Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) C-4 Nierówna praca silnika na jałowym biegu.


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wojtip

Czytelnik



Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Honda Civic
Piwa: 0/5
Wysłany: Pią 19 Lut 2010, 13:33
Temat postu:

C-4 Nierówna praca silnika na jałowym biegu.


Na jałowym biegu, na postoju (światła, korki) lekko wyczuwalne, ale jednak, nierówności w pracy silnika. Co kilka chwil , zarówno przy wciśniętym, jak i przy wyciśniętym sprzęgle,dają się odczuć lekkie, ale niemiłe dodatkowe drgania silnika. Co to może być?
Silnik 1,6 benz. przebieg 52 tys. Dla uzupełnienia pytania. Świece wymienione na nowe, drgania nie ustają. Natomiast na biegu jałowym, podczas drgań, komputer pokazuje zmianę kąta wyprzedzenia zapłonu w przedziale od minus 4 stopnie, do plus 4 stopnie.
Natomiast w dalszym cięgu diagnoza jest nieznana.
Czy ktoś mi moze pomóc?


Ostatnio zmieniony przez wojtip dnia Pią 09 Kwi 2010, 12:24, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
procik

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 788
Skąd jesteś (miejscowość / region): Doncaster/UK
Posiadane auto: C3 1.4HDI i C4 2.0HDI Excl.
Piwa: 82/3
Wysłany: Pon 22 Lut 2010, 16:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) C-4 Nierówna praca silnika na jałowym biegu.


Jakiego auta dotyczy pytanie?
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
wojtip

Czytelnik



Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Honda Civic
Piwa: 0/5
Wysłany: Pon 22 Lut 2010, 20:58
Temat postu:

Citroen C 4


procik napisał:
Jakiego auta dotyczy pytanie?

Citroen C 4
Powrót do góry
procik

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 788
Skąd jesteś (miejscowość / region): Doncaster/UK
Posiadane auto: C3 1.4HDI i C4 2.0HDI Excl.
Piwa: 82/3
Wysłany: Wto 23 Lut 2010, 12:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) C-4 Nierówna praca silnika na jałowym biegu.


Ja mam akurat diesla, ale z tego co czytałem na forach to przyczyn może być wiele. Trzeba po kolei sprawdzać i eliminować.
Po pierwsze dobrze jest podpiąć się pod komputer i sprawdzić czy jakiś błąd nie wyskakuje, może jakiś czujnik fałszuje pomiary.
Potem podobno pomaga przeczyszczenie odmy, następnie sprawdzenie świec, filtrów (w tym paliwa).
Może tez być problem z powodu jakości paliwa.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status Wystawiono 1 piw(a)
magurka

Czytelnik



Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żory
Posiadane auto: C4 , 1.4i , 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 10 Mar 2010, 21:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) C-4 Nierówna praca silnika na jałowym biegu.


Mam identyczny problem w swoim C 4 ( 1.4i) , przebieg 42 tys. już od roku obserwuję takie objawy jak opisuje kolega wojtip . Samochód był już kilkakrotnie podłączany pod komputer - za każdym razem zero błędów . Nowe świece , olej , filtry i nic nie pomaga . W ASO Gazda Pszczyna wykonali nawet nowe oprogramowanie do komputera, ale to nic nie dało Silnik dalej nierówno pracuje . Występuje to tylko na rozgrzanym silniku , takie nieregularne drgania silnika . Mechanik w ASO stwierdził , że taka już uroda tych silników i nie ma co się przejmować ... Ale wg. mnie to nie jest tak OK ! Proszę o porady .
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 10 Mar 2010, 21:49
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
marekotko

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: citroenc4hdi1.6-92 2006
Piwa: 2/1
Wysłany: Pon 15 Mar 2010, 14:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) C-4 Nierówna praca silnika na jałowym biegu.


natomiast ja posiadam citroena 1.6hdi92 i mam drgania silnika nierównej pracy tego motoru . ten problem występuje na silniku zimnym i biegu jałowym proszę o poradę
Powrót do góry
steole

Czytelnik



Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: citroen c4 1,6 b impres
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 18 Mar 2010, 19:57
Temat postu:

nierowna praca silnika


witam wszystkich. ten typ tak ma. ja mama auto od nowości (2008) i już przy odbiorze to mnie zaniepokoiło. serwis nie widzi nic - wiec tak to zostawiłem bo nie wiem co zrobić. serwis twierdzi że silnik trzeba dotrzeć to obroty sie wyrownają. ja mam 11000km.
Powrót do góry
paszczaq

Czytelnik



Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rotherham
Posiadane auto: C4 Coupe VTR+ 1.6 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Paź 2011, 15:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) C-4 Nierówna praca silnika na jałowym biegu.


