Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara ) Jaki macie rozmiar opon zimowych?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gizmo_kupa

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 249
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara
Piwa: 4/1
Wysłany: Czw 18 Lis 2010, 10:32
Temat postu:

Jaki macie rozmiar opon zimowych?


Witajcie! Mam Citroena Xsarę 2 (2003 r.) z fabrycznymi felgami. Na lato miałem opony w rozmiarze 195/55/15 (czyli rekomendowane przez Citroena), a na zimę odziedziczyłem po poprzednim właścicielu opony 185/65/15. Opony dało się założyć (gumiarz narzekał że trzeba je było naciągać Wink i zastanawiam się czy nie byłoby dobrym pomysłem kupno letnich w takim rozmiarze - bo są tańsze o 40 zł na sztuce Very Happy Mam już nawet upatrzone po promocji opony Firestone Very Happy

Myślicie że taka zmiana rozmiaru w lecie to dobry pomysł?
_________________
ie Ostseeküste in Polen hat viel zu bieten: Strandleben, weite Landschaften und historischen Sehenwürdigkeiten. Ein Europa ohne Grenzen – jetzt ist es möglich, entdecken Sie die polnische Ostseeküste! urlaub in Polen


Ostatnio zmieniony przez gizmo_kupa dnia Wto 11 Sie 2015, 11:40, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
krawiec524

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): LIPOWA k/ŻYWCA
Posiadane auto: XSARA VTS 1.8i 16v 1998 112KM , Citroen Berlingo 1.9D 2003r
Piwa: 7/4
Wysłany: Czw 18 Lis 2010, 22:57
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Jaki macie rozmiar opon zimowych?


Witam mamXsare1 i taki sam rozmiar opon letnich jak Twój, natomiast na zimę kupiłem komplet z xsary 2 w rozmiarze 185/60/15 i po dwóch sezonach jestem zadowolony, przednie nie ocierały przy skręcaniu, tylne przy większym obciążeniu. Jeśli masz wątpliwości sprawdź na: www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/ .Najważniejsza jednak jest jakość opony i jej wiek nie polecam ,,starych" używek.Pozdrawiam
_________________
Piwko zawsze dobre Smile
Powrót do góry
tadek1509

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 340
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ząbki
Posiadane auto: citroen xsara 2002 2.0 HDI MB VIANO 2.2 CDI 2004 AUDI A4 QATRO 1,9 TDI
Piwa: 17/6
Wysłany: Pią 19 Lis 2010, 00:08
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Jaki macie rozmiar opon zimowych?


Kolego w oryginale jest michelin o rozmiarze195/ 55/15 (z takimi oponkami odebrałem cytrynę z polskiego salonu- letnie) POZDRAWIAM
Powrót do góry
gizmo_kupa

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 249
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara
Piwa: 4/1
Wysłany: Pią 19 Lis 2010, 10:37
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Jaki macie rozmiar opon zimowych?


Tadek no przecież napisałem że miałem opony w takim rozmiarze... Micheliny już się niestety skończyły i na następny sezon czas kupić nowe gumy. Nie bardzo się palę do kupowania 195/55/15 bo drogie... Dlatego szukam jakichś zamienników Smile

Tylko właśnie pytanie: czy lepiej kupić słabe opony w oryginalnym rozmiarze czy opony niższej klasy w innym rozmiarze? :> No i co z tymi Firestonami do których wrzucałem linka? Dadzą radę?
_________________
ie Ostseeküste in Polen hat viel zu bieten: Strandleben, weite Landschaften und historischen Sehenwürdigkeiten. Ein Europa ohne Grenzen – jetzt ist es möglich, entdecken Sie die polnische Ostseeküste! urlaub in Polen


Ostatnio zmieniony przez gizmo_kupa dnia Wto 11 Sie 2015, 11:40, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
tomki

Czytelnik



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): sandomierz
Posiadane auto: xsara 1,4x 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Lis 2010, 14:34
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Jaki macie rozmiar opon zimowych?


