Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Wymiana Lamp BiXenon - Drgajace Xenony


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kedas

Czytelnik



Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Citroen C5 Exclusive 2.0HDI 2009r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Lip 2014, 15:06
Temat postu:

Wymiana Lamp BiXenon - Drgajace Xenony


Mam nastepujacy problem.
Pod wpływem wibracji silnika i podczas jazdy zauważalnie drgają xenony. Nie jest to na 100% efekt niesprawnej elektroniki czy samego palnika tylko ewidentne poluzowanie soczewek obydwu reflektorow. Pojechalem do ASO aby zdiagnozowali usterke i po godzinie uslyszalem ze reflektory sa uszkodzone wewnątrz, jest to nienaprawialne i w celu wyeliminowania usterki konieczna jest wymiana reflektorow - koszt 1 szt. to 4050 zl brutto Smile
Czy miał ktoś z Was podobne problemy? Czy faktycznie soczewki i mechanizmu która ja trzyma/pozycjonuje nie można naprawić lub wymienić tylko trzeba wymieniac cala lampe?

Jeśli już wymieniac to czy mogę zastosować lampy od modelu po liftingu z oświetleniem LED do jazdy dziennej ? Jak z podlaczeniem wiazki do LEDow ?

Podpowiedzcie co robic, nie lubie kiedy cos w samochodzie jest niesprawne i nawet jeśli nie wzbudzilo to zastrzezen diagnosty na przeglądzie tech. to efekt drgających swiatel widoczny na granicy swiatlo cienia irytuje mnie ale come on 8000 zl za nowe lampy ?! PLS HELP Smile
Powrót do góry
artcola

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała/Śląsk
Posiadane auto: Citroën-C5 mkII 2.0HDi Citroën-XM 2.0i LPG Citroën-XSARA 1.8i LPG
Piwa: 30/2
Wysłany: Czw 10 Lip 2014, 16:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wymiana Lamp BiXenon - Drgajace Xenony


Witaj,
Reflektory nawet te niby „nie rozbieralne” da się rozłożyć (rozkleić) i dokonać naprawy wewnątrz. Oczywiście nigdy już nie będą tak „ładnie” złożone jak oryginał z fabryki. Zmieniałem już tak soczewki z angielskiej wersji na europejską w C5-lift. Trzeba je tylko oddać w odpowiednie ręce do fachowca od regeneracji reflektorów. Przy takiej okazji niektórzy dodają do wewnątrz światła dzienne LED, ale nie wiem czy jest to zgodne z przepisami.
Co do tego drgania, to z tą diagnozą serwisu nie do końca bym się zgodził, u mnie mechanicznie wewnątrz reflektorów wszystko na pewno jest OK, a minimalne drgania też zauważam.
_________________
Pozdrawiam Artur


Ostatnio zmieniony przez artcola dnia Pią 01 Kwi 2016, 21:46, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
Bieszczad

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Maj 2014
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemyśl
Posiadane auto: citroen c5 X7 sedan exclusive
Piwa: 7/0
Wysłany: Pon 14 Lip 2014, 01:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wymiana Lamp BiXenon - Drgajace Xenony


Już kiedyś ktoś poruszał ten wątek ale umarł (ten wątek Smile) . Widać że to chyba jakiś problem fabryczny skoro inni go zgłaszają . U mnie ( przebieg 70 tyś) jest tak samo , wyraźne luzy w mechanizmach co skutkuje drganiem podczas jazdy po dziurach. Widać to nawet przy zamykaniu drzwi. Elektryk próbował się dostać od środka ale poległ. Doraźnie zastosował sprężynki mocując je od obudowy palnika a z drugiej strony do plastikowej obudowy lampy. W zasadzie nie wiele to pomogło . Może trzeba by zastosować mocniejsze ale nie wiem czy wytrzymają to silniczki. Można jeszcze rozwiązać to tak że zablokować je na sztywno a w komputerze pokładowym wyłączyć funkcję świateł kierunkowych. Ale to półśrodek , bo lampy kierunkowe to naprawdę super sprawa.
Powrót do góry
lukasiasty

Dyskutant



Dołączył: 07 Sty 2014
Posty: 99
Skąd jesteś (miejscowość / region): sza
Posiadane auto: octavia II elegance 2.0 tdi 140@177km C5X7 TOURER EXCLUSIVE HDI163KM
Piwa: 6/11
Wysłany: Pon 14 Lip 2014, 08:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wymiana Lamp BiXenon - Drgajace Xenony


