Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) C4 przegląd przedsprzedażny



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
panflotek

Debiutant



Dołączył: 07 Gru 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bochnia
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6HDI FAP DV6TED4
Piwa: 4/0
Wysłany: Wto 07 Gru 2010, 13:42
Temat postu:

C4 przegląd przedsprzedażny


Planuję kupic w najbliższym czasie C4 Picasso. Mam do was klika pytań.
Na co zwrócic uwagę, częste bolączki itd. Czy MCP faktycznie jest taka felerna, żle zestrojona i awaryjna? Jak rozróżnić MCP od pełnego automatu? Czy do Picasso (nie grand) były wstawiane silniki 2.0 HDI ze skrzynią manualną? Jak jest z bagażnikiem do nie granda, z tego co się zorientowałem nie ma możliwości relingów. Są w dachu zaczepy pod poprzeczki? Czy Citroen prowadzi europejska bazę sewisową (chodzi o sprawdzenie czy dane auto o określonym VIN było na serwisie przy jakim przebiegu i co było robione)? Czy w serwisie Citroena udostępniają takie informacje, za ile? Jaka jest fabryczna grubośc lakieru w Citroenie? Czy auta z początku produkcji są bardziej awaryjne? były jakieś akcje serwisowe? Jakie?

Mam nadzieje adminie że mnie nie wykopiesz za tak obszerny temat.

Pozdrawiam,

Panflotek
Powrót do góry
procik

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 788
Skąd jesteś (miejscowość / region): Doncaster/UK
Posiadane auto: C3 1.4HDI i C4 2.0HDI Excl.
Piwa: 82/3
Wysłany: Wto 07 Gru 2010, 14:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 przegląd przedsprzedażny


MCP od standardowego automatu rozróżnisz tym, ze MCP ma manetki do sterowania biegami przy kierownicy, a automat nie. Czy MCP jest awaryjna? Wielu ja chwali, do tego jest bardziej ekonomiczna niż standardowy automat. Jednak było parę głosów z problemami, takimi jak "kangury" przy powolnym ruszaniu, np podczas podjeżdżania w korku. Na pewno podczas kupowania warto na to zwrócić uwagę i nie ignorować żadnych anomalii związanych z praca skrzyni. Ja osobiście jeżdżę C4 2.0 HDI ze skrzynia automatyczna AM6 i jak na razie sobie chwale, spalanie mam na poziomie 7 l/100, ale C4 jest mniejsze niż C4 Picasso.

Inny element na który trzeba zwrócić uwagę to tylne zawieszenie (pneumatyczne) przy przebiegu 110 000 km - 130 000 km poduchy tylnego zawieszenia lubią się dziurawić i wtedy obie są do wymiany.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
panflotek

Debiutant



Dołączył: 07 Gru 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bochnia
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6HDI FAP DV6TED4
Piwa: 4/0
Wysłany: Wto 07 Gru 2010, 15:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 przegląd przedsprzedażny


Czyli domyślam się że są dwie opcje dostępne pneumatyk i standardowa belka skrętna. Czy jeśli auto nie będzie miało przycisku do "przykucu" w bagażniku to moge założyć że nie jest to pneumatyk?

Czy objawy pojechanych poduszek to tylko taniec tyłu, czy coś jeszcze?

Widziałem na alledrogo c4 picasso ze spaloną komorą silnika. To one się nadal palą? myślałem że to cecha francuzów z pierwszej połowy dekady.
Powrót do góry
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Wto 07 Gru 2010, 15:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 przegląd przedsprzedażny


Witam. Kolego procik mylisz się z tymi manetkami, pełen automat też posiada manetki przy kierownicy! MPC od automatu odróżnic możemy po literach oznaczających wybierany bieg przy dźwignii zmiany biegów, tzn. MPC ma litery R N A M bez funkcji "P" czyli parking, a automat ma standardowe oznaczenia jak w automatach czyli P R N D M no i właśnie na M przełączasz manetkami + -. Ja mam c4 grand picasso exl. od paru miesięcy z automatem i nie nażekam, ale wszystko zależy od sztuki, jak był użytkowany,czy wymieniany olej w skrzyni, czy jeździł po autostradach czy w korkach, przebieg,itp. przy kupnie automatu zwrócił bym uwagę czy jest hak z tyłu, bo go automaty nie lubią, dodatkowa chłodnica itp. a jak nie ma to się przegrzewa. Wersje exluziv mają tylko zawieszenie z tyłu na poduszkach pneumatik. Najlepiej kucnąc i zajrzec czy sprężyny czy poduchy. Ja już wymieniałem poduchę bo się przetarła (dostaje się piasek i trze, trzeba karczerkiem co jakis czas psiknąc), a w mrozy mi zamarzło zawieszenie (stał podniesiony i siecił SERVIS guma zbyt twarda).
Powrót do góry
procik

