Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) 1.4 benzyna , dławi się przy ruszaniu


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
unitek

Dyskutant



Dołączył: 08 Cze 2012
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: C4 1.4i 16V, Coupe VTR
Piwa: 6/4
Wysłany: Nie 05 Sie 2012, 07:53
Temat postu:

1.4 benzyna , dławi się przy ruszaniu


Witam.
Odpalam zimny silnik ( temperatura zewnętrzna +25 st c) po odpaleniu chodzi rowno i płynnie po prostu idealnie natomiast przy próbie ruszenia i dodania gazu zamula się tak jak by nie dostawal paliwa , po przygazowaniu na sprzęgle jest już ok i można ruszać ale nawet na rozgrzanym już silniku i ruszaniu gdzieś spod świateł bardzo często potrafi zamulic co jest troche denerwujące.
Powiedzcie gdzie należy szukać problemu.
Pozdro.
Powrót do góry
restricted

Czytelnik



Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Citroen C4, 1.4 Magic, 2006r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Wrz 2012, 21:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) 1.4 benzyna , dławi się przy ruszaniu


Mam podobny problem, najlepsze jest to, że u mnie gwałtownie odzyskuje moc i obroty gwałtownie skaczą, więc ruszam z piskiem opon Smile Nikt nie miał podobnego problemu?
Ja niedawno kupiłem swój samochód, na razie muszę odbić się od dna :d kiedy już to zrobię pojadę czym prędzej do serwisu i oznajmię przyczynę owych 'wahań'. Cool
Powrót do góry
unitek

Dyskutant



Dołączył: 08 Cze 2012
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: C4 1.4i 16V, Coupe VTR
Piwa: 6/4
Wysłany: Sob 29 Wrz 2012, 14:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) 1.4 benzyna , dławi się przy ruszaniu


Podobno jest to awaria silniczka krokowego ktory kosztuje niewiele i można go łatwo samemu wymienic , można też ( podobno ) wymontować stary umyć w benzynie extrakcyjnej i ponownie zamontować , jak kiedyś znajde czas i chęci to dam znać co z tego wyszło ale z moim zapędem do pracy to dłuuuuuuugo potrwa.
Pozdrawiam
Powrót do góry
DenverZgr

Czytelnik



Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgierz
Posiadane auto: citroen c4 benz 1.4 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 18 Kwi 2013, 22:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) 1.4 benzyna , dławi się przy ruszaniu


Panowie u mnie ta sama sytuacja. Silnik chodzi równo po odpaleniu, a jak tylko dodam gazu to robi kangurka i przez chwile przestaje jakby tłoczyć paliwo. Całość trwa pare sekund po czym odzyskuje moc i można jechać. Sytuacja powtarza się przy każdym odpaleniu... Czy to faktycznie silniczek krokowy? Wyleczyliście już swoje panny z tej czkawki?
Powrót do góry
mgodzieba

Czytelnik



Dołączył: 04 Lip 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Citroen C4 1.4 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Lip 2013, 08:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) 1.4 benzyna , dławi się przy ruszaniu


Również ta sama sytuacja. Rano na zimnym silniku przy ruszaniu auto się dusi, trwa to tylko ten jeden raz. Później przez cały dzień spokój. Następnie dzień 8 rano powtórka z rozrywki. Dowiadywałem się w sprawie silniczka krokowego i okazuje się że w C4 benzynowych występuje tylko w pojemnościach 2.0 Proszę o pomoc bo przyznam że jest to bardzo uciążliwe. Czy świece mogły by mieć na to wpływ? Wygląda to tak jakby w pewnym momencie brakowało paliwa. Sad
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 04 Lip 2013, 08:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
adiq87

Czytelnik



Dołączył: 08 Lis 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pole
Posiadane auto: C4
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Lip 2013, 07:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) 1.4 benzyna , dławi się przy ruszaniu


