Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) Rozładowany akumulator


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
norbert212

Debiutant



Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 14 Lis 2010, 21:16
Temat postu:

Rozładowany akumulator


Walczę od miesiąca , po zamknięciu auta akumulator się rozładowuje jeśli stoi otwarty to jest ok , po zgaszeniu silnika i otwarciu i zamknięciu bagażnika przy ponownym przekręceniu kluczyka w stan zapłonu na wyświetlaczu komunikat BOOT OPEN lampka w bagażniku się nie świeci , przelutowałem styki w mikroprzełączniku w zamku tylnej klapy komunikat się nie pojawia. Przy zamykaniu pobór idzie na około 6-7 A , po zamknięciu przez około 2-3 minuty 0.35A następnie spada na 0.02A . Moje pytanie czy po dłuższym postoju może się coś dziać co spowoduje wzrost poboru (chyba musi bo akumulator się rozładowuje). Akumulator nowy Varta 74Ah/750 , poodłączeniu klemy trzyma prąd.Pomocy.
Powrót do góry
norbert212

Debiutant



Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 14 Lis 2010, 21:57
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Rozładowany akumulator


Podam kilka dodatkowych informacji. Była wymieniona kostka stacyjki plus przekaźnik odciążający. Czasem po zgaszeniu auta radio dalej grało i zapalała się kontrolka od akumulatora (zdażyło się tak może dwa razy) ponowne przekręcenie kluczyka w jedną i drugą stronę usuwało te objawy. Elektryk powiedział że mógł być zasłaby akumulator żeby rozłączyć to w BSI , ale wątpię bo przecież miał na tyle prądu żeby w danej chwili normalnie odpalić auto . BSI było wyjęte jest suche i nic nie jest popalone. A brak jest podświetlenia tablicy rejestracyjnej ale tego nie sprawdziłem czy tylko wina żarówek.
Powrót do góry
norbert212

Debiutant



Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Lis 2010, 00:01
Temat postu:

Dodatkowe pytania


Co pracuje po zamknięciu auta bo problem pojawia się dopiero po zamknięciu wiem że zamki ale czy coś jeszcze? Czy możliwe żeby problem ustępował po odpięciu minusa z akumulatora w celu sprawdzenia poboru?
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Pon 15 Lis 2010, 17:11
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Rozładowany akumulator


Prawdopodobne, dlatego, jak będziesz zdejmował klemę, to pierwsze zamknij obwód przez miernik. Zostaw go na mierniku przez kilka godzin i od czasu do czasu sprawdzaj płynący prąd. Jeżeli wyłapiesz, że coś żre prąd, bez odłączania miernika wyciągaj bezpieczniki w celu lokalizacji usterki, najlepiej z pomocnikiem. Prąd do 0,05A jest dopuszczalny. Mile zobaczę opis jak Ci się udało usunąć usterkę.
Pozdrawiam
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pon 15 Lis 2010, 18:00
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Rozładowany akumulator


Prąd 20 mA to prawidłowa wartość po "uspieniu" bsi - jak kolega napisał wczesniej podepnij miernik i rozłacz kleme na " mierniku" sprawdzaj co jakiś czas czy przypadkiem prąd niespodziewanie nie wzrasta.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 15 Lis 2010, 18:00
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
norbert212

Debiutant



Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Sty 2011, 23:26
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Rozładowany akumulator


Witam narazie wizyty u różnych elektryków nic nie dały.Jako użytkownik tego auta mam kilka obserwacji , może one kogoś naprowadzą na właściwy trop.
Pierwsza rzecz o której wcześniej wspominałem to to że czasami (nie zawsze )gdy wsiądę do auta zamknę drzwi po lekkim przekręceniu kluczyka na wyświetlaczu pojawia się komunikat że mam otwarte drzwi ale fizycznie są zamknięte. I teraz myślę że jeżeli zamknę auto z kluczyka a komputer ma informację że ma otwarte drzwi to nie może uśpić sieci i wtedy rozładowuje akumulator. Problem w tym że nie dzieje się tak zawsze i że aby sprawdzić pobór następuje odpięcie akumulatora a to powoduje że informacja w komputerze znika. Moje pytanie jest takie co jest zepsute że komputer nie widzi że zamknąłem drzwi (światełka w kabinie działają prawidłowo czyli one wiedzą że drzwi są zamknięte). Problem dotyczy też klapy bagażnika.Dodam jeszcze że przy włączonym silniku wszystkie drzwi działają prawidłowo czyli przy otwarciu pojawia się komunikat o otwarciu a przy zamknięciu znika. Jak zagmatwałem to przepraszam , ale mam już dość ciągłego odpinania klemy na noc.
Powrót do góry
noiszo

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Gru 2010
Posty: 239
Skąd jesteś (miejscowość / region): NG
Posiadane auto: Citroen. C8. 2,2. 2006
Piwa: 16/6
Wysłany: Czw 06 Sty 2011, 16:01
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Rozładowany akumulator


