Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xantia ) Ikonka ładowania aku i nie dzialajace kierunki



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xantia ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PanKurdee

Czytelnik



Dołączył: 19 Gru 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: citroen xantia 1,9 TDI 1995
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 19 Gru 2013, 20:30
Temat postu:

Ikonka ładowania aku i nie dzialajace kierunki


Witam wszystkich to mój pierwszy post a nawet temat tutaj wiec się przywitam Very Happy

Co mnie nakłoniło do zarejestrowania się tutaj?
Moja Xantia 1,9 TDI 1995 i problem z nia związany.
Obiecuje być stałym forumowiczem..a to nie bedzie trudne bo autko już leciwe ( pełnoletnie)Smile

Od 2 dni dzieje się coś takiego że podczas jazdy moją cytrynką zapala sie ikonka akumulatora i w tym momencie nie włącze już kierunkowskazów.Po włączeniu kierunkowskazów słyszę odgłosy pod deską rozdzielczą jakby wycie silniczka, cykanie...nigdy wcześniej tego nie słyszałem. Wraz z zapaleniem kontrolki akumulatora również gaśnie radio które odpalane jest wraz z włączeniem stacyjki. Zauważyłem jeszcze jedna rzecz że gdy ikonka akumulatora się już pali naciskanie pedału hamulca powoduje zmianę intensywności jej koloru i za każdym naciśnięciem hamulca pojedynczy "cyk".

W sumie nie przejmowałbym się tym tak bardzo bo alternator normalnie ładuje akumulator - jest napięcie, sprawdzał mechanik...tylko ten brak kierunkowskazów uniemożliwia mi jazdę. Gdy dojężdzam do skrzyżowania jeśli akurat ikonka aku się pali to restartuje podczas jazdy samochód , po kolejnym uruchomieniu samochodu ikonka aku nigdy się nie świeci i włączam wtedy kierunkowskaz bez problemu ( tak dziś zrobiłem gdyz policja za mną jechała)

Bardzo proszę o jakieś porady, spostrzeżenia, może dzięki Wam szybciej znajde przyczynę problemu.
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Czw 19 Gru 2013, 21:19
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Ikonka ładowania aku i nie dzialajace kierunki


Powody mogą być 2. Kończy się alternator (np szczotki) i raz ładuje, a raz nie. Możliwe, że było napięcie mierzone wtedy akuratnie kiedy ładuje. Jak jest zbyt niskie napięcie, to niektóre urządzenia wydają dziwne dźwięki, a kierunkowskazy nie odpalają. Drugi, z alternatorem w porządku, a gdzieś brak styku. Wtedy też napięcie spada i objawy jak wyżej. Pierwsze dobrze posprawdzaj połączenia na "grubym" prądzie i masy, a w szczególności, czy buda ma dobrą masę. Potem na zasilaniu przy bezpiecznikach. Może będziesz próbował te kierunkowskazy na zgaszonym silniku i włączonym zapłonie (jak przestaną grzać świece) bo wtedy będzie łatwiej zlokalizować "smażący" styk. A ikonka się zmienia, bo światła stop dodatkowo obniżają napięcie w instalacji.
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
PanKurdee

Czytelnik



Dołączył: 19 Gru 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: citroen xantia 1,9 TDI 1995
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 22 Gru 2013, 20:21
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Ikonka ładowania aku i nie dzialajace kierunki


Alternator sprawdziliśmy , pojeżdziłem trochę aż się ikonka aku zapali..alternator dawał napięcie jednak.
Sprawcą było zwarcie w kablach stacyjki. Stacyjka do wymiany.
Koszt allegro z dostawą 43 zł, koszt sklepowej 430 zł Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xantia ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xantia »

Opinie o samochodach Citroen Xantia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xantia ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC4 Grand Picasso

14 777

2009r.

365 000 km

pomorskie

CitroenC4 Aircross

38 900

2012r.

211 000 km

łódzkie

CitroenC1

8 790

2007r.

226 631 km

pomorskie

CitroenC3

44 900

2018r.

57 000 km

wielkopolskie

CitroenDS3

35 500

2015r.

126 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System