Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Gigantyczne spalanie, drgania, brak błędów


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dominik1978

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2014
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Citreon C4 Coupe 1.6 16v VTR
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 30 Maj 2014, 22:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Gigantyczne spalanie, drgania, brak błędów


xelibri napisał:
Dominik1978 napisał:
xelibri napisał:
Przepraszam, że post pod postem, aczkolwiek okazało się, że rozrząd jednak jest w porządku i nic się nie dzieje z nim...

W sumie sprawdzili już wszystko co tylko mogli sprawdzić i nie ma żadnych odchyleń...

Teraz tylko czekam na pomiar sprężania i się okaże...

Pozdrawiam


Sprawdzili u mnie też kompresję. Wszędzie po równo i na odpowiednim poziomie. Jeśli na jednym cylindrze jest o 20% mniej niż na reszcie, to może to wskazywać na startą krzywkę i to może dawać takie objawy. Daj znać, jaki wynik, choć pewnie wszystko będzie ok z kompresją. Sprawdzałeś wydech? Bo tak sobie myślę, że na karoserię drgania mogą przenosić trzy rzeczy: silnik, wydech i zawieszenie. Zawieszenia nie biorę pod uwagę, silnika poduszki sprawdzone i wszystko z silnikiem ok, więc może wydech? Jakaś nieszczelność? Np. między kolektorem wyd. a katalizatorem? I zasysa powietrze? Wie ktos może, jak to sprawdzić?
Mam wrażenie, że silnik się b.rozgrzewa, tak jakbym grzał 200km po autostradzie. Moze silnik ustawia zbyt bogatą mieszankę, ponieważ lewe powietrze zasysane tuz przed katalizatorem mówi sondzie za katalizatorem, że mieszanka jest zbyt uboga i idzie sygnał do ECU, zeby wzbogacić mieszankę? Ma to sens? Ale jak to sprawdzić bez rozkręcania wydechu?
Uf


Generalnie jestem rozczarowany po całości...

Ciśnienie zmierzone, nie było mnie niestety przy tym, aczkolwiek otrzymałem informację, że jest po około 6-7 (barów?)...

I teraz pytanie czy jest to w ogóle możliwe?
Auto przyśpieszenie ma, bez problemu się zbiera, może trochę osłabione, ale bez przesady kurde no!

Otrzymałem informację, że CAŁY silnik do remontu i że trzeba szykować około 3000 zł... ;]

Odbieram jutro samochód bo wydaje mi się, że nie jest to zbytnio realna opcja.

Myślicie, że mechanik chciał złapać jelenia i dorobić na wakacje? Wink

Pozdrawiam


Łże jak pies. Tyle w temacie.
Powrót do góry
xelibri

Dyskutant



Dołączył: 18 Maj 2014
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Chrysler Town & Country Limited 2014
Piwa: 1/4
Wysłany: Pią 30 Maj 2014, 22:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Gigantyczne spalanie, drgania, brak błędów


Mam nadzieję, że tak będzie.

Jeżeli tak się okaże to chętnie udostępnie wszelkie dane tego serwisu do rozpowszechnienia, aby nikt się nie naciął. Smile

Pozdrawiam
Powrót do góry
xelibri

Dyskutant



Dołączył: 18 Maj 2014
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Chrysler Town & Country Limited 2014
Piwa: 1/4
Wysłany: Nie 08 Cze 2014, 19:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Gigantyczne spalanie, drgania, brak błędów


Auto było u kilku mechaników...
W sumie nikt nie znalazł żadnego problemu (kompresja okazała się ok), aczkolwiek jeden mądry Pan sprawdził fachowo na komputerze i okazało się, że kąt wyprzedzenia zapłonu wariuje od -5 do kilkunasty stopni.

Drugim objawem to zawyżona dawka paliwa...

Stwierdził, że któryś z czujników, aczkolwiek trzeba rozbierać i sprawdzać.

Ma ktoś jakiś pomysł co to może być?

Auto nadal spala w mieście (Wrocław) na poziomie 14,7 l/100km oraz chodzi bardzo nierówno na wolnych obrotach; więc rozumiecie pewnie moją rozpacz... Wink

Pozdrawiam
Powrót do góry
carlos123

Debiutant



Dołączył: 22 Maj 2014
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): zs
Posiadane auto: C4 HATCHBACK 3DRZW 2.0i 16v 138
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 29 Cze 2014, 12:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Gigantyczne spalanie, drgania, brak błędów


Ja mialem rozniez nierowna prace , wymienilem cewke i jak reka odjal . Rowniez mialem cos z zaplonem na kompie.
Powrót do góry
xelibri

Dyskutant



Dołączył: 18 Maj 2014
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Chrysler Town & Country Limited 2014
Piwa: 1/4
Wysłany: Sro 16 Lip 2014, 10:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Gigantyczne spalanie, drgania, brak błędów


No i najprawdopodobniej męki (częściowo) zakończone... ! Wink

Samochód stał prawie dwa tygodnie w serwisie.
Wymienili sondę lambda, pompę paliwa, adaptacje, szperanie, sprawdzanie katalizatora i innych [cenzura]ół.

