Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara ) Jaki macie rozmiar opon zimowych?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gizmo_kupa

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 249
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara
Piwa: 4/1
Wysłany: Czw 18 Lis 2010, 10:32
Temat postu:

Jaki macie rozmiar opon zimowych?


Witajcie! Mam Citroena Xsarę 2 (2003 r.) z fabrycznymi felgami. Na lato miałem opony w rozmiarze 195/55/15 (czyli rekomendowane przez Citroena), a na zimę odziedziczyłem po poprzednim właścicielu opony 185/65/15. Opony dało się założyć (gumiarz narzekał że trzeba je było naciągać Wink i zastanawiam się czy nie byłoby dobrym pomysłem kupno letnich w takim rozmiarze - bo są tańsze o 40 zł na sztuce Very Happy Mam już nawet upatrzone po promocji opony Firestone Very Happy

Myślicie że taka zmiana rozmiaru w lecie to dobry pomysł?
_________________
ie Ostseeküste in Polen hat viel zu bieten: Strandleben, weite Landschaften und historischen Sehenwürdigkeiten. Ein Europa ohne Grenzen – jetzt ist es möglich, entdecken Sie die polnische Ostseeküste! urlaub in Polen


Ostatnio zmieniony przez gizmo_kupa dnia Wto 11 Sie 2015, 11:40, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
krawiec524

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): LIPOWA k/ŻYWCA
Posiadane auto: XSARA VTS 1.8i 16v 1998 112KM , Citroen Berlingo 1.9D 2003r
Piwa: 7/4
Wysłany: Czw 18 Lis 2010, 22:57
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Jaki macie rozmiar opon zimowych?


Witam mamXsare1 i taki sam rozmiar opon letnich jak Twój, natomiast na zimę kupiłem komplet z xsary 2 w rozmiarze 185/60/15 i po dwóch sezonach jestem zadowolony, przednie nie ocierały przy skręcaniu, tylne przy większym obciążeniu. Jeśli masz wątpliwości sprawdź na: www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/ .Najważniejsza jednak jest jakość opony i jej wiek nie polecam ,,starych" używek.Pozdrawiam
_________________
Piwko zawsze dobre Smile
Powrót do góry
tadek1509

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 340
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ząbki
Posiadane auto: citroen xsara 2002 2.0 HDI MB VIANO 2.2 CDI 2004 AUDI A4 QATRO 1,9 TDI
Piwa: 17/6
Wysłany: Pią 19 Lis 2010, 00:08
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Jaki macie rozmiar opon zimowych?


Kolego w oryginale jest michelin o rozmiarze195/ 55/15 (z takimi oponkami odebrałem cytrynę z polskiego salonu- letnie) POZDRAWIAM
Powrót do góry
gizmo_kupa

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 249
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara
Piwa: 4/1
Wysłany: Pią 19 Lis 2010, 10:37
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Jaki macie rozmiar opon zimowych?


Tadek no przecież napisałem że miałem opony w takim rozmiarze... Micheliny już się niestety skończyły i na następny sezon czas kupić nowe gumy. Nie bardzo się palę do kupowania 195/55/15 bo drogie... Dlatego szukam jakichś zamienników Smile

Tylko właśnie pytanie: czy lepiej kupić słabe opony w oryginalnym rozmiarze czy opony niższej klasy w innym rozmiarze? :> No i co z tymi Firestonami do których wrzucałem linka? Dadzą radę?
_________________
ie Ostseeküste in Polen hat viel zu bieten: Strandleben, weite Landschaften und historischen Sehenwürdigkeiten. Ein Europa ohne Grenzen – jetzt ist es möglich, entdecken Sie die polnische Ostseeküste! urlaub in Polen


Ostatnio zmieniony przez gizmo_kupa dnia Wto 11 Sie 2015, 11:40, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
tomki

Czytelnik



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): sandomierz
Posiadane auto: xsara 1,4x 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Lis 2010, 14:34
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Jaki macie rozmiar opon zimowych?


halo gizmo jesli nie uzywasz swojej xsary w "sporcie" to mysle ze nie ma znaczenia czy zalozysz opony debicy, barum czy pirelli,a jesli rozwazasz miedzy budzetowymi w fabrycznym rozmiarze a klase wyzsze wezsze i wyszym profilu to roznica w codziennej eksploatacji bedzie prawie nie zauwazalna a nawet na kozysc tanszych szerszych o nizzszym profilu tyle ze komfort bedzie mniejszy.Ja wybrałbym barum albo debica bo miałem i bezproblemowo uzytkowałem.JA Na lato zakladam 195/55/15 lepsze prowadzenie w zakretach, szybkosc reakcji) a na zime 185/65/15 (lepsza trakcja na sniegu, lodzie i komfort ) .
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 19 Lis 2010, 14:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
tadek1509

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 340
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ząbki
Posiadane auto: citroen xsara 2002 2.0 HDI MB VIANO 2.2 CDI 2004 AUDI A4 QATRO 1,9 TDI
Piwa: 17/6
Wysłany: Pią 19 Lis 2010, 22:26
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Jaki macie rozmiar opon zimowych?


