Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Wypadanie zapłonu, Antypolution, szarpie przy starcie.


Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Oktawian

Debiutant



Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C5 Break 2.0i 16V Prestige
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Lis 2010, 12:17
Temat postu:

Wypadanie zapłonu, Antypolution, szarpie przy starcie.


Witam, mam problem z C5 benzyna+gaz 2.0i. 16V kombi 2003r. Przy odpalaniu jest ok ale jak dodaje gazu to się dusi i szarpie, muszę mu przygarować aby się spiął. Potem jakoś leci. Komunikaty błędów to Anty polution i wypadanie zapłonu. Mechanik walczy z tym i nic ciągle muli przy starcie. Nowe świece, nowy olej+filtr, cewka nowa podłączona nic nie zmieniła, obejrzane wtryskiwacze wyglądają poprawnie, Pytanie o co chodziiiiii? Był taki moment, że wogóle przy dodawaniu gazu nie wchodził na obroty i na benzynie i na gazie. Pąpka sprawna, pełen zbiornik. Miałem wcześniej problem z butlą bo zawór nie odbił. Ale przy drugim tankowaniu ok. Mechanik skasował 6 błędów związanych z wypadaniem zapłonu i C5 zaczął normalnie jeździć tylko przy ruszaniu, szczególnie gdy jest zimny dodaje mu gazu a on nic szarpie, skacze i w końcu nawet coś puknie/huknie z przodu z lewej i dopiero gazując mu kilka razy jakoś zaczyna jechać. Kilka razy na skrzyżowaniu miałem zawał ja mu gazu a on nic. Co robić? Może nowy akumulator coś zmieni?
Powrót do góry
Szymi79

Debiutant



Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: citroen c5 3.0 v6 MKI 2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 16 Lis 2010, 17:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wypadanie zapłonu, Antypolution, szarpie przy starcie.


Witam,

ja miałem podobnie.
Najprawdopodobniej winna jest instalacja LPG, a dokładniej jej regulacja. C5 są bardzo wrażliwe. Zła mieszanka, zmiana czasów wtrysku benzyny podczas jazdy na gazie i antypolution i wypadanie zapłonów wita Wink

Polecam konsultację u dobrego gazownika.
Powrót do góry
Oktawian

Debiutant



Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C5 Break 2.0i 16V Prestige
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Lis 2010, 20:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wypadanie zapłonu, Antypolution, szarpie przy starcie.


Niby tak, myślę o gazie i wizycie u gazowników. Tym bardziej, że miałem problemy z zaworem /nie odbijał - wymiana/. Ale dlaczego tak się dziej na benzynie skoro on odpala na benzynie a dopiero po 35C wchodzi na gaz? He i bądź tu mądry?
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Wto 16 Lis 2010, 20:59
Temat postu:

Re: Wypadanie zapłonu, Antypolution, szarpie przy starcie.


Oktawian napisał:
Witam, mam problem z C5 benzyna+gaz 2.0i. 16V kombi 2003r. Przy odpalaniu jest ok ale jak dodaje gazu to się dusi i szarpie, muszę mu przygarować aby się spiął. Potem jakoś leci. Komunikaty błędów to Anty polution i wypadanie zapłonu. Mechanik walczy z tym i nic ciągle muli przy starcie. Nowe świece, nowy olej+filtr, cewka nowa podłączona nic nie zmieniła, obejrzane wtryskiwacze wyglądają poprawnie, Pytanie o co chodziiiiii? Był taki moment, że wogóle przy dodawaniu gazu nie wchodził na obroty i na benzynie i na gazie. Pąpka sprawna, pełen zbiornik. Miałem wcześniej problem z butlą bo zawór nie odbił. Ale przy drugim tankowaniu ok. Mechanik skasował 6 błędów związanych z wypadaniem zapłonu i C5 zaczął normalnie jeździć tylko przy ruszaniu, szczególnie gdy jest zimny dodaje mu gazu a on nic szarpie, skacze i w końcu nawet coś puknie/huknie z przodu z lewej i dopiero gazując mu kilka razy jakoś zaczyna jechać. Kilka razy na skrzyżowaniu miałem zawał ja mu gazu a on nic. Co robić? Może nowy akumulator coś zmieni?


