Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) Problem z wejściem na obroty 2.0hdi



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Borek1973

Czytelnik



Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Xsara picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Lut 2012, 20:09
Temat postu:

Problem z wejściem na obroty 2.0hdi


Mam problem z wejściem na obroty. Odpala normalnie ale po dodaniu gazu nie wchodzi na obroty a przy tym strasznie kopci. Proszę o rade.
_________________
Borek
Powrót do góry
Horhe

Dyskutant



Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 82
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: CXP 1,6 HDI 2005r
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 20 Lut 2012, 00:10
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Problem z wejściem na obroty 2.0hdi


silnik pracuje w trybie awaryjnym. wyskoczyła jakaś kontrolka?
byłeś na komputerze?
Powrót do góry
domiwielki

Czytelnik



Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemyśl - podkarpacie
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 2001 2.0 HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 31 Sie 2014, 23:20
Temat postu:

Problem z wejściem na obroty.


Witam,
Chciałem zapytać czy udało się rozwiązać problem?
Temat dosyć stary i nie wyjaśniony.
Pytam bo właśnie dziś moje auto zachowało się identycznie. 100 kilometrów od domu na prostej drodze bez żądnych komunikatów silnik przestał reagować na pedał przyśpieszenia. Po zatrzymaniu auta, silnik na biegu jałowym pracował bez zarzutu, po dodaniu "gazu" silnik zacząć się "dławić" a za samochodem chmura siwego dymu.
Nigdzie jeszcze z tym nie byłem bo akurat sobota godz 19. Do poniedziałku trzeba czekać.
Proszę o odpowiedz lub jakieś sugestie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Horhe

Dyskutant



Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 82
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: CXP 1,6 HDI 2005r
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 01 Wrz 2014, 18:46
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Problem z wejściem na obroty 2.0hdi


w sprawie odpowiedzi zaczekasz tutaj miesiąc, albo z pół roku. ja sam kiedyś zapytałem o VIN z prośbą by go rozszyfrować i wyszło tak:
-auto wyposażone w filtr cząstek stałych FAP- a nie prawda bo nie mam takiego
-wersja z silnikiem 110 KM- nieprawda bo 109
- układ oczyszczania spalin EGR- prwada jest taki
- niebieskie fotele- prawda są niebieskie

Wszyscy dookoła trąbią(po internetowym kursie chyba), że 1,6 HDI ma sprzęgło z kołem dwumasowym. Nieprawda, mój nie ma! Także byłbym ostrożny z braniem takich odpowiedzi na serio. Proponuję Ci wizytę w warsztacie, zdiagnozowanie problemu przez mechanika i komputer który zapewne posiada.
Powrót do góry
ton

Dyskutant



Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: xsara pic.1,6hdi 110KM 2004
Piwa: 2/7
Wysłany: Sob 13 Wrz 2014, 03:04
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Problem z wejściem na obroty 2.0hdi


A to ciekawe zdarzenie.Nie spotkałem się jeszcze nigdy,ani w praktyce,ani na forach,żeby xp 1,6 z silnikiem 109 konnym nie miał dwumasy.Czytałem jedynie że ludzie przerabiają sprzęgła na zwykłe koła zamachowe żeby mieć spokój i nie kupować tak drogich tarcz,które niestety zużywają się.Nie jest to jednak bez wpływu na komfort jazdy i trwałość zwłaszcza skrzyni biegów.Dwumasy stosuje się obecnie niemal we wszystkich dieslach liczących się marek i nie jest to jakaś fanaberia,ale konstrukcja istotnie poprawiająca i komfort i trwałość całego zespołu napędowego auta.Do tego żeby VIN był niezgodny ze stanem faktycznym,to chyba pierwszy przypadek w dziejach.Wygląda to raczej na jakiś przekręt marketingowy.(jeśli był kupiony jako używany.)A czy to jest na pewno oryginalny silnik?
Pozdr... Shocked
_________________
ton
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 13 Wrz 2014, 03:04
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Horhe

Dyskutant



Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 82
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: CXP 1,6 HDI 2005r
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 14 Wrz 2014, 08:38
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Problem z wejściem na obroty 2.0hdi


w certyfikacie wszystko się zgadza (kupiony w Belgii, dokument trwa do końca auta aż do złomowania).
wpisana norma emisji spalin Euro3... i to mnie zawsze zastanawiało. od Euro4 jest FAP. wygląda na to że każdy samochód może być opcjonalnie wyposażony tak jak sobie zażyczy klient przy składaniu zamówienia. tak to sobie chciałbym tłumaczyć.
Powrót do góry
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Nie 14 Wrz 2014, 10:01
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Problem z wejściem na obroty 2.0hdi


Odnosnie dymienia: calkiem mozliwe, ze stanela turbina. Na wolnych obrotach silnik bedzie chodzil. Na obrotach wirnik blokuje przeplyw spalin i pojawia sie dym z oleju w ukladzie wylotowym. Sprawdz najpierw stan turbiny. Nie radze odpalac, bo moze wlaczyc sie rakieta- silnik moze zassac olej do cylindrow i dostanie wysokich obrotow. Jesli padla turbina, to po montazu nowej do oczyszczenia caly uklad dolotowy , wlacznie z AGR i chlodnica powietrza dolotowego. Dobrze jest rowniez wymontowac caly wydech i postawic pionowo, aby wyplynal z niego olej.
Powrót do góry
skype status
ton

Dyskutant



Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: xsara pic.1,6hdi 110KM 2004
Piwa: 2/7
Wysłany: Nie 14 Wrz 2014, 19:52
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Problem z wejściem na obroty 2.0hdi


[quote="Horhe" wygląda na to że każdy samochód może być opcjonalnie wyposażony tak jak sobie zażyczy klient przy składaniu zamówienia. tak to sobie chciałbym tłumaczyć.[/quote]

To prawda że w tym aucie jest wiele zespołów montowanych opcjonalnie.Mój też nie ma fapu,automatycznych wycieraczek,(choć ma czujnik deszczu i poz."auto"na manetce i paru jeszcze innych drobiazgów).Wszystko to jednak jest uwidocznione w vinie.Natomiast zastosowanie przy tym modelu silnika, starego sztywnego koła zamachowego i to w 95r.wydaje się zupełnie nie prawdopodobne.Nie potrafię tego racjonalnie wytłumaczyć,ale jestem przekonany,że jest w tym jakaś ingerencja mechanika już po wyjściu auta z fabryki. Sad
_________________
ton
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4

20 990

2011r.

252 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

29 000

2012r.

178 000 km

śląskie

CitroenC5

29 600

2014r.

290 000 km

śląskie

CitroenC3

9 990

2005r.

153 580 km

pomorskie

CitroenC4 Cactus

32 999

2014r.

140 300 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System