Witam kolegów i koleżanki.

Zgłąszam się z takim samym problemem jak powyżej. Od niedawna posiadam Citroena C4 Coupe 1.6 16v i rownież zauważyłem nierówna pracę silnika na biegu jałowym. Co dzine efekt ten daje się odczuć coraz bardziej wyraźnie wraz ze wzrostem temperatury silnika. Otóż zaraz po odpaleniu autka rano silnik pracuje 'ladnie', ale po przejechaniu 10-15 minut kiedy zatrzymuje sie na swiatlach silnik zaczyna nieregularnie 'rzucac' co jest odczuwalne w kabinie. Po przejechaniu dalszych tras jest to jeszcze bardziej odczuwalne.

Nie jestem ekspertem, nie znam sie za bardzo na mechanice, ale wydaje mi sie to bardzo dziwne... nawet nie wiem co zasugerowac mechanikowi, albo przynajmniej nie dac sie naciagnac.

Prosze o wszelkie sugestie.

Pozdrawiam
Paweł
Powrót do góry
DenverZgr

Czytelnik



Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgierz
Posiadane auto: citroen c4 benz 1.4 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 14 Maj 2013, 21:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) C-4 Nierówna praca silnika na jałowym biegu.


Warto zerknąć czy silniczek krokowy nie jest nazbyt usyfiony, ewentualnie zerknąć na odmę i przepustnicę. Ale obstawiałbym silniczek krokowy.
Powrót do góry
m_glod

Debiutant



Dołączył: 08 Lip 2009
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Clio II
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 22 Kwi 2014, 16:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) C-4 Nierówna praca silnika na jałowym biegu.


paszczaq napisał:
Witam kolegów i koleżanki.

Zgłąszam się z takim samym problemem jak powyżej. Od niedawna posiadam Citroena C4 Coupe 1.6 16v i rownież zauważyłem nierówna pracę silnika na biegu jałowym. Co dzine efekt ten daje się odczuć coraz bardziej wyraźnie wraz ze wzrostem temperatury silnika. Otóż zaraz po odpaleniu autka rano silnik pracuje 'ladnie', ale po przejechaniu 10-15 minut kiedy zatrzymuje sie na swiatlach silnik zaczyna nieregularnie 'rzucac' co jest odczuwalne w kabinie. Po przejechaniu dalszych tras jest to jeszcze bardziej odczuwalne.

Nie jestem ekspertem, nie znam sie za bardzo na mechanice, ale wydaje mi sie to bardzo dziwne... nawet nie wiem co zasugerowac mechanikowi, albo przynajmniej nie dac sie naciagnac.

Prosze o wszelkie sugestie.

Pozdrawiam
Paweł

poradziłeś sobie z tym problemem?
Powrót do góry
mich_1977

Czytelnik



Dołączył: 21 Maj 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chełm
Posiadane auto: C4 1.6 VTi Selection
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Maj 2014, 20:09
Temat postu:

nierowna praca silnika C4 1.6 VTi Selection


Witam,

może ktoś spotkał się z taką sytuację, że autko na niskich obrotach silnika, czyli postój, korki, światła itd. wydaje z siebie dźwięki klekotu...
dodam, że użytkuje C4 1.6 VTi Selection 2013 r. a auto jest po pierwszym serwisie z 10 tyś. przebiegiem.

przed serwisem tego typu odgłosu nie było, więc zgłosiłem ten problem do nich...i mam się pojawić u nich w ciągu najbliższych dni.

ale proszę o info zwrotne, czy to coś poważnego,

dziękuję
Powrót do góry
xelibri

Dyskutant



Dołączył: 18 Maj 2014
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Chrysler Town & Country Limited 2014
Piwa: 1/4
Wysłany: Sob 24 Maj 2014, 20:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) C-4 Nierówna praca silnika na jałowym biegu.


paszczaq napisał:
Witam kolegów i koleżanki.

