Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) zimny nawiew po stronie kierowcy


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wolves777

Debiutant



Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C5 Exclusive 2.0 HPI Break
Piwa: 0/6
Wysłany: Czw 13 Sty 2011, 22:49
Temat postu:

zimny nawiew po stronie kierowcy


witam. automatyczna klimatyzacja dwustrefowa. po stronie pasażera ok. po stronie kierowcy brak możliwości regulacji temperatury (podaje tylko zimne powietrze z zewnątrz) przy włączonej jak i wyłączonej klimatyzacji. gdzie szukać problemu? pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
mariomechanik

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 406
Skąd jesteś (miejscowość / region): radzymin
Posiadane auto: citroen c5 ll 2.0 lpg, peugeot 206 1.4
Piwa: 43/1
Wysłany: Czw 13 Sty 2011, 23:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) zimny nawiew po stronie kierowcy


witam. sprawdź motoreduktor sterujący klapką ciepło-zimno,ew wejście motoreduktora w klapkę może być wyrobione,ew uszkodzona klapka.
Powrót do góry
komunikator tlen - status Wystawiono 1 piw(a)
wierzbik

Debiutant



Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Strzelin
Posiadane auto: Cuitroen C5 Kombi Brek 2.0 HDI 2003r
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 14 Sty 2011, 23:34
Temat postu:

Zimny nawiew od strony kierowcy


Witaj
posiadam C5 kombi Breek z 2003 r Również dwustrefowy klimatronik. Poczytaj na forum jest multum na ten temat. Niemniej powiem że u mnie było identycznie tylko....dawało gorące powietrze. Wada Cytrynek. Wyrabia się gniazdo styku motoreduktora z klapkami. Należy wymienić motoreduktor ( ok. 420PLN w serwisie bo inaczej ciężko dostać ). Te nowe mają wydłużony trzpień który wchodzi w klapki. Do tego ze 300PLN robocizna HI HI HI! ale uwierz że daje efekt
Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam

wierzbik
Powrót do góry
gadu-gadu
wierzbik

Debiutant



Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Strzelin
Posiadane auto: Cuitroen C5 Kombi Brek 2.0 HDI 2003r
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 14 Sty 2011, 23:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) zimny nawiew po stronie kierowcy


Witam
Jeszcze jedno - naprawa u dobrego sprawdzonego majstra a nie w serwisie bo tam wykasują jak za zboże ( w serwisie jedynie kupno )!!!
_________________
Pozdrawiam

wierzbik
Powrót do góry
gadu-gadu
wolves777

Debiutant



Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C5 Exclusive 2.0 HPI Break
Piwa: 0/6
Wysłany: Sob 15 Sty 2011, 01:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) zimny nawiew po stronie kierowcy


dziękuję Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sob 15 Sty 2011, 01:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
citro62

Czytelnik



Dołączył: 14 Sty 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kętrzyn/warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: Citroen C5 2 HDI 2003
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 23 Sty 2011, 21:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) zimny nawiew po stronie kierowcy


Miałem ten sam problem. Poradzono mi abym przestawił temperaturę po stronie kierowcy najpierw na max. i odczekał ok. minuty a następnie na temp. minimalną. Próbowałem kilka razy, ale bez skutku. Po jakim czasie, trochę zdenerwowany, walnąłem pięścią w grodź środkową od strony pasażera na wysokości panelu sterowania klimą. I to pomogło. Działa już ponad rok. Wcale nie namawiam Ciebie do stosowania takich metod naprawczych. Ale u mnie to zadziałało. Pozdrawiam! Laughing
Ps. W moim przypadku od strony kierowcy grzało na maxa a od pasażera chłodziło. A działo to się latem.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
cysorz

Dyskutant



Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Citroen C5 2,0 pb automat 2008 rok sedan
Piwa: 2/5
Wysłany: Czw 26 Maj 2011, 11:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) zimny nawiew po stronie kierowcy


citro62 napisał:
Miałem ten sam problem. Poradzono mi abym przestawił temperaturę po stronie kierowcy najpierw na max. i odczekał ok. minuty a następnie na temp. minimalną. Próbowałem kilka razy, ale bez skutku. Po jakim czasie, trochę zdenerwowany, walnąłem pięścią w grodź środkową od strony pasażera na wysokości panelu sterowania klimą. I to pomogło. Działa już ponad rok. Wcale nie namawiam Ciebie do stosowania takich metod naprawczych. Ale u mnie to zadziałało. Pozdrawiam! Laughing
Ps. W moim przypadku od strony kierowcy grzało na maxa a od pasażera chłodziło. A działo to się latem.


