Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Evasion ) 2.0 HDI - koszty eksploatacji pow. 200 tys. km



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Evasion ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
miszaa

Debiutant



Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Peugeot 806
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Lip 2014, 11:32
Temat postu:

2.0 HDI - koszty eksploatacji pow. 200 tys. km


Witajcie,

Czy ktoś może podzielić się informacjami, co się wymienia i ile kosztuje ta wymiana dla autka o przebiegu pow. 200 tys. km?

- sprzęgło?
- 2-masa?
- turbina?
- wtryski?

Czy wszystkie Evasiony miały wtryski Bosch'a?

Pozdrawiam
Miszaa
_________________
-------------------
Pozdrawiam
Miszaa
Powrót do góry
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Sro 02 Lip 2014, 13:31
Temat postu:

Re: ( Citroen Evasion ) 2.0 HDI - koszty eksploatacji pow. 200 tys. km


Witam Twisted Evil komplet czyli dwumasa+sprzęgło firmy LUK mechanik u którego robię teraz sprzęgło powiedział 2.200 . Nie wszystkie sprzęgła do 2.0 Hdi są takie same , dlatego jeżeli chcesz wiedzieć ile całość kosztuje sprzedawca chce VIN . Reszty czyli turbina- wtryski nie robię bo chodzi . Co do firmy wtrysków to przyznam się , że nie wiem
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
miszaa

Debiutant



Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Peugeot 806
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Lip 2014, 09:52
Temat postu:

Re: ( Citroen Evasion ) 2.0 HDI - koszty eksploatacji pow. 200 tys. km


diablo2 napisał:
Witam Twisted Evil komplet czyli dwumasa+sprzęgło firmy LUK mechanik u którego robię teraz sprzęgło powiedział 2.200 .


Czy to było razem z robocizną?

Pozdrawiam
Miszaa
_________________
-------------------
Pozdrawiam
Miszaa
Powrót do góry
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Czw 10 Lip 2014, 11:51
Temat postu:

Re: ( Citroen Evasion ) 2.0 HDI - koszty eksploatacji pow. 200 tys. km


Witam Twisted Evil sprzęgło + dwumasa + rozrząd + poduszka pod silnik + nowe gumy na przednim stabilizatorze - wymiana ( gumy dałem swoje ) za wszystko czyli części + robota zapłaciłem 3.500 tysia
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
miszaa

Debiutant



Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Peugeot 806
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Lip 2014, 16:48
Temat postu:

Re: ( Citroen Evasion ) 2.0 HDI - koszty eksploatacji pow. 200 tys. km


diablo2 napisał:
Witam Twisted Evil sprzęgło + dwumasa + rozrząd + poduszka pod silnik + nowe gumy na przednim stabilizatorze - wymiana ( gumy dałem swoje ) za wszystko czyli części + robota zapłaciłem 3.500 tysia


A przy jakim przebiegu wymieniałeś sprzęgło?

Jaki masz aktualny przebieg?

Czy porównywałeś Evasiona do C8?

Pozdrawiam
Miszaa
_________________
-------------------
Pozdrawiam
Miszaa
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 10 Lip 2014, 16:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Czw 10 Lip 2014, 19:55
Temat postu:

Re: ( Citroen Evasion ) 2.0 HDI - koszty eksploatacji pow. 200 tys. km


Witam Twisted Evil od początku - jak kupiłem auto na liczniku było 200.000 , dziecko w dniu zakupu zrobiło 5-8 km i się dwumasa rozsypała . Dwumasę regenerował sprzedający - ja zapłaciłem za mechanika 400 zł . W chwili zakupu sprzedający zapewniał , że rozrząd był wymieniany 30.000 temu czyli 200.000 minus 30.000 daje 170.000 i w to byłem w stanie uwierzyć . Przez 2 lata zrobiłem a raczej większość mój syn 52.000 do teraz - ja może z 20 tysi w 2 lata resztę syn - student Twisted Evil . A czemu wymiana ?? Dwumasa zaczęła się odzywać - przy gaszeniu auta trzęsło autem , ja przypaliłem sprzęgło ze dwa razy , do tego jazda studenta więc wolałem wymienić wszystko j.w. Dobrze , że w porę bo mechanik pokazywał części z rozrządu typu rolki - z 2007 roku . Nie wspomnę o innych ,,drobnych'' detalach i tak w 5 patolach może się zamknąłem ze wszystkim czyli - sprzęgło komplet + rozrząd + poduszka + gumy na stabilizatorze . Moja + teścia robota wymienione wszystkie gumy w zawieszeniu typu wahacze , łącznik stabilizatora + 1 siłownik . Teraz , bo zaledwie wczoraj - tarcze + klocki przód , cały zacisk hamulca PP . Na jesień tamtego roku - klocki tył wymienione . Czeka mnie jeszcze wymiana tarcz tył + piasty P/L strona oraz dwa siłowniki , be te co mam zaczęły cieknąc . I na koniec wymienione przy okazji sprzęgła kpl i rozrządu - łożyska w tylnej belce czyli wahaczu . Nieźle co ?? Twisted Evil
Zapomniałem dodać - jeszcze awaria żony na patola - linka wybierania biegów + PP poduszka . Linka 700 zeta , poduszka 300 zeta - robota za free bo teściu robił Twisted Evil
,,Czy porównywałeś Evasiona do C8? '' - nie
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
miszaa

