Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cz_Arek_3M

Czytelnik



Dołączył: 23 Kwi 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso Exclusive 2.0 HDI 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 27 Kwi 2013, 14:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


a skąd wiesz o tym bankructwie? Neutral ja też obdzwoniłem serwisy od morza do Tatr i nikt nie ma, ale też pracownicy mówili że nie wiedzą co jest powodem przestoju... Jedyne co, to zgodnie twierdzili że problem dotyczy całej Europy i kilku tysięcy aut...
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Nie 28 Kwi 2013, 08:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


jak to mówią ...ze sprawdzonego żródła Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
franexi1285

Debiutant



Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sieradz/łódzkie
Posiadane auto: Citroen c4 picasso grand 2.0hdi mpc 2008r.
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 18 Sie 2013, 09:27
Temat postu:

suspension faulty


Witam forumowiczów.
Widze temat oblegany to się dokleję.
Wyświetla mi co jakiś czas taki komunikat "suspension faulty" razem z napisem "serwice" czyli usterka zawieszenia (C4gp). Pierwszy raz zdarzyło się podczas dość mocnego hamowania podczas wyjazdu z rodziną (auto załadowane). Po ok 200km, po którymś z kolei postoju kompresor znów zaczął działać i napisy z deski zniknęły.
Teraz znów się włączyło podczas jazdy dość załadowanym autem
Jakieś pomysły?
Przed chwilą zauważyłem, że auto po rozładowaniu (wyjściu pasażerów) nie opada. Nie wiem czy za pierwszym razem było tak samo bo zgasło zanim wypakowałem auto. Zauważyłem jednak, że światła świeciły dość nisko więc chyba nie opadało.
Dodam, że posiadam to auto od ok 1 miesiąca a poprzedni właściciel wymieniał poduszki w tym roku. Nie wiem jednak jak długo jeździł z uszkodzonymi.
Powrót do góry
kalabangaa

Debiutant



Dołączył: 15 Paź 2013
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C4 GP 2.0HDI
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 25 Paź 2013, 12:55
Temat postu:

wymiana poduszki zawieszenia


Witam
Dołączę się do tematu, jestem świeżo po wymianie. Aktualnie koszt poduchy w serwisie to 657zł. Wymiana dzięki opisowi kolegi z forum prosta z zachowaniem pewnych środków ostrożności.
Po kolei Któregoś pięknego poranka życie spuściło powietrze z tylnego zawieszenia (pierwsza taka sytuacja od chwili zakupu), wcześniej zdarzały się komunikaty o uszkodzeniu zawieszenia lecz nigdy nie schodziło w tak widoczny sposób z niego powietrze. Nie było słychać aby włączał się po takim komunikacie kompresor. Dzięki wiedzy z tego forum nie było na co czekać sprawdzenie poduszki płynem do sprawdzania szczelności - brak oznak uszkodzenia. Tu rada dla innych jeśli w jednym położeniu nie ma śladów ubytków powietrza należy auto podnieść trochę lub opuścić tak żeby guma poduszki zmieniła swoje ustawienie. Efekt potwierdzone przetarcie prawej poduchy (lewa wymieniona 7 m-cy wcześniej).
Dobra teraz wymiana potwierdzę słowa kolegów rzecz prosta ale kanał ułatwia życie.
Po pierwsze podpieramy auto z obu stron (unieruchomione- klocki przed kołami) lewa strona na takiej wysokości jak stoi, prawa lekko do góry- wersja z kanałem, wersja bez kanału odkręcamy koło po jego podniesieniu- lewa strona również podparta jak wyżej, widać tam pierścień plastikowy szary lub jasno szary w który wchodzi wężyk od kompresora dociskając tę pierścień jednocześnie wyjmujemy wężyk (z wyczuciem, ale może być potrzebne trochę siły- po poruszaniu powinien się wypiąć). Usłyszymy spuszczane powietrze z naszego zwieszenia. Poducha gotowa do wyjęcia. Obracamy ją o 90 stopni w lewo lub prawo. Powinna luźno wyskoczyć- zaczep od góry na zatrzask z dołu tylko kołek pozycjonujący bez mocowania.

Nowa poducha na start
Na początku warto obejrzeć miejsce styku na górze poduszki z zawieszeniem, mogą pojawić się ślady korozji- oczywiście zabezpieczamy, potem poducha ląduje na miejscu starej. Zatrzask w górny otwór obrót o 90 stopni w taki sposób aby wejście na wężyk z kompresora było po jego stronie (szary pierścień), zawsze istnieje możliwość jej obrotu dookoła osi.
Po jej ustawieniu podłączamy wężyk wchodzi na wcisk w osławiony już szary pierścień, dokręcamy koło opuszczamy kontrolując jednocześnie że kołek centrujący na dole poduszki znajduje się na właściwym miejscu. Opuszczamy tak do poziomu zachowanego z lewej strony.

Teraz zostaje nam uruchomić auto kompresor robi swoje, na przyciskach lekko podnosimy auto. sprawdzamy szczelność połączeń - wężyk -szary pierścień. Jeśli wszystko ok. cieszymy się dalszym komfortem z jazdy- bezcenne. Laughing. Nie pamiętam wątku poprzedniego autora ale jeśli informacja powtórzy się kilkukrotnie to zawsze łatwiej będzie ją znaleźć.

