Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) falowanie obrotów



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
b5000

Dyskutant



Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Seat Leon 1,9 TDI, 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Lis 2013, 21:25
Temat postu:

falowanie obrotów


Witam ostatnio po tym jak klimat nam sie ochłodził borykam się z problemem polegającym na tym, że od samego rana jak odpale auto po nocy ( na benzynie ) auto odpala za pierwszym zamachem ale jak tylko nim rusze to na biegu jałowym obroty dośc widocznie faluja góra dól góra dół. Po tym jak przejade kilka km ( 2 km ) to wszystko sie uspokaja. Zjawisko wystepuje na benzynie jak rownież na gazie. A dzis auto chodziło jakby na 3 garach bo [cenzura]ło i nie miało mocy, po wył i wł silnika od nowa problem znikł/

W czym tkwi problem ?
Ps. Cewka zapłonowa i świeczki są nowe
_________________
[img]http://fmix.pl/zdjecie/3145724/seat-leon-maxi[/img]
Powrót do góry
franz998

Dyskutant



Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łęczna
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1.5dCI,Peugeot 207 1.6 Hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Lis 2013, 22:37
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) falowanie obrotów


Cześć,

powiem Ci,że u mnie też były nowe świece,ale silnik falował mi.Zmieniłem świece na beru,które miały dobrze współpracować z lpg.I tak się stało,jak ręką odjął.Za kpl.zapłaciłem ok.80 zł.
A z cewką też miałem problem,bo iskra była na 4 cylindrach,a silnik pracował na 2.Dwie świece były czarne,okopcone.Okazało się,że na 2 cylindrach była za słaba.Wymiana cewki pomogła.

Tak było akurat u mnie.
Powrót do góry
b5000

Dyskutant



Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Seat Leon 1,9 TDI, 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Lis 2013, 00:17
Temat postu:

falowanie obrotów


hmm no zastanawiałem się nad wyczyszczenie silniczka krokowego ale tak się zastanawiam czy to będzie wina silnika krokowego na LPG i na benz czy jednak coś innego bo przeważnie falowanie jest na bezn i to na zimnym silniku ale skłamałbym gdybym napisał że na delikatnie rozgrzanym silniku na LPG sie to nie dzieje.
Więc albo czyszczenie dwóch silników krokowych albo może te świeczki, zwłaszcza, że dziś jechałem jakby na 3 garach z tym, że po wył i wł silnika moc i poprawnośc pracy powróciła więc nie wiem czy to nie jakas elektroniczna sprawa
_________________
[img]http://fmix.pl/zdjecie/3145724/seat-leon-maxi[/img]
Powrót do góry
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Sro 06 Lis 2013, 14:55
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) falowanie obrotów


podmień cewkę miałem podobnie, na zimnym silniku falował i czasem się przydusił jakby na jeden nie palił. wymianacewki pomogła ale najpierw zrobiłem podmianke bo to jest tansze niż kupowanie w ciemno Smile
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
b5000

Dyskutant



Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Seat Leon 1,9 TDI, 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Lis 2013, 17:43
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) falowanie obrotów


cewka nowa bosch ma kilka miesięcy, świece nowe ok. 4 miesiecy
_________________
[img]http://fmix.pl/zdjecie/3145724/seat-leon-maxi[/img]
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 06 Lis 2013, 17:43
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Sro 06 Lis 2013, 18:03
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) falowanie obrotów


dobierz się do przepustnicy i do silniczka krokowego, wyczyść i zobacz co dalej, możliwe też że łapie jakieś lewe powietrze, jak to nie pomoże to komputer może cos powie??
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
b5000

Dyskutant



Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Seat Leon 1,9 TDI, 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Lis 2013, 18:10
Temat postu:

falowanie obrotów


no zamierzam dobrac się własnie do krokowca, a komputer już podłączany ale nic nie pokazuje niestety stad nie wiadomo gdzie szperać
_________________
[img]http://fmix.pl/zdjecie/3145724/seat-leon-maxi[/img]
Powrót do góry
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Sro 06 Lis 2013, 18:19
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) falowanie obrotów


przeczyść tez wszystkie możliwe kostki może gdzieś nie ma przejścia jak nalezy
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
crazy-pl

Dyskutant



Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Andrychów
Posiadane auto: Xsara Picasso 1.8 16v
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 11 Lis 2013, 19:33
Temat postu:

Re: falowanie obrotów


b5000 napisał:
no zamierzam dobrac się własnie do krokowca, a komputer już podłączany ale nic nie pokazuje niestety stad nie wiadomo gdzie szperać


Jedź do serwisu na komputer bo na zwykłym ci może nie pokazać błędów. Ja już tak miałem na lexi widać błędy a na zwykłym nic.
_________________
LPG Tech 224, KME TUR, Barracuda
Powrót do góry
b5000

Dyskutant



Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Seat Leon 1,9 TDI, 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Lis 2013, 11:42
Temat postu:

falowanie obrotów


No własnie zamierzam sobie zakupic lexie bo pewnie zwróci mi się z czasem, a tak wracając do tematu to krokowiec juz przeczyszczony i powiedzmy że falowanie puki co się zmniejszyło, ale nie wiem czy ten zabieg akurat pomógł.


Teraz borykam się ze zjawiskiem takim, że jak jest powyżej 10 stopni na dworze auto odpala bez problemów i na wolnych obrotach pali jak złoto ale zauwazyłem ( obserwacja kilku dniowa ) że jak jest poniżej 7-8 stopni to podczas odpalania auto zapala, ale po kilku sekundach trzepie całym motorem łącznie z budą i podczas tego trzepania zaczyna migać konkrolka check engine, jak podgazuje troche to sie poprawia ale nie wiele, podczas gdy wył motor i włącze ponownie auto pali znów jak złoto.
Nietsety do kona tygodnia nie mam mozliwości podpięcia się pod komputer wiec puki co postanowiłem kontynuowac wątek i może wam coś wpadnie do głowy co to może być bo w serwisie pewnie wymyslą że to może być wszystko jak ostatnio usłyszałem Sad



Ps . dzis byłem u mechanika przeczyścilem silnik krokowy i puki co jest ok, ale poczekam do jutra rana jak zapale go po nocy,
na kompie pokazały błędy P0170 ( pojawia się jak zaleje kiepskiego LPG ) i P0300. Na forum poczytałem że to może być wina cewki, ale cewke kupiłem w maju 2013 roku więc ja wykluczam, macie jakieś sugestie co to może być ??

wymiana sondy, wymiana czujnika temp, zamiana świec w inne miejsca, nowa cewka, sprawdzono szczelność głowicy żeby wykulczyc wypalanie gniazda zaworowego i nadal z rana przez kilka sekund trzesie silnikiem i wywala błąd wypadanie zapłonów na pierwszym cylindrze, czyzby to wtrysk ?
_________________
[img]http://fmix.pl/zdjecie/3145724/seat-leon-maxi[/img]
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Picasso

55 900

2017r.

62 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

37 500

2014r.

165 000 km

pomorskie

CitroenC5

7 300

2006r.

295 000 km

śląskie

CitroenC5

18 990

2010r.

233 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Cactus

26 500

2015r.

108 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System