Funkcje kierunkową wyłączysz w menu komp. pokładowego (ruchy soczewki prawo lewo) ale funkcji poziomowania (ruchy góra-dół) chyba się nie da.
Mam pytanko, czy zasięg świecenia ksenonów ustawia się śrubkami w lampie, czy lexia lub diagbox ? Bo mi coś tak jakby blisko świecą, i jeszcze czy biksenony w C5 X7 mają jakieś dodatkowe funkcje tj. tryb miejski(krótszy zasięg szerszy obszar świecenia), autostradowy(lekko wydłużają zasięg świecenia), tryb deszczowy (nie oślepiają odbijającym się światłem od mokrego asfaltu) nie które marki stosują takie bajery, nie wiem czy citroen też, ja u siebie jakoś tego nie zauważyłem, a moje drugie auto mimo, że nie ma biksenonu skrętnego tylko zwykły ksenon świeci lepiej niż wypasione w C5 Laughing
_________________
Sprzedam:
C5 X7 TOURER
HDI 163KM manual exclusive '14
info w dziale giełda
Powrót do góry
Bieszczad

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Maj 2014
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemyśl
Posiadane auto: citroen c5 X7 sedan exclusive
Piwa: 7/0
Wysłany: Nie 20 Lip 2014, 23:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wymiana Lamp BiXenon - Drgajace Xenony


To prawda że poziomowania wyłączyć się nie da ale problem na 90 % dotyczy drgań poziomych ( luzy w mechanizmach kierunkowych). Wizualnie efekt jest taki sam jakby drgania były pionowe. Wystarczy zdjąć dekle i posruszać metalową kostką ( częścią palnika) we wszystkie strony a okaże się ( na 90 %) że mają tylko luzy boczne. Tak więc zablokowanie tylko elementów odpowiedzialnych za ruchy soczewek w poziomie rozwiązałoby ten problem. co do pytania lukasiasty Xenony w cytrynie wypasionej nie mają żadnych innych dodatków poza tym że: poziomują się, podążają za ruchem kierownicy przy małych prędkościach jednocześnie odpalając dodatkową żarówkę statyczną i to tyle. A wysokość ustawia się tradycyjnie plastikowymi śrubami.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 20 Lip 2014, 23:31
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Kedas

Czytelnik



Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Citroen C5 Exclusive 2.0HDI 2009r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Sie 2014, 22:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wymiana Lamp BiXenon - Drgajace Xenony


Czy mozecie polecic jakis fachowy warsztat zajmujacy sie profesionalnie naprawa reflektorow xenonowych w tym mechanizmow skretny oraz mocowan soczewek w polnocnej polsce a najlepiej w okolicach Trojmiasta(poza serwisem w Gdansku na ul. Jasnej bo tam juz bylem i opinie na ich temat w internecie chyba nie klamia). Musze sie uporac z tym problemem i ostatecznie orzejrze sie na rynku za jakimis uzywkami bo nowe reflektory za blisko 9K PLN do samochodu wartego ok 40K PLN to cos mi sie nie usmiecha. Wszelkie wskazowki do kogo skierowac kroki w tym temacie beda mile widziane.
Powrót do góry
hedgehog

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 340
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: C5 II 2.0 HDI 138 BVA6 HA3+ Exclusive
Piwa: 44/1
Wysłany: Czw 21 Sie 2014, 09:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wymiana Lamp BiXenon - Drgajace Xenony


U mnie jeden (chyba) trochę drga od nowości, ale tylko jak stoję na światłach, skrzynia na D, noga na hamulcu. Po prostu wtedy drgania z silnika są największe. Przy jeździe nawet 2 km/h drgań nie ma - po prostu puszczam hamulec, auto zaczyna się toczyć i drganie znika. Więc olewam od ponad 7 lat i cieszę się z tego że cały czas te same żarniki nadal świecą Smile
Powrót do góry
Iskra88

Czytelnik



Dołączył: 24 Sie 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lipno
Posiadane auto: C5 III 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Sie 2014, 10:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wymiana Lamp BiXenon - Drgajace Xenony


u mnie też drgają delikatnie ale to chyba taka "cecha" c5
Powrót do góry
darekpawel