Bardzo ładnie opisałes problem, szkoda tylko , że zabrakło opisu defektów jakie zostały usunięte.
Akumulator raczej nie wiele tu wniesie chyba , że były jakies błędy z napięciem akumulatora.
Przyczyn może byc pare- a jak pracują sądy tlenu, odłącz całkiem instalacje gaz i sprawdz wtedy, może gaz wprowadza zmiany które zabużają zapłon w twoim samochodzie lub oszukuja czujniki...
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
piotrc5

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 141
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa Radzymin
Posiadane auto: Citroen C5 kombi 2.0 2003r.
Piwa: 2/1
Wysłany: Sro 17 Lis 2010, 10:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wypadanie zapłonu, Antypolution, szarpie przy starcie.


Witam.Chyba to taki urok tego pojazdu.Mam c5 kombi,2003r, 2.0 benzyna plus inst sekwencyjna.Gdy silnik jest zimny to faktycznie po naciśnięciu gazu jest problem z wejściem w obroty,trochę się dławi i dusi.Ale znalazłem na to sposób a mianowicie odpalam silnik i niech sobie pochodzi minutę albo dwie,rozgrzeje sie i wszystko jest super.Zauważyłem że problem ten pojawia sie tylko jak temper na zewnątrz spada poniżej 5st.Dodam że nie wyskakuje u mnie antypollution........
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 17 Lis 2010, 10:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Oktawian

Debiutant



Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C5 Break 2.0i 16V Prestige
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 17 Lis 2010, 11:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wypadanie zapłonu, Antypolution, szarpie przy starcie.


To prawda chwilę pochodzi 2-3 min złapie temperaturę i jest grzeczny. Ale dlaczego się tak stało, że w pewnym momencie wogóle się nie chciał zbierać? Po wykasowaniu błędów wrócił do poprzedniego stanu, do 1200 obrotów sie stawia a potem leci że hej. Pytanie czy nie toczy go jakiś problem, który zowocuje ponownym zgonem? Umówiłem na poniedziałek gazowników zobaczymy co zdiagnozują.
Powrót do góry
piotrc5

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 141
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa Radzymin
Posiadane auto: Citroen C5 kombi 2.0 2003r.
Piwa: 2/1
Wysłany: Sro 17 Lis 2010, 19:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wypadanie zapłonu, Antypolution, szarpie przy starcie.


Jak uporasz się z problemem to daj znać bo jestem ciekaw jakie licho w tym siedzi....
Powrót do góry
Oktawian

Debiutant



Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C5 Break 2.0i 16V Prestige
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Lis 2010, 09:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wypadanie zapłonu, Antypolution, szarpie przy starcie.


Witam, wszstkich zainteresowanych. Otóż dziś mechanik poinformował mnie, że problem leżął w cewce. Jeździł ze starą i kumulował błędy, wrócił i założył na STAŁe nową cewkę i podobna lata jak ta lala. No ale przecież przed tem jąpróbował. Nie ważne twierdzi, że terez jak jest nowa cewka - żadnych błędów nie ma, nic nie szarpie i nie skacze. Spina się jak trzeba. Cóż jutro do niego wsiadam i pognam konia w prerię to sam zobaczę. Swoją drogą co załatwiło cewkę? GAZ?
Powrót do góry
Oktawian

Debiutant



Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C5 Break 2.0i 16V Prestige
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Lis 2010, 13:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wypadanie zapłonu, Antypolution, szarpie przy starcie.


