane papierem - również styki wewnątrz przekaźników. Sprawdzone bezpieczniki, te duże po 40, 60 i 80A również sprawne i przeszlifowane dla pewności.Sprawdzone połączenia od immo, sprawdzony kalkulator i nadal nic.
Po przekręceniu kluczyka w pozycję 2 palą się kontrolki na tablicy(z wyjątkiem kontrolek świec a Check Engine leciutko świeci), działąją wszystkie światła, radio dmuchawa w kabinie itp. Nie słychać elektrozaworu na pompie, nie działa też przekaźnik w sterowniku świec (przedtem "terkotał" intensywnie. Coś padło na amen...
Jakieś sugestie?
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Pią 28 Sty 2011, 00:13
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Gaśnie chwilę po odpaleniu, problem z immo.


Musisz mi napisać jak działa sterownik świec, bo u mnie w jeepie dieslu wygląda to tak, że jest puszka z elektroniką, która po włączeniu kluczyka daje sygnał przez jakiś czas do przekaźnika silnoprądowego, a ten z kolei, prąd na świece, a później w zależności od temperatury wyłącza. Ty możesz to mieć wszystko w jednej puszce? W "międzyczasie" spróbuj podać prąd bezpośrednio z akumulatora na elektrozawór. Co się będzie działo. Czy można rozebrać i zobaczyć ten sterownik (przekaźnik) ?
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
przemol1975

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Citroen Xsara Break 2.0 HDi, 2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 28 Sty 2011, 00:35
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Gaśnie chwilę po odpaleniu, problem z immo.


U mnie jest podobnie - też wszystko w jednym "opakowaniu" - elektronika sterująca przekaźnikiem który przerzuca prąd na świece. Rozebrałem ten sterownik, nigdzie nie widać żadnych nadpaleń ani tym podobnych rzeczy. Na wszelki wypadek przeszlifowałem połączenia z kablami od świec i przeczyściłem styki w środku. Dzisiaj ktoś mi zasugerował, że może to być problem źle działającego czujnika temperatury silnika. U mnie ten czujnik znajduje się przy filtrze paliwa, a z nim wcześniej miałem problem. Otóż lało się z niego paliwo. Filtr został rozebrany, oczyszczony, uszczelniony i od tego czasu nie ma z nim problemu.
Teraz kojarzę,że problemy z rozruchem zaczęły się właśnie w okolicach tej awarii z filtrem i tuż po jej rozwiązaniu. Rano idę sprawdzić połączenia bo może okazać się, że rozwiązanie problemu miałem cały czas przed nosem Wink a wystarczyło by wyczyścić wtyczkę, lub sprawdzić / wymienić czujnik...Mógł tez paść moduł BITRON, ale do tego dojdziemy później...
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xantia ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xantia »

Opinie o samochodach Citroen Xantia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xantia ) Nadwozie.


CitroenC4 Picasso

27 900

2012r.

184 000 km

śląskie

CitroenC1

31 900

2019r.

43 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

54 800

2018r.

141 000 km

małopolskie

CitroenBerlingo

32 700

2014r.

248 000 km

mazowieckie

CitroenC3

9 990

2005r.

153 580 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System