Wyjmując bezpieczniki pomierzysz który układ ciągnie prąd.
Powrót do góry
norbert212

Debiutant



Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Sty 2011, 20:56
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Rozładowany akumulator


Gdybym widział na mierniku że mam pobór prądu to bym zaczął sprawdzać po bezpiecznikach problem polega na tym że u elektryka pobór jest prawidłowy na poziomie 0,02A . Są takie dni że nie rozładuje akumulatora a innym razem po ośmiu godzinach stania nie można odpalić auta. Opisałem objawy żeby określić prawdopodobną przyczynę tego że czasem jest lewy pobór a czasem nie. Sam myślę o mikroprzełączniku w zamku lub lub jakiejś złączce w BSI.Przez ostatnie dwa miesiące na noc odpinam klemę a w dzień auto stało nie zamknięte akumulator się nie rozładowywał ale ostatnio nawet gdy nie zamknięty to mi rozładował akumulator.
Powrót do góry
norbert212

Debiutant



Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Sty 2011, 17:54
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Rozładowany akumulator


Zauważyłem nowe objawy i muszę się nimi podzielić. Jeden to taki że czasem po odpaleniu auta nawiew ustawiony na 3 ciężko rusza tak jakby nie mógł się rozpędzić gdy mu wrzucę wyższe obroty rusza normalnie i potem już działa normalnie na każdej prędkości (moim zdaniem mało związane z rozładowywaniem akumulatora). Drugi objaw jest związany z kostką stacyjki. Czasem gdy przekręcę kluczyk w stan zapłonu i cofnę tak jak się wyłącza to zostaje zaświecony prawy zegar ten od radia i komunikatów świeci nawet po wyjęciu kluczyka , dopiero po uruchomieniu silnika i zgaszeniu auta gaśnie i wszystko jest jakby dobrze. Myślę jednak że jeżeli stacyjka czasem nie rozłącza to mimo to że zawsze zostawiam auto ze zgaszonymi wyświetlaczami to może się coś załączyć podczas mojej nieobecności(nigdy jednak nie było tak że wsiadając do auta świeciły się jakiekolwiek zegary a akumulator był rozładowany.
Powrót do góry
karola44-81

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połaniec/ świętokrzyskie
Posiadane auto: Xp 2,0 HDi, 2002r.; Xantia 1,9D 1995r.
Piwa: 9/0
Wysłany: Wto 18 Sty 2011, 11:43
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Rozładowany akumulator


Witam.
Co prawda mam ochotę i zamiar dopiero kupić w najbliższych tygodniach Picasso, ale już zacząłem lekturę na temat przypadłości aut na "F".

Norbert opisujesz przeróżne przypadłości.
Z tego co się dowiedziałem dbając o inne moje dotychczasowe samochody, oraz pomagając znajomym- o ile moja wiedza wystarcza.
Ja osobiście jeżeli chodzi o wszelkiej maści problemy z elektryką, problemy z odpalaniem, brakiem prądów, migotaniem wszystkiego- zawsze zaczynam od:
1. Sprawdzić napięcie ładowania alternatora! Użyć możliwie różnych konfiguracji odbiorników, oraz obrotów silnika. Wiem z doświadczenia, że absolitne minimum hapięcia ładowania to 13,9 V. Nie może być więcej jak 14,5V!. Idealnie gdy alternator trzyma 14,2-14,4V.
Jeżeli masz pewność że alternator jest ok:
2. MASA! Niestety w elektryce i elektronice masa to podstawa. Czy to przy układzie ładowania, czy zasilaniu elektroniki.
I moim zdaniem na poczatek tym powinienes sie zaintweresowac. W tym watku podejrzenie pada na BSI. A jako elektronik z wyksztalcenia wiem, ze zawsze najpierw sprawdzic porzadnie zasilanie elektroniki, dopiero szukac przyczyny w czym innym. Warto czaszami sciagnac jakaz wtyczke i znowu zalozyc, czasami pomaga.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
norbert212

Debiutant



Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 16 Lut 2011, 10:45
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Rozładowany akumulator


Dzięki karola myślę że masz rację . Masa to podstawa , a wtyczek które trzeba rozpiąć i zapiąć bardzo dużo Zacznę od drzwi kierowcy bo czasem po przekręceniu kluczyka w stan zapłonu pojawia się komunikat że te drzwi są otwarte mimo iż fizycznie są zamknięte , druga sprawa to różnie świecący panel klimatronika tzn. na różnych biegach wentylatora różnie świeci czasem jest całe autko czasem nie cyferki czasem świecą całe a czasem do połowy. Gdzieś brakuje jakiegoś styku , ale czy to może rozładowywać akumulator?
Powrót do góry
norbert212

Debiutant



Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Mar 2011, 22:28
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Rozładowany akumulator