Witam w klubie
sytuacja analogiczna co u poprzedników, samochód nie rozgrzany rano odpalony, pracuje z 2 sek normalnie po dodaniu lekko pedału gazu zaczyna brakować jakby dopływu paliwa - obroty maleją przegazowanie nie przynosi już efektów obroty ani drgną, całym samochodem mocno telepie po czym w 80% przypadkach samochód gaśnie po odpaleniu wszystko wraca do normalnego stanu, usterkę mam już od dłuższego czasu, tylko, że wystarczyło przygazować i na sprzęgle - niestety od jakiegoś czasu objawy nasiliły się i niestety auto gaśnie. Mam założoną instalację lpg i gdy samochód przełączy się na gaz żadnych objawów nie ma, tak samo gdybym zapalał od samego początku na gazie też zero objawów a więc napewno ma to związek z benzyną ( mam C4 1.4). Objawy występują tylko przy 1 wszym uruchomieniu, później już w czasie jazdy nie ma żadnych - pierwsza moja myśl silnik krokowy i przepustnica - byłem przeczyścić (cena w ASO 200zl sic! - u mechanika lokalnego 20 zł Smile ) po czym okazuje się tak jak napisał poprzednik w tym modelu silnik krokowy znajduje się w przepustnicy jest z nią zabudowany - jeżeli ktoś mówi o silniku krokowym to niech odpuści sobie takiego mechanika. Przeczyszczenie przepustnicy nic nie dało, ktoś ma jakieś pomysły ? rozwiązał ten sam problem ? W ASO chcą się dostać do katalizatora - ale trzeba wyciągnąć wpierw sondę lambda co grozi jej zniszczeniem, moim skromnym zdaniem to nie katalizator tylko coś związane z przepływem paliwa...będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki oraz sam po kolejnym majstrowaniu w samochodzie dam znać czy udało się zlokalizować usterkę
Powrót do góry
malik12345

Czytelnik



Dołączył: 23 Sty 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Peugeot 407 1.8 16V 2006 , Citroen C4 1.4 16V 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Wrz 2013, 16:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) 1.4 benzyna , dławi się przy ruszaniu


mam identyczny problem z tym ze u mnie tak sie dzieje tylko do momentu kiedy auto sie troszke nagrzeje. Raczej to nie jest nic związanego z przepływem paliwa. Może jakiś czujnik temperatury ? Troche to denerwujące. Czy ktoś z powyższych uzytkowników poradził sobie juz z tym ? Chce z tym jechac na badanie komputerowe , ale mam wrażenie że to nic nie wykaże
Powrót do góry
adiq87

Czytelnik



Dołączył: 08 Lis 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pole
Posiadane auto: C4
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Paź 2013, 07:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) 1.4 benzyna , dławi się przy ruszaniu


moze wykaze ale jakies inne bledy:), u mnie tez po nagrzaniu jest ok. bylem na komputerze w serwisie stwierdizli e nie ma bledow u mechanika ze bledy sondy lambdy ale ona dzialala, mialem juz czyszczona przepustnice ( uwaga trzeba potem ja na kompie po tym zabiegu podlaczyc- na zimnym silniku), wymieniany czujnik cisnienia kolektora ssacego oraz wymieniona sonda lambda neistety bez efektu, przewody sa szczelne podobno, problem trudny do zlokalizowania bo na 1 rzut oka wszystko jest ok wiec trzeba dojsc metoda prob i bledow czyt wymieniac rzeczy po kolei...ja narazie zrezygnowalem 3 osoby nie daly rady w tym serwis citroena. Moze ktos sobie poradzil z tym problemem ew. ma jakies pomysly
Powrót do góry
adiq87

Czytelnik



Dołączył: 08 Lis 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pole
Posiadane auto: C4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 30 Lis 2013, 11:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) 1.4 benzyna , dławi się przy ruszaniu


w moim przypadku pomogła adaptacja komputerowa silnika benzyny chodź nie do końca, ale auto teraz nie gaśnie czasem straci troche obroty przy ruszaniu ale wystarczy przegazować mocniej i jest okej:)
Powrót do góry
adiq87

Czytelnik



Dołączył: 08 Lis 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pole
Posiadane auto: C4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 17 Wrz 2014, 23:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) 1.4 benzyna , dławi się przy ruszaniu


po ok. miesiącu po adaptacji problem wrócił, okazało się po kilkukrotnych wizytach u różnych mechaników , że oczyszczenia wymagają wtryskiwacze. Po wykąpaniu należało jeden wymienić pozostałe są ok po dobraniu parametrów auto chodzi jak nowe:) przy okazji wymieniłem cewkę zapłonową. Wtryskiwacze - polecam sprawdzić ich stan w Waszych samochodach a nie narażać się na nie potrzebne koszty
Powrót do góry
marcinb87

Debiutant



Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,4 16V
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 22 Maj 2015, 17:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) 1.4 benzyna , dławi się przy ruszaniu


