Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) nierówna praca silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Snajper110

Debiutant



Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 2008 2.0 HDI - MCP
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Sty 2014, 19:07
Temat postu:

nierówna praca silnika


witam
wymieniłem skrzynię biegów, dwumase i sprzęgło - niestety teraz kiedy jadę na 1 lub 2 z równą prędkością silnik sam sobie dodaje "faluje" gaz (występuje to przy spokojnej równej jeździe a także próbowałem jechać na tempomacie powyżej 100 i zachowuje się tak samo)
co to może być ?
dodam że skrzynia jest włożona z innego Granda ale z takiego samego modelu tylko z 2011 - cały osprzęt elektroniczny pozostał z mojej skrzyni - czy to może być przyczyną ?
przed wymiana nic takiego się nie działo

pozdrawiam
Powrót do góry
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Sro 08 Sty 2014, 09:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) nierówna praca silnika


Witam. Problem raczej jest w silniku. To falowanie moze byc spowodowane zlym montazem osprzetu na silniku przy montazu skrzyni biegow. Prawdopodobnie cos nie zostalo podlaczone, albo samo sie odlaczylo. Jest jeszcze mozliwosc, ze cos nowego teraz sie pojawilo, nie majacego nic wspolnego z wymiana skrzyni. Jesli zmienia biegi plynnie, bez problemow, to skrzynia pracuje poprawnie, to jest normalna mechaniczna skrzynia, tylko sprzeglo i wybieranie biegow zatomatyzowane. Pozdrawiam
Powrót do góry
skype status
Snajper110

Debiutant



Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 2008 2.0 HDI - MCP
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Sty 2014, 10:46
Temat postu:

nierówna praca silnika


mam nadzieję że tylko problem z osprzętem (wydatek już 6500 na skrzynie, sprzęgło i dwumas - zaraz będę żałował że kupiłem ten model) - właśnie stoi u mechanika.
Powrót do góry
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Sro 08 Sty 2014, 11:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) nierówna praca silnika


Dlaczego wymieniales skrzynie? Ona jest niezniszczalna. W tym modelu sprzeglo jest problemem, ono jest typu SAC i trzeba miec specjalne narzedzia do montazu. Jesli bylo montowane tradycyjnie, to niedlugo problemy ze zmiana biegow wroca. Jesli to mechanik zasugerowal koniecznosc wymiany skrzyni, lepiej do niego wiecej nie wracaj, no chyba, ze z reklamacja na montaz sprzegla. Temat dobrze znany na forum. Lepiej wczesniej poczytaj na forum, a dopiero pozniej sluchaj, co mechanicy maja do powiedzenia. A najlepiej odwiedzaj tylko tych ,co maja wiedze o Citroenach, inaczej twoja sympatia do tych samochodow szybko odplynie w dal, a pozostanie niesmak. Generalnie nowe auta wymagaja wiedzy i jeszcze raz wiedzy, nie tylko Citroen. Pozdrawiam
Powrót do góry
skype status
Snajper110

Debiutant



Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 2008 2.0 HDI - MCP
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Sty 2014, 22:18
Temat postu:

nierówna praca silnika


poleciały łożyska w skrzyni - widziałem ich stan, dlatego wymieniałem - mechanik sprawdzony od kilku lat reperuje moje auta. Okazało się że nie został do końca wgrany nowy soft i skrzynia głupiała, teraz jeździ super i jestem bardzo zadowolony ze spalania trasa przy 120 km/h 4,8 - miasto śr. 90km/h 6,8 - 7,2
pozdrawiam wszystkich
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 11 Sty 2014, 22:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC8

21 900

2011r.

263 000 km

łódzkie

CitroenC3

51 900

2020r.

22 000 km

wielkopolskie

CitroenC4

22 900

2012r.

227 240 km

mazowieckie

CitroenC4

20 990

2011r.

252 000 km

wielkopolskie

CitroenBerlingo

16 499

2009r.

191 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System