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 788
Skąd jesteś (miejscowość / region): Doncaster/UK
Posiadane auto: C3 1.4HDI i C4 2.0HDI Excl.
Piwa: 82/3
Wysłany: Wto 07 Gru 2010, 15:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 przegląd przedsprzedażny


Cyfrowy 5 napisał:
Witam. Kolego procik mylisz się z tymi manetkami, pełen automat też posiada manetki przy kierownicy! MPC od automatu odróżnic możemy po literach oznaczających wybierany bieg przy dźwignii zmiany biegów, tzn. MPC ma litery R N A M bez funkcji "P" czyli parking, a automat ma standardowe oznaczenia jak w automatach czyli P R N D M no i właśnie na M przełączasz manetkami + -. ....


To sorry, Embarassed Szkoda ze w C4 tak nie ma Sad
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Reklama








Wysłany: Wto 07 Gru 2010, 15:42
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
panflotek

Debiutant



Dołączył: 07 Gru 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bochnia
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6HDI FAP DV6TED4
Piwa: 4/0
Wysłany: Wto 07 Gru 2010, 16:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 przegląd przedsprzedażny


Cyfrowy 5 a jaki silnk ciągnie tego twojego granda? Czy 1.6 hdi nie jest za słaby aby toto ruszyć z całą rodziną na pokładzie?
Powrót do góry
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Wto 07 Gru 2010, 16:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 przegląd przedsprzedażny


Procik chyba nic nie trcisz. Człowiek do dobrego się przyzwyczaja, więc jak mam przełączac + - to wolę automat bo sam wybiera , a tu trzeba myślec, więc jak automat to niech sam robi. Dodatkowo w manetkach przełącz z opóźnieniem ok. 1s a to dośc długo.
Powrót do góry
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Wto 07 Gru 2010, 17:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 przegląd przedsprzedażny


Ja mam 2.0 hdi. i idzie. Z rodziną pod górki nie czuc spadku mocy. Poprzedni samochód miałem volvo s80 d5 tam jechał spokojnie, ale wystarczyło mocniej wcisnąc i było kopnięcie wciskało głowe w fotel (8.0s do 100k/h) więc jak się przesiadłem do tego to różnica ogromna nie ma tego kopnięcia, ale samochód inny rodzinny to nięch jedzie statecznie. Nie wiem, jak 1.6 więc niech się wypowiedzą inni, napewno mniej pali, ale zato podobno bardziej awaryjny niż 2.0


pozdrawiam.
Powrót do góry
panflotek

Debiutant



Dołączył: 07 Gru 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bochnia
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6HDI FAP DV6TED4
Piwa: 4/0
Wysłany: Sro 08 Gru 2010, 10:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 przegląd przedsprzedażny


A jak jest z żywotnościa koła wielomasowego w silnikach 1.6 i 2.0 HDI? Jaki jest koszt takiego pecha?
Powrót do góry
procik

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 788
Skąd jesteś (miejscowość / region): Doncaster/UK
Posiadane auto: C3 1.4HDI i C4 2.0HDI Excl.
Piwa: 82/3
Wysłany: Sro 08 Gru 2010, 10:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 przegląd przedsprzedażny


I tu jest różnica pomiędzy automatem a MCP. bo w Automacie nie masz kola dwumasowego a w MCP tak Smile
Żywotność tego kola dwumasowego jest uzależniona od techniki jazdy, dlatego przy używanych autach to jest jak loteria. Koszt wymiany jest dość wysoki, samo klo kosztuje w okolicy 2000, do tego wypadało by już wymienić sprzęgło, bo za jednym zamachem i w przyszłości nie trzeba będzie ponownie ściągać skrzyni. Do tego w całej tej imprezie droga jest robocizna.

W tym przypadku automat górą Wink
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
panflotek

Debiutant



Dołączył: 07 Gru 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bochnia
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6HDI FAP DV6TED4
Piwa: 4/0
Wysłany: Sro 08 Gru 2010, 12:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 przegląd przedsprzedażny


A więc odnośnie skrzyń. MCP-ma koło masowe a w dodatku wolno przerzuca biegi. Automat nie ma koła masowego więc teoretycznie z serwisowego punktu widzenia powinien być tańszy w utrzymaniu. Minusem za to jest przegrzewanie się przy ciągnięciu przyczepy więc chyba mogę zakładać że jadąc pełną rodziną i bagażami (bez przyczepy) np na wakacje też się przegrzeje Sad. Czy jest czujnik temperatury oleju w skrzyni lub kontrolka temperatury? względnie czy jest to wrzucane w pamięć jako błąd? Bo jak nie to mogę zupełnie nie świadomie robiąc wszystko wg. instrukcji zarżnąć automat. BTW ile kosztuje wymiana oleju w skrzyni, bo wychodzi na to że w każdym używanym automacie powinienem to na dzieńdobry zrobić. Wszystko wskazuje na to że muszę szukać wśród 1.6 bo tam występują bez problemu skrzynie manualne, ale znowu ta awaryjność Confused. Ma ktoś doświadczenia z 1.6 HDI?

