Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) JAk wam działają MCP sugestie co do obsługi



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TomaszZ|

Debiutant



Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mszana Dolna
Posiadane auto: C4GP 1,6 MCP , C3
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 27 Paź 2010, 09:45
Temat postu:

JAk wam działają MCP sugestie co do obsługi


milo mi że to pierwszy wpis w nowym dziale, mam nadzieje ,że dział c4 picasso powstał po mojej sugestii.
Chciałbym sie dowiedziec jak wam działają MCP. Ja mam pierwszy automat i jestem bardzo happy. Dziala bez zastrzeżeń jest intuicyjny , jak muskam gaz delikatnie zmienia biegi jak depne to ciagnie biegi do 3 tys. Czasem leciutko głupieje pod górkę . Zostawiony na pozycji auto dłuższą chwile przechodzi na neutral, zastanawia mnie tylko czy takie zostawienie na A lub R mu nie szkodzi??
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Sro 27 Paź 2010, 19:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) JAk wam działają MCP sugestie co do obsługi


ten post powinien być w opiniach o aucie, oczko wyżej Wink
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
TomaszZ|

Debiutant



Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mszana Dolna
Posiadane auto: C4GP 1,6 MCP , C3
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 16 Lis 2010, 09:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) JAk wam działają MCP sugestie co do obsługi


ok prosze o przeniesienie posta
Powrót do góry
melhiorek

Czytelnik



Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6 eHDi MR2011
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 24 Lis 2010, 20:40
Temat postu:

MCP - opinie po pół roku


Mam C4 Grand Picasso 2.0 benzyna z MCP. Przebieg 45.000km Jakiś czas (auto mam 6 miesięcy) było fantastycznie.

Pierwsze 'problemy' pojawiać się zaczęły jakiś czas temu - szarpanie przy ruszaniu w trybie A. Lekarstwem miało być "ponowne przyuczenie skrzyni biegów". i faktycznie w drodze powrotnej z serwisu było nawet OK. Ta przyjemność kosztuje w zależności od serwisu od 150 do nawet 450 pln (przynajmniej w Poznaniu).

Wczoraj niestety bajka się skończyła. W drodze do domu - po zdjęciu nogi z gazu usłyszłałem taki klekot jakbym złapał gumę. Jak zwalniam klekoce wolniej, wciskam gaz przestaje. Jadę szybciej klekoce szybciej.

No to dzis odwiedziłem serwis - myślałem, że to przguby, a co najwyżej półoś. Niestety po spuszczeniu oleju ze skrzyni biegów znalazły się w nim kawałki metalu Sad((((

Koszt dalszej diagnozy jest jak dla mnie masakryczny. Na początek 2400PLN za samo wyjęcie i rozkręcenie skrzyni biegów...... Dopiero wtedy będzie wiadomo co się wysypało i jakie będą dalsze koszty.

Jutro będę wiedział coś więcej - więc jak będę na siłach i będą zainteresowani to opiszę ciąg dalszy tej historii.

Robert
Powrót do góry
procik

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 788
Skąd jesteś (miejscowość / region): Doncaster/UK
Posiadane auto: C3 1.4HDI i C4 2.0HDI Excl.
Piwa: 82/3
Wysłany: Sro 24 Lis 2010, 21:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) JAk wam działają MCP sugestie co do obsługi


To bardzo przykra i bolesna sprawa. Temat szarpania przy ruszaniu był podejmowany na innym forum.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Reklama








Wysłany: Sro 24 Lis 2010, 21:49
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
TomaszZ|

Debiutant



Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mszana Dolna
Posiadane auto: C4GP 1,6 MCP , C3
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 24 Lis 2010, 21:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) JAk wam działają MCP sugestie co do obsługi


w tej sytuacji rozważżałbym zakup nowej skrzyni bo to zwykła skrzynia manualna 6 biegowa, oczywiscie nie w serwisie tylko poszukac na alledrogo. W mojej okolicy jest gość co robi ze skrzyniami koszt wymontowania i wymiany synchronizatorów w galaxym wyszedł ok 800 zł
Powrót do góry
procik

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 788
Skąd jesteś (miejscowość / region): Doncaster/UK
Posiadane auto: C3 1.4HDI i C4 2.0HDI Excl.
Piwa: 82/3
Wysłany: Sro 24 Lis 2010, 22:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) JAk wam działają MCP sugestie co do obsługi


Ale auto ma 45 000 przebiegu i Ty masz ko 6 miesięcy, to czy ono nie jest na gwarancji? A jak już na własny koszt robić to faktycznie nie w ASO.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Czw 25 Lis 2010, 15:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) JAk wam działają MCP sugestie co do obsługi


Ja, jak kupowałem moje C4 gp, kilka tyg. temu miałem wybór między samochodem ze skrzynią MPC i pełnym automatem. Facet, który mi to sprzedawał powiedział tak "jak by miał sam MPC to by mi go zachwalał, że skrzynia super ale, że ma dwa (z tym samy wyposażeniem) to mam jak w dym brac pełen automat zobacze czemu." Jak narazie odpukac skrzynia chodzi idealnie.
Powrót do góry
TomaszZ|

