Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Evasion ) 2.0 HDI - koszty eksploatacji pow. 200 tys. km



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Evasion ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
miszaa

Debiutant



Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Peugeot 806
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Lip 2014, 11:32
Temat postu:

2.0 HDI - koszty eksploatacji pow. 200 tys. km


Witajcie,

Czy ktoś może podzielić się informacjami, co się wymienia i ile kosztuje ta wymiana dla autka o przebiegu pow. 200 tys. km?

- sprzęgło?
- 2-masa?
- turbina?
- wtryski?

Czy wszystkie Evasiony miały wtryski Bosch'a?

Pozdrawiam
Miszaa
_________________
-------------------
Pozdrawiam
Miszaa
Powrót do góry
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Sro 02 Lip 2014, 13:31
Temat postu:

Re: ( Citroen Evasion ) 2.0 HDI - koszty eksploatacji pow. 200 tys. km


Witam Twisted Evil komplet czyli dwumasa+sprzęgło firmy LUK mechanik u którego robię teraz sprzęgło powiedział 2.200 . Nie wszystkie sprzęgła do 2.0 Hdi są takie same , dlatego jeżeli chcesz wiedzieć ile całość kosztuje sprzedawca chce VIN . Reszty czyli turbina- wtryski nie robię bo chodzi . Co do firmy wtrysków to przyznam się , że nie wiem
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
miszaa

Debiutant



Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Peugeot 806
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Lip 2014, 09:52
Temat postu:

Re: ( Citroen Evasion ) 2.0 HDI - koszty eksploatacji pow. 200 tys. km


diablo2 napisał:
Witam Twisted Evil komplet czyli dwumasa+sprzęgło firmy LUK mechanik u którego robię teraz sprzęgło powiedział 2.200 .


Czy to było razem z robocizną?

Pozdrawiam
Miszaa
_________________
-------------------
Pozdrawiam
Miszaa
Powrót do góry
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Czw 10 Lip 2014, 11:51
Temat postu:

Re: ( Citroen Evasion ) 2.0 HDI - koszty eksploatacji pow. 200 tys. km


Witam Twisted Evil sprzęgło + dwumasa + rozrząd + poduszka pod silnik + nowe gumy na przednim stabilizatorze - wymiana ( gumy dałem swoje ) za wszystko czyli części + robota zapłaciłem 3.500 tysia
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
miszaa

Debiutant



Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Peugeot 806
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Lip 2014, 16:48
Temat postu:

Re: ( Citroen Evasion ) 2.0 HDI - koszty eksploatacji pow. 200 tys. km


diablo2 napisał:
Witam Twisted Evil sprzęgło + dwumasa + rozrząd + poduszka pod silnik + nowe gumy na przednim stabilizatorze - wymiana ( gumy dałem swoje ) za wszystko czyli części + robota zapłaciłem 3.500 tysia


A przy jakim przebiegu wymieniałeś sprzęgło?

Jaki masz aktualny przebieg?

Czy porównywałeś Evasiona do C8?

Pozdrawiam
Miszaa
_________________
-------------------
Pozdrawiam
Miszaa
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 10 Lip 2014, 16:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Czw 10 Lip 2014, 19:55
Temat postu:

Re: ( Citroen Evasion ) 2.0 HDI - koszty eksploatacji pow. 200 tys. km


Witam Twisted Evil od początku - jak kupiłem auto na liczniku było 200.000 , dziecko w dniu zakupu zrobiło 5-8 km i się dwumasa rozsypała . Dwumasę regenerował sprzedający - ja zapłaciłem za mechanika 400 zł . W chwili zakupu sprzedający zapewniał , że rozrząd był wymieniany 30.000 temu czyli 200.000 minus 30.000 daje 170.000 i w to byłem w stanie uwierzyć . Przez 2 lata zrobiłem a raczej większość mój syn 52.000 do teraz - ja może z 20 tysi w 2 lata resztę syn - student Twisted Evil . A czemu wymiana ?? Dwumasa zaczęła się odzywać - przy gaszeniu auta trzęsło autem , ja przypaliłem sprzęgło ze dwa razy , do tego jazda studenta więc wolałem wymienić wszystko j.w. Dobrze , że w porę bo mechanik pokazywał części z rozrządu typu rolki - z 2007 roku . Nie wspomnę o innych ,,drobnych'' detalach i tak w 5 patolach może się zamknąłem ze wszystkim czyli - sprzęgło komplet + rozrząd + poduszka + gumy na stabilizatorze . Moja + teścia robota wymienione wszystkie gumy w zawieszeniu typu wahacze , łącznik stabilizatora + 1 siłownik . Teraz , bo zaledwie wczoraj - tarcze + klocki przód , cały zacisk hamulca PP . Na jesień tamtego roku - klocki tył wymienione . Czeka mnie jeszcze wymiana tarcz tył + piasty P/L strona oraz dwa siłowniki , be te co mam zaczęły cieknąc . I na koniec wymienione przy okazji sprzęgła kpl i rozrządu - łożyska w tylnej belce czyli wahaczu . Nieźle co ?? Twisted Evil
Zapomniałem dodać - jeszcze awaria żony na patola - linka wybierania biegów + PP poduszka . Linka 700 zeta , poduszka 300 zeta - robota za free bo teściu robił Twisted Evil
,,Czy porównywałeś Evasiona do C8? '' - nie
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
miszaa