Witam wszystkich. Zauważyłem wreszcie kiedy się rozładowuje , a mianowicie gdy zgaszę auto to gasną zegary czyli normalnie i gdy wyciągam kluczyk ze stacyjki to zapala się oświetlenie kabiny i to też normalne. Jednak czasem wyciągnięcie kluczyka nie powoduje zaświecenia się lampek przy suficie i myślę że właśnie wtedy coś powoduje pobór prądu i akumulator potrafi się w kilka godzin rozładować. Moje pytanie czy trzeba naprawić stacyjkę czy coś innego ??
Powrót do góry
norbert212

Debiutant



Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Kwi 2012, 23:02
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Rozładowany akumulator


Witam ponownie niestety problem jeszcze nie został rozwiązany, ale mam nowe spostrzeżenia . Elektryk znalazl pobór na obwodzie oświetlenia wnętrza, w zeszłym tygodniu odłączył to oświetlenie ale po dwudziestu godzinach znowu akumulator był rozładowany. przypomnę że była wymieniana kostka stacyjki jakaś china za 50 zł. Problem jednak leży chyba w samej stacyjce ponieważ są takie objawy po przekręceniu kluczyka w stan zapłonu (bez rozruchu) i cofnięcie go spowrotem świeci się kontrolka od ładowania i prawy zegar trzeba trochę pokręcić w tą i spowrotem dopiero wtedy gaśnie, lub odpalić auto i zgasić. Drugi objaw to przy gaszeniu auta zawsze na moment błyśnie kontrolka od ładowania i pojawia się komunikat na przykład o możliwym oblodzeniu jeżeli jest odpowiednia do tego temperatura (od-3 do +3), przy gaszeniu chyba tak nie powinno być. Trzeci objaw to czasem po wejściu do auta i przekręceniu w stan zapłonu komunikat o otwarciu drzwi lub klapy w zależności od tego co było przed zamknięciem auta ostatnio zamknięte (fizycznie). Czwarty objaw jest taki ,że po podpięciu akumulatora przekręcam kluczyk zapalają się kontrolki następnie przy próbie rozruchu wszystko gaśnie i nie kręci rozrusznik (kolejna próba zazwyczaj kończy się sukcesem, mimo tego że nie poprawiam klem na akumulatorze). Czy przez to może czasem coś rozładowywać akumulator ? Coś za którymś razem się nie rozłącza (mimo że kontrolki gasną i auto też gaśnie) ?
Powrót do góry
karola44-81

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połaniec/ świętokrzyskie
Posiadane auto: Xp 2,0 HDi, 2002r.; Xantia 1,9D 1995r.
Piwa: 9/0
Wysłany: Pon 23 Kwi 2012, 00:29
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Rozładowany akumulator


Norbert widzę, że walczysz z tym i ciągle nie możesz znaleźć przyczyny.
Wymieniałeś kostkę stacyjki. Nie jestem pewien- proszę o weryfikację- z tego co wiem w Pikusiach często był problem właśnie z obwodem głównym prądu przy stacyjce. Być może właśnie tą kostkę wymieniłeś, ale ja nie wiem czy to ta właśnie. Chodzi ci o tą , którą najczęściej użytkownicy omijają za pomocą dodatkowego przekaźnika?
Zagmatwałem pewnie trochę, ale to wg. mnie może to być twoja przyczyna. Wyłączasz kluczyk, a mimo wszystko styk zostaje zwarty. Jak piszesz dzieje sie to losowo. Może problem leżeć w samym bębenku stacyjki?, a nie w złączach elektrycznych tej że ?
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
norbert212

Debiutant



Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Kwi 2012, 18:14
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Rozładowany akumulator


Jest to kostka która łączy się ze stacyjką wychodziło z niej chyba sześć przewodów z osobną wtyczką chyba od immobilajzera. Elektryk który to robił miał tam coś dołożyć żeby ją odciążyć , czy zrobił nie wiem bo się na tym nie znam i nie zaglądałem. Tak mi się coś wydaje że problemy się zaczęły właśnie po tej naprawie, ale oddając auto do innego elektryka prosiłem żeby to sprawdził powiedział że jest o.k. Myślę jednak że albo ta chińska podróbka nie do końca działa , albo właśnie wyrobiona stacyjka coś tam czasem nie dokręca i wtedy się rozładowuje. Zastanawia mnie jednak czemu rozładowuje głównie wtedy gdy auto jest zamknięte (trzy razy zdażyło się przy otwartym) i dlaczego gdy był na mierniku widoczny pobór poruszenie przełącznikiem od światła sufitowego pobór zmalał (oczywiście odłączenie oświetlenia wnętrza też nie pomogło.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Nadwozie.


CitroenC4 Grand Picasso

32 000

2012r.

178 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

43 900

2014r.

164 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

46 300

2014r.

162 200 km

podkarpackie

CitroenC3

37 000

2019r.

57 300 km

wielkopolskie

CitroenC3 Picasso

27 777

2014r.

179 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System