Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C2 ) ESP/ASR system faulty



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C2 ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gregcold

Czytelnik



Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C2 VTS
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Sty 2011, 12:14
Temat postu:

ESP/ASR system faulty


Witam
Jakiś czas temu pojawił się komunikat ESP/ASR system faulty. Po wizycie w serwisie citroena stwierdzono awarie pompy abs (abs ogólnie działa). Z tego co się orientuje moduł który się zepsuł znajduje się pod zderzakiem w okolicy przedniego lewego koła. Naprawa w serwisie to bardzo wysokie koszty. Zastanawiam się nad wymianą poza serwisem, potrzebuję numer modułu (serwis nie podał na dokumentach). Ewentualnie może macie jakieś inne sugestie co do tego problemu i pomożecie. Model to C2 VTS 2007.
Powrót do góry
procik

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 788
Skąd jesteś (miejscowość / region): Doncaster/UK
Posiadane auto: C3 1.4HDI i C4 2.0HDI Excl.
Piwa: 82/3
Wysłany: Wto 11 Sty 2011, 10:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C2 ) ESP/ASR system faulty


Pod zderzakiem po prawej stronie stojąc przodem do maski jest pompa ABS a do niej jest przykręcony kalkulator ABS. Aby kupić zamiennik, wejdź pod auto, otwórz klapkę w dolnej osłonie (te , która jest do wymiany żarówki w halogenie) i przeczytaj numery jakie są na kalkulatorze. Ja robiłem foty telefonem. Postaraj się odczytać numery z kalkulatora (czarna plastikowa puszka) i z pompy (metalowy cylinder). Następnie wpisz te numery na Google i poszukaj używanych. Generalnie jak ktoś w sieci sprzedaje używane to posługuje się tymi numerami co widnieją na elementach a nie tymi katalogowymi z citroena. A jak chcesz te citroenowskie to podaj VIN to zerknę na stronę serwisowa. Jeżeli wymienisz kalkulator to będzie potrzebna wizyta w warsztacie z komputerem do citroenów aby ten kalkulator zaprogramować, jeżeli wymienisz sama pompę bez kalkulatora to nie trzeba podpinać. Szukaj części z tymi samymi oznaczeniami, jezeli kupisz kalkulator z młodszego auta z nawet minimalna różnica w oznaczeniu, to nie ma gwarancji, ze będzie pompa z kalkulatorem działała.

Na koniec tylko tak retorycznie spytam: czy sprawdzili ci wtyczkę przy kalkulatorze? Często lubi się tam woda dostawać i śniedzieją styki, co wywołuje pojawianie się komunikatów błędu ABS.

ps. Ja wymieniałem pompę ABS w C3, ale w C2 będzie podobnie, tylko nie wiem czy jest taki sam dostęp od spodu, czy jest klapka, jak nie to trzeba będzie odkręcić dolna osłonę.


Ostatnio zmieniony przez procik dnia Czw 13 Sty 2011, 22:19, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
noiszo

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Gru 2010
Posty: 239
Skąd jesteś (miejscowość / region): NG
Posiadane auto: Citroen. C8. 2,2. 2006
Piwa: 16/6
Wysłany: Czw 13 Sty 2011, 20:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C2 ) ESP/ASR system faulty


Dokładnie, sprawdź wtyczkę i przewody. Ciekawe czy zrobili to w servisie?
Powrót do góry
Dallas

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Citroen C2 VTS
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Sty 2011, 14:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C2 ) ESP/ASR system faulty


Mam pytanie z podobnej beczki. Buduję C2 VTS do rajdów. Układ hamulcowy jest zbudowany od nowa na metalowych przewodach, została tylko pompa hamulcowa seryjna. Wyrzucona został pompa ABS+ESP. Oczywiście silnik nie chce zapalić. To przez brak komunikacji z kalkulatorem, który jest razem z pompą ABS+ESP? Czy jeśli znajdę używany moduł i podłączę, motor ruszy? Bez podłączonych przewodów hydraulicznych oczywiście. ESP powinno stwierdzić błąd i się wyłączyć. Podobnie ABS, bo brak ciśnienia w pompie. Zgadza się?
Powrót do góry
procik

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 788
Skąd jesteś (miejscowość / region): Doncaster/UK
Posiadane auto: C3 1.4HDI i C4 2.0HDI Excl.
Piwa: 82/3
Wysłany: Sro 26 Sty 2011, 15:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C2 ) ESP/ASR system faulty


Ja takich doświadczeń nie robiłem wiec nie odpowiem ci jak to zadziała, ale faktycznie kalkulator jest zamocowany do pompy ABS. Może tak być, ze po prostu wywali tylko błąd ABS ESP i tyle.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Reklama