halo gizmo jesli nie uzywasz swojej xsary w "sporcie" to mysle ze nie ma znaczenia czy zalozysz opony debicy, barum czy pirelli,a jesli rozwazasz miedzy budzetowymi w fabrycznym rozmiarze a klase wyzsze wezsze i wyszym profilu to roznica w codziennej eksploatacji bedzie prawie nie zauwazalna a nawet na kozysc tanszych szerszych o nizzszym profilu tyle ze komfort bedzie mniejszy.Ja wybrałbym barum albo debica bo miałem i bezproblemowo uzytkowałem.JA Na lato zakladam 195/55/15 lepsze prowadzenie w zakretach, szybkosc reakcji) a na zime 185/65/15 (lepsza trakcja na sniegu, lodzie i komfort ) .
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 19 Lis 2010, 14:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
tadek1509

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 340
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ząbki
Posiadane auto: citroen xsara 2002 2.0 HDI MB VIANO 2.2 CDI 2004 AUDI A4 QATRO 1,9 TDI
Piwa: 17/6
Wysłany: Pią 19 Lis 2010, 22:26
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Jaki macie rozmiar opon zimowych?


W zimie im wyższe opony tym prawdopodobieństwo rozwalenia opony w dziurawych jezdniach mniejsze. Niektóre firmy oponiarskie stosują jeszcze taki dodatkowy rant w miejscu połączeniu felgi z oponą zabezpieczający przed przecięciem gumy o ostrą krawędż . Takie oponki polecam na zimę gdyż mam takie w mercedesie ,- wiele razy wpadłem w dziurę , dalej są całe i dobre. Moje są firmy continental Wink
Powrót do góry
gizmo_kupa

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 249
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara
Piwa: 4/1
Wysłany: Pon 22 Lis 2010, 15:19
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Jaki macie rozmiar opon zimowych?


Tomki mam Xsarę w wersji 110-konnej, więc do wyczynowej jazdy to się raczej nie nadaje Wink

Ja na razie miałem dokładnie tak jak Ty - 195/55/15 na lato i 185/65/15 na zimę. Ale letnie mi sie już skończyły i będę potrzebował nowych. Zastanawiam się tylko jak duża jest różnica w prowadzeniu auta w lecie na tych węższych oponach. Bo różnica w cenie jest porażająca Very Happy (W zależności od modelu jak sprawdzam np na Netcar.pl to wychodzi po kilkadziesiąt złotych taniej na sztuce!).

A wiecie może jakie inne rozmiary opon można zapakować na oryginalne aluminiowe felgi w Xsarze?
_________________
ie Ostseeküste in Polen hat viel zu bieten: Strandleben, weite Landschaften und historischen Sehenwürdigkeiten. Ein Europa ohne Grenzen – jetzt ist es möglich, entdecken Sie die polnische Ostseeküste! urlaub in Polen


Ostatnio zmieniony przez gizmo_kupa dnia Wto 11 Sie 2015, 11:41, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
tomki

Czytelnik



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): sandomierz
Posiadane auto: xsara 1,4x 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Lis 2010, 11:27
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Jaki macie rozmiar opon zimowych?


ogrinalne felgi maja 6 cali wiec zalecana szrokosc opony to 195,moim zdaniem kompromisem w twoim przypadku miedzy osiagami a cena beda opony letnie w rozmiarze 195/60/15(ewentualnie 185/60/15),wysokosc opony w stosunku do orginalnych zwiekszy sie niewiele bo o niecałe 10mm (lub 4mm) wiem ze taki rozmiar spokojnie wejdzie do xsary II z przodu i z tyłu nie beda o nic obcierac przy pełnym obciazeniu chyba ze masz tylne zawieszenie rozsypane.I tak jak pisałęm wczeniej do codzinnej eksploatacji sprawdza sie jakies dobre budrzetówki polecam barum debica sava bo miałem http://www.opony.com.pl/opony/195/60R15/letnie/osobowe/?p=209,1,4
Powrót do góry
gizmo_kupa

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 249
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara
Piwa: 4/1
Wysłany: Wto 23 Lis 2010, 15:23
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Jaki macie rozmiar opon zimowych?


