Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) C4 grand picasso



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bluematrix

Czytelnik



Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: citroen c4 grand picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 19:54
Temat postu:

C4 grand picasso


witam wszystkich,
od niedawna jestem posiadaczem nowego c4 grand picasso 2.0HDi exclusive i ogólnie auto jest bardzo fajne i podoba mi się, ale po przejechaniu 1200km (głownie po mieście) zauważyłem coś co mnie irytuje.
Auto stało się głośniejsze (na początku w srodku auta nie było prawie słychać silnika), a teraz słychać go dość "dobrze" zwłaszcza przy lekkim wciśnięciu gazu podczas jazdy słychać taki dziwny dźwięk, taki "klekot trrrr".
Poza tym bardzo czuć wypalanie silnika. Kiedyś specjalnie zajrzałem pod maskę a tu spod plastików wydobywa się "dymek".
Wiem,że to nowe auto i w dodatku diesel, ale czy to jest zupełnie normalne???
Czasami przyciski na kierownicy nie działają tak jak powinny, tzn. naciskam "słuchawkę" i nie ma reakcji.
Proszę o wypowiedzi na powyższy temat.
Pozdrawiam i dziękuję.
Powrót do góry
TomaszZ|

Debiutant



Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mszana Dolna
Posiadane auto: C4GP 1,6 MCP , C3
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 16 Lis 2010, 09:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 grand picasso


wiesz jak go kupiłem to wydawał mi sie niezwykle cichy a potem przywykłem i myslałem ze zgłośniał. teraz przez tydzien jezdziłem autem żony bo mój był u lakiernika i po tygodniu stwierdzam : wow jaki on cichutki. pojezdzij dla odmiany czymś innym a wrażenia powrócą, wszystko jest względne ... Wink
Powrót do góry
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Pon 22 Lis 2010, 22:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 grand picasso


witam kolego. Ja też od paru miesięcy mam C4 2.0 hdi g-p EX. Po przeczytaniu twojego postu stwierdziłem, że muszę Ci odpisac, ponieważ ja miałem identyczne problemy (oprócz podejrzanych hałasów) tzn. w samochodzie czułem spaliny najbardziej na światłach gdy samochód stał. Gdy pewnego wieczoru zajrzałem pod maskę i podświetliłem latarką ujrzałem dymek, zaniepokoiło mnie to ale nie dotarłem do przyczyny. Pewnego dnia zdjąłem obudowę silnika poszukałem i eureka znalazłem! Otóż wąż od recylkulacji spalin od zaworu egr spadł z kolektora i dmuchał spalinami wprost w podszybie, gdzie wentylator zaciągał wprost do kabiny. Prócz tego to wolny otwór bez węża zasysał lewe powietrze. Założenie nie jest trudne mało miejsca ale da się spokojnie zrobic i skręcic jakąś obejmą. Nie twierdze, że u Ciebie też tak jest, ale poszukaj może te typy tak mają(lubi im wąż spadac)! Co do przycisku słuchawki na kierownicy też muszę mocniej niż na innych wcisnąc. pozdrawiam! Jak pomogłem postaw piwo
Powrót do góry
procik

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 788
Skąd jesteś (miejscowość / region): Doncaster/UK
Posiadane auto: C3 1.4HDI i C4 2.0HDI Excl.
Piwa: 82/3
Wysłany: Wto 23 Lis 2010, 01:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 grand picasso


@Cyfrowy 5 co ty z tymi piwami Smile
Powrót do góry
gadu-gadu skype status Wystawiono 1 piw(a)
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Wto 23 Lis 2010, 15:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 grand picasso


kolego procik, bo ja taki forumowy alkoholik jestem. żart oczywiście! pisałem, że jestem nowy to mogę coś wlnąc nie tak. kilka razy ujrzałem , że tak koledzy popisują, więc myślałem, że to taki fajny obyczaj, ale ok. już nie będę. ps. piwko oddje.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Wto 23 Lis 2010, 15:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Fabo

Czytelnik



Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cieszyn
Posiadane auto: C4Picasso 1.8-16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Lis 2010, 17:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 grand picasso


Jestem zadowolonym posiadaczem dwu i pół letniego C4 Picasso. Przyznam, że do kupna samochodu przyczyniły się w dużej mierze bardzo pozytywne oceny na różnych forach społecznościowych. Nigdy nie należałem do grona osób , które miały uprzedzenia do samochodów na "F". Poprzednie auta to były Fordy Mondeo i Opel Corsa. Picasso urzekł mnie od samego początku ale patrząc chłodnym okiem znalazłem parę minusów do poprawienia. Źle spasowana tylnia klapa bagażnika co spowodowało wytarcia lakieru na elementach zderzaka i tej klapy. Uszczelka obu tylnich drzwi wytarła lakier na profilu koło zaczepu zamków. Silnik cichutki ,zero problemów, zawieszenie dla jednych troszkę kiwa ale dla mnie O'K. Super Auto Wink
Powrót do góry
gadu-gadu
procik

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 788
Skąd jesteś (miejscowość / region): Doncaster/UK
Posiadane auto: C3 1.4HDI i C4 2.0HDI Excl.
Piwa: 82/3
Wysłany: Sro 24 Lis 2010, 21:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 grand picasso


Tak, z tym przecieraniem lakieru to prawda, ale jeżeli auto jest na tyle młode to spokojnie naprawia to Tobie na gwarancji, to znaczy w UK by było bez problemu Smile w Polsce musisz trochę się poszarpać Smile nie no tak źle może nie będzie. Generalnie na lakier i perforacje masz 10 lat gwarancji, z tym, że po czterech latach musisz zrobić przegląd antykorozyjny a potem co dwa lata (oczywiście odpłatne)
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


CitroenDS4

53 900

2015r.

190 000 km

mazowieckie

CitroenDS4

32 990

2014r.

203 000 km

wielkopolskie

CitroenC3 Aircross

59 900

2019r.

20 000 km

wielkopolskie

CitroenBerlingo

28 700

2013r.

212 000 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

16 499

2009r.

191 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System