Melduję że u mnie dzisiaj też ni z gruchy i pietruchy strona kierowcy grzało a pasażera chłodziło ....jak [cenzura]......to się buda "zakiwała" i o dziwo działa !!!! metoda na "weź młotek i walnij " ...zobaczymy jak długo ...aby rok i dłużej !
dzięki !!! Laughing
_________________
Sanczo Cios poniżej pansa...
Powrót do góry
tarzan124

Dyskutant



Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): częstochowa
Posiadane auto: 2x c5 2.0 hdi
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 09 Paź 2011, 08:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) zimny nawiew po stronie kierowcy


motoreduktor dostepny jedynie w serwisie lub używka miałem to samo są dwa rodzaje jedne z plastikowym kółkiem i zębatkami oraz z metalowym lubią sie wyrabiać lub poprostu padać
_________________
c5 2.0 hdi sx / c5 2.0 hDI exclusive

Powrót do góry
citron

Czytelnik



Dołączył: 20 Paź 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pabianice
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 HDI break 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Paź 2011, 23:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) zimny nawiew po stronie kierowcy


trzeba unikać skrajnych położeń temperatury, bo klapki wtedy się wyłamują, mam majstra w Łodzi, który przerabia wyłamane klapki. Wcale nie trzeba kupować nowych.
Powrót do góry
kakios

Debiutant



Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: volvo s80 d5, 2.4 d, 2005r.
Piwa: 10/0
Wysłany: Sob 22 Paź 2011, 09:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) zimny nawiew po stronie kierowcy


tarzan124 napisał:
motoreduktor dostepny jedynie w serwisie lub używka miałem to samo są dwa rodzaje jedne z plastikowym kółkiem i zębatkami oraz z metalowym lubią sie wyrabiać lub poprostu padać

Sprawa wygląda tak: Motoreduktor montowany w naszych cytrynkach na zębatkę długości około 12 mm. Przy tej długości wchodzi w gniazdo na głębokość około 3 mm. Więc przy przełączaniu pod szybką pracą dmuchawy gniazdo potrafi się "wyrobić". Są dwa rodzaje naprawy: przedłużenie zębatki do 20 mm. (widziałem różne patenty) lub zakup nowej (tylko serwis ma zębatki już przedłużone do 24 mm. I tu jest znowu problem, bo jest za długa i potrzeba przy montażu założyć podkładki dystansowe do wkrętów. U siebie obciąłem gniazda do wkrętów ze starego i założyłem jako dystanse (pasowały super). Bardzo ważny jest sposób ponownego montażu, gdyż gniazdo ma kształt gwiazdy i można źle założyć motoreduktor. Ja podpiłem nowy motoreduktor do zasilania (bez montażu) i ustawiłem temperaturę na maksymalne chłodzenie (po obu stronach) i motoreduktor ustawił się w pozycji na chłodzenie. Następnie ręcznie ustawiłem nadmuch tak, aby leciało zimne powietrze (pokręcając gniazdem tym uszkodzonym) i dopiero wtedy zamontowałem motoreduktor. Teraz jest dopiero ok. Jest to bardzo ważne, gdyż źle zamontowany motoreduktor potrafi całkowicie uszkodzić gniazdu lub siebie samego.

I najważniejsze: musicie dobrze zlokalizować motoreduktor, gdyż wiele osób demontuje dolny od strony kierowcy, a to nie jest ten. Od strony kierowcy są dwa: dolny właśnie (łatwiej dostępny) i górny (można go zobaczyć po demontażu radia i panelu klimy, ale to żmudne). Dostajemy się do niego od dołu (może przy pomocy lusterka, tak pisali niektórzy). Ja rozebrałem tunel środkowy (radio i klima) oraz odkręciłem śruby trzymające cały tunel (są u dołu i ułatwiają wyjęcie panelu sterującego klimą) i wtedy miałem dostęp do dwóch wkrętów, a trzeci odkręciłem od dołu. Jest z tym trochę gimnastyki, ale warto.
Powrót do góry
jangos

Debiutant



Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: C5 Aircross, 2020
Piwa: 1/13
Wysłany: Czw 27 Paź 2011, 22:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) zimny nawiew po stronie kierowcy


Mam kilka zdjęć z "operacji" przedłużania zębatki użyłem poksypoliny jak na razie (ponad miesiąc) działaSmile chętnym prześle zdjęcia. Pozdrawiam
_________________
jan
Powrót do góry
Immq

Czytelnik



Dołączył: 11 Lut 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stalowa Wola
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 19 Mar 2012, 12:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) zimny nawiew po stronie kierowcy


Witam,

poprosze o zdjecia z naprawy, leci mi ciągle goroące powietrze, pomimo iz ustawione jest 16 stopni. Po stronie pasazera wszystko jest ok.