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lis 2013
Posty: 172
Skąd jesteś (miejscowość / region): ...Jaworzno...
Posiadane auto: C5 2010 2.0HDI 163KM
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 25 Sie 2014, 07:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wymiana Lamp BiXenon - Drgajace Xenony


U mnie też drgają; niestety...
Może ktoś znajdzie jakiś magiczny sposób na to.
Powrót do góry
hedgehog

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 340
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: C5 II 2.0 HDI 138 BVA6 HA3+ Exclusive
Piwa: 44/1
Wysłany: Pon 25 Sie 2014, 16:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wymiana Lamp BiXenon - Drgajace Xenony


Zwróciłem na to uwagę jak dziś jechałem, i u mnie bardziej to wygląda na jakąś "cechę" niż wadę. Bo tak jak napisałem, drganie występuje wyłącznie gdy auto stoi na hamulcu a skrzynia jest na D (typowo na światłach czy przed przejazdem kolejowym). Puszczam hamulec, nawet bez dodawania gazu, auto zaczyna się toczyć nawet 2 km/h - drganie znika. Stoję dalej ale przerzucam na P i puszczam hamulec - drganie znika. W czasie jazdy nigdy nie ma drgań. I tak jest od nowości.
Powrót do góry
witoo81

Dyskutant



Dołączył: 08 Paź 2013
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: c5 x7 Tourer 2.0 HDi RHRJ 2009r.
Piwa: 4/8
Wysłany: Wto 30 Wrz 2014, 08:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wymiana Lamp BiXenon - Drgajace Xenony


Witam Koledzy,

próbował ktoś z Was dostać się do tego mechanizmu skrętu reflektora i obejrzeć, jak to w ogóle pracuje? Mam na myśli to, czy nie da się tego załatwić bez rozklejania lampy. Nie przyglądałem się póki co zbyt dokładnie jak wyjąć cały klosz, pogoda nie zachęca do eksperymentów a dach w garażu trochę cieknie :-/
Ale problem chyba jest powszechny, w moim Tourerze 2009 w czasie postoju soczewki kierunkowe drżą jak złe, po ruszeniu jest ok, chyba, że jakiś wybój się trafi, wtedy też widać drgnięcie. Na akcje serwisowe pewnie nie ma co liczyć, bo zagrożenia bezpieczeństwa nie ma, tylko komfort psychiczny u nas, 'ksenonowych estetów' cierpi. ;-(
Ale, jako że sprawa za bardzo nie przeszkadza w jeździe, przyjdzie nam poczekać, aż ktoś o słabszych nerwach się za to weźmie Wink
_________________
Powrót do góry
Bieszczad

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Maj 2014
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemyśl
Posiadane auto: citroen c5 X7 sedan exclusive
Piwa: 7/0
Wysłany: Wto 30 Wrz 2014, 21:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wymiana Lamp BiXenon - Drgajace Xenony


Hej. Ja próbowałem a w zasadzie elektryk . Otóż nie da się zdemontować tego mechanizmu od strony silnika . Jest on zamocowany na czterech wkrętach z główkami od strony klosza http://ajax.ambit.pl/upload/Impresja/356754/SAM_0139.JPG . Tak więc trzeba : zdjąć zderzak, odkręcić lampę od pojazdu, rozkleić klosz i dopiero wtedy odkręcić.
Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2558
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Nie 02 Sie 2015, 22:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wymiana Lamp BiXenon - Drgajace Xenony


ktoś znalazł metodę na te drgania?
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
hedgehog

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 340
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: C5 II 2.0 HDI 138 BVA6 HA3+ Exclusive
Piwa: 44/1
Wysłany: Wto 04 Sie 2015, 19:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wymiana Lamp BiXenon - Drgajace Xenony


Dajcie sobie spokój, ten typ tak ma. U mnie na postoju (i tylko na postoju) drżą 9 rok.
Powrót do góry
przemo_z

Czytelnik



Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Świdnicy
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 2009 tourer
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 05 Sie 2015, 11:17
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wymiana Lamp BiXenon - Drgajace Xenony


U mnie też drga ksenony drgają od 2 lat ale poza tym działają bez zarzutu.
Sorry... takie mamy światła Laughing
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Nadwozie.


CitroenDS3

32 000

2015r.

126 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

16 900

2007r.

230 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

43 900

2017r.

229 000 km

łódzkie

CitroenDS3

28 900

2014r.

72 000 km

wielkopolskie

CitroenDS4

31 900

2012r.

178 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System