Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) ESP/ASR system faulty, Handbrake faulty, antipullation fault


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bugija

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6 HDI 2007
Piwa: 3/10
Wysłany: Wto 23 Wrz 2014, 22:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ESP/ASR system faulty, Handbrake faulty, antipullation fault


Odświeżam temat:

Jacek po tygodniu po wizycie w serwisie na ul. działkowej w Warszawie, błędy powróciły. Zanim pojadę z powrotem to zrobiłem:

- wyjąłem nowy egr i wysłałem na reklamację,
- włożyłem stary, zaślepiłem i pojechałem na wyłączenie
- wyjąłem wtyczkę od egr i rozłożyłem ją, sprawdziłem i przygniotłem piny

Błędy od Esp/asr i auto handbrake nie znikają i pojawiają się od razu. Ciekawostką jest fakt, że po odłączeniu wtyczki dalej są błędy ale nie ma trybu awaryjnego (kontrolka ESP obok radia nie świeci się), po podłączeniu oprócz komunikatów o błędzie zapala się kontrolka esp obok radia.

- ostatni pomysł jaki przychodzi mi do głowy związany z zagranicznymi forum to czujnik stopu, zamówiłem po nr vin ma być w czwartek, tylko nie wiem czy jest pod pedałem czy gdzieś po stronie pasażera jak w c4.

Jeżeli nie pomoże ten czujnik to nie wiem co robić, po prostu odstawię go na działkową i niech dumają z kablami bo to wszystko stało się po wyjęciu aku. i egr.

Mówią szczerze chłopaki to jestem w ciężkim szoku.

Aha w nawiasie nawiążę że byłem na modyfikacji map auta i hamowni, mój 109 konny samochodzik miał 90, i ok. 240 niutonków teraz ma 143,5 i jakieś 350 niutonków i jest spoko za 1200zł.

Pozdrawiam i proszę o pomoc co robić z tym fantem.
Powrót do góry
bugija

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6 HDI 2007
Piwa: 3/10
Wysłany: Pią 26 Wrz 2014, 07:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ESP/ASR system faulty, Handbrake faulty, antipullation fault


Czesc,

Nie moge rozwiazac problemu komunikatow esp/asr system faulty oraz handbrake faulty. Na zdjeciu jest klema + zauwazylem uciety kabelek niebieski i poprowadzony bezposrednio do pompy abs, probowalem polaczyc go normalnie z ucietym ale bledy nie wnikaja. Mam zaslepiony egr i wylaczony. Brak bledow w ecu, wymienilem filtr paliwa bo czytalem na zagraniczych forum ze czasem to jest przyczyna, zamowilem tez czujnik stopu dzisiaj go wymienie ale watpie zeby zadzialalo. Macie jakies pomysly dlaczego ktos poprowadzil kabel prosto do pompy ?




wymiana czujnika nic nie dała jedynie po dociśnięciu go do końca wyłącza błąd auto handbrake i włącza abs ale to było też na starym czujniku. Macie jakieś pomysły ?
Powrót do góry
bugija

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6 HDI 2007
Piwa: 3/10
Wysłany: Pon 08 Gru 2014, 22:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ESP/ASR system faulty, Handbrake faulty, antipullation fault


Czesc,

Temat podrazylem, sprdzilem u elektryka, jeden stwierdzil komp do wymiany, drugi znajomy rozebral cala skrzynke bezpiecznikow i sprawdzil gdzie odzie ten kabel od klemy. Szedl do modulu przy pompoe esp. Ktos odszedl prawdopodobnie pekniety przewod i podlaczyl. Reszta kabli przejzane i sa ok. Doszlimy do wniosku ze to pompa esp, zanazlem chce kupic ale jestem ciekawy czy kazda od c4 picasso moge podlaczyc a pozniej lexia zaprogramowac czy bedzie problem ? Jestem fachura z Warszawy z serwisu citroena na bemowie stwierdzil ze moze dzialaa nie musi bo nie wiadomo jaki tam uklad siedzi, albo bosch albo siemens i ze mkze byc problem. Co wy na to ? Znalazlem pompe o takich samych nr.
Powrót do góry
LUCYFAN

Debiutant



Dołączył: 27 Maj 2014
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grodzisk Maz.
Posiadane auto: C4 spacetourer shine 1.2
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 19 Lut 2015, 21:54
Temat postu:

( Citroen C4 Picasso ) Problem ESP i ABS hamulec postojowy


bugija napisał:
Czesc,

Temat podrazylem, sprdzilem u elektryka, jeden stwierdzil komp do wymiany, drugi znajomy rozebral cala skrzynke bezpiecznikow i sprawdzil gdzie odzie ten kabel od klemy. Szedl do modulu przy pompoe esp. Ktos odszedl prawdopodobnie pekniety przewod i podlaczyl. Reszta kabli przejzane i sa ok. Doszlimy do wniosku ze to pompa esp, zanazlem chce kupic ale jestem ciekawy czy kazda od c4 picasso moge podlaczyc a pozniej lexia zaprogramowac czy bedzie problem ? Jestem fachura z Warszawy z serwisu citroena na bemowie stwierdzil ze moze dzialaa nie musi bo nie wiadomo jaki tam uklad siedzi, albo bosch albo siemens i ze mkze byc problem. Co wy na to ? Znalazlem pompe o takich samych nr.

