Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Berlingo ) Na co zwracać uwagę przy kupnie ?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jedynka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: honda jazz komfort 1.4 2011r
Piwa: 3/4
Wysłany: Pią 27 Lip 2012, 17:49
Temat postu:

Na co zwracać uwagę przy kupnie ?


Muszę znaleźć teściowi samochód,do którego będzie mu się dobrze wsiadało i wysiadało z uwagi na wiek.Coś mi napomknął o oplu meriva ale wydaje mi się,że Berlingo byłby dużo lepszy.Proszę o jakieś sensowne porady na co ewentualnie zwracać uwagę przy zakupie,co je najbardziej boli,czego się wystrzegać,pomijając oczywiste sprawy przy zakupie samochodu.Silnik ma być benzynowy Exclamation Czy mają może łańcuch rozrządu czy niestety paski. Auto z roku 2006/7 .Proszę o poradę.Jedynka.
Powrót do góry
magdaboom

Auto Maniak



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
Wysłany: Sob 28 Lip 2012, 10:08
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Na co zwracać uwagę przy kupnie ?


fajna i wysoka jest panda, idealna dla osób starszych ze względu na rozmiary oraz pozycję za kierownicą. osobiście polecam pandę - warto chociaż to sprawdzić.
berlingo najlepiej kupować z polskim rodowodem, gdyż wtedy łatwiej będzie wyeliminować fałszywy stan licznika - ale nie zawsze.
przetarta lekko kierownica u góry oznacza przebieg ponad 250tyś
skośne koła tylne - oznaka ciężkiej pracy auta.
wycieki z silnika eliminują zakup...


Ostatnio zmieniony przez magdaboom dnia Sob 28 Lip 2012, 13:09, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Sob 28 Lip 2012, 11:08
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Na co zwracać uwagę przy kupnie ?


niestety- berligo posiada pasek rozrządu Wink przy zakupie należy sprawdzić: występowanie rdzy (tak jak we wszystkich autach), belkę tylną (pochylenie kół- może być do regeneracji) oraz prowadnice drzwi bocznych (odsuwanych) Wink
z wysokich samochodów możesz wziąć pod uwagę jeszcze:
daewoo matiza, fiata panda, opla mariva i opla agile, suzuki wagon R i suzuki ignis Wink
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
grzybekprawdziwek

Dyskutant



Dołączył: 25 Cze 2011
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin
Posiadane auto: Sprinter 313 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Wrz 2013, 14:32
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Na co zwracać uwagę przy kupnie ?


Panowie, sorry za odgrzanie kotleta, ale szukam sobie berlingo w celu kupna, jestem po kilku obejrzanych egzemplarzach jednak mam kilka pytań, nie chce się wpakować w coś niedobrego:

1. Czy w Berlingo to normalne że komora silnika nie jest lakierowana? Chodzi mi o nadkola itd.

2. Czy w każdym takim aucie tak szybko rdzewieje dolna prowadnica drzwi przesuwnych?

3. Macie jakieś doświadczenia ze szklanym dachem? Są z nim problemy?

4. Jeśli koła z tyłu załamują się lekko do środka to znaczy że belka jest do wymiany?

Pozdrawiam
Powrót do góry
SKRAM

Debiutant



Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: Citroen C5 2.7 hdi Tourer 2009
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 01 Paź 2013, 23:22
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Na co zwracać uwagę przy kupnie ?


Witam, ja kupowałem nowe w salonie, i nadkola są niemalowane, rdza to wina kierowcy, ja od czas u do czasu nakładam trochę smaru i problemu nie ma , na temat dachu się nie wypowiem bo nie wiem, natomiast nieznaczne pochylenie jest dopuszczalne, natomiast aby sprawdzić czy belka jest do regeneracji należy najechać pod skosem na krawężnik i wsłuchać się czy nie słychać jakiegoś metalicznego odgłosu. Jeżąeli tak to może świadczyć że łożyska na belce już się rozsypały.
_________________
Skram
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 01 Paź 2013, 23:22
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
SKRAM

Debiutant



Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: Citroen C5 2.7 hdi Tourer 2009
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 01 Paź 2013, 23:23
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Na co zwracać uwagę przy kupnie ?


Witam, ja kupowałem nowe w salonie, i nadkola są niemalowane, rdza to wina kierowcy, ja od czas u do czasu nakładam trochę smaru i problemu nie ma , na temat dachu się nie wypowiem bo nie wiem, natomiast nieznaczne pochylenie jest dopuszczalne, natomiast aby sprawdzić czy belka jest do regeneracji należy najechać pod skosem na krawężnik i wsłuchać się czy nie słychać jakiegoś metalicznego odgłosu. Jeżąeli tak to może świadczyć że łożyska na belce już się rozsypały.
_________________
Skram
Powrót do góry
SKRAM

Debiutant



Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: Citroen C5 2.7 hdi Tourer 2009
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 01 Paź 2013, 23:23
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Na co zwracać uwagę przy kupnie ?


Witam, ja kupowałem nowe w salonie, i nadkola są niemalowane, rdza to wina kierowcy, ja od czas u do czasu nakładam trochę smaru i problemu nie ma , na temat dachu się nie wypowiem bo nie wiem, natomiast nieznaczne pochylenie jest dopuszczalne, natomiast aby sprawdzić czy belka jest do regeneracji należy najechać pod skosem na krawężnik i wsłuchać się czy nie słychać jakiegoś metalicznego odgłosu. Jeżąeli tak to może świadczyć że łożyska na belce już się rozsypały.
_________________
Skram
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Berlingo »

Opinie o samochodach Citroen Berlingo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Berlingo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


CitroenC4 Grand Picasso

51 800

2018r.

171 000 km

małopolskie

CitroenBerlingo

50 100

2018r.

176 003 km

podkarpackie

CitroenC4 Grand Picasso

59 900

2017r.

215 000 km

mazowieckie

CitroenC3

7 900

2007r.

218 000 km

mazowieckie

CitroenC4 SpaceTourer

59 800

2019r.

134 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System