Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) zimny nawiew po stronie kierowcy


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wolves777

Debiutant



Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C5 Exclusive 2.0 HPI Break
Piwa: 0/6
Wysłany: Czw 13 Sty 2011, 22:49
Temat postu:

zimny nawiew po stronie kierowcy


witam. automatyczna klimatyzacja dwustrefowa. po stronie pasażera ok. po stronie kierowcy brak możliwości regulacji temperatury (podaje tylko zimne powietrze z zewnątrz) przy włączonej jak i wyłączonej klimatyzacji. gdzie szukać problemu? pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
mariomechanik

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 406
Skąd jesteś (miejscowość / region): radzymin
Posiadane auto: citroen c5 ll 2.0 lpg, peugeot 206 1.4
Piwa: 43/1
Wysłany: Czw 13 Sty 2011, 23:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) zimny nawiew po stronie kierowcy


witam. sprawdź motoreduktor sterujący klapką ciepło-zimno,ew wejście motoreduktora w klapkę może być wyrobione,ew uszkodzona klapka.
Powrót do góry
komunikator tlen - status Wystawiono 1 piw(a)
wierzbik

Debiutant



Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Strzelin
Posiadane auto: Cuitroen C5 Kombi Brek 2.0 HDI 2003r
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 14 Sty 2011, 23:34
Temat postu:

Zimny nawiew od strony kierowcy


Witaj
posiadam C5 kombi Breek z 2003 r Również dwustrefowy klimatronik. Poczytaj na forum jest multum na ten temat. Niemniej powiem że u mnie było identycznie tylko....dawało gorące powietrze. Wada Cytrynek. Wyrabia się gniazdo styku motoreduktora z klapkami. Należy wymienić motoreduktor ( ok. 420PLN w serwisie bo inaczej ciężko dostać ). Te nowe mają wydłużony trzpień który wchodzi w klapki. Do tego ze 300PLN robocizna HI HI HI! ale uwierz że daje efekt
Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam

wierzbik
Powrót do góry
gadu-gadu
wierzbik

Debiutant



Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Strzelin
Posiadane auto: Cuitroen C5 Kombi Brek 2.0 HDI 2003r
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 14 Sty 2011, 23:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) zimny nawiew po stronie kierowcy


Witam
Jeszcze jedno - naprawa u dobrego sprawdzonego majstra a nie w serwisie bo tam wykasują jak za zboże ( w serwisie jedynie kupno )!!!
_________________
Pozdrawiam

wierzbik
Powrót do góry
gadu-gadu
wolves777

Debiutant



Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C5 Exclusive 2.0 HPI Break
Piwa: 0/6
Wysłany: Sob 15 Sty 2011, 01:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) zimny nawiew po stronie kierowcy


dziękuję Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sob 15 Sty 2011, 01:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
citro62

Czytelnik



Dołączył: 14 Sty 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kętrzyn/warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: Citroen C5 2 HDI 2003
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 23 Sty 2011, 21:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) zimny nawiew po stronie kierowcy


Miałem ten sam problem. Poradzono mi abym przestawił temperaturę po stronie kierowcy najpierw na max. i odczekał ok. minuty a następnie na temp. minimalną. Próbowałem kilka razy, ale bez skutku. Po jakim czasie, trochę zdenerwowany, walnąłem pięścią w grodź środkową od strony pasażera na wysokości panelu sterowania klimą. I to pomogło. Działa już ponad rok. Wcale nie namawiam Ciebie do stosowania takich metod naprawczych. Ale u mnie to zadziałało. Pozdrawiam! Laughing
Ps. W moim przypadku od strony kierowcy grzało na maxa a od pasażera chłodziło. A działo to się latem.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
cysorz

Dyskutant



Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Citroen C5 2,0 pb automat 2008 rok sedan
Piwa: 2/5
Wysłany: Czw 26 Maj 2011, 11:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) zimny nawiew po stronie kierowcy


citro62 napisał:
Miałem ten sam problem. Poradzono mi abym przestawił temperaturę po stronie kierowcy najpierw na max. i odczekał ok. minuty a następnie na temp. minimalną. Próbowałem kilka razy, ale bez skutku. Po jakim czasie, trochę zdenerwowany, walnąłem pięścią w grodź środkową od strony pasażera na wysokości panelu sterowania klimą. I to pomogło. Działa już ponad rok. Wcale nie namawiam Ciebie do stosowania takich metod naprawczych. Ale u mnie to zadziałało. Pozdrawiam! Laughing
Ps. W moim przypadku od strony kierowcy grzało na maxa a od pasażera chłodziło. A działo to się latem.


