Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Opony zimowe



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maszyna

Czytelnik



Dołączył: 30 Wrz 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso, 1.8 16V, 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Paź 2014, 17:04
Temat postu:

Opony zimowe


Witajcie,

Od dwóch tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem cytryny na letnich 215/55 R16. Z racji, że idzie sezon zimowy będę wybierał opony zimowe, i mam dylemat. Kupić:
- 215/55 R16 zimówki i osadzić je na już posiadanych alufelgach
- 205/60 R16 zimówki i osadzić je na już posiadanych alufelgach (zgodność nośności, a różnica w indeksach mniejsza niż 2%, i zaoszczędzone pieniądze)
- kupić felgi stalowe R15 i wybrać do nich 205/65 R15 zgodnie z http://www.felgi-stalowe.pl/konfigurator_felg_stalowych.php?rok=10.06-&step=4&marka=Citroen&model=C4+Picasso
- alternatywa - kupić dobre całoroczne 215/55 R16, bo jedna oś letnich będzie do wymiany po następnym sezonie.

Wariant pierwszy i trzeci kosztowo jest taki sam, ale jeżdżę na stalówkach w zimie, nie na alu i w razie "W" mam zapas. Auto - C4 Picasso 1.8 16V 2007, drogi - Poznań.

Ktoś testował rozwiązanie R15 w zimie na C4?
Powrót do góry
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Czw 02 Paź 2014, 09:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Opony zimowe


Witam,

Nie pomogę ci w wyborze, ale powiem cos od siebie, a mianowicie tak; kupisz zimowe na alufelgi to co roku będziesz musiał 2 razy zawitać u wulkanizatora, a za wymianę na alufelgach liczą sobie 80zł, więc ok. 160zł w sezon trzeba wyłozyć do ''interesu''. Kupisz cało roczne, to wiadomo nie masz wymian, ale opinie nt. całorocznych są podzielone i ja uważam, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego-jak to się mówi, wiec i latem gorsze parametry hamowania i zima to nie jest to, co prawdziwa zimówka. Trzeci wariant, to znów poza wydatkiem na opony, to inwestycja w felgi, wiec i dodatkowy koszt, ale specjalnie użyłem słowa ''inwestycja'', bo wg. mnie kupno dodatkowych felg wydaje się być właśnie takową, bo wystarczy policzyć sezonowy koszt wymiany opon ,razy ileś tam sezonów, a tu jednorazowy wydatek kilkuset zł, ale spokój i wg. mnie to sie zwróci.

Wg. Oponeo R15 będa pasować:

http://www.oponeo.pl/wybierz-opony/s=1/zimowe/t=1/osobowe/r=1/205-65-r15

Ps. Jeżeli masz oryginalne felgi, to pewnie będą śruby z podkładkami, które nie nadają się do ''zwykłych alu... i stalowych felg, więc niestety jeszcze do stalówek należy doliczyć komplet śrub ok. tj. 60-80zł
_________________
Cyfrowy 5
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Czw 02 Paź 2014, 21:32
Temat postu:

Re: Opony zimowe


maszyna napisał:

- alternatywa - kupić dobre całoroczne 215/55 R16, bo jedna oś letnich będzie do wymiany po następnym sezonie.



Właśnie tak zrobiłem i kupiłem GOODYEAR EAGLE VECTOR M+S 93V
Powrót do góry
t0bin

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Paź 2014
Posty: 335
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skąd jesteś
Posiadane auto: Citroen C5 II 2.0 HDI Exlusive
Piwa: 51/1
Wysłany: Sob 25 Paź 2014, 15:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Opony zimowe


Do wczoraj miałem taki sam dylemat Smile Kupiłem auto na 16' z letnimi oponami i zastanawiałem sie nad oponami - czy kupic nowe felgi stalowe 16' i założyc na nie zimowe opony czy na te felgi co mam założyc zimowe opony a na lato kupic 17' i na nie założyc letnie opony czy kupic wielosezonówki, bardzo długo się zastanawiałem i wybór padł na opony wielosezonowe Hankoon 4s, to są pierwsze opony wielosezonowe w mojej historii i jak na tą chwilę jestem mile zaskoczony Smile

http://www.hankooktire-eu.com/pl/hankook/strony/informacje/wiadomosci/archiwum-2009/przegladanie-pojedynczych-wiadomosci/article/optimo-4s-champion-in-tyre-test-by-auto-bild.html
_________________
Darmowa diagnostyka Lexia




Pomogłem?? Postaw piwo Smile

Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Pon 27 Paź 2014, 17:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Opony zimowe