W efekcie końcowym poprosiłem o sprawdzenie ponowne rozrządu.
Przestawili o jeden ząbek i samochód odzyskał moc, z tego co widzę to spala mniej (dużo mniej w mieście na pewno).

Polecam wszystkim sprawdzenie tego zanik wymienicie pół samochodu! Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 16 Lip 2014, 10:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Sro 16 Lip 2014, 22:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Gigantyczne spalanie, drgania, brak błędów


Nie bede pisal, ze o tym juz pisalem. Ciesze sie, ze wreszcie doszedles co bolalo. Pozdrawiam
Powrót do góry
skype status Wystawiono 1 piw(a)
xelibri

Dyskutant



Dołączył: 18 Maj 2014
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Chrysler Town & Country Limited 2014
Piwa: 1/4
Wysłany: Czw 17 Lip 2014, 10:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Gigantyczne spalanie, drgania, brak błędów


dejnekomirek napisał:
Nie bede pisal, ze o tym juz pisalem. Ciesze sie, ze wreszcie doszedles co bolalo. Pozdrawiam


Hehe, ja od początku trzymałem się tej tezy z tego forum, aczkolwiek mechanikom trudno przetłumaczyć...

Wydałem sporo pieniędzy, straciłem czas i nerwy, ale udało się...
Teraz samochód zupełnie inaczej się zbiera, nareszcie coś chociaż delikatnie wciska w fotel... Wink

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam! Smile
Powrót do góry
archive_52

Czytelnik



Dołączył: 21 Sty 2014
Posty: 4

Posiadane auto: Citroen C4, 1.6 16 V
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 31 Lip 2014, 12:32
Temat postu:

Re: Gigantyczne spalanie, drgania, brak błędów


Dominik1978 napisał:
Witam wszystkich użytkowników. Trafiłem tutaj borykając się z problemem w mojej C4.

Dane auta: Citroen C4 1.6 16v benzyna, 110tys. km. 2007r.
Historia: Nieświadome kilkumiesięczne użytkowanie auta z otwartym termostatem - niedogrzanie silnika.
Efekt: drgania silnika, bardzo wysokie spalanie.

Wymienione świece, termostat, olej+filtr, filtr powietrza i kabinowy, poduszka silnika prawa.
Drgania i wysokie spalanie nie ustąpiły.

Diagnoza komp. wykazała błąd sondy lambda.
Wymienione obie - poprawa w spalaniu, ale wciąż bardzo wysokie - w mieście 14l/100km.

Diagnostyka nie wykazuje błędów.

Następnie wymienione cewka zapłonowa, MAP sensor, zrobiony rozrząd.

Spalanie bez zmian - na trasie mniej, ale wciąż za dużo.

Obroty nie falują, w ASO sprawdzali go 2 razy i twierdzą, że wszystko jest tip top.

Drgania wyczuwam na biegu jałowym lub na bardzo niskich obrotach. Można powiedzieć, że bardziej są one wyczuwalne niż słyszalne. To tak jakby nierówna praca silnika, co klika sekund jakby zmiana tempa pracy silnika na ok.2 sek, takie jakby zaburzenie rytmu. Czasem przy ruszaniu plastiki w kabinie wpadają w rezonans.
Spalanie jest o ok. 50% wyższe niż było kiedyś.

Byłbym wdzięczny za jakieś sugestie.
Z góry dziękuję.