Wysłany: Sro 26 Sty 2011, 15:00
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
gregcold

Czytelnik



Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C2 VTS
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Sty 2011, 18:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C2 ) ESP/ASR system faulty


procik napisał:
Pod zderzakiem po prawej stronie stojąc przodem do maski jest pompa ABS a do niej jest przykręcony kalkulator ABS. Aby kupić zamiennik, wejdź pod auto, otwórz klapkę w dolnej osłonie (te , która jest do wymiany żarówki w halogenie) i przeczytaj numery jakie są na kalkulatorze. Ja robiłem foty telefonem. Postaraj się odczytać numery z kalkulatora (czarna plastikowa puszka) i z pompy (metalowy cylinder). Następnie wpisz te numery na Google i poszukaj używanych. Generalnie jak ktoś w sieci sprzedaje używane to posługuje się tymi numerami co widnieją na elementach a nie tymi katalogowymi z citroena. A jak chcesz te citroenowskie to podaj VIN to zerknę na stronę serwisowa. Jeżeli wymienisz kalkulator to będzie potrzebna wizyta w warsztacie z komputerem do citroenów aby ten kalkulator zaprogramować, jeżeli wymienisz sama pompę bez kalkulatora to nie trzeba podpinać. Szukaj części z tymi samymi oznaczeniami, jezeli kupisz kalkulator z młodszego auta z nawet minimalna różnica w oznaczeniu, to nie ma gwarancji, ze będzie pompa z kalkulatorem działała.

Na koniec tylko tak retorycznie spytam: czy sprawdzili ci wtyczkę przy kalkulatorze? Często lubi się tam woda dostawać i śniedzieją styki, co wywołuje pojawianie się komunikatów błędu ABS.

ps. Ja wymieniałem pompę ABS w C3, ale w C2 będzie podobnie, tylko nie wiem czy jest taki sam dostęp od spodu, czy jest klapka, jak nie to trzeba będzie odkręcić dolna osłonę.



Ogolnie auto było na podnośniku, koleś coś tam grzebał, napewno pompa była odkręcona i wisiała na przewodach. Diagnostyka trwała około 3 godzin, było wrażenie że gościu nie dokońca wie o co chodzi, po czym zapadł werdykt że tzreba całą wymienic i na kalkulacji pojawiła się cena 4700 złotych z robocizną Sad. Uzywane pompy na allegro kosztują w granicach 500-1000 złotych.
Podaję VIN: VF7JMNFSC97513043 jak byś mógł zerknąć.

Chociaż nie ukrywam, że jazda bez ESP jest ciekawsza Smile i jest wrażenie że auto się szybciej zrywa z miejsca w końcu to VTS.
Powrót do góry
Dallas

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Citroen C2 VTS
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Sty 2011, 12:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C2 ) ESP/ASR system faulty


Jeżeli działa ABS to znaczy, że problem jest tylko z ESP. Pobiera ono informacje z kilku czujników, m.in. jest gdzieś czujnik skrętu kierownicy a między przednimi fotelami chyba jest czujnik momentu obrotowego wokół osi pionowej samochodu. Jeżeli któryś czujnik jest uszkodzony lub jest problem z komunikacją, wówczas ESP zgłasza błąd i się wyłącza a ABS nadal działa. Tyle w teorii. Kalkulator powinien być OK skoro działa ABS, pompa także. Może nie ma sensu wymieniać modułu zanim nie sprawdzi się pozostałych czujników.
Powrót do góry
albertmor

Debiutant



Dołączył: 23 Kwi 2012
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): LOUGHBOROUGH/UK
Posiadane auto: RENAULT CSENIC II 2004
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 21 Wrz 2016, 14:59
Temat postu:

Numer pompy abs


Witam. W cytrynce żony (C2VTS) padła pompa abs. W serwisie podali kolosalna kwote:1580£(mieszkam w UK),więc postanowiłem poszukać używki,ale mam problem z numerem części. W serwisie podali taki: 4541F3. Niestety prawie wszyscy na aukcjach posługują się innymi numerami,takimi długimi. Czy jest może ktoś wstanie na podstawie w/w numeru, podac ten dlugi numer? Z góry dziękuję za pomoc
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C2 ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C2 »

Opinie o samochodach Citroen C2 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C2 ) Nadwozie.


CitroenC4 Grand Picasso

46 300

2014r.

162 200 km

podkarpackie

CitroenC3

7 900

2007r.

218 000 km

mazowieckie

CitroenC1

19 900

2011r.

100 227 km

śląskie

CitroenC3

49 300

2017r.

87 007 km

podkarpackie

CitroenC4

33 333

2017r.

217 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System