Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara ) Xsara II break 2003 1,6i - Antipollution fault



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bednarskie

Dyskutant



Dołączył: 27 Lip 2008
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Mercedes A 170 CDI W168 2000, Citroen Xsara 1.6i 16V Prestige Break 2003
Piwa: 2/3
Wysłany: Pią 25 Lip 2014, 06:24
Temat postu:

Xsara II break 2003 1,6i - Antipollution fault


Podczas jazdy zapaliła się kontrolka akumulatora - brak ładowania. Zgasiłem wszystkie światła, wentylatorki, klimę i prawie udało mi się dojechać do domu (hol). Próbowałem odpalić kilkukrotnie od drugiego auta, zapałał i po chwili gasł, akumulator rozładowany. Po kilku próbach wyskoczył błąd "antipollution fault" aku pod prostownik i naładowany włożyłem do auta, odpaliłem i pojechałem do mechanika (nadal brak ładowania). U mechanika wymieniono mostek prostowniczy oraz regulator napięcia. Auto odpala, ładuje aku, lecz kontrolka nadal się pali i wyskakuje "antipollution fault". Wszystko działa ok, nie gubi obrotów itp. Czy to możliwe, że świece zostały trochę zalane i po przepaleniu ich podczas jazdy zniknie komunikat, czy trzeba jechać się wpinać pod kompa. Silnik pracuje równo tak jak przed uszkodzeniem ładowania.

edit 25.07 g. 08:00 - po 40 km ponownie nie ma ładowania. Samochód wrócił do elektryka.
edit 25.07 g. 18:00 - ponownie regulator napięcia, niby wadliwy ze sklepu.
edit 26.07 g. 11:00 - wymiana regulatora, ładowanie działa, ale antipollution nadal się świeci.
Powrót do góry
gadu-gadu
bednarskie

Dyskutant



Dołączył: 27 Lip 2008
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Mercedes A 170 CDI W168 2000, Citroen Xsara 1.6i 16V Prestige Break 2003
Piwa: 2/3
Wysłany: Wto 12 Sie 2014, 17:08
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Xsara II break 2003 1,6i - Antipollution fault


... i znowu to samo... przy włączonym silniku samochód migocze jak choinka w Boże Narodzenie. Znowu regulator? Mieliście podobny problem? Przy włączonym silniku aku jest ładowany napięciem 14,8-15,4V, a z tego co się orientuje powinno być maks 14,4V.

- błąd antipollution fault nadal się świeci. Sprawdziłem świece, czyste, maja przerwę 0,95. filtr powietrza czysty. Jutro sprawdzę sondę lambdę, z tego co widzę są chyba dwie?

co może jeszcze powodować świecenie się ikonki silnika i błąd antipollution fault?
Powrót do góry
gadu-gadu
bednarskie

Dyskutant



Dołączył: 27 Lip 2008
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Mercedes A 170 CDI W168 2000, Citroen Xsara 1.6i 16V Prestige Break 2003
Piwa: 2/3
Wysłany: Pon 08 Wrz 2014, 14:57
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Xsara II break 2003 1,6i - Antipollution fault


nikt nie odpisał, więc dodam następne wnioski...

błąd nadal świeci, ale prawdopodobnie to jest wypadający zapłon, którego nabawiłem się jak silnik ledwo pracował na rozładowanym aku.

Aku się ładuje, ale szarpie po około maks 50 obrotów góra dół i migoczą światła.

- wymieniłem olej plus filtr oleju
- świece zapłonowe
- filtr paliwa
- sprawdziłem wszystkie możliwe czujniki w komorze silnika itp.
- sprawdziłem przepustnicę,
- sondy lambdy,
- przeczyściłem i zaizolowałem wszystkie przewody, połapałem ładnie trytkami,

... okazało się że to wszystko wina alternatora (odradzam elektryka w Szczecinie na "dolince") Zamontował jakieś gówno chińskie.

Gdy odpalę silnik bez alternatora (odłączę przewód) silnik pracuje równo jakby dopiero co wyjechał z salonu Smile światła, podświetlenie nic nie migocze. silnik sztywno trzyma swoje obroty - idealnie.

Gdy podłącze alternator przez chwile jest ok, ale gdy tylko aku naładuje się do ponad 12V auto zamienia się w choinkę bożonarodzeniową i obroty zaczynają falować, ładowanie aku nawet 15,5V.


Jak coś wymyślę dam znać Smile


Ostatnio zmieniony przez bednarskie dnia Sro 17 Wrz 2014, 10:59, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
bednarskie

Dyskutant



Dołączył: 27 Lip 2008
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Mercedes A 170 CDI W168 2000, Citroen Xsara 1.6i 16V Prestige Break 2003
Piwa: 2/3
Wysłany: Sro 17 Wrz 2014, 10:54
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Xsara II break 2003 1,6i - Antipollution fault


Problem rozwiązany!!!

Zanim napiszę w czym tkwił problem dodam tylko że wymiana regulatora napięcia w alternatorze to maks 15 min pracy, jeżeli ktoś chce wcisnąć kit, że przy tym jest dużo roboty to zwyczajnie kłamie!

Wracając do mojego problemu falujących obrotów, migających świateł i błędu antipollution fault, przyczyną okazał się przetarty przewód z alternatora i z klimatyzacji. Przewody z alternatora i z klimy odwinąłem ze starej taśmy i z peszla aż po sam silnik. Klima była przetarta w kilku miejscach na odcinku 20cm, a przewód z alternatora w jednym miejscu za miską olejową, pech chciał że w tym samym miejscu co przewody z klimy, tam się robiło zwarcie i silnik wariował. Po zaizolowaniu błąd antipolution fault zniknął, kontrolka silnika już nie świeci, silnik pracuje jak nowy, światła nie migoczą.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara »

Opinie o samochodach Citroen Xsara - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC4 Aircross

38 900

2012r.

211 000 km

łódzkie

CitroenC3 Aircross

45 900

2017r.

81 000 km

wielkopolskie

CitroenC3

15 900

2005r.

109 384 km

łódzkie

CitroenC4

33 333

2017r.

217 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenBerlingo

76 800

2018r.

93 203 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System