W zimie im wyższe opony tym prawdopodobieństwo rozwalenia opony w dziurawych jezdniach mniejsze. Niektóre firmy oponiarskie stosują jeszcze taki dodatkowy rant w miejscu połączeniu felgi z oponą zabezpieczający przed przecięciem gumy o ostrą krawędż . Takie oponki polecam na zimę gdyż mam takie w mercedesie ,- wiele razy wpadłem w dziurę , dalej są całe i dobre. Moje są firmy continental Wink
Powrót do góry
gizmo_kupa

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 249
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara
Piwa: 4/1
Wysłany: Pon 22 Lis 2010, 15:19
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Jaki macie rozmiar opon zimowych?


Tomki mam Xsarę w wersji 110-konnej, więc do wyczynowej jazdy to się raczej nie nadaje Wink

Ja na razie miałem dokładnie tak jak Ty - 195/55/15 na lato i 185/65/15 na zimę. Ale letnie mi sie już skończyły i będę potrzebował nowych. Zastanawiam się tylko jak duża jest różnica w prowadzeniu auta w lecie na tych węższych oponach. Bo różnica w cenie jest porażająca Very Happy (W zależności od modelu jak sprawdzam np na Netcar.pl to wychodzi po kilkadziesiąt złotych taniej na sztuce!).

A wiecie może jakie inne rozmiary opon można zapakować na oryginalne aluminiowe felgi w Xsarze?
_________________
ie Ostseeküste in Polen hat viel zu bieten: Strandleben, weite Landschaften und historischen Sehenwürdigkeiten. Ein Europa ohne Grenzen – jetzt ist es möglich, entdecken Sie die polnische Ostseeküste! urlaub in Polen


Ostatnio zmieniony przez gizmo_kupa dnia Wto 11 Sie 2015, 11:41, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
tomki

Czytelnik



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): sandomierz
Posiadane auto: xsara 1,4x 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Lis 2010, 11:27
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Jaki macie rozmiar opon zimowych?


ogrinalne felgi maja 6 cali wiec zalecana szrokosc opony to 195,moim zdaniem kompromisem w twoim przypadku miedzy osiagami a cena beda opony letnie w rozmiarze 195/60/15(ewentualnie 185/60/15),wysokosc opony w stosunku do orginalnych zwiekszy sie niewiele bo o niecałe 10mm (lub 4mm) wiem ze taki rozmiar spokojnie wejdzie do xsary II z przodu i z tyłu nie beda o nic obcierac przy pełnym obciazeniu chyba ze masz tylne zawieszenie rozsypane.I tak jak pisałęm wczeniej do codzinnej eksploatacji sprawdza sie jakies dobre budrzetówki polecam barum debica sava bo miałem http://www.opony.com.pl/opony/195/60R15/letnie/osobowe/?p=209,1,4
Powrót do góry
gizmo_kupa

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 249
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara
Piwa: 4/1
Wysłany: Wto 23 Lis 2010, 15:23
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Jaki macie rozmiar opon zimowych?


Hmm właśnie sprawdziłem na NetCar.pl jaka jest różnica w cenie w Sava Intensa (między 195/55/15 a 195/60/15) i jestem w szoku... ponad 40 zł na sztuce! Very Happy Czyli chyba rzeczywiście pomyślę nad kupieniem tego rozmiaru. Jeszcze chyba tylko podjadę do ASO zweryfikować czy na 100% nic mi nie będzie obcierało :]

A swoją drogą - skąd się biorą tak gigantyczne różnice w cenie pomiędzy różnymi rozmiarami opon tego samego typu? Bo że z procesu technologicznego to mi się wierzyć nie chce...
Powrót do góry
tomki

Czytelnik



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): sandomierz
Posiadane auto: xsara 1,4x 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Lis 2010, 16:06
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Jaki macie rozmiar opon zimowych?


w aso nic Ci nie zweryfikują tylko zaleca fabryczny rozmiar i tyle , roznica w cenie wynika z faktu ze opona o nizszym profilu musi byc bardziej wzmocniona na bokach a przewaznie tez maja wiekszy indeks predkosci.Jesli 185/65/15 jezdzi w twoim aucie bezproblemowo to i 195/60/15 sie zmisci bo srednica koła jest mniejsza o 7,5 mm http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara »

Opinie o samochodach Citroen Xsara - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara ) Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny


CitroenC4

12 900

2009r.

208 300 km

śląskie

CitroenC3

15 900

2005r.

109 384 km

łódzkie

CitroenC1

8 790

2007r.

226 631 km

pomorskie

CitroenC4 Picasso

38 800

2015r.

140 000 km

małopolskie

CitroenC4 Cactus

55 000

2017r.

130 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System