Witam
Temat jest stary ale stwierdziłem że może jeszcze ktoś odpisze. Mam takie same objawy jak piszecie czyli z rana albo po dłuższym postoju nie da się przez chwile jechać ponieważ "dusi" silnik.
Kolega adiq87 napisał że pomogła wymiana wtryskiwaczy i cewki ale to dość drogi interes może jeszcze ktoś potwierdzi że taka naprawa pomogła ?
Swoja droga po czym poznać że wtryskiwacz po wykąpaniu dalej nadaje się do użycia a drugi już nie i trzeba go wymienić ?
Pozdrawiam
_________________
marcin
Powrót do góry
el_tasak

Czytelnik



Dołączył: 01 Paź 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bełchatów
Posiadane auto: Citroen, C3, MAP, 1.4 16V, 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 08 Cze 2015, 23:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) 1.4 benzyna , dławi się przy ruszaniu


Witam wszystkich. Dokładnie ten sam problem, ale jak dla mnie to wygląda na zalewanie się silnika, czyli zbyt bogata mieszanka. Nawet udało mi się przechwycić chwilowy błąd, który się nie zapisuje w pamięci, ale w trakcie szarpania silnikiem wyskakuje: P0172 - zbyt bogata mieszanka
Tak jak mój poprzednik jestem ciekaw czy komuś udało się zdiagnozować tą usterkę? W przypadku zabrudzonych bądź uszkodzonych wtryskiwaczy to paliwa jest za dużo czy za mało?
Powrót do góry
marcinb87

Debiutant



Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,4 16V
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 12 Cze 2015, 10:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) 1.4 benzyna , dławi się przy ruszaniu


Dalej nie rozwiązałem problemu ale na 90 % procent uważam że sprawcą jest filtr oparów paliwa. Na filtrze zamontowany jest elektrozawór do oprowadzania nadmiaru oparów z baku.
Może ktoś się wypowie czy po odkręceniu korka paliwa słyszy mocne i wyraźne "syczenie" ?
_________________
marcin
Powrót do góry
citroen c 4

Czytelnik



Dołączył: 08 Lip 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): olsztyn
Posiadane auto: citroen c 4 1,4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Lip 2015, 21:39
Temat postu:

Dławienie się przy ruszaniu


Witam jeśli chodzi o filtr oparów paliwa to zmieniałem ten elektrozawór i nic nie pomogło jesli chodzi o szarpanie i dławienie się ale w lato smierdziało paliwkiem przy hamowaniu to cos pomogło nawet dziurkę robiłem w korku paliwa bo myślałem że nie odparowuje. Jeśli chodzi o dławienie się czy ktoś robił albo pomyślał o kolektorze ssącym? wyczytałem że mogła tam się rozlecieć jakaś pucha z językami i śmieci plastikowe zakłócają dopływ powietrza (u mnie jest tak rano codziennie się dławi a jak się rozgrzeje to raz jest ok że śmiga i jest ok a innym razem po trasie jak bym 6 osób wiózł słaby cisnę gaz do końca jedzie ale muł. Przy szybkim muskaniu gazu na biegu jałowym do 2 tyś kilkakrotnie dławi sie. Masakra jak ktoś rozwiązał ten cięęężki temat to niech pisze.
Powrót do góry
aceraspire

Czytelnik



Dołączył: 27 Wrz 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): skulsk
Posiadane auto: citroen c4 1.4 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Wrz 2015, 20:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) 1.4 benzyna , dławi się przy ruszaniu


witam Ja takze po 2 letnich dochodzeniach co jest nie tak ze tak szarpią te nasze cytrynki Sad ostatnio odkryłem ze winowajca za tak [cenzura] szarpanie silnikiem jest winna sonda lambda za katalizatorem , po podłączeniu lexi zaobserwowałem iz grzanie swiecy za katalizatorem umarło po chwilowym odpaleniu bez dodawania gazu jak juz sonda zaczeła za katalizatorem pokrywac sie wartosciami z sonda przed katalizatorem auto bez problemu chodziło plynnie , moze u was tez tak sie to obiawia , pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4

19 990

2012r.

162 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

22 000

2014r.

218 000 km

lubelskie

CitroenC4 Picasso

36 900

2014r.

193 000 km

mazowieckie

CitroenDS5

45 900

2013r.

197 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

55 900

2017r.

62 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System