Normalne spalanie w mieście to 9-10 l/100 km... Ale jak ktoś ma ciężką nogę plus korki to więcej też się da...
Powrót do góry
Timothy

Dyskutant



Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C4 SX 5D, 1.6 16V PB, 2004
Piwa: 2/2
Wysłany: Pią 28 Lis 2014, 15:54
Temat postu:

Duże spalanie...


dejnekomirek napisał:
Nie znam budowy Twojego silnika, ale bardzo mozliwe, ze masz technike VVt i calkiem mozliwe, ze w ustawieniu rozrzadu masz problem. To, ze wymieniono rozrzad, nie oznacza, ze stary nie przeskoczyl gdzies, a mechanicy zmieniajacy go na nowy, nie powtorzyli zastanego ustawienia. Wg Citroen service wszystkie silniki 1,6 maja zmienne czasy rozrzadu i bardzo skomplikowany rozrzad. Oprocz tego zla praca wariatorow, ewentualnie czujnikow walkow tez moze generowac mase problemow z poprawna praca. Sugerujesz sie jazda na zimnym silniku, a problem moze byc gdzies indziej. Mysle, ze dobra diagnostyka i podglad parametrow moze pokazac prawdziwy powod problemow.
A odnosnie kata- problem w tym, ze jesli sie nie wypala, to zaczyna sie zapychac i czesto stawia duzy opor dla gazow spalinowych, co zakloca mocno poprawna prace silnika i sprawdza sie go na przeplyw, a nie na czystosc spalin. CO nie moze wyjsc na 0%.


Silnik 1.6 16 V Pb 110 KM nie posiada wymienionego przez Ciebie ''VVT'' ect (zmienne fazy rozrządu). Posiada go za to silnik 1.6 16 V Pb VTi 120 KM. Ma on także bezpośredni wtrysk benzyny więc gaz odpada (kosztowo). Ma też inne przypadłości które stawiają go na przegranej ze starszym, poczciwym benzyniakiem... Spalanie mniejsze o litr (wg katalogu o 0,5 l) nie warte znacznie większej awaryjności a ma raptem 10 KM więcej... ot kolejna nowoczesna, kiepska zabawka... a i bodajże ten nowszy ma też łańcuszek co - jak pokazuje praktyka- w dzisiejszych autach to w większości wada.
_________________
Timothy
Powrót do góry
Timothy

Dyskutant



Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C4 SX 5D, 1.6 16V PB, 2004
Piwa: 2/2
Wysłany: Pią 28 Lis 2014, 15:59
Temat postu:

Spalanie


xelibri napisał:
dejnekomirek napisał:
Nie bede pisal, ze o tym juz pisalem. Ciesze sie, ze wreszcie doszedles co bolalo. Pozdrawiam


Hehe, ja od początku trzymałem się tej tezy z tego forum, aczkolwiek mechanikom trudno przetłumaczyć...

Wydałem sporo pieniędzy, straciłem czas i nerwy, ale udało się...
Teraz samochód zupełnie inaczej się zbiera, nareszcie coś chociaż delikatnie wciska w fotel... Wink

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam! Smile


Z tym silnikiem to ciężko o wciskanie w fotel... choć to pojęcie względne... myślę że ładnie by się jeździło wersją benzynową 2.0 145 KM lub 2.0 170/180 KM... Ale z tym silnikiem 1.6 PB C4 waży ok 1275 kg a to sporo więc jest co ciągnąć... Ale jeśli u Ciebie coś było ''nie tak'' to po usunięciu usterki faktycznie możesz odczuwać różnicę... Co nie zmienia faktu że 110 KM wystarczy do sprawnego przemieszczania się. Choć nie jest to wartość w dzisiejszych autach porywająca już. No ale czasy się zmieniają i kiedyś GTI miało 120 KM a dziś nie może mieć mniej niż 200 KM w aucie kompaktowym a raczej bliżej 250 KM.
_________________
Timothy
Powrót do góry
mikumik

Czytelnik



Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C4 picasso 1,6 Vti 120 km (LPG), 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Mar 2016, 20:28
Temat postu:

Re: Duże spalanie...


Timothy napisał:
dejnekomirek napisał:
Nie znam budowy Twojego silnika, ale bardzo mozliwe, ze masz technike VVt i calkiem mozliwe, ze w ustawieniu rozrzadu masz problem. To, ze wymieniono rozrzad, nie oznacza, ze stary nie przeskoczyl gdzies, a mechanicy zmieniajacy go na nowy, nie powtorzyli zastanego ustawienia. Wg Citroen service wszystkie silniki 1,6 maja zmienne czasy rozrzadu i bardzo skomplikowany rozrzad. Oprocz tego zla praca wariatorow, ewentualnie czujnikow walkow tez moze generowac mase problemow z poprawna praca. Sugerujesz sie jazda na zimnym silniku, a problem moze byc gdzies indziej. Mysle, ze dobra diagnostyka i podglad parametrow moze pokazac prawdziwy powod problemow.
A odnosnie kata- problem w tym, ze jesli sie nie wypala, to zaczyna sie zapychac i czesto stawia duzy opor dla gazow spalinowych, co zakloca mocno poprawna prace silnika i sprawdza sie go na przeplyw, a nie na czystosc spalin. CO nie moze wyjsc na 0%.


