Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen ) Wycena warsztatu: Rozrząd + Robocizna



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Balcero

Debiutant



Dołączył: 18 Kwi 2014
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 III 2.0 16V 2008
Piwa: 1/5
Wysłany: Pią 18 Kwi 2014, 15:12
Temat postu:

Wycena warsztatu: Rozrząd + Robocizna


Witam,
Zakup Citroena C5 III i podstawowa wymiana.
Prosił bym o ocenę osób które wykonywały podobne wymiany, czy ceny są ok, czy zawyżone.
Przeglądając Allegro wydaje się iż wychodzi taniej.

Cześć. Oto wycena na C5:
- rozrząd z pompą wody 630zł,
- uszczelniacze 70zł,
- filtry (oleju, powietrza i paliwa) 99zł,
- olej ok. 4,5L Castrol 5W40 (w/g AD) 145zł,
- płyn chłodzący (w/g AD około 9L) 135zł,
Robocizna - 549zł.
Całość 1628zł.
Wszystko na częściach Contitech, Erling, Corteco, Filtron
Pozdrawiam.
Powrót do góry
pavlo248

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 620
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Citroen C52,0 16V 143KM Exclusive 2006 , Citroen C4 1,6HDI VTR , 407 2,0 HDI
Piwa: 60/0
Wysłany: Pią 18 Kwi 2014, 15:28
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Wycena warsztatu: Rozrząd + Robocizna


Cena bardzo wysoka w dodatku patrząc na użyte materiały. A już w żadnym wypadku nie daj sobie założyć Filtrona na olej. Podjedź do Aso, zapytaj o katalog "Wiosna 2014" oferta ważna od 21.03-24.05. Jest promocja na rozrządy. Możliwe, że wyjdzie Ci taniej, a jak nawet nie to niewiele więcej, a będziesz miał na dobrych częściach no i będziesz miał wpis z ASO w książkę serwisową. Na co zwracają uwagę kupujący, jak go będziesz sprzedawał. No i będziesz mógł na nim przejechać ok 120tys. km.
A jak nie to podjedź do Auto-Delty na Małkowskiego, ceny mają przystępne i popytaj o:

http://pokazywarka.pl/10wrh4/

Pasek - Gates ew.Dayco. 153 zęby.
Rolki - SKF, SNR, INA.
Pompa - RUVILLE, HEPU
Filtr oleju - Purlux
Powrót do góry
dudekmotorek

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: Hyundai Tucson 2.0 pb/lpg- piwa??? dziękuję nie piję!
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 18 Kwi 2014, 20:24
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Wycena warsztatu: Rozrząd + Robocizna


FILTRON DLACZEGO NIE FILTRON? Wybacz moze sie nie znam ale produkty FILTRONA mozna znalezc w wielu europejskich panstwach i nie stoja na koncu najnizszej półki bo są po prostu dobre.Sam widzialem w wielu sklepach zagranicznych i taka lekka dumę wtedy odczułem. No dobra popłynąłem za bardzo ale denerwuje mnie troche nasza mentalnosc kup zagraniczne przepłać, zaplać za nazwe ale zeby nie bylo krajowe bo krajowe to do kitu.
CONTITECH i jego produkty sa zalecane przez wielu producentów ot chociażby Citroen zajrzyj na euro car parts lub halfords.
_________________
Pierwszego TARPANA wyklepano mlotkami - historia lubi się powtarzać!!!
Powrót do góry
michal83GD

Debiutant



Dołączył: 05 Wrz 2013
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Citroen C5 2002 break, 2.0 benz
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 18 Kwi 2014, 21:20
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Wycena warsztatu: Rozrząd + Robocizna


Uważam że ceny okej. W ASO do mojego z podpisu sam rozrząd z wymianą 1800 a Ty masz nowszy model więc raczej będzie drożej.
Powrót do góry
pavlo248

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 620
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Citroen C52,0 16V 143KM Exclusive 2006 , Citroen C4 1,6HDI VTR , 407 2,0 HDI
Piwa: 60/0
Wysłany: Pią 18 Kwi 2014, 22:23
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Wycena warsztatu: Rozrząd + Robocizna


dudekmotorek napisał:
FILTRON DLACZEGO NIE FILTRON? Wybacz moze sie nie znam ale produkty FILTRONA mozna znalezc w wielu europejskich panstwach i nie stoja na koncu najnizszej półki bo są po prostu dobre.Sam widzialem w wielu sklepach zagranicznych i taka lekka dumę wtedy odczułem. No dobra popłynąłem za bardzo ale denerwuje mnie troche nasza mentalnosc kup zagraniczne przepłać, zaplać za nazwe ale zeby nie bylo krajowe bo krajowe to do kitu.
CONTITECH i jego produkty sa zalecane przez wielu producentów ot chociażby Citroen zajrzyj na euro car parts lub halfords.