Ważne jeśli samochód wam siądzie nie czekajcie do następnego razu, oszczędzicie na wymianie kompresora. Nie ma potrzeby wykonywania przyuczenia na lexii.
Powrót do góry
waldiz

Czytelnik



Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łuków
Posiadane auto: C4 GP
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Mar 2014, 19:49
Temat postu:

Re: Poduszki sprawdzilem i....


Gesio77 napisał:
Poduszki sprawdzone pod kątem szczelności tak samo przewody od kompresora a problem nadal istnieje.
Generalnie chodzi oto ze moja cytrynka na postoju gdy jest zamknięta po kilku minutach opada na brzuch. O dziwo nie dzieje się to zawsze.
Jeśli np przed wyłączeniem silnika otworze bagażnik i wcisnę wyłączenie pneumatyki to przez cały postój nie opadnie.
Jeśli zaś wchodzę do auta po jakimś czasie gdy jest "na dole" po otworzeniu pilotem zazwyczaj kompresor pompuje automatycznie chociaż i to nie jest regułą. Zadko ale zdąża się ze muszę otworzyć bagażnik i podnieść go manualnie.
Tak jak napisałem wyżej, poduszki zostały sprawdzone i są szczelne, przewody tez. Kompresor działa prawidłowo bo czasami w czasie jazdy słyszę jak się załącza.
Czy ktoś z was miał podobne objawy itp..
Co to może być?

Cześć
Czy w jakiś sposób rozwiązałeś proble? Ja zauważyłem w moim C4GP, że poduszki żyją swoim własnym życiem. Konkretnie jak wsiadam do "opuszczonego" auta, poduszki nie reagują, uruchamiam, przejeżdżam ze 100m, wysiadam i wyłączam wówczas zaczyna się pompowanie poduszek. Po napompowaniu jest ok. Po postoju raz się "spuszcza" powietrze, a raz nie. W ASO powiedzieli mi, że może być słaby akumulator i są spadki napięcia, nie wiem czy jest w tym jakaś prawda. Akumulator VARTA ma 3 lata i zimą pali bez problemów. Czy ktoś jest w stanie pomóc?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 24 Mar 2014, 19:49
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Dr.pi

Debiutant



Dołączył: 13 Paź 2013
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa/Łowicz/Łódź
Posiadane auto: DS5 2.0hdi 2013r
Piwa: 1/2
Wysłany: Sob 05 Kwi 2014, 07:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


U mnie kompresor pompował, ale nie upuszczał powietrza. Jak załadowałem auto to było dobrze,ale jak rozładowalem to błąd wyskakiwał. Zawory niestety są zintegrowane z kompresorem, można kombinować przełożyć z jakiejś używki. Jednak widziałem jak to jest skonstruowane i jeśli któryś zawór się zapchal to znaczy ze kompresor się sypie.
Zanim zaczniesz wymieniać niech w serwisie sprawdzą czy czujniki poziomu reagują prawidłowo. Czasami komputer źle odczytuje położenie zawieszenia z tego czujnika i tez glupieje. Podnosi się zawieszenie lexia odczytuje wartość czujnika, opuszcza na maxa i znowu odczyt. W serwisie powinni mieć instrukcje sprawdzenia tego czujnika.
Powrót do góry
przemek.b

Dyskutant



Dołączył: 15 Maj 2012
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: c4 grand picasso
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 06 Kwi 2014, 09:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


Dr.pi napisał:
U mnie kompresor pompował, ale nie upuszczał powietrza. Jak załadowałem auto to było dobrze,ale jak rozładowalem to błąd wyskakiwał. Zawory niestety są zintegrowane z kompresorem, można kombinować przełożyć z jakiejś używki. Jednak widziałem jak to jest skonstruowane i jeśli któryś zawór się zapchal to znaczy ze kompresor się sypie.
Zanim zaczniesz wymieniać niech w serwisie sprawdzą czy czujniki poziomu reagują prawidłowo. Czasami komputer źle odczytuje położenie zawieszenia z tego czujnika i tez glupieje. Podnosi się zawieszenie lexia odczytuje wartość czujnika, opuszcza na maxa i znowu odczyt. W serwisie powinni mieć instrukcje sprawdzenia tego czujnika.