Hmm właśnie sprawdziłem na NetCar.pl jaka jest różnica w cenie w Sava Intensa (między 195/55/15 a 195/60/15) i jestem w szoku... ponad 40 zł na sztuce! Very Happy Czyli chyba rzeczywiście pomyślę nad kupieniem tego rozmiaru. Jeszcze chyba tylko podjadę do ASO zweryfikować czy na 100% nic mi nie będzie obcierało :]

A swoją drogą - skąd się biorą tak gigantyczne różnice w cenie pomiędzy różnymi rozmiarami opon tego samego typu? Bo że z procesu technologicznego to mi się wierzyć nie chce...
Powrót do góry
tomki

Czytelnik



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): sandomierz
Posiadane auto: xsara 1,4x 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Lis 2010, 16:06
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Jaki macie rozmiar opon zimowych?


w aso nic Ci nie zweryfikują tylko zaleca fabryczny rozmiar i tyle , roznica w cenie wynika z faktu ze opona o nizszym profilu musi byc bardziej wzmocniona na bokach a przewaznie tez maja wiekszy indeks predkosci.Jesli 185/65/15 jezdzi w twoim aucie bezproblemowo to i 195/60/15 sie zmisci bo srednica koła jest mniejsza o 7,5 mm http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/
Powrót do góry
gizmo_kupa

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 249
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara
Piwa: 4/1
Wysłany: Sro 24 Lis 2010, 13:21
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Jaki macie rozmiar opon zimowych?


Ooo dzięki za to info. A jaka jest wiarygodność tego narzędzia? Nie może się mylić? Very Happy
Powrót do góry
miklu0

Debiutant



Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: Citroen XSARA 2,0 hdi 90 km, VW BORA 1,9 TDI 115 km
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Paź 2011, 22:04
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Jaki macie rozmiar opon zimowych?


Mam zamiar kupić rozmiar 195/65/15 żeby pasowały też do 2 samochodu. bęą pasowały do XSARY 2,0 hdi z 2002 r.?
Powrót do góry
grzesiekosw

Debiutant



Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oswiecim
Posiadane auto: Xsara 1.9td
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 23 Paź 2011, 10:58
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Jaki macie rozmiar opon zimowych?


Napewno beda pasowaly. Kontrastowo ja mam 165/70/R14 w Xsarze 1.9td i niema najmniejszego problemu. Szczrze mowiac to i wezsze kapcie na zime tym lepiej. Zobaczcie na np WRC tam maja prawie od roweru na zime.
Powrót do góry
B.AMIGO

Czytelnik



Dołączył: 07 Gru 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): PAWŁOWICE
Posiadane auto: XSARA II 2001 1,4i
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Gru 2011, 00:24
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Jaki macie rozmiar opon zimowych?


Witam.
Jestem świeżym posiadaczem Citroena Xsary II 1,4i. Miałem niespełna tydzień temu ten sam dylemat odnośnie odpowiedniego doboru felg stalowych oraz opon zimowych. Ostatecznie zdecydowałem się wymienić felgi na rozmiar R14 ET24 ,a opony 186x65 R14. Salonowo Xsara II stała na oponach 195x55 R15 i takie też założę na lato Wink
Na temat komfortu i stylu jazdy nie mogę się za dużo wypowiadać ponieważ na zimówkach przejechałem dopiero niespełna 150 km. jednakże jeździ się bardzooo przyzwoicie. Zmienią się warunki to się wszystko okaże gdyż jak na razie przyszła zima a śniegu nie ma Smile
pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
slawek33

Czytelnik



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): POZNAŃ
Posiadane auto: Citroen Xsara 1.8i 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Sty 2012, 12:23
Temat postu:

opony


Mam Michelin 195/55R15 dobrali mi na stronie http://tanieopony.co/ też miałem problem na jakie zmienić, zaglądnąłem na ich stronę potem zadzwoniłem i doradzili co kupić żeby nie przepłacić. Wiadomo że na oponach nie ma co oszczędzać ale po co zaraz wydawać majątek, można kupić dobre i względnie tanie ja na ich radach się nie zawiodłem i spokojnie mogę polecić ten sklep.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara »

Opinie o samochodach Citroen Xsara - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara ) Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny


CitroenC4 Picasso

16 900

2007r.

230 000 km

śląskie

CitroenC1

10 490

2009r.

164 657 km

pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

31 000

2012r.

178 000 km

śląskie

CitroenC2

7 900

2006r.

163 000 km

śląskie

CitroenC3

18 900

2010r.

227 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System