Witam.
U mnie nawalił komputer od ABS. W następnej kolejności pojawiły się komunikaty:hamulec postojowy, FAP, skrzynia biegów(wybierała tylko 3 biegi) kierunkowskazy i cała choinka kontrolek. Brakowało tylko samodestrukcji. Naprawił mi to elektronik samochodowy z Zielonki pod Warszawą. Koszt na średnim poziomie, czas to jeden dzień diagnoza a drugi naprawa, jakość super. Bryczka jest jak nówka. Laughing
Powrót do góry
bugija

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6 HDI 2007
Piwa: 3/10
Wysłany: Nie 17 Maj 2015, 21:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ESP/ASR system faulty, Handbrake faulty, antipullation fault


Cześć,

Niestety powiadomienia wlatują to spamu, dopiero się zorientowałem że Lucyfan odpowiedział. Napisałeś że naprawił ? tzn nie musiałeś kupować dopasowywać itp żadnej pompy w raz z komputerem ? Masz może jakieś namiary na tego elektryka na priv ?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 17 Maj 2015, 21:09
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
fox700912

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Paź 2012
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfino
Posiadane auto: Citröen C4 Grand Picasso 1.6 HDI 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 26 Maj 2015, 08:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ESP/ASR system faulty, Handbrake faulty, antipullation fault


Witam.
Czytam temat i chyba mam ten sam problem.

Ostatnio po przejechaniu kilkuset metrów zapala mi się SERVICE (wcześniej zapalało sie czasami), komunikat "Handbreak Faulty", "ESP/ASR faulty" .... auto jeździ normalnie.

Co do EGR, to jakiś czas temu był czyszczony.

Czy dobrze kojarzę problem?
Panie Jacku proszę o pomoc
_________________
Mariusz
Citroen C4 Grand Picasso 1.6 HDI 2006
VIN: VF7UA9HZH45007794
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Wto 26 Maj 2015, 17:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ESP/ASR system faulty, Handbrake faulty, antipullation fault


to że był czyszczony nie oznacza że jest sprawny ( zaciera się łożysko w silniczku i czyszczenie samego motylka-zaworu nic nie daje) najlepiej byłoby zrobić test lexią/diagboxem - sprawdzic wychylenie zaworu podczas jazdy lub odczytać błedy....bedzie wyrzucal bład błednego ustawienia zaworu w pozycjach krańcowych ...musiałbym poszukac numerkow błedów
Powrót do góry
gadu-gadu
fox700912

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Paź 2012
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfino
Posiadane auto: Citröen C4 Grand Picasso 1.6 HDI 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 26 Maj 2015, 17:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ESP/ASR system faulty, Handbrake faulty, antipullation fault


Właśnie wróciłem od elektryka, który na szybko sprawdził błędy podłączając komputer..
Było kilka błędów od EGRa
Po wykasowaniu błędów i odpaleniu ponownym od razu wyskoczył błąd:
"Zawór recyrkulacji spalin - błędne połozenia" NIESTETY NIE ZAPISAŁEM NUMERU BŁĘDU

Tyle wiem dzisiaj...

Umówiłem sie na 3 czerwca na naprawę,... ale jeśli to EGR to bym go wymienił.

Czy mógłbym prosić o sprawdzenie po VIN jaki zawór powinieniem szukać?
VIN: VF7UA9HZH45007794



W grudniu też małem jakieś błędy od EGR, ale nie było wyświetlanych komunikatów i palących sie kontrolek.
Dałem do czyszczenia
Tu te błędy z grudnia:

P0409 - Usterka trwała, Sygnał położenia elektrycznego zawory EGR. Zawór sklejony podczas uczenia
P0489 - Usterka przemijająca, Sygnał położenia elektrycznego zawory EGR. Otwarcie zaworu zbyt długie
P0490 - Usterka przemijająca, Sygnał położenia elektrycznego zawory EGR. Otwarcie zaworu zbyt małe
_________________
Mariusz
Citroen C4 Grand Picasso 1.6 HDI 2006
VIN: VF7UA9HZH45007794
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Wto 26 Maj 2015, 18:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ESP/ASR system faulty, Handbrake faulty, antipullation fault


Tak to te błedy...dodam jeszcze że gdy będziesz montował nowy zawór lekko podegnij styki we wtyczce wciskanej na zawór - brak styku to czesta usterka - wada wtyczki niestety


Numer zaworu 1618NR np. tu jest dobra cena

http://allegro.pl/egr-206-207-307-308-407-1007-5008-1-6hdi-1618nr-i5033910681.html

http://allegro.pl/zawor-egr-1-6-hdi-peugeot-citroen-1618nr-oryginal-i5378577141.html
Powrót do góry
gadu-gadu
fox700912