Debiutant



Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mszana Dolna
Posiadane auto: C4GP 1,6 MCP , C3
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 25 Lis 2010, 18:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) JAk wam działają MCP sugestie co do obsługi


ja tez zastanawiałem sie miedzy automatem a mcp i wybrałem mcp ze względu m in na ekonomie (1,6 z mcp jest najekonomiczniejszy z cgp), no i ew koszty naprawy MCP to zwykła skrzynia szóstka na alledrogo od 600 zł mozna wyczaić
Powrót do góry
panflotek

Debiutant



Dołączył: 07 Gru 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bochnia
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6HDI FAP DV6TED4
Piwa: 4/0
Wysłany: Sro 23 Mar 2011, 21:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) JAk wam działają MCP sugestie co do obsługi


Cytat:
Pierwsze 'problemy' pojawiać się zaczęły jakiś czas temu - szarpanie przy ruszaniu w trybie A. Lekarstwem miało być "ponowne przyuczenie skrzyni biegów". i faktycznie w drodze powrotnej z serwisu było nawet OK. Ta przyjemność kosztuje w zależności od serwisu od 150 do nawet 450 pln (przynajmniej w Poznaniu).


Ta przyjemność cie kosztowała? przecież było wezwanie serwisowe na przeprogramowanie MCP. W niemczech robili to za friko z przeprosinami.

Cytat:

Wczoraj niestety bajka się skończyła. W drodze do domu - po zdjęciu nogi z gazu usłyszłałem taki klekot jakbym złapał gumę. Jak zwalniam klekoce wolniej, wciskam gaz przestaje. Jadę szybciej klekoce szybciej.

No to dzis odwiedziłem serwis - myślałem, że to przguby, a co najwyżej półoś. Niestety po spuszczeniu oleju ze skrzyni biegów znalazły się w nim kawałki metalu Sad((((

Koszt dalszej diagnozy jest jak dla mnie masakryczny. Na początek 2400PLN za samo wyjęcie i rozkręcenie skrzyni biegów...... Dopiero wtedy będzie wiadomo co się wysypało i jakie będą dalsze koszty.


Taka uroda MCP, skrzynia nie nadaje się do miejskiej jazdy stop&start a jak ktoś lubi do tego ostrą miejską jazdę to po jakiś 100tys powinien sobie przygotować sumkę od 5 - 10 tys na remoncik skrzyni a dokładniej wymianę w niej łożysk. W zależności od tego jakie spustoszenie w skrzyni zrobiło rozpadające się łożysko to tak się kształtuje cena. W skrajnym wypadku wymiana całej skrzyni (kilkanascie tys.). Pierwsze objawy to huczenie skrzyni, trzaski w niej , kangurzenie przy ruszaniu (jeśli MCP jest już przeprogramowane), do kompletnego i gwałtownego stopu ale wtedy to laweta i nowa skrzynka. Szkoda że o tym wszystkim dowiedziałem się dopiero po kupnie c4 pic mcp. Moge się pocieszać że 90% mojej jazdy to autostrada, więc mam czas na uzbieranie na mały ewentualny remoncik.

Panflotek
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
jackowskipatryk

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lip 2016
Posty: 235
Skąd jesteś (miejscowość / region): Raciąż
Posiadane auto: Citroen c5 1.6hdi 115km 2012r
Piwa: 6/11
Wysłany: Wto 26 Gru 2023, 13:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) JAk wam działają MCP sugestie co do obsługi


Koledzy głupie gadanie z tą skrzynią. Miałem Citroen C5 1.6 e-hdi MCP. Jeździłem głównie po mieście bo ciężko nazwać trasą dojazd do teściów 12km.Kupiłem z przebiegiem 150tys auto 3 letnie z Francji. Po zrobieniu chip-tuningu na 150km zaczęło się ślizgać sprzęgło ale wiedziałam że tak będzie bo przy kupnie było zapoceniw w skrzyni więc uszczelniacz puszczał. Wymiana sprzęgła z dumasą i wysprzęglikiem koszt 3230zł i autem jeździłem do 290 tys i sprzedałem Pani która zadzwoniła po jakimś czasie i podziękowała że super autko jej sprzedałem. Tak więc nie narzekajcie na skrzynię bo jest bardzo dobra. Kangury też czasem się zdarzały ta skrzynia tak ma. Tak samo wtryski czy turbina nic nie robiłem. Większość problemów powodują duże przebiegi i zaniedbania serwisowe. To tak samo jak z 1.6 THP mam taki silnik 200km w Peugeot Rcz
Czy ktoś z Was wymienia części zanim się zepsują???
Np Świece cewki ??? Ja robię to co 30 tys km czyszczenie nagaru w dolocie przez orzechowanie co 60 tys km wymiana oleju co 7 tys km.
Wywalam co jakiś czas 1500-2000zł w sprawny w 100% samochód ale nie mam rządnych powtarzam rządnych problemów z tym silnikiem.
Czasy starych Golfów się dawno skończyły -chodzi mi o to że jeździ się dopóki nie zacznie coś się sypać.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenDS3

35 500

2015r.

126 000 km

śląskie

CitroenC3 Picasso

23 900

2014r.

198 000 km

pomorskie

CitroenC4 Picasso

54 800

2018r.

141 000 km

małopolskie

CitroenC1

19 900

2011r.

100 227 km

śląskie

CitroenC2

7 900

2006r.

163 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System