Debiutant



Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Peugeot 806
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Lip 2014, 06:38
Temat postu:

Re: ( Citroen Evasion ) 2.0 HDI - koszty eksploatacji pow. 200 tys. km


diablo2 napisał:
i tak w 5 patolach może się zamknąłem ze wszystkim czyli - sprzęgło komplet + rozrząd + poduszka + gumy na stabilizatorze . Moja + teścia robota wymienione wszystkie gumy w zawieszeniu typu wahacze , łącznik stabilizatora + 1 siłownik . Teraz , bo zaledwie wczoraj - tarcze + klocki przód , cały zacisk hamulca PP . Na jesień tamtego roku - klocki tył wymienione . Czeka mnie jeszcze wymiana tarcz tył + piasty P/L strona oraz dwa siłowniki , be te co mam zaczęły cieknąc . I na koniec wymienione przy okazji sprzęgła kpl i rozrządu - łożyska w tylnej belce czyli wahaczu . Nieźle co ?? Twisted Evil
Zapomniałem dodać - jeszcze awaria żony na patola - linka wybierania biegów + PP poduszka . Linka 700 zeta , poduszka 300 zeta - robota za free bo teściu robił Twisted Evil
,,Czy porównywałeś Evasiona do C8? '' - nie


Dzięki serdeczne za informacje Smile
Trochę poraziły mnie te koszty...
Z którego roku masz Evasiona?

Co oznacza "siłownik" (co to jest) ?

Czy te wymiany są normalne biorąc pod uwagę eksploatację i zużycie?
Czy też ten typ jest b. awaryjny?

Silnik masz HDI? czy 1,9TD czy 2,1TD ?

Potrzebuję większe auto, bo moi Rodzice mocno się podstarzali... i muszę większą rodzinkę wozić... Stąd tyle pytań.

Zastanawiam się, czy II wydanie EuroVanów (C8/807/Phedra...) jest mniej awaryjne...
_________________
-------------------
Pozdrawiam
Miszaa
Powrót do góry
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Pią 11 Lip 2014, 10:51
Temat postu:

Re: ( Citroen Evasion ) 2.0 HDI - koszty eksploatacji pow. 200 tys. km


Witam Twisted Evil ,, Co oznacza "siłownik" (co to jest) ?

Czy te wymiany są normalne biorąc pod uwagę eksploatację i zużycie?
Czy też ten typ jest b. awaryjny?

Silnik masz HDI? czy 1,9TD czy 2,1TD ? ''
Więc tak - ja mam Citroena C5 II z 2005 roku tzw. co nie lubią tego określenia inni kierowcy ,,liftbacka''
- silnik 2.0 Hdi 136 KM z filtrem FAP
- siłownik - zamiast tradycyjnego amortyzatora mam siłownik , ponieważ moje zawieszenie jest Hydroaktywne 3+ . Wymieniłem siłownik z przodu bo już całkiem się rozsypał - puścił ciśnienie . Nowy z salonu i tylko tam nowy kupisz koszt 1.600 zeta , używany ze szrotu 50 za sztukę a sprzedają parami .
Pytałeś o silnik 2.0 Hdi więc dlatego udzieliłem się w temacie , zresztą nie tylko w C5 był i jest montowany ten typ silnika . Z tego co się dowiedziałem i wyczytałem w necie - jest to silnik BMW robiony dla Citroena
Co do eksploatacji - w każdym aucie jest coś do roboty , taka dwumasa np. wytrzymuje ponoć 200.000 i to nie tylko w Citroenie - w innych autach teraz też to montują , czy Ople czy Fordy czy inne auta .
Amortyzatory też trzeba wymieniać , w normalnym aucie - w moim wymienia się tzw.gruszkę czyli sferę - koszt 250 zeta może mniej . Zwykły amorek też tyle kosztuje - zależnie gdzie kupisz . Wiec koszty w zależności co wymieniasz , są porównywalne do innych aut . I teraz pytanie ?? czym jeździć Twisted Evil
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Evasion ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Evasion »

Opinie o samochodach Citroen Evasion - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Evasion ) Porady, problemy techniczne


CitroenC-Elysée

32 900

2019r.

96 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

13 900

2008r.

173 000 km

łódzkie

CitroenC3

15 900

2005r.

109 384 km

łódzkie

CitroenC4 Grand Picasso

49 800

2017r.

152 000 km

małopolskie

CitroenC4

19 990

2012r.

162 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System