Pozdrawiam,
Powrót do góry
gadu-gadu
JASIUNIEMOWA

Czytelnik



Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Niegowonice, Polska
Posiadane auto: C5
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Kwi 2012, 10:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) zimny nawiew po stronie kierowcy


citron napisał:
trzeba unikać skrajnych położeń temperatury, bo klapki wtedy się wyłamują, mam majstra w Łodzi, który przerabia wyłamane klapki. Wcale nie trzeba kupować nowych.


Tutaj masz rację, u mnie wszystko było ok do momentu gdy zacząłem używać nawiewu na szybę (szybka zmiana temperatury?). Nagle jedna temperatura i koniec. Zawiozłem do mechanika c5 poczytałem co nie co i poprosiłem o wyjęcie silniczka od klap mieszalnika (klima jednostrefowa).
Wyjął i stwierdził, że nie działa. Zabrałem do domu pomierzyłem cewki i stwierdziłem, że silniczek jest ok. Zawiozłem go z powrotem i podpoiłem na sucho i okazało się że działa. Ucieszyłem się, że 300 zł w kieszeni, niestety mając dostęp do klapek spróbowałem ręcznie zmienić ich położenie.

Okazało się, że ręcznie kręcąc imbusem prawą klapką temperatura się zmienia. Robiąc to po lewej stronie nie było żadnej reakcji. Diagnoza - pęknięta klapka mieszalnika. Niestety po rozkręceniu połowy samochodu (dosłownie!!!) i wyjęciu nagrzewnicy, diagnoza okazała się trafna. Nie wiedzieć czemu citroen tak ten element spieprzył. Jestem też ciekaw kto zaprojektował nagrzewnicę. Bo to wygląda na celowe działanie. Wyjęcie dwóch klapek wymaga rozebranie całości deski rozdzielczej, wycieraczek, pedałów, poduszek itd, itp... mało co z c5 zostało. A wystarczyło zaprojektować dwie klapki na 4 śrubki które można odkręcić z lewej i prawej strony nagrzewnicy, aby można było wymienić nieszczęsny mieszalnik, można było też pomyśleć o czymś bardziej trwałym elemencie. Moim zdaniem jest to błąd fabryczny citroena za który, powinien zapłacić.
Koszty w aso: klapki mieszalnika 400 zł. Całkowity koszt naprawy 1850 zł.
Powrót do góry
kogito15xpp

Czytelnik



Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sucha Beskidzka
Posiadane auto: citroen c5 2.0 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Lut 2013, 17:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) zimny nawiew po stronie kierowcy


jangos napisał:
Mam kilka zdjęć z "operacji" przedłużania zębatki użyłem poksypoliny jak na razie (ponad miesiąc) działaSmile chętnym prześle zdjęcia. Pozdrawiam


Jeśli można i jeśli jeszcze to jest aktualne, poproszę o zdjęcia z naprawy. Smile
Powrót do góry
kochanie1973

Czytelnik



Dołączył: 08 Lut 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: citroen C5 kombi 2,2 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Kwi 2013, 17:04
Temat postu:

nawiew


Immq napisał:
Witam,

poprosze o zdjecia z naprawy, leci mi ciągle goroące powietrze, pomimo iz ustawione jest 16 stopni. Po stronie pasazera wszystko jest ok.

Pozdrawiam,

Mam ten sam problem byłem u mechanika i powiedział ze to silnik klapki nawiewu musze sie wziążc za rozbieranie tego ale niewiem zaco sie wżąść sie najpierw poczebuje porady
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew


CitroenC4 Picasso

25 500

2012r.

130 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

42 700

2018r.

161 475 km

podkarpackie

CitroenDS3

36 900

2015r.

126 000 km

śląskie

CitroenDS4

34 900

2013r.

186 297 km

kujawsko-pomorskie

CitroenBerlingo

12 999

2007r.

201 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System