Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xantia ) Problem z hamulcami



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xantia ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
xpirat

Czytelnik



Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): DK
Posiadane auto: citroen xantia 19 td
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Lis 2010, 20:04
Temat postu:

Problem z hamulcami


Gdzie w citroenie xantia 1.9 td z 96 roku jest korektor siły hamowania ponieważ tylne hamulce są słabe na suchym ok a po deszczu koszmar ( Z tego co zaglądałem na tylną oś trójnik łączy przewody od tylniego koła lewego i prawego trzecie wyjście idzie do przodu samochodu prawdopodobnie do pompy ale pewny nie jestem.)

ABS chyba mam ponieważ podczas hamowania raz prawe raz lewe piszczy ale pedału hamulca nie podbija i to jest dziwne wcześniej jezdziłem nisanem ale podczas poślizgu podpijało pedał hamulca

Sam pedał hamulca jakiś taki dziwny jest prawie przy samej podłodze zawsze podczas hamowania wciskam w podłogę (to jest normalne ) nie odpowietrzałem ponieważ gdyby był zapowietrzony to wydaje mi się że kilku krotne wciśnięcie hamulca by pomagało a tu nic nawet 10 razy nacisnę i tak samo działa
Powrót do góry
Konrad22

Dyskutant



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Norwegia
Posiadane auto: Citroen Xantia 2.0i
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 25 Lis 2010, 15:35
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Problem z hamulcami


Ten typ tak ma

Ostatnio zmieniony przez Konrad22 dnia Nie 30 Sty 2011, 08:34, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Czw 25 Lis 2010, 21:26
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Problem z hamulcami


Nie masz pompy hamulcowej, masz zawór hamulcowy, o ile dobrze pamiętam, w okolicy zbiornika LHM i możliwe, że to właśnie ten zawór, ale jak kolega Konrad22 radził, zacznij od porządnego odpowietrzenia.
Pozdrawiam
Powrót do góry
xpirat

Czytelnik



Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): DK
Posiadane auto: citroen xantia 19 td
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 26 Lis 2010, 18:20
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Problem z hamulcami


Postanowiłem przetestować hamulce a mianowicie wyjąłem bezpiecznik od absu i podczczas hamowania ok 15 metrów siwy dym ale tylko przednie tył nic nie hamuje i dlatego będzie to na 100% korektor rozdziału siły hamowania tylko własnie niewiem gdzie on jest (w którym miejscu)

A więc bardzo bym prosił aby ktoś kto miał takie autko i wie gdzie jest ten korektor to napisał miej więcej gdzie jest (w którym dokładnie miejscu)
Powrót do góry
Konrad22

Dyskutant



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Norwegia
Posiadane auto: Citroen Xantia 2.0i
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 26 Lis 2010, 20:11
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Problem z hamulcami


Korektor siły hamowania jest z tyłu przymocowany do podwozia. Jak to ustrojstwo wygląda zobaczysz na fotce którą wysyłam Ci na PW, bo ta jest nie moja tylko z netu Smile Dlatego zabraniam jej publikowania.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 26 Lis 2010, 20:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
procik

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 788
Skąd jesteś (miejscowość / region): Doncaster/UK
Posiadane auto: C3 1.4HDI i C4 2.0HDI Excl.
Piwa: 82/3
Wysłany: Pią 26 Lis 2010, 21:32
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Problem z hamulcami


xpirat napisał:
Postanowiłem przetestować hamulce a mianowicie wyjąłem bezpiecznik od absu i podczczas hamowania ok 15 metrów siwy dym ale tylko przednie tył nic nie hamuje i dlatego będzie to na 100% korektor rozdziału siły hamowania tylko własnie niewiem gdzie on jest (w którym miejscu)


Jak chcesz sprawdzić hamowanie to udaj się na stacje diagnostyczną a nie takie dzikie metody. Prawidłowo działające hamulce nie dopuszcza aby tylne koła wpadły w poślizg. Dlatego pierwsze wpadają a tylne nie, tylko na stacji diagnostycznej dowiesz się czy tylne koła hamują wystarczająco czy już nie.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
xpirat