Oj nie postarał się citroen z tymi konfiguracjami silnik-skrzynia
Powrót do góry
procik

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 788
Skąd jesteś (miejscowość / region): Doncaster/UK
Posiadane auto: C3 1.4HDI i C4 2.0HDI Excl.
Piwa: 82/3
Wysłany: Sro 08 Gru 2010, 12:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 przegląd przedsprzedażny


Za dużo myślisz. Nawet ze zwykłą manualna skrzynia możesz spalić sprzęgło czy to ciągnąc przyczepę czy przy full załadowanym aucie. Wszystko zależy od techniki jazdy.
Automat (przynajmniej mój) ma 6 biegów, dlatego rzadziej jeździ na półbiegu. A własnie jazda na półbiegu powoduje nadmierne przegrzewanie oleju. Do tego skrzynia automatyczna ma wymiennik ciepła olej-płyn chodzący.

Jak planujesz ciągniecie ciężkich przyczep , lub jadze na full załadowanym to wybór 1,6 HDI chyba nie jest najszczęśliwszy. Z tego co czytałem na forum to ten automat potrafi przenieść większy moment obrotowy silnika niż standardowe skrzynie manualne. Dlatego do dużych silników montują automat.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Sro 08 Gru 2010, 23:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 przegląd przedsprzedażny


Witam kolegów. Kolego Panflotek nie musisz sie obawiac, że jak pojedziesz na wakacje z rodziną to się skrzynia przegrzeje. Napewno się nie przegrzeje, to wszystko jest obliczone i ma chłodzenie. Mówiąc o przegrzaniu skrzyni miałem na myśli ekstremalne warunki, np. "wół pociągowy" z lawetą, trzy razy w tygodniu w niemczech, lub dalej itp. i żebyś na takie samochody uważał. No chyba, że masz konia i na wyścigi co tydzień jeździsz,lub mieszkasz wysokich górach, albo dużo w sniegu, to wtedy warto pomyślec o dodatkowej chłodnicy, bo jak się trafi na dobrą sztukę to szkoda auta. Z tą wymianą oleju w skrzyni, to też tak nie jest, że musisz. Z tego co się oriętuję np. Citroen nie przewiduję wymiany oleju. W książeczce gwar. nie ma mowy o wymianie oleju w skrzyni (termin itp.). Ja jak się zapytałem w serwisie czy wymieniac? to jeden pan za biurkiem "w zadnym wypadku" a drugi "ależ oczywiście, że tak, kto smaruje ten jedzie" więc szam widzisz, jak jest. Ogólnie zasada jest taka, że jak nie był olej wymieniany (i tu trudno dokładnie określic okres) przez dłuższy czas (np. ponad 100 tyś.) to lepiej go nie wymieniac bo wypłucze brudy i dostaną elektrozawory itp. Jak to się mówi,dopóki automat jedzie to jedzie. Są auta, które po wymianie oleju z warsztatu nie mogą już wyjechac . Ale kiedyś sam w garażu wymieniłem (nic skomplikowanego) w VOLVO i wszystko było OK. A co do ceny to oryginalny olej kosztuje niecałe 500 zł za 2L. wejdzie ze 4L drugie tyle zostaje w skrzyni plus robocizna, to sobie policz. ( no chyba, że wymiana dynamiczna) ale to inna historia i koszty x2 ale za to cały olej "świeży".Ogólnie automat nie jest taki straszny, jak go malują.

POZDRAWIAM
Powrót do góry
oko

Dyskutant



Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C4 Grand (2,0 hdi) 150
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 21 Sie 2013, 11:43
Temat postu:

dziwne objawy z hamulcami 2,0 hdi automat


Witam,
Zamierzam kupić takiego automata i dziwi mnie kilka rzeczy:
- przy wrzuceniu biegu D i puszczeniu hamulca auto nie rusza, trzeba dodać gazu, czy tak powinno być? w reno było inaczej.
- na 1 biegu puszczając gaz auto zwalnia az się zatrzyma, Czy tak ma być?
- przed całkowitym zatrzymaniem hamulce bardzo mocno szarpią, jest to jakaś wada hamólców, skrzyni auto, czy tak ma być?
Dziękuję za wszelka pomoc bo mocna zastanawiam się nad zakupem.
Auto ma przebieg 40tyś.
dziękuję.
_________________
oko
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


CitroenC4 Grand Picasso

29 900

2013r.

267 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC4

49 900

2018r.

129 000 km

wielkopolskie

CitroenBerlingo

31 900

2014r.

188 668 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

49 800

2017r.

152 000 km

małopolskie

CitroenC5

32 000

2014r.

290 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System