Melduję że u mnie dzisiaj też ni z gruchy i pietruchy strona kierowcy grzało a pasażera chłodziło ....jak [cenzura]......to się buda "zakiwała" i o dziwo działa !!!! metoda na "weź młotek i walnij " ...zobaczymy jak długo ...aby rok i dłużej !
dzięki !!! Laughing
_________________
Sanczo Cios poniżej pansa...
Powrót do góry
tarzan124

Dyskutant



Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): częstochowa
Posiadane auto: 2x c5 2.0 hdi
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 09 Paź 2011, 08:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) zimny nawiew po stronie kierowcy


motoreduktor dostepny jedynie w serwisie lub używka miałem to samo są dwa rodzaje jedne z plastikowym kółkiem i zębatkami oraz z metalowym lubią sie wyrabiać lub poprostu padać
_________________
c5 2.0 hdi sx / c5 2.0 hDI exclusive

Powrót do góry
citron

Czytelnik



Dołączył: 20 Paź 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pabianice
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 HDI break 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Paź 2011, 23:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) zimny nawiew po stronie kierowcy


trzeba unikać skrajnych położeń temperatury, bo klapki wtedy się wyłamują, mam majstra w Łodzi, który przerabia wyłamane klapki. Wcale nie trzeba kupować nowych.
Powrót do góry
kakios

Debiutant



Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: volvo s80 d5, 2.4 d, 2005r.
Piwa: 10/0
Wysłany: Sob 22 Paź 2011, 09:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) zimny nawiew po stronie kierowcy


tarzan124 napisał:
motoreduktor dostepny jedynie w serwisie lub używka miałem to samo są dwa rodzaje jedne z plastikowym kółkiem i zębatkami oraz z metalowym lubią sie wyrabiać lub poprostu padać

Sprawa wygląda tak: Motoreduktor montowany w naszych cytrynkach na zębatkę długości około 12 mm. Przy tej długości wchodzi w gniazdo na głębokość około 3 mm. Więc przy przełączaniu pod szybką pracą dmuchawy gniazdo potrafi się "wyrobić". Są dwa rodzaje naprawy: przedłużenie zębatki do 20 mm. (widziałem różne patenty) lub zakup nowej (tylko serwis ma zębatki już przedłużone do 24 mm. I tu jest znowu problem, bo jest za długa i potrzeba przy montażu założyć podkładki dystansowe do wkrętów. U siebie obciąłem gniazda do wkrętów ze starego i założyłem jako dystanse (pasowały super). Bardzo ważny jest sposób ponownego montażu, gdyż gniazdo ma kształt gwiazdy i można źle założyć motoreduktor. Ja podpiłem nowy motoreduktor do zasilania (bez montażu) i ustawiłem temperaturę na maksymalne chłodzenie (po obu stronach) i motoreduktor ustawił się w pozycji na chłodzenie. Następnie ręcznie ustawiłem nadmuch tak, aby leciało zimne powietrze (pokręcając gniazdem tym uszkodzonym) i dopiero wtedy zamontowałem motoreduktor. Teraz jest dopiero ok. Jest to bardzo ważne, gdyż źle zamontowany motoreduktor potrafi całkowicie uszkodzić gniazdu lub siebie samego.

I najważniejsze: musicie dobrze zlokalizować motoreduktor, gdyż wiele osób demontuje dolny od strony kierowcy, a to nie jest ten. Od strony kierowcy są dwa: dolny właśnie (łatwiej dostępny) i górny (można go zobaczyć po demontażu radia i panelu klimy, ale to żmudne). Dostajemy się do niego od dołu (może przy pomocy lusterka, tak pisali niektórzy). Ja rozebrałem tunel środkowy (radio i klima) oraz odkręciłem śruby trzymające cały tunel (są u dołu i ułatwiają wyjęcie panelu sterującego klimą) i wtedy miałem dostęp do dwóch wkrętów, a trzeci odkręciłem od dołu. Jest z tym trochę gimnastyki, ale warto.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew


CitroenDS3

29 900

2012r.

151 520 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC4 Picasso

15 000

2007r.

227 000 km

lubelskie

CitroenC4 Picasso

17 000

2011r.

135 950 km

pomorskie

CitroenC5

19 900

2010r.

264 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC3 Aircross

47 900

2017r.

152 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System