Witam, otóż nie koniec dochodzenia. Cewka co prawda była zepsuta ale ciągle jest problem z ruszaniem na zimnym silniku. Trochę pochodzi 20s. i zaczyna skakać, szarpać. Ja mu na pedał on nic dopiero po chwili garuje. Ale przez 5 min tak ma. Po osiągnięciu temperatury jedzie bez skargi. No i jeszcze lubi sobie w obrębie wylotu spalin z koletora głosno sobie huknąć. Gazownicy stwierdzili, że z ich strony jest wszystko w porządku. Szukam dalej. Na razie ważne że jeździ.
Powrót do góry
Marcin94

Czytelnik



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Citroen C5, 2.0 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Lis 2010, 21:04
Temat postu:

HEH Problem Stary jak Świat, była nawet na to akcja serwisow


WADLIWE SZKLANKI POPYCHACZY... Wymień i zapomnisz o nierównej pracy silnika podczas rozgrzewania i wypadaniu zapłonu o szarpaniu nie wspomnę, zastosuj zamienniki z Firmy INA Germany a zapomnisz o jakichkolwiek problemach, aha wszystkie silniki Citroena najlepiej na gazie pracują na świecach Bosch Irydum
Powrót do góry
piotrc5

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 141
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa Radzymin
Posiadane auto: Citroen C5 kombi 2.0 2003r.
Piwa: 2/1
Wysłany: Pon 29 Lis 2010, 23:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wypadanie zapłonu, Antypolution, szarpie przy starcie.


Witam.Jaka jest cena tych szklaneczek popychaczy i koszt wymiany?Czy przy ich wymianie ściąga się głowicę?
Powrót do góry
piotro10

Debiutant



Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: citroen c5
Piwa: 4/0
Wysłany: Wto 30 Lis 2010, 01:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wypadanie zapłonu, Antypolution, szarpie przy starcie.


moim zdaniem masz zatkane kanały dozujące powietrze do układu wydechowego w celu dopalenia spalin na zimnym silniku związane to jest z normą czystości spalin kanały dolotowe powietrza mieszczą sie w głowicy trzeba ją zdjąć i porozpinać zawory i wyczyścić kanały
Powrót do góry
Oktawian

Debiutant



Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C5 Break 2.0i 16V Prestige
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Lis 2010, 11:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wypadanie zapłonu, Antypolution, szarpie przy starcie.


Witam, wszystkich. Tak właśnie analizuje wszystko i zastanawiam się nad tymi szklankami. Z tego co wiem to się je wymienia gdy je słychać i biją po zaworach. A po za tym jako że się na tym nie znam to chciałbym wiedzieć co one mogą mieć z tym wspólnego. Że co?
Dużo do myślenia daje mi post o zapchanych dolotach powietrza. Przedtem tego nie pisałem ale w lato miałem mały wypadek z powodzią. Wpakowałem się na wsi w ulewę zalewającą wieś, uciekając C5 wpewnym momencie miałem wodę na wysokości lusterek 15-20 sek. Niby nic mu nie było. Ale czy to moąliwe że brudna woda gdzieś się dostała i coś zmuliła. No i najważniejsze to chyba spora jest to operacja rozbiórki głowicy ile to może kosztować? Dziękuję
Powrót do góry
Oktawian

Debiutant



Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C5 Break 2.0i 16V Prestige
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Lis 2010, 12:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wypadanie zapłonu, Antypolution, szarpie przy starcie.


Właśnie dzwoniłem do mechanika. Ściągnięcie głowicy + uszczelniacze itd. 3 dni roboty i 1000PLN WOW. Jak mogę zdiagnozować nieszczelność tych kanalików. Czy to jest robota w ciemno?
Powrót do góry
piotro10

Debiutant



Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: citroen c5
Piwa: 4/0
Wysłany: Sro 01 Gru 2010, 11:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wypadanie zapłonu, Antypolution, szarpie przy starcie.


moim zdaniem nie można tego zdjagnozować bez rozbiurki u mnie tak było po wyczyszczeniu jest ok.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC5

23 700

2010r.

268 000 km

mazowieckie

CitroenC5

17 900

2012r.

323 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

55 900

2017r.

62 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Cactus

55 000

2017r.

130 000 km

śląskie

CitroenDS4

49 800

2017r.

108 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System