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Paź 2012
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfino
Posiadane auto: Citröen C4 Grand Picasso 1.6 HDI 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 10 Cze 2015, 22:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ESP/ASR system faulty, Handbrake faulty, antipullation fault


No i gotowe

Wymieniłem EGR na nowy w warsztacie, VALEO 600zł i te komunikaty zniknęły Wink
Jeszcze potem tylko wykonałem autoadaptację Lexią

Dzięki za pomoc
_________________
Mariusz
Citroen C4 Grand Picasso 1.6 HDI 2006
VIN: VF7UA9HZH45007794
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Czw 11 Cze 2015, 08:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ESP/ASR system faulty, Handbrake faulty, antipullation fault


tak jak wspomniałem to zachowanie i sypanie błedami po wszystkich systemach może zrobić burzę z mózgu, serwisy robia z ludzi durniów wymieniając pompy abs-u, kombinacje a sprawa jest prozaiczna.....Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
bugija

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6 HDI 2007
Piwa: 3/10
Wysłany: Sro 17 Cze 2015, 23:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ESP/ASR system faulty, Handbrake faulty, antipullation fault


A ja odgrzeje kotlecika.

Ja wyginałem, wymieniałem blaszki itp. niestety d..pa. Auto Handbrake Faulty, ASR/ESP system faulty Wink miałem już tego po dziury w nosie. Odpiąłem wtyczkę od egr, bo inaczej SERVICE i jedzie tylko do 2tyś.obr, zaślepiłem go, fachowcy wyłączyli po przez zmianę "numerków" w mapach. Błędy na desce są, a po podpięciu do czegokolwiek od lexii po ELM Smile błędów niema. Nie działa co prawda wspomaganie przy ruszaniu pod górę, ale ESP ASR działa bo sprawdzałem na wolnej drodze.

Wydaje mi się, że siedzi sterownik od ABS/ESP/ASR Smile pod prawym światłem taka skrzyneczka w skajowej obudowie. Może ten fachura z Zielonki ogarnie mi to za ludzkie pieniądze, tak jak pisał LUCYFAN.

Pozdro
Powrót do góry
Timothy

Dyskutant



Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C4 SX 5D, 1.6 16V PB, 2004
Piwa: 2/2
Wysłany: Sob 20 Cze 2015, 21:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ESP/ASR system faulty, Handbrake faulty, antipullation fault


bugija napisał:
A ja odgrzeje kotlecika.

Ja wyginałem, wymieniałem blaszki itp. niestety d..pa. Auto Handbrake Faulty, ASR/ESP system faulty Wink miałem już tego po dziury w nosie. Odpiąłem wtyczkę od egr, bo inaczej SERVICE i jedzie tylko do 2tyś.obr, zaślepiłem go, fachowcy wyłączyli po przez zmianę "numerków" w mapach. Błędy na desce są, a po podpięciu do czegokolwiek od lexii po ELM Smile błędów niema. Nie działa co prawda wspomaganie przy ruszaniu pod górę, ale ESP ASR działa bo sprawdzałem na wolnej drodze.

Wydaje mi się, że siedzi sterownik od ABS/ESP/ASR Smile pod prawym światłem taka skrzyneczka w skajowej obudowie. Może ten fachura z Zielonki ogarnie mi to za ludzkie pieniądze, tak jak pisał LUCYFAN.

Pozdro

Uff... jak dobrze że w benzynie nie ma tych EGR-ów, FAP-ów ect:) No i tej mocy/momentu obrotowego co w Dieslu też nie:)
_________________
Timothy
Powrót do góry
Farstone

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lut 2013
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puermageze
Posiadane auto: C4 GP
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 21 Cze 2015, 07:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ESP/ASR system faulty, Handbrake faulty, antipullation fault


EGR to jeszcze pół biedy, ale też się zdziwiłem jak zobaczyłem w moim silniku nie ma tego zaworu Wink
Powrót do góry
bugija

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6 HDI 2007
Piwa: 3/10
Wysłany: Nie 21 Cze 2015, 22:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ESP/ASR system faulty, Handbrake faulty, antipullation fault


Jak to nie ma ? na pewno masz diesla 2006 - 2009 roku ? Smile gdzie podłączyli wtyczkę od EGR ? czy wisi tak jak u mnie ? tylko od egr idzie wąż i chłodniczka, ale to pewnie też wyjęli i zaślepili obok wlotu do silnika Smile To znaczy, że masz wyłączony ale czy dobrze, że bez egr i z wyłączoną wtyczką ? Jeżeli nie ma błędów w komunikacji to spoko i gratuluje Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC-Crosser

29 900

2008r.

221 554 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

24 000

2012r.

212 000 km

pomorskie

CitroenC3

52 900

2018r.

38 000 km

śląskie

CitroenBerlingo

50 100

2018r.

176 003 km

podkarpackie

CitroenC3

6 900

2003r.

123 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System