Mam to samo. Jak sobie z tym poradziłeś, jakie koszty i gdzie to można zrobić?
Powrót do góry
gadu-gadu
Dr.pi

Debiutant



Dołączył: 13 Paź 2013
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa/Łowicz/Łódź
Posiadane auto: DS5 2.0hdi 2013r
Piwa: 1/2
Wysłany: Sob 12 Kwi 2014, 05:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


Musiałem wymienić kompresor. Kupiłem regenerowane od gościa pod Poznaniem za 1100PLN.
http://allegro.pl/kompresor-zawieszenia-citroen-c4-grand-regeneracja-i4060777786.html
Cena na allegro to cena za podstawową regenerację jeśli wymieniamy elektronikę(czyli zawory) to gość wola więcej.
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sob 12 Kwi 2014, 06:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


no to ładnie wali po kieszeni ta "przyjemność"
Powrót do góry
gadu-gadu
Guzior

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 455
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Citroen C2 1,4 HDI, 2004 / Citroen C4 Picasso 2,0 HDi Exclusiv
Piwa: 31/0
Wysłany: Sob 12 Kwi 2014, 11:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


jacekczewa napisał:
no to ładnie wali po kieszeni ta "przyjemność"


Jeżdżę francuskim bo mnie na to stać Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sob 12 Kwi 2014, 11:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


Guzior napisał:
jacekczewa napisał:
no to ładnie wali po kieszeni ta "przyjemność"


Jeżdżę francuskim bo mnie na to stać Very Happy Very Happy Very Happy



...stać ...dopóki nie dotyczy to naszej kieszeni........
Powrót do góry
gadu-gadu
plancior

Czytelnik



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Kwi 2014, 11:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


Witam wszystkich,

Jest to mój pierwszy post tutaj.
Zwracam się do kolegów z prośbą.

Otóż podobnie jak Wy mam problem z zawieszeniem.
Aktualnie słyszę tylko "cykanie" kompresora, i nie pompuje on powietrza do poduszek. Czasami zdarza się tak, że jak przejadę kilka km i się zatrzymam, wyłączę zapłon to kompresor załapie i dopompuje powietrze.
Wcześniej zauważyłem, że praktycznie po każdym dłuższym postoju dopompowywał powietrze.
Sądzicie, że to walnięte poduszki i kompresor?

I jeszcze jedno pytanie, znacie jakiś dobry serwis Citroena na śląsku, który mógłby to zdiagnozować i ew. naprawić?
Jakoś do oficjalnych dealerów nie jestem przekonany.

Z góry dzięki.
Powrót do góry
plancior

Czytelnik



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 18 Kwi 2014, 12:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


Witam ponownie.
Jestem już po naprawie.
Okazało się, że kompresor padł - co ciekawe poduszki są szczelne.
Panowie z TH Auto Expert w Kobiórze zregenerowali kompresor i wszystko śmiga jak ta lala.

Polecam naprawdę, dobrzy fachowcy.
Powrót do góry
bARt48

Czytelnik



Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Kwi 2014, 10:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


Witam Wszystkich.

Otóż mam taki problem.
Kupiłem C4 Picasso jakieś 2 miesiące temu.
Auto sprawowało się ok aż do wczoraj. Mianowicie podczas jazdy zaczęło z tyłu coś piszczeć. Przeważnie przy ruszaniu mam sygnał dźwiękowy (pik pik pik) 3X. Nie wiedziałem skąd to jest, aż w końcu skojarzyłem sygnał z zawieszeniem tylnym. Podszedłem do bagażnika. Wcisnąłem guzik od podnoszenia i opuszczania zawieszenia i wszystko działało. Sygnał ten sam. Wsiadłem do samochodu i pojechałem dalej. Oczywiście co jakiś czas (przeważnie przy ruszaniu ze świateł) ten sam sygnał dźwiękowy z tyłu. Po powrocie gdy jeszcze raz próbowałem podnieść go sam za pomocą przycisków z bagażnika już nic się nie dzieje. Dźwięku też żadnego nie ma.
Co to może być? Co może oznaczać? Przyznam, że nie znałem wcześniej takiego zawieszenia, nie jestem mechanikiem, nie znam się na tym. Wcześniej auto przeważnie każdego dnia się podnosiło. Myślałem, że to jest OK. 2 razy siadło na glebe, ale po otworzeniu drzwi, odpaleniu silnika się podnosił. Od wczoraj nic. Nie opadł na dół, ale się nie podnosi. Nie ma żadnego komunikatu o servisie nic. tylko co jakiś czas pikanie z tyłu jakby właśnie z tego zawieszenia.

Miał ktoś coś podobnego?
Z góry dzięki za pomoc. Na ta chwilę jestem przerażony i czekam z niecierpliwością na jakieś wskazówki.
Powrót do góry
plancior

Czytelnik



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Lip 2014, 23:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


Witam ponownie,

Niestety, po regeneracji kompresor wysiadł całkowicie.
Przerzuciłem się na zawieszenie standardowe (sprężyny) i wreszcie nie mam żadnego problemu z samochodem. Sama radość z jazdy Smile

PS.
Jeśli ktoś jest chętny na używane poduszki z mojej cytryny to odsprzedam za dobrą cenę.
Poduszki w 100% sprawne, sprawdzane kilkanaście razy. Daję gwarancję rozruchową.
Kompresor też jest do sprzedania, ale jak już wymieniłem wcześniej, jest on uszkodzony.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy


CitroenC3

9 990

2005r.

153 580 km

pomorskie

CitroenC3 Picasso

27 777

2014r.

179 000 km

pomorskie

CitroenC3

22 900

2012r.

120 228 km

mazowieckie

CitroenC4

21 900

2011r.

176 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

29 600

2014r.

290 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System