Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) pomoc w decyzji o zakupie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
c4bodek

Czytelnik



Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kamieniec Ząbkowicki
Posiadane auto: c4gp
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 17 Kwi 2014, 10:31
Temat postu:

pomoc w decyzji o zakupie


Witam jestm nowy i witam was wszystkich mam problem, tzn bardzo bym chciał c4 picasso najlepiej granda i bardzo bym chciał w automacie , mam dośc manualnych skrzyń biegów ale jak czytam to mam ciarki , wszedzie są dostępne tylko MCP a piszecie o nich źel a zwykłego automata ciezko znaleść w benzynie, zaznaczam ,zę wolałbym benzyne niż diesela też mam dosć klekota . Co radzicie jaki jest najrozsądniejszy zakup i konfiguracja żeby cieszyć sie c4 bez problemów i zmartwień bardzo was prosze o boektywne opinie jestem lekko podłamany bo wszedzie skrzynie MCP a jak sie trafi automat to HDI a tam sie boje tych FAP i ogólnie diesel Sad
Powrót do góry
gadu-gadu
umberto148

Dyskutant



Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Brak
Piwa: 5/0
Wysłany: Czw 17 Kwi 2014, 11:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) pomoc w decyzji o zakupie


Powiem tak: Diesla nie masz sie co bać bo to dobra i sprawdzona jednostka bez awaryjna oczywiscie jak nie ma 350tys km najechane. Skrzynia MCP to nic innego jak skrzynia manualna ze sterowaniem hydraulicznym ( mechanizm który za ciebie wciska sprzegło i zmienia bieg ) i nie jest szczególnie awaryjny, chyba ze w aucie powypadkowym i składanym z 3 czesci. MCP nie lubi jazdy po miescie i szybciej zużywa sprzęgło juz nawet przy przebiegu 80 tys, na trasach wytrzymuje spokojnie 180tys. Jazda z MCP przypomina troche płyniecie statkiem podczas zmiany biegów, przy zmianie biegu czuc takie cofanie do tyłu i potem do przodu. Faktycznie ciężko znaleźć typowy automat, ale i on nie jest super. Dlaczego bo Citroen, VW, Audi, Toyota itd... do budowy tej skrzyni wzieli blok hydrauliczny od Japończyków i ma mocno wyśrubowane wartpości nominalee ścianek w bloku hydrulicznym zamiast 0,1mm do to jest 0,002 po przebiegi 120-140 tys km dochodzi do rozszczelnienia miedzy blokowego i skrzynia nadaje sie do naprawy !! Naprawa te skrzyni kosztuje jakies 7 tys zł. W MCP co najwyzej bedziesz miał do zmiany sprzęgło + dwumas koszt jakieś 3,5-4 tys w ASO wraz z przyuczaniem skrzyni i nowego sprzęgła. Poza ASO będzie taniej bo częsci z zamiennika i robocizna potem tylko przyczenie w ASO 400 zł.Co do FAP uwierz mi zdecydowanie lepsze rozwiazanie niż DPF u Niemców !!! dolewka płynu Eloys przy 120 tys a wymiana przewidziana na 180 tys. Regenerowany Fap nie kosztuje aż tyle i nie stwarza aż tylu problemów co DPF.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Czw 17 Kwi 2014, 12:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) pomoc w decyzji o zakupie


jesli nie chcesz miec problemów nie kupuj skrzyni MCP .....i po problemie Smile a diesla z fapem nie ma sie co bać
Powrót do góry
gadu-gadu
c4bodek