Ja też dużo czytałem i pisali różnie, ale większość, że jak jest coś uniwersalne to jest do niczego. Jeżdżę na tych oponach ok miesiąca i jestem mega zadowolony, a bałem się że będzie lipa, a okazało się, że jest bardzo pozytywnie. Polecam całoroczne oponki.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 27 Paź 2014, 17:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Krizan

Debiutant



Dołączył: 21 Lut 2013
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C4 Picasso 1,6 HDi 2010; Kia Ceed 1,6 Pb
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 11 Gru 2014, 19:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Opony zimowe


A ja mam następującą zagwozdkę.
Opony zimowe mam bieżnikowane 205/55/16, to będzie ich 4 zima. Bieżnik ma głębokość prawie 6 milimetrów. Ostatnio asfalt jest mokry i temperatury niskie, ale nie koniecznie poniżej zera. Zauważyłem, że czasami gdy ruszam z miejsca to koła buksują a gdy jadę na 3 biegu i gdy wychodzę z zakrętu i dodam mocniej gazu to załącza się ESP, jakby samochód tracił przyczepność i właściwy tor jazdy. Rok i dwa lata temu nie zauważyłem takich objawów. Czy to może być wina opon czy czegoś innego?
Powrót do góry
coltri

Dyskutant



Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wołomin
Posiadane auto: C4 GP, 2.0 hdi 136 KM
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 11 Gru 2014, 20:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Opony zimowe


proponuje abyście na oponkach bieżnikowanych lub całorocznych pojechali na narty. Jak spadnie naprawdę dużo śniegu wtedy zobaczycie co te opony są warte. Trochę mnie przeraża jak czytam że ludziska pokupowali samochodowy za grube pieniądze a potem oszczędzają na swoim bezpieczeństwie 100-400 zł rocznie.....
Te oszczędności to jedno tankowanie może więc trochę latem pojeździć na rowerze to nie trzeba będzie zimą oszczędzać Wink
Powrót do góry
Krizan

Debiutant



Dołączył: 21 Lut 2013
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C4 Picasso 1,6 HDi 2010; Kia Ceed 1,6 Pb
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 21 Gru 2014, 20:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Opony zimowe


Stwierdziłem że 2 opony zimowe już są nieco zużyte i chciałbym kupić nowe. Teraz mam 4 opony 205/55/16.
Zastanawiam się czy nie założyć na przednią oś rozmiar opon rekomendowany przez producenta 205/60/16 lub 215/55/16. Cz tak można??
Powrót do góry
pietrucha1972

Czytelnik



Dołączył: 09 Lut 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: FIAT STILO 1.9JTD 140KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 31 Gru 2014, 02:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Opony zimowe


coltri napisał:
proponuje abyście na oponkach bieżnikowanych lub całorocznych pojechali na narty. Jak spadnie naprawdę dużo śniegu wtedy zobaczycie co te opony są warte. Trochę mnie przeraża jak czytam że ludziska pokupowali samochodowy za grube pieniądze a potem oszczędzają na swoim bezpieczeństwie 100-400 zł rocznie.....
Te oszczędności to jedno tankowanie może więc trochę latem pojeździć na rowerze to nie trzeba będzie zimą oszczędzać Wink


Nie zgodze sie z twoja opinia, sorki, ale juz zuzylem 4 komplety opon zimowych bieznikowanych, teraz posiadam 2 komplety z bieznikiem continental zalozone do auta fiat 2 zima i volvo 1 zima. Trzy dni temu musialem podjechac fiatem pod gore na ktorej panowala po prostu szklaneczka, w polowie gorki staly dwa auta ktore po prostu nie mogly ruszyc z miejsca, moj stilon z 2 letnimi bieznikowanymi oponkami poradzil sobie bez najmniejszych problemow a nawet na chwilke nie uruchomil kontroli trakcji, a ja z usmieszkiem na ustach po prostu sie wdrapalem na gore. Tak wiec uwazam ze lepsze nowe biezniki niz uzywane firmowe 4 czy 5 letnie gumy z 5 milimetrowym bieznikiem, a na dodatek nigdy nie wiadomo z jakich powodow ktos je zdemontowal ze swojego auta i wyrzucil. Pozdrawiam

Sorki za brak polskich ogonkow i ew. literuwki wyklepane na telefonie
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy


CitroenC5 Aircross

94 850

2019r.

58 500 km

wielkopolskie

CitroenC3

47 800

2019r.

18 850 km

lubelskie

CitroenDS4

46 900

2016r.

106 000 km

wielkopolskie

CitroenC3 Aircross

47 900

2017r.

152 000 km

mazowieckie

CitroenDS5

32 900

2012r.

190 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System