Silnik 1.6 16 V Pb 110 KM nie posiada wymienionego przez Ciebie ''VVT'' ect (zmienne fazy rozrządu). Posiada go za to silnik 1.6 16 V Pb VTi 120 KM. Ma on także bezpośredni wtrysk benzyny więc gaz odpada (kosztowo). Ma też inne przypadłości które stawiają go na przegranej ze starszym, poczciwym benzyniakiem... Spalanie mniejsze o litr (wg katalogu o 0,5 l) nie warte znacznie większej awaryjności a ma raptem 10 KM więcej... ot kolejna nowoczesna, kiepska zabawka... a i bodajże ten nowszy ma też łańcuszek co - jak pokazuje praktyka- w dzisiejszych autach to w większości wada.


1.6 vti 120 KM ma POŚREDNI wtrysk paliwa. mam w nim gaz i jeździ (gaz za 2400 PLN). spalenie 10,5l
Powrót do góry
mikumik

Czytelnik



Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C4 picasso 1,6 Vti 120 km (LPG), 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Mar 2016, 20:28
Temat postu:

Re: Duże spalanie...


Timothy napisał:
dejnekomirek napisał:
Nie znam budowy Twojego silnika, ale bardzo mozliwe, ze masz technike VVt i calkiem mozliwe, ze w ustawieniu rozrzadu masz problem. To, ze wymieniono rozrzad, nie oznacza, ze stary nie przeskoczyl gdzies, a mechanicy zmieniajacy go na nowy, nie powtorzyli zastanego ustawienia. Wg Citroen service wszystkie silniki 1,6 maja zmienne czasy rozrzadu i bardzo skomplikowany rozrzad. Oprocz tego zla praca wariatorow, ewentualnie czujnikow walkow tez moze generowac mase problemow z poprawna praca. Sugerujesz sie jazda na zimnym silniku, a problem moze byc gdzies indziej. Mysle, ze dobra diagnostyka i podglad parametrow moze pokazac prawdziwy powod problemow.
A odnosnie kata- problem w tym, ze jesli sie nie wypala, to zaczyna sie zapychac i czesto stawia duzy opor dla gazow spalinowych, co zakloca mocno poprawna prace silnika i sprawdza sie go na przeplyw, a nie na czystosc spalin. CO nie moze wyjsc na 0%.


Silnik 1.6 16 V Pb 110 KM nie posiada wymienionego przez Ciebie ''VVT'' ect (zmienne fazy rozrządu). Posiada go za to silnik 1.6 16 V Pb VTi 120 KM. Ma on także bezpośredni wtrysk benzyny więc gaz odpada (kosztowo). Ma też inne przypadłości które stawiają go na przegranej ze starszym, poczciwym benzyniakiem... Spalanie mniejsze o litr (wg katalogu o 0,5 l) nie warte znacznie większej awaryjności a ma raptem 10 KM więcej... ot kolejna nowoczesna, kiepska zabawka... a i bodajże ten nowszy ma też łańcuszek co - jak pokazuje praktyka- w dzisiejszych autach to w większości wada.


1.6 vti 120 KM ma POŚREDNI wtrysk paliwa. mam w nim gaz i jeździ (gaz za 2400 PLN). spalenie 10,5l
Powrót do góry
LeszekLK

Debiutant



Dołączył: 21 Wrz 2016
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Peugeot
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 19 Paź 2016, 23:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Gigantyczne spalanie, drgania, brak błędów


xelibri napisał:
No i najprawdopodobniej męki (częściowo) zakończone... ! Wink

Samochód stał prawie dwa tygodnie w serwisie.
Wymienili sondę lambda, pompę paliwa, adaptacje, szperanie, sprawdzanie katalizatora i innych [cenzura]ół.

W efekcie końcowym poprosiłem o sprawdzenie ponowne rozrządu.
Przestawili o jeden ząbek i samochód odzyskał moc, z tego co widzę to spala mniej (dużo mniej w mieście na pewno).

Polecam wszystkim sprawdzenie tego zanik wymienicie pół samochodu! Wink


Wiesz dokładnie co było o jeden ząbek przesunięte?
Któryś z wałków czy wał korbowy na dole?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC3

3 300

2003r.

250 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

49 800

2017r.

152 000 km

małopolskie

CitroenC3

25 900

2015r.

110 000 km

wielkopolskie

CitroenC3 Aircross

52 300

2018r.

113 071 km

podkarpackie

CitroenC4 Grand Picasso

29 000

2012r.

178 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System