Zgłąszam się z takim samym problemem jak powyżej. Od niedawna posiadam Citroena C4 Coupe 1.6 16v i rownież zauważyłem nierówna pracę silnika na biegu jałowym. Co dzine efekt ten daje się odczuć coraz bardziej wyraźnie wraz ze wzrostem temperatury silnika. Otóż zaraz po odpaleniu autka rano silnik pracuje 'ladnie', ale po przejechaniu 10-15 minut kiedy zatrzymuje sie na swiatlach silnik zaczyna nieregularnie 'rzucac' co jest odczuwalne w kabinie. Po przejechaniu dalszych tras jest to jeszcze bardziej odczuwalne.

Nie jestem ekspertem, nie znam sie za bardzo na mechanice, ale wydaje mi sie to bardzo dziwne... nawet nie wiem co zasugerowac mechanikowi, albo przynajmniej nie dac sie naciagnac.

Prosze o wszelkie sugestie.

Pozdrawiam
Paweł


Mam identyczne objawy. Zauważyłem również, że spalanie znacznie wzrosło oraz jest odczuwalna utrata mocy jak się zagrzeje.

W poniedziałek jestem umówiony na diagnostykę komputerową silnika, jeżeli coś znajdą to na pewno napiszę, aby pomóc na przyszłość.

Jeżeli ktoś miał taką sytuację z tyloma efektami ubocznymi to proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam
Powrót do góry
carlos123

Debiutant



Dołączył: 22 Maj 2014
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): zs
Posiadane auto: C4 HATCHBACK 3DRZW 2.0i 16v 138
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 26 Maj 2014, 17:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) C-4 Nierówna praca silnika na jałowym biegu.


A koledzy jakie macie obroty na jałowym ? Bo ja mam troche niskie 720 _ 730 i zastanawia mnie to czy tak byc powinno.
Powrót do góry
xelibri

Dyskutant



Dołączył: 18 Maj 2014
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Chrysler Town & Country Limited 2014
Piwa: 1/4
Wysłany: Pon 26 Maj 2014, 23:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) C-4 Nierówna praca silnika na jałowym biegu.


carlos123 napisał:
A koledzy jakie macie obroty na jałowym ? Bo ja mam troche niskie 720 _ 730 i zastanawia mnie to czy tak byc powinno.


U mnie skaczą właśnie w tych granicach. Od mniej więcej 700-900.

Dzisiaj byłem na wstępnej diagnostyce. Wyczyścili przepustnice (w sumie tylko powierzchownie... :/ ) i zaadaptowali ją, aczkolwiek zupełnie nic to nie pomogło. Wyciągali też map sensor, wyczyścili- nadal to samo, obroty falują jak falowały, a silnik jak się zagrzeje to traci na mocy...

Problem jest ogromny ze względu na brak fachowców, którzy potrafią podejść odpowiednio do tematu...

Powiedzcie mi czy reset w postaci odpięcia akumulatora może cokolwiek pomóc, może gdzieś w typ map sensorze się coś zawiesiło, źle steruje czy coś?

Pozdrawiam
Powrót do góry
carlos123

Debiutant



Dołączył: 22 Maj 2014
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): zs
Posiadane auto: C4 HATCHBACK 3DRZW 2.0i 16v 138
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 27 Maj 2014, 09:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) C-4 Nierówna praca silnika na jałowym biegu.


Mi mechanik tez radzil reset poprzez odpiecie aku. Moze warto sprobowac. Ja mam nueco inny problem , obroty nie faluja ale mam wrazenie ze sa na zbyt niskim poziomie przez co czasami sie dlawi jakby chcial zgasnac lecz nie gasnie. Wykienilem swiece ktore sa lepsze dl instalacji gazowej i sytuacja sie poprawila.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Picasso

16 900

2007r.

230 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

54 800

2018r.

141 000 km

małopolskie

CitroenC3

52 900

2018r.

38 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

46 300

2014r.

162 200 km

podkarpackie

CitroenC1

19 900

2011r.

100 227 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System