Czytelnik



Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kamieniec Ząbkowicki
Posiadane auto: c4gp
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 17 Kwi 2014, 13:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) pomoc w decyzji o zakupie


umberto148 napisał:
Powiem tak: Diesla nie masz sie co bać bo to dobra i sprawdzona jednostka bez awaryjna oczywiscie jak nie ma 350tys km najechane. Skrzynia MCP to nic innego jak skrzynia manualna ze sterowaniem hydraulicznym ( mechanizm który za ciebie wciska sprzegło i zmienia bieg ) i nie jest szczególnie awaryjny, chyba ze w aucie powypadkowym i składanym z 3 czesci. MCP nie lubi jazdy po miescie i szybciej zużywa sprzęgło juz nawet przy przebiegu 80 tys, na trasach wytrzymuje spokojnie 180tys. Jazda z MCP przypomina troche płyniecie statkiem podczas zmiany biegów, przy zmianie biegu czuc takie cofanie do tyłu i potem do przodu. Faktycznie ciężko znaleźć typowy automat, ale i on nie jest super. Dlaczego bo Citroen, VW, Audi, Toyota itd... do budowy tej skrzyni wzieli blok hydrauliczny od Japończyków i ma mocno wyśrubowane wartpości nominalee ścianek w bloku hydrulicznym zamiast 0,1mm do to jest 0,002 po przebiegi 120-140 tys km dochodzi do rozszczelnienia miedzy blokowego i skrzynia nadaje sie do naprawy !! Naprawa te skrzyni kosztuje jakies 7 tys zł. W MCP co najwyzej bedziesz miał do zmiany sprzęgło + dwumas koszt jakieś 3,5-4 tys w ASO wraz z przyuczaniem skrzyni i nowego sprzęgła. Poza ASO będzie taniej bo częsci z zamiennika i robocizna potem tylko przyczenie w ASO 400 zł.Co do FAP uwierz mi zdecydowanie lepsze rozwiazanie niż DPF u Niemców !!! dolewka płynu Eloys przy 120 tys a wymiana przewidziana na 180 tys. Regenerowany Fap nie kosztuje aż tyle i nie stwarza aż tylu problemów co DPF.



wow . pierwszy raz sie spotkałem z tak super forumowiczem i odp.
Kurde własnie jeżdże teraz toyota avensis 2005r d4d i mam dość diesel i manuala a jeżdże w sumie tylko po mieście nieraz dalej i raz w roku wakacje , czesci nie problem mam sklep motoryzacyjny . Kurde tak mi sie podoba c4gp a coraz bardziej sie waham kurcze. mój roczny przebieg to około 25tyś km kurde co wybrać , większośc jazdy to 4km do pracy 4km do domu ale nieraz kilka razy dziennie
Powrót do góry
gadu-gadu
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Czw 17 Kwi 2014, 13:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) pomoc w decyzji o zakupie


jesli jezdzisz 4km do pracy i 4 z pracy to lepiej zrezygnuj z diesla, zarżniesz Fap....
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 17 Kwi 2014, 13:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
c4bodek

Czytelnik



Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kamieniec Ząbkowicki
Posiadane auto: c4gp
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 17 Kwi 2014, 14:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) pomoc w decyzji o zakupie


jacekczewa napisał:
jesli jezdzisz 4km do pracy i 4 z pracy to lepiej zrezygnuj z diesla, zarżniesz Fap....


wiem własnie nie chce diesela kurde dość mam klekota i w avensis tez mam filtr czastek stałych i tez dostaje w dupe i kopci jak żuk trzeba go przepalać , chcę benzyne najlepiej 2.0 140km w pełnym automacie ale znaleść to masakra , tak byłem napalony na c4 gp ale opada mi zapał Sad
Powrót do góry
gadu-gadu
umberto148

Dyskutant



Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Brak
Piwa: 5/0
Wysłany: Czw 17 Kwi 2014, 14:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) pomoc w decyzji o zakupie


Powiem szczerze i z przykrością że Polska jest traktowana jako śmietnik Europy jeśli chodzi o auta. Tam skasowane bo miał stłuczkę i nie ma mozliwości rejestracji a do Polski jedzie i opis bez wypadkowy bo za wypadek uważa sie jak są osoby poszkodowane a to że miał stłuczkę to przecież pikuś. Każde auto na allegro żadko ma przejechane 200 tys a to przeciez kolejny pan Pikuś Ooooooo przepraszam i wracamy do tematu.
Na Polskę być może nie wychodziły w takiej wersji silnikowej i wyposażenia do tego zmierzałem w sumie Smile dlatego stanowczo szukał bym auta w Niemczech, albo rodzimym kraju pochodzenia Francja, na te kraje o wiele wiele lepiej są wyposażane z mozliwościa konfiguracji. W Polsce jest bieda jeśli chodzi o możliwości wyboru auta, w salonie sprzedawca proponuje tylko auto z pewnej gamy i to wszystko nooo może co najwyzej kolor zmienić. Piszę to troche ironicznie ale tak to wygląda poniekąd w stosunku do tego co oferują koledzy zza Odry.
Powrót do góry
c4bodek