Debiutant



Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Peugeot 806
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Lip 2014, 06:38
Temat postu:

Re: ( Citroen Evasion ) 2.0 HDI - koszty eksploatacji pow. 200 tys. km


diablo2 napisał:
i tak w 5 patolach może się zamknąłem ze wszystkim czyli - sprzęgło komplet + rozrząd + poduszka + gumy na stabilizatorze . Moja + teścia robota wymienione wszystkie gumy w zawieszeniu typu wahacze , łącznik stabilizatora + 1 siłownik . Teraz , bo zaledwie wczoraj - tarcze + klocki przód , cały zacisk hamulca PP . Na jesień tamtego roku - klocki tył wymienione . Czeka mnie jeszcze wymiana tarcz tył + piasty P/L strona oraz dwa siłowniki , be te co mam zaczęły cieknąc . I na koniec wymienione przy okazji sprzęgła kpl i rozrządu - łożyska w tylnej belce czyli wahaczu . Nieźle co ?? Twisted Evil
Zapomniałem dodać - jeszcze awaria żony na patola - linka wybierania biegów + PP poduszka . Linka 700 zeta , poduszka 300 zeta - robota za free bo teściu robił Twisted Evil
,,Czy porównywałeś Evasiona do C8? '' - nie


Dzięki serdeczne za informacje Smile
Trochę poraziły mnie te koszty...
Z którego roku masz Evasiona?

Co oznacza "siłownik" (co to jest) ?

Czy te wymiany są normalne biorąc pod uwagę eksploatację i zużycie?
Czy też ten typ jest b. awaryjny?

Silnik masz HDI? czy 1,9TD czy 2,1TD ?

Potrzebuję większe auto, bo moi Rodzice mocno się podstarzali... i muszę większą rodzinkę wozić... Stąd tyle pytań.

Zastanawiam się, czy II wydanie EuroVanów (C8/807/Phedra...) jest mniej awaryjne...
_________________
-------------------
Pozdrawiam
Miszaa
Powrót do góry
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Pią 11 Lip 2014, 10:51
Temat postu:

Re: ( Citroen Evasion ) 2.0 HDI - koszty eksploatacji pow. 200 tys. km


Witam Twisted Evil ,, Co oznacza "siłownik" (co to jest) ?

Czy te wymiany są normalne biorąc pod uwagę eksploatację i zużycie?
Czy też ten typ jest b. awaryjny?

Silnik masz HDI? czy 1,9TD czy 2,1TD ? ''
Więc tak - ja mam Citroena C5 II z 2005 roku tzw. co nie lubią tego określenia inni kierowcy ,,liftbacka''
- silnik 2.0 Hdi 136 KM z filtrem FAP
- siłownik - zamiast tradycyjnego amortyzatora mam siłownik , ponieważ moje zawieszenie jest Hydroaktywne 3+ . Wymieniłem siłownik z przodu bo już całkiem się rozsypał - puścił ciśnienie . Nowy z salonu i tylko tam nowy kupisz koszt 1.600 zeta , używany ze szrotu 50 za sztukę a sprzedają parami .
Pytałeś o silnik 2.0 Hdi więc dlatego udzieliłem się w temacie , zresztą nie tylko w C5 był i jest montowany ten typ silnika . Z tego co się dowiedziałem i wyczytałem w necie - jest to silnik BMW robiony dla Citroena
Co do eksploatacji - w każdym aucie jest coś do roboty , taka dwumasa np. wytrzymuje ponoć 200.000 i to nie tylko w Citroenie - w innych autach teraz też to montują , czy Ople czy Fordy czy inne auta .
Amortyzatory też trzeba wymieniać , w normalnym aucie - w moim wymienia się tzw.gruszkę czyli sferę - koszt 250 zeta może mniej . Zwykły amorek też tyle kosztuje - zależnie gdzie kupisz . Wiec koszty w zależności co wymieniasz , są porównywalne do innych aut . I teraz pytanie ?? czym jeździć Twisted Evil
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Evasion ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Evasion »

Opinie o samochodach Citroen Evasion - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Evasion ) Porady, problemy techniczne


CitroenC5

17 900

2012r.

323 000 km

wielkopolskie

CitroenC-Crosser

25 900

2008r.

201 547 km

mazowieckie

CitroenC5

19 900

2010r.

264 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC4 Picasso

53 900

2017r.

140 700 km

wielkopolskie

CitroenC3 Aircross

45 900

2017r.

81 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System