Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara ) Rozrusznik xsara I.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zagrajmyse1

Czytelnik



Dołączył: 27 Paź 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocek
Posiadane auto: xsara
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Lis 2014, 17:38
Temat postu:

Rozrusznik xsara I.


Witam serdecznie.
Mam pewien problem z rozrusznikiem. Bowiem 2 lata temu oddałem do mechanika samochodzik z "pstrykającym rozrusznikiem" problem był taki że pstrykało pstrykało aż mi silnik blokowało i musiałem go oddać.
Po naprawie pojeździłem 2 miesiące i znów...... blokada

Kolejna naprawa miesiąc ........ blokada
Oczywiście wszystko w ramach gwarancji .. nie chodzi mi tu o to czyja to wina czy partoli robotę tylko o czas bez samochodu...

po ostatniej naprawie pojeździłem jakiś miesiąc i znów zaczął pstrykać lecz do czasu blokady jeżdżę już tak ponad rok.... niech se pstryka....

chciałbym zakupić rozrusznik i wymienić go sam.

Pytanie moje takie:

Czy jestem w stanie zrobić to sam z podstawowymi narzędziami ? i jaką kolejność za co od czego brać się aby bardziej nie uszkodzić "całości".

Jak jest ktoś kto w najbliższym czasie planuje demontaż rozrusznika prosiłbym o fotki Very Happy

z góry dziękuje pomocnym i pozdrawiam wszystkich Xsarowiczów.



Citroen Xsara I 2.0HDI 2000r
Powrót do góry
magdaboom

Auto Maniak



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
Wysłany: Nie 07 Gru 2014, 21:49
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Rozrusznik xsara I.


jest zima więc chyba masz garaż. ogólnie robota prosta tylko nerwowa i czasochłonna dla nowego. zlokalizuj rozrusznik - z prawej na dole pod wszystkim. chyba trzeba wykręcić łapę od zbiorniczka paliwa i zbiorniczek, przemieścić kable więc zdemontować plastikowe osłony delikatnie aby nie połamać i masz rozrusznik przed oczami.
ciekaw jestem tego pstrykania - może to jakiś przekaźnik od czegoś pstryka nie zlokalizowany a ty łapiesz za rozrusznik niepotrzebnie? weź kolegę i pojeździj autem oraz na postoju wsłuchajcie się w to pstrykanie skąd dochodzi.
_________________
Pomagam więc Stawiasz Piwo!
Powrót do góry
wojtis1990

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 414
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraśnik / Lublin
Posiadane auto: Citroen Xsara 1.9 D 2000
Piwa: 22/0
Wysłany: Nie 07 Gru 2014, 22:05
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Rozrusznik xsara I.


Sam rozrusznik trzymają 3 długie śruby, i dwie nakrętki prądowe - jedna mała, druga duża.
Nie jest to trudna robota, do zrobienia na ulicy w max godzinę.
Rozrusznik najlepiej wyjąć i samemu zawiedź tam gdzie je regenerują i niech sprawdzą, powiedzą ci prawde co jest zużyte a co nie i po regeneracji ma działać minimum rok. Jeżeli sytuacja się pojawia to znaczy że wina leży gdzie indziej, najprawdopodobniej po stronie stacyjki lub kabelków. To co opisujesz to jest typowy problem braku napięcia na cewkę elektromagnesu. Warto też przyjrzeć się wieńcowi na kole zamachowym, po zdjęciu metalowej osłonki można dużo zobaczyć, zdarza się, że ząbek się wykruszy i będzie problem z paleniem.
Połączenia przewodów warto potraktować wazeliną techniczną.
_________________
Google album Xsara
Galeria spotów lubelskich
Powrót do góry
magdaboom

Auto Maniak



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
Wysłany: Nie 07 Gru 2014, 22:07
Temat postu:

Re: Rozrusznik xsara I.


zagrajmyse1 napisał:


Citroen Xsara I 2.0HDI 2000r

_________________
Pomagam więc Stawiasz Piwo!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara »

Opinie o samochodach Citroen Xsara - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.

19) Dymi »

CitroenC4 Grand Picasso

14 900

2006r.

299 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC3

22 900

2012r.

120 228 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

17 900

2007r.

254 000 km

śląskie

CitroenC5

7 300

2006r.

295 000 km

śląskie

CitroenC5

27 000

2009r.

259 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System