Czytelnik



Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kamieniec Ząbkowicki
Posiadane auto: c4gp
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 18 Kwi 2014, 09:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) pomoc w decyzji o zakupie


Moja żonka ma kuzyna we Francji pracował kiedyś w PEUGEOT ciekawe czy coś pomoze musze napisać tylko powiedzcie czy dobrze mysle wybierając granda z chciałbym 2.0 benzyna plus pełny automat czy ryzykować z MCP benzyny maja mniejsze przebiegi jak diesele a planuje kupić takiego z roku 2007-2009 bo chyba tylko na tyle mi starczy 26-28tyś
Powrót do góry
gadu-gadu
Dr.pi

Debiutant



Dołączył: 13 Paź 2013
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa/Łowicz/Łódź
Posiadane auto: DS5 2.0hdi 2013r
Piwa: 1/2
Wysłany: Pią 18 Kwi 2014, 22:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) pomoc w decyzji o zakupie


Benzyna czy diesel? Pomijającą droższą konserwację diesla to co zauważyłem podczas używania silnika 2.0HDI to to że potrzebuje dużo czasu żeby się nagrzać zimą. Na 4 kilometrach nie ma szans żeby się rozgrzał przy -5celciuszach chyba że będziesz go z 30min rozgrzewał. Moim zdaniem to jest powód przeciwko używaniu tego diesla na krótkich dystansach. FAP to faktycznie dużo trwalsza konstrukcja niż DPF(VW, Opel), ale wymaga obsługi. Zarówno jeden jak i drugi możesz wywalić za 1100pln(usunięcie mechaniczne i elektroniczne) przy okazji kilka kucyków przybędzie.
Różnica miedzy automatem a MCP(półautomatem) - wolniej zmienia biegi i z wyczuwalnym "przysiadem", ale nie zwiększa spalania paliwa jak automat i pozwala w dowolnym momencie na korekcję/zmianę biegu. Do naprawy automatu musisz szukać specjalisty od tego typu skrzyni, do MCP wystarczy serwis naprawiający Citroeny. Też szukałem benzyny z pełnym wyposażeniem i tu problem w tych rocznikach benzyna to raczej "golas" i trochę mały moment mają. W połączeniu z automatem miałbyś "muła". Automat potrzebuje dużego "momentu" inaczej możesz się zniechęcić do tego typu przekładni.

Ale wybór należy do Ciebie Smile
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
c4bodek

Czytelnik



Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kamieniec Ząbkowicki
Posiadane auto: c4gp
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 22 Kwi 2014, 09:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) pomoc w decyzji o zakupie


Czyli jakby nie patrzył pupa z tyłu. W okolicy przeważaja jak juz so po komisach to 1.6hdi a to totalnie odpada. Przy cenie ropy 5.40 i benzyny 5.15 u mnie wole benzyne poza tym zabijam diesela krótkimi trasami , jedyne co to 2.0 hdi i drugie auto wkoło komina ale to zaś koszt dwa auta trzymać tym bardziej że mam jeszcze zabytkowego poloneza i dwa motocykle kurde coraz wiecej drobiazgów odradza mi c4gp kurde nie wiem muszę sie przjecechać gdzieś 2.0 beznyna zobaczyć. czas pokaże Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


CitroenC3

25 900

2015r.

110 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

26 000

2012r.

184 000 km

śląskie

CitroenC5

37 900

2012r.

95 000 km

lubuskie

CitroenC4 Cactus

26 500

2015r.

108 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

14 777

2009r.

365 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System