Z doświadczenia.
Jeżdżę Citroenami od 87 roku i naprawdę miałem ich już wieeele i różne modele. I naprawdę wiele wymieniłem filtrów, pasków, rozrządów, sworzni, itd, itp. Nie patrzę co polecają sprzedawcy, tylko co mechanicy. Bo to często różnica. To że filtron stoi gdzieś tam na półce to co z tego, chińskie też można spotkać, ale akurat w Citroenie się nie sprawdzają. Może w innych markach dają radę. Ale na tym forum mowa jest o Citroenie. Załóż, i daj znać po ilu tys, od wymiany zaświecił Ci się alarm o zbyt niskim ciśnieniu oleju. Co do CONTITECH, to zdarza się, że nowe z opakowania założone od razu skrzypią i piszczą. Ja zakładam tylko Gates ew. Dayco. Ale za to świece zapłonowe to polecam polskie ISKRY. Zarówno do Citroena jak i np. Fiata.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 18 Kwi 2014, 22:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Pią 18 Kwi 2014, 23:23
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Wycena warsztatu: Rozrząd + Robocizna


Mozecie sie smiac, ale naprawde unikam polskich zamiennikow[ poza wydechem]. Mialem w swoim zyciu naprawde duzo Citroenow i zawsze jak stosowalem polskie oleje i polskie filtry mialem problemy. Np. po zalaniu polskiego Lotosa, olej znikal jak kamfora. Przy Totalu, pomimo zuzytego silnika olej znikal w duzo mniejszym tempie. Widzialem rowniez filtry w kawalkach, albo scisniete jak panienka w pasie, ciagle problemy z lampka cisnienia wlasnie w filtrach filtrona. Do oleju uzywam purfluksa, albo Mann. Nie jestem przeciwny polskim produktom, ale naprawde cenie jakosc. Na oleju nie mozna oszczedzac, jak rowniez na filtrach. Czesto zycie silnika w naszych pojazdach jest narazone na ciezkie proby przez pozorna oszczednosc wlasciciela. To tak jak wlewanie mineralnego oleju do silnika 16 zaworowego z wiekszym przebiegiem, no bo tak juz wypada. a potem problemy z praca na zimno[wypadanie zaplonow].
Powrót do góry
skype status
pavlo248

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 620
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Citroen C52,0 16V 143KM Exclusive 2006 , Citroen C4 1,6HDI VTR , 407 2,0 HDI
Piwa: 60/0
Wysłany: Sob 19 Kwi 2014, 00:35
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Wycena warsztatu: Rozrząd + Robocizna


dejnekomirek napisał:
Widzialem rowniez filtry w kawalkach, albo scisniete jak panienka w pasie, ciagle problemy z lampka cisnienia wlasnie w filtrach filtrona.



No i właśnie takie rzeczy wie się z doświadczenia.
Powrót do góry
dudekmotorek

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: Hyundai Tucson 2.0 pb/lpg- piwa??? dziękuję nie piję!
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 19 Kwi 2014, 13:44
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Wycena warsztatu: Rozrząd + Robocizna


Nie chodzi mi o jakies tańsze zamienniki zeby zaoszczędzić bo to zawsze sie czkawką odbija, szybsze zużycie itp, to że płacisz drożej za nazwę nie znaczy ze nie zostało wyprodukowane np w FILTRONIE z zastosowaniem innej technologii wyjechalo stamtad w innym pudełku i siegasz po to mówiąc ze ten jest lepszy. Wystarczy kupic lepszy nie musi byc zagraniczny a jesli chodzi o olej silnikowy jezdze glownie na produktach Schell i Orlen polsyntetyki i nie mialem do tej pory problemów filtry oleju Filtron bo jest wszedzie dostepny inne filtry zgodnie z zaleceniami producentów. Dyskwalifikowanie czegoś za nazwę jest bezcelowe, wiem bo wozilem rozne produkty po calej unii europejskiej i poza nazwami niewiele wspolnego maja z krajem ani fabryka w której zostały wyprodukowane.
_________________
Pierwszego TARPANA wyklepano mlotkami - historia lubi się powtarzać!!!
Powrót do góry
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Sob 19 Kwi 2014, 19:09
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Wycena warsztatu: Rozrząd + Robocizna


No i wlasnie odpowiedziales dokladnie to samo. Jesli montuje cos firmy x i mam problem, ktorego normalnie nie ma, to normalne jest, ze tej firmie juz nie zaufam. Jesli wlewam olej i po paru tys. km znika w silniku, a inny olej nie znika, to ktoremu ufac? Wracajac do filtrow: byc moze ten inny jest produkowany tez w Filtronie, ale jak sam piszesz, z zastosowaniem innej technologii, to to jest juz calkiem inny produkt, a Filtron dalej jest badziewiem. Szukalem kiedys w Polsce wosku do podwozi firmy Forch, znalem te produkty z pracy w Niemczech, jak w koncu dotarla dostawa, to opadla mi szczeka- to byl calkiem inny produkt, do niczego, chociaz opakowanie i firma ta sama. Szkoda bylo pieniedzy. Czy taka firma mysli, ze w Polsce mozna wszystko sprzedac? Cos w tym jest, nie mowiac tez o ordynarnych podrobach, podszywajacych sie pod dobra marke. Dzisiaj swiat stoi na glowie.
Powrót do góry
skype status
Balcero

Debiutant



Dołączył: 18 Kwi 2014
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 III 2.0 16V 2008
Piwa: 1/5
Wysłany: Nie 20 Kwi 2014, 17:53
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Wycena warsztatu: Rozrząd + Robocizna


Dziękuje za odpowiedź, 80% nie na temat, ale może jeszcze uda komuś wstrzelić się w temat, narazie otrzymałem dwie różne odpowiedzi, poczemy zobaczymy Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen ) Dyskusje ogólne


CitroenDS4

52 900

2015r.

190 000 km

mazowieckie

CitroenC1

24 500

2015r.

64 299 km

pomorskie

CitroenC4 Cactus

38 900

2014r.

65 000 km

mazowieckie

CitroenC1

34 990

2018r.

59 000 km

śląskie

CitroenC3 Aircross

47 900

2017r.

152 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System