Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen ZX ) Nierówna praca silnika, brak mocy i problemy z odpaleniem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ZX ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
therunner

Czytelnik



Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen ZX
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Lis 2010, 21:55
Temat postu:

Nierówna praca silnika, brak mocy i problemy z odpaleniem


Witam
Posiadam Citroena ZX 1.4i 75 KM z 1995 roku.
W ubiegłym roku założyłem do niego gaz i od tamtej pory są problemy z odpalaniem
[youtube:5c7c9d4d59]http://www.youtube.com/watch?v=NFxv9mIEOPc[/youtube:5c7c9d4d59]
prócz tego auto zupełnie nie ma mocy ani na gazie ani na benzynie
[youtube:5c7c9d4d59]http://www.youtube.com/watch?v=majO3DrbcRk[/youtube:5c7c9d4d59]
jakby tego było mało w czasie jazdy czasami zapala się wskaźnik kontrolny pracy silnika. Proszę o pomoc, wiele elektryków szukało przyczyny i nie wie co mu dolega
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Wto 02 Lis 2010, 19:01
Temat postu:

Re: ( Citroen ZX ) Nierówna praca silnika, brak mocy i problemy z odpaleniem


Jak masz gaz II albo wyższej generacji to spróbowałbym tak: poszukać i wypiąć bezpieczniki gazowe (powinno ich być co najmniej 2) odłączyć akumulator, najlepiej na noc i rano odpalić na benzynie i pojeździć jak chodzi. Przynajmniej zdiagnozujesz czy gaz nie robi "roboty"
Pozdrawiam
Powrót do góry
therunner

Czytelnik



Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen ZX
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Lis 2010, 19:11
Temat postu:

Re: ( Citroen ZX ) Nierówna praca silnika, brak mocy i problemy z odpaleniem


dziadek1 napisał:
Jak masz gaz II albo wyższej generacji to spróbowałbym tak: poszukać i wypiąć bezpieczniki gazowe (powinno ich być co najmniej 2) odłączyć akumulator, najlepiej na noc i rano odpalić na benzynie i pojeździć jak chodzi. Przynajmniej zdiagnozujesz czy gaz nie robi "roboty"
Pozdrawiam


Próbowałem i dalej to samo. Po wymianie gaźnika odpalał troszkę lepiej ale za był jeszcze słabszy niż na tym z filmiku
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Wto 02 Lis 2010, 19:39
Temat postu:

Re: ( Citroen ZX ) Nierówna praca silnika, brak mocy i problemy z odpaleniem


Próbowałem i dalej to samo. Po wymianie gaźnika odpalał troszkę lepiej ale za był jeszcze słabszy niż na tym z filmiku[/quote]

Nic z tego nie wiem. Napisałeś, że masz "i" to skąd gaźnik?. Na głównym przewodzie gazowym masz silniczek krokowy czy śrubkę, a może masz sekwencję? Co Ci naprawdę wymieniali?
Pozdrawiam
Powrót do góry
therunner

Czytelnik



Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen ZX
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Lis 2010, 19:47
Temat postu:

Re: ( Citroen ZX ) Nierówna praca silnika, brak mocy i problemy z odpaleniem


dziadek1 napisał:
Próbowałem i dalej to samo. Po wymianie gaźnika odpalał troszkę lepiej ale za był jeszcze słabszy niż na tym z filmiku


Nic z tego nie wiem. Napisałeś, że masz "i" to skąd gaźnik?. Na głównym przewodzie gazowym masz silniczek krokowy czy śrubkę, a może masz sekwencję? Co Ci naprawdę wymieniali?
Pozdrawiam[/quote]

1.4i 75 KM na jednopunktowym wtrysku, na przewodzie mam śrubkę.
Silnik wygląda tak http://www.youtube.com/watch?v=Z0cwe6MJxkc
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 02 Lis 2010, 19:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Wto 02 Lis 2010, 20:04
Temat postu:

Re: ( Citroen ZX ) Nierówna praca silnika, brak mocy i problemy z odpaleniem


Jak dobrze opisałeś, to masz gaz pierwszej generacji, który nie wpływa zupełnie na pracę komputera. Jeżeli rzeczywiście chodzi tak samo na gazie jak i na benzynie to:
ile mają świece, kiedy były wymieniane przewody wysokiego napięcia i w ogóle zdaje mi się że są to kłopoty spowodowane złą pracą układu zapłonowego, bo przy takim gazie prawie nigdy się nie zdarza, żeby silnik źle pracował równocześnie na gazie i na benzynie (brak ciągu) najwyżej mogą być wspólne kłopoty z wolnymi obrotami. A co Ci wymienili? - bo nie gaźnik.
Powrót do góry
therunner

Czytelnik



Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen ZX
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Lis 2010, 21:05
Temat postu:

Re: ( Citroen ZX ) Nierówna praca silnika, brak mocy i problemy z odpaleniem


po założeniu gazu nic nie wymieniali. Jedynie sam wymieniłem gaźnik. Na nowym lepiej odpala ale za to nie ma siły. Jedyne co udało mi się znaleźć to to że może być tak że silnik nie pracuje na którymś cylindrze. Może tak być bo po odpalaniu (na gazie i na benzynie) bez trzymania na obrotach gaśnie. Jak się trochę rozgrzeje to nie gaśnie ale za to w czasie jazy obroty potrafią spaść do 500 obr/min a czasem nawet zgasnąć
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Wto 02 Lis 2010, 22:02
Temat postu:

Re: ( Citroen ZX ) Nierówna praca silnika, brak mocy i problemy z odpaleniem


Oczywiście, jak masz ochotę, to zrób tak; Po ciemku, zapal silnik, możesz go nawet podgrzać, otwórz maskę i patrz, czy po przewodach nie "chadzają sobie iskry, możesz zrobić przegazówy. Jeżeli nic nie będzie widać, a świece mają już 5000 km to wymień świece na nowe, jeżeli kable stare to też na nowe. Jeżeli to nie pomoże, to niestety, auto pod komputer diagnostyczny i szukać, albo eksperymentalnie, w następnej kolejności cewki zapłonowe, czujnik położenia wału. Dokładnie odsłuchałem Twoje filmiki. Na tym z jazdy wyraźnie jest tak, że dochodzi do jakichś obrotów i zaczyna się dusić, tak jak by to był problem z zapłonem, bo na benzynie i na gazie, jak piszesz jest jednakowo, a TO SĄ ZUPEŁNIE ODRĘBNE UKŁADY ZASILANIA PALIWEM(przemyśl to). Duszenie jest tym większe im bardziej obciążony jest silnik.
Jest jeszcze jedna możliwość którą możesz spróbować. Są takie preparaty którymi czyści się układ ssący. Psika się to to do ssania po wyjęciu filtra powietrza(sposób użycia na opakowaniu), ale to byś musiał mieć totalnie zasyfiony układ ssący, a z filmików wygląda be zapłon . Napisz mi, bo jestem ciekawy co sobie wymieniłeś.Układ wtrysku?
TY NIE MASZ NA PEWNO GAŹNIKA !!!
Tyle można wydumać na odległość
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ZX ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen ZX »

Opinie o samochodach Citroen ZX - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen ZX ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC3

12 990

2013r.

73 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

29 900

2013r.

267 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC5

24 900

2011r.

133 503 km

śląskie

CitroenDS5

45 900

2013r.

197 000 km

śląskie

CitroenC5

17 900

2008r.

359 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System