Czytelnik



Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): DK
Posiadane auto: citroen xantia 19 td
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 27 Lis 2010, 20:36
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Problem z hamulcami


Konrad22

Niestety tę fotkę już widziałem i szukałem tego ale z tyłu samochodu tego niema bynajmniej podłączonego bezpośrednio pod przewody hamulcowe a mianowicie wyżej napisałem że jest trójnik który łączy przewody hamulcowe prawe koło z lewym i przewód biegnie do przodu prawdopodobnie pod zawór
Na tylnej osi jest korektor twardości tylnego zawieszenia i właśnie nie wiem czy aby nie jest to też odpowiedzialne za hamulce tylnie podłączone są do niego z 5 przewodów nie jestem pewny ale chyba tylnie gruszki są do tego połączone i właśnie nie wiem czy aby nie idzie od tego korektora twardości jakiś przewód na zawór hamulcowy ale czy była by w tym kolektorze twardości jakaś usterka jak z tylnim zawieszeniem jest wszystko okey
A na necie wyczytałem że tylne zawieszenie jest połączone razem z hamulcami ale pewny nie jestem a nie chciałbym robić dodatkowych kosztów i jeszcze coś popsuć bardziej

procik

Chyba jak mam na budziku 60 k/h to hamowanie nie będzie 15 metrów na suchej nawierzchni a poza tym jezdziłem już kilkoma samochodami bez absu ale tyle dymu co było przy tym hamowaniu to jeszcze nie widziałem może jakbym rozpędził się do 200 k/h to by tak było a poza tym podniosłem tylne koło na podnośniku żona wcisneła hamulec a ja kręciłem koło ręką to chyba jest coś nie halo
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Nie 28 Lis 2010, 19:17
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Problem z hamulcami


Mam nadzieję, że odpowietrzyłeś hamulce, to proponuję Ci żebyś poszukał zaworu hamulcowego. Od zaworu hamulcowego idzie powrót LHM. Ściągnąć powrót, zapalić auto, nacisnąć hamulec. Jak polecą minimalne kropelki to ok.
Jak się będzie lało, zawór do wymiany. Mnie się zdaje, że ty nie masz korektora, tylko tę robotę wykonuje ten zawór.
Pozdrawiam
Powrót do góry
piotro10

Debiutant



Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: citroen c5
Piwa: 4/0
Wysłany: Czw 02 Gru 2010, 13:42
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Problem z hamulcami


korektorem siły chamowanie jest korektor wysokości tył tak jak wspomniał kolega chamulce tył nie powinny blokować tak jak przód w zalerzności od obciąrzenia tylnego zawieszenia chamuje tył podejrzewam że żle odpowietrzasz chamulce , spróbuj tak, podnieś samochód na max wjedz na podnośnik zdejmij koła ,na pracującym silniku odpowietrzaj, zaczynając od koła tył prawy tył lewy przód prawy przód lewy.pilnując oczywiście poziomu lhm.
Powrót do góry
xpirat

Czytelnik



Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): DK
Posiadane auto: citroen xantia 19 td
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Gru 2010, 12:19
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Problem z hamulcami


Dzięki koledzy za podpowiedzi jak znajdę czas to spróbuję odpowietrzyć a jak nie pomorze to zostanie wymiana korektora wysokości

A i jeszcze gdyby okazało się że trzeba zmienić ten korektora wysokości to wydaje mi się że przy zmianie trzeba opuścić cytrynkę na duł tak aby nie było ciśnienia w przewodach mam rację ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xantia ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xantia »

Opinie o samochodach Citroen Xantia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xantia ) Nadwozie.


CitroenXsara Picasso

7 700

2007r.

212 000 km

mazowieckie

CitroenDS4

34 900

2013r.

186 297 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

37 500

2014r.

165 000 km

pomorskie

CitroenC5

7 300

2006r.

295 000 km

śląskie